КЗК глоби с близо 50 хил. лв. "Лаптоп.Бг" заради съдържание в личен видеоблог

Е какво искаш повече от комисия за защита ОТ конкуренцията?
 
Хахаха, тъпа работа. Как ще глобиш фирма за нелоялна конкуренция при положение, че видеото е на техен клиент, който прави независимо ревю? Не само е казус, но е бесен абсурд това. Ако успеят да ги глобят за това, значи и тази комисия е с много съмнителни функции според мен. Звучи супер нереално това. Все едно Ара Мюзик да подаде жалба срещу Пайнер, за това, че Емил Конрат е казал, че Азис не пее толкова добре като Фики, и КЗК да ги глоби на база това. :) :) :)
 
Последно редактирано:
То специално тези са ги солили в десетки клипове различни геймърии заради продуктите които са пращали и гаранциите дето преебават.... Десктоп.бг са едни от малкото спонсори на такъв тип влогъри или геймъри и имат доста добър съпорт и отношение при услугите си когато се налага да комуникираш с тях. Пробвайте с evarna....
и поствам т'ва тук да видим коректност
 
Това е за мен пълна простотия. Имам два лаптопа купени от тях, в сравнително висок клас... делла изкара 8 години и още е здрав, за новия няма да коментирам. Бяха му сложили още една рам имаше някакъв проблем отидох, един разговор отидох на място ...
Според мен това едно от възможно най-коректните места където можеш да си поръчаш подобна техника. При всичките.. негативни коментари за въпросната фирма.. да излезе с подобно становище кзп...според мен ще падне в съда.
 
Това е за мен пълна простотия. Имам два лаптопа купени от тях, в сравнително висок клас... делла изкара 8 години и още е здрав, за новия няма да коментирам. Бяха му сложили още една рам имаше някакъв проблем отидох, един разговор отидох на място ...
Според мен това едно от възможно най-коректните места където можеш да си поръчаш подобна техника. При всичките.. негативни коментари за въпросната фирма.. да излезе с подобно становище кзп...според мен ще падне в съда.
Говорим за КЗК.
 
Шантава работа... И на мен ми е чудно как са ги глобили като канала не е техен, но интересни неща стават по нашите ширини. Иначе нашумява доста този вид реклама в тубата. И ozone/bg се промотират от геймъри.
 
Решението го има на сайта на КЗК, но е 35 страници и не върви да го постна тук.

Ето еди от най-добрите бисери на "мъдреците", които се грижат за конкуренцията в НРБ /не е правописна грешка :D/:

"... административният орган счита, че в конкретния случай приемането и съгласяването с негативната реклама относно дейността на конкурент, която е осъществена при пряко сравнение с неговата дейност, съдържа обидни и увреждащи доброто име послания, носещи негативни последици за молителя, противоречи на добросъвестната търговска практика. Това е така, защото независимо, че ответното дружество реално не притежава какъвто и да било правен или фактически способ да въздейства върху поведението на влогъра в посока преустановяване излъчването на процесните клипове, още повече влияние в посока промяна на съдържанието на клиповете, доколкото това съдържание изразява лично мнение и волеизявление, спазването на правилата на добросъвестната търговска практика изисква явното разграничаване от страна на ответното дружество от посланията на физическото лице (влогър), в частта, в която се уронва престижът на конкурента му. "

Преведено на нормален език означава, че ако бай Иван попържа люто Кока кола, могат да глобят Пепси, че не се е "разграничила явно" /каквото и да значи това според академиците от КЗК/ от простотиите на бай ти Иван.
Те така разсъждават хорицата, които стоят по цял ден зад бюро и взимат няколко хиляди евро заплатка :mad:
 
Решението го има на сайта на КЗК, но е 35 страници и не върви да го постна тук.

Ето еди от най-добрите бисери на "мъдреците", които се грижат за конкуренцията в НРБ /не е правописна грешка :D/:

"... административният орган счита, че в конкретния случай приемането и съгласяването с негативната реклама относно дейността на конкурент, която е осъществена при пряко сравнение с неговата дейност, съдържа обидни и увреждащи доброто име послания, носещи негативни последици за молителя, противоречи на добросъвестната търговска практика. Това е така, защото независимо, че ответното дружество реално не притежава какъвто и да било правен или фактически способ да въздейства върху поведението на влогъра в посока преустановяване излъчването на процесните клипове, още повече влияние в посока промяна на съдържанието на клиповете, доколкото това съдържание изразява лично мнение и волеизявление, спазването на правилата на добросъвестната търговска практика изисква явното разграничаване от страна на ответното дружество от посланията на физическото лице (влогър), в частта, в която се уронва престижът на конкурента му. "

Преведено на нормален език означава, че ако бай Иван попържа люто Кока кола, могат да глобят Пепси, че не се е "разграничила явно" /каквото и да значи това според академиците от КЗК/ от простотиите на бай ти Иван.
Те така разсъждават хорицата, които стоят по цял ден зад бюро и взимат няколко хиляди евро заплатка :mad:


Да ти го преведа, че явно Ви мързи да мислите. В нормалните държави подобни фирми си защитават бранда с търговска марка. При покупка на продукт в общите условия пише, че клиента няма право да използва търговската марка без съгласието и ОДОБРЕНИЕТО на фирмата доставчик. Когато орган като КЗК ги нанисне, те просто цитират общите си условия и твърдят, че разрешение на клиента да използва ТМ не е давано и по този начин се разграничават. Ежедневна практика на Запад.
 
В решението се посочват продукти и домейни, а не търговска марка на глобената фирма.
Е това си е тяхна грешка. Писах как става разграничаването от действията на клиентите и потребителите. Това че тук още не са се научили не е проблем на КЗК, а на юристконсулта на desktop.bg
 
Ще следя с интерес казуса - най-вече решението на ВАС. КЗК трупа практика, има доста решения в бранша.

p.s. Фирмата се казва „Лаптоп.БГ“ ООД и държи домейните laptop.bg, desktop.bg, tablet.bg, smartphone.bg, smartwatch.bg, photocamera.bg.
Голямо пазаруване е паднало :D
 
Абе те може да нямат договор а само устна уговорка, според мен влогара си е яко мотивиран от „Лаптоп.БГ“ ООД

Може и тъй да е, ама въпроса е принципен. Логиката на КЗК е, че аз трябва да търча да се разграничавам от всеки, който плюе конкурентите ми. Не защото е похвалил мен, а защото е плюл по конкурентите. Ами кухи лейки са и това е.
И едната администрация, и другата са маскари :D
 
То логика няма, тъка накиснаха и всички да отговарят за коментарите на потребителите си .... тъпо
Едните са стимулирали влогъра другите са стимулирали някой от КЗК ...

Аз знам едно, работил съм в компютърна фирма, писал съм много описания на конфигурации и лаптопи, още повече съм чел подобни знам за какво иде реч
Noobcleaver не го знам но в много други саитове на технополис или емаг или ардес и къде, къде, много по известни фирми от еварна описанията на стоките са под всякаква критика и всички лъжат обикновения потребител. Но за тях не става дума систематично се плюе само еварна . Тук е и куриоза че лоша реклама няма, бас държа че до вчера никои не ги беше чувал тези еварна ....
Noobcleaver може да е добър геймар може и да има добри познания по хардуер но определено е свързан с Десктоп.бг / видеото започва с код за отстъпка Noobcleaver/

Защо в моя магазин няма такъв купон ???
Не го познавам ...
А ако го познавах щях да го посъветвам като снима видеата си да е само глас зад кадър, ама това вече е за друга тема
 
Абе вие сериозни ли сте?

Ако някой ти уронва престижа, ти може да заведеш персонален иск срещу него, а не че е казал добра дума за 3-то лице и иска да е срещу него ...
Ако еварна, беше пуснала иск рещу влогъра всичко щеше да си е кръга на нормалното - правен акт едната страна с накърнен имидж и си търси правна защита ... Спокойно може да изкара като мотив за грубото уронване, посредством стимул промокодове от лаптоп.бг, а у нещо такова .... по много луда връзка може изкарат, че лаптоп.бг са накрали влогъра да направи това видео и тогава КЗК ще се намеси, защото се използва "прокси" на уронване на престиж от един играч на друг. Всичко е много конспиративно и трудно наказуемо.

Това е жесток прецедент и индиректна ценузра - трябва се притеснявам, аз като собственик на бизнес, че някой може да направи ревю и да спомене, че спрямо него моят продукт/услуга е много по-добро решение от някой шмекер. Няма как да носиш вина спрямо действията на свой клиент, още по-малко когато стане въпрос и за 3-та страна.
 
Последно редактирано:
Това си е 100% подкрепа на държавата за онлайн магазина във Варна. Ако мислите конспиративно може да ви хрумне че там действат някакви си тимчета, дружки на тиквунчо и тн..
Но какво се казва, няма случайни неща - това си е законен рекет от всякъде!
 

Горе