КЗК глоби "Нет инфо" със 101 хиляди лева

Blinky

Owner
Става дума за нелоялна конкуренция. Днес попаднах на новината. И били предупредени и пак нищо. Още в далечната 2010 като бях маркетинг в една фирма беше против всякакви правила да се използват такива най-добрия, най-великото, най- най-.... Това си плачи за глоба от всякъде. Дори като видя някой да твърди това в рекламите си викам "Тоя колко глоба ще отнесе...".

Ето я и статията:

https://money.bg/companies/kzk-globi-net-info-sas-101-hilyadi-leva-za-neloyalna-konkurentsiya.html

Естествено конкурентите са предявили претенции и е нормално.
 
Време беше, преди няколко години същите хубавци "ужилиха" шефа ми с около 130 хил. лева. - как ви се струва цена на клик от 120 лв. :D
 
На него, но - за примерно 70 хил. лв бюджет имало определен брой кликове към сайта, като ги е сметнал накрая - толкова се получава на клик :D Мислел е да съди и т.н., ама за какво, кел файда. Просто потвърждавам от първо лице, че са страшни жалкари...
 
На него, но - за примерно 70 хил. лв бюджет имало определен брой кликове към сайта, като ги е сметнал накрая - толкова се получава на клик :D Мислел е да съди и т.н., ама за какво, кел файда. Просто потвърждавам от първо лице, че са страшни жалкари...
Това за инконтент рекламата им, тия смехотворни линкове? Ужас човек. Това е голяма набутвация.
 
Последно редактирано:
Ако искаш - затова и е хубаво да се внимава с тях, да няма и други изгорели, въпреки че те дребните риби не ги цакат така, но знаеш ли :)
 
Е що да ти слагат глоба ако кажеш, че си най-добрият? Ако предлаганият от теб продукт е най-добрият пак ли глоба? Голяма глупост е това държавата да се меси и на ниво когнитивни умения на човек ...
 
Е що да ти слагат глоба ако кажеш, че си най-добрият? Ако предлаганият от теб продукт е най-добрият пак ли глоба? Голяма глупост е това държавата да се меси и на ниво когнитивни умения на човек ...
Ее, как ще докажеш, че си най-добрия? И кое точно те прави най-добрия? Да не говорим за това, че какво означава най-добрия и въобще след него има ли на къде още нагоре. Няма най-добър продукт. Дори конкуренцията се заяжда и с "по-добрия", особено ако не може да го докажеш. Може да се заядат много лошо - едното е да, използваш най-добрите суровини и технологии, но цената ти е с 10-20% по-висока, според някой не си най-добрия, защото цената им е водеща и ей такива човек. А не дай си боже да тръгнеш да ходиш и по лаборатории да доказваш. Абе не е прието да се казва. Приемно, ако сте забелязали има реклами с "Най-добрата банка за 2016...., според ...." така може да мине. Но на се провъзгласиш за най-добрия, нищо че цифрите това казват, пак не се прави. Ако някой те номинира, позволено е. Така поне знам от практиката.
 
Да за някаква ранглиста, номинация и т.н. прав си, но какво правим, ако видимо влизаш в ниша къде е разорана нива.
Прост пример правиш курс по ФБ маркетинг - а конкуренренцията ти е на ниво блогспотове и писане на някакви малоумни статийки + тук таме някоя консултация - тук ако кажеш, че си с най-добрият курс правен някога ... какво става?Ще имаш ли проблем или не щото няма курсове?
Реално погледнато всеки може да каже най-доброто е при мен, дори и ти като клиент сигурно си казвал на приятелите си за даден продукт, който мислиш че е най-добрият. Аз се дразня, че вече държавата се намиса на ниво и послания, при положение че все още имаме сиво вещество и то все още функционира за да разберем, кое е скам и не е. Просто това си тотална подигравка и масата малоумно се радва, че е делегирала когнитивните си способност на държавата да работи в нейн интерес ...
 
Едновременно ми е смешно и тъжно, ситуацията е много забавна. И двете платформи крадат идеи от adwords и adsense, easyads всички знаем как почнаха и как правеха пари на гърба на всички нас преди да влезне adsense за България. Според мен и двете платформи са на доизживяване особенно easyads, защото са самостоятелен играч, въобще нямам идея кой рекламира при тях при положение, че всичко е в 3 направления adwords, facebook, CPM по големите сайтове (медийни групи). Лека полека и двете платформи ще умрат изядени от другите. Коя е най - добрата, ами оригинала adwords разбира се. Много ми е забавен този смешко Иван дето се мисли за кръстник на рекламата в БГ, само дето като му поискаш да ти изплати 200 лева комисион те мота 2 месеца. Според мен ще го наиграяt сега сериозно и никой няма да работи с него и ще закрие бледото си копие на adwords и ще се превръне в агенция която предлага реклама във adwords и facebook. :), само че леко е позакъснял, пазара вече е зает.
 
На него, но - за примерно 70 хил. лв бюджет имало определен брой кликове към сайта, като ги е сметнал накрая - толкова се получава на клик :D Мислел е да съди и т.н., ама за какво, кел файда. Просто потвърждавам от първо лице, че са страшни жалкари...

Каква реклама е пускал? Рекламирал за кликове или в друг вариант? Много е важно какъв вид реклама е имал.
 
Всеки може да се провъзгласи за най-добрия. Това е лесно.Трудно е да го защитиш, а още по трудно е да убедиш институциите, че си и че не е много колегиално. Това са просто правила, които си се спазват.И едно време беше така. Спомням си, че в 2008 г. още бяхме хванали едни банери да правим, още на флаш....и единия слайд беше "най-добрия..... за 2008 г.". И веднага казахме на дизайнера да го замести с еди какво си....това завъртеше ли се....видят ли го....претендираме ли, че е така...щяхме да получим една добра глоба. Така е. Аз се чудя какви работят в Нет Инфо, че са го допуснали това....трябва да си много зле с маркетинга, че да не го знаеш....мисля, че и юридическия им отдел, ако беше на ниво щеше да го знае. Но като се сетя подобни фирми какви управници имат....не съм учуден. И дори след някакво предупреждение пак същото....явно са решили, че се шегуват от Изиадс. :)
 
Изиадс са последна дупка на кавала, и понеже не могат да вземат дял от пазара с нещо иновативно или с хубав бизнес почват да правят путкенски номерал, като ония скапаняк от стор бг дето беше подавал жалби срещу озон. Сега изиадс само да си помислят да стъпят на криво и ще изядат дървото.
 
Всеки може да се провъзгласи за най-добрия. Това е лесно.Трудно е да го защитиш, а още по трудно е да убедиш институциите, че си и че не е много колегиално. Това са просто правила, които си се спазват.И едно време беше така. Спомням си, че в 2008 г. още бяхме хванали едни банери да правим, още на флаш....и единия слайд беше "най-добрия..... за 2008 г.". И веднага казахме на дизайнера да го замести с еди какво си....това завъртеше ли се....видят ли го....претендираме ли, че е така...щяхме да получим една добра глоба. Така е. Аз се чудя какви работят в Нет Инфо, че са го допуснали това....трябва да си много зле с маркетинга, че да не го знаеш....мисля, че и юридическия им отдел, ако беше на ниво щеше да го знае. Но като се сетя подобни фирми какви управници имат....не съм учуден. И дори след някакво предупреждение пак същото....явно са решили, че се шегуват от Изиадс. :)

Принципно трябва да се докажат те, че ти не си най-добрият, а не ти да докажеш, че си такъв. Това и казвам е малоумно - само щото ако кажеш, че си най-добрият и хоп вече нямаш конкуренция ... това е главите на тъпите КЗК. Малоумните бизнес практики така или иначе се наказват от потребителя, трагично е ако човек действа на толкова изпилено първосигнално повърхностно ниво.
 
Принципно трябва да се докажат те, че ти не си най-добрият, а не ти да докажеш, че си такъв. Това и казвам е малоумно - само щото ако кажеш, че си най-добрият и хоп вече нямаш конкуренция ... това е главите на тъпите КЗК. Малоумните бизнес практики така или иначе се наказват от потребителя, трагично е ако човек действа на толкова изпилено първосигнално повърхностно ниво.
Да, но тук е така, защото освен, че може да не е истина....другата страна е, че се подвежда аудиторията.Все пак до доказването на това, че си най-добрия, което както казахме е една много субективна процедура, реално си подвел сума ти и хора с реклама, описващо това. :) И тук конкуренцията смята, че това е нелоялна политика. Това подклажда повечето конфликти.
 
Да, но тук е така, защото освен, че може да не е истина....другата страна е, че се подвежда аудиторията.Все пак до доказването на това, че си най-добрия, което както казахме е една много субективна процедура, реално си подвел сума ти и хора с реклама, описващо това. :) И тук конкуренцията смята, че това е нелоялна политика. Това подклажда повечето конфликти.
След като е много субективна процедура, как реално съм подвел хората и конкуренцията смята, че е нелоялно?
 
След като е много субективна процедура, как реално съм подвел хората и конкуренцията смята, че е нелоялно?
Лесно, много хора са "те по телевизията го казаха"....или "виж в нета.....там го има..." И ето ти подведени хора.
 
Тоя от стор и към озон ли е подал, аз мислех, че само към емаг....А, аз се чудя защо освен емаг, никой не отвори платформа за маркетплейс? Пък изиадс за мен не са много усетени, защото според мен такъв тип бизнес трябва да има отдел да поощряват новите млади сайтове, а те искат само големи при тях.
 

Горе