КЗК глоби с близо 50 хил. лв. "Лаптоп.Бг" заради съдържание в личен видеоблог

Влогъра има финансов стимул да оронва престижа на ВСИЧКИ останали освен лаптоп.бг.
Ако получаваше промокодове от Еварна нямаше да плюе по тях.
В КЗК работят юристи, не знам вие с какъв опит казвате, че те не са прави... От собствената камбанария нещата може да изглеждат по друг начин. Ето защо има юристи които са неутрални.
Конспирацията, че Еварна имат контакти в КЗК е смешна.
 
А идеята, че КЗК се произнася, по чисто съдебен спор, при който 3-та страна няма как да фигурира, ако тя не е платила и режисирала целия влог, та тази идея е още по смешна и идва да покаже, колко са неутрални тези "юристи" и колко си разбират от нещата ... най-малкото защото влогъра уронва престижа на фирмата, а не една фирма, да уронва пряко престижа на друга, че затова да се информира КЗК :D

Утре ако някой каже, абе купих си от Куафланд Кока Кола, щото имат готина промоция и установих, че Пепсито от ЦБА е изключително гаден продукт, ама то нормално щото ЦБА е шити компания ... та сега кой ще плаща глобата?

Кауфланд ли защото е в по-добрата светлина, спрямо ЦБА?
Кока Кола ли защото е в по-добрата светлина от Пепси?
Или като цяло Кауфланд ще обере пешкира защото индиректно се противопоставя верига и продукт, така че Пепси и ЦБА правят групов иск в КЗК срещу Кауфланд :D
 
Последно редактирано:
Влогъра има финансов стимул да оронва престижа на ВСИЧКИ останали освен лаптоп.бг.
Ако получаваше промокодове от Еварна нямаше да плюе по тях.
В КЗК работят юристи, не знам вие с какъв опит казвате, че те не са прави... От собствената камбанария нещата може да изглеждат по друг начин. Ето защо има юристи които са неутрални.
Конспирацията, че Еварна имат контакти в КЗК е смешна.

Според мен на КЗК решението е тотално сбъркано. Няма как да глобиш фирма, която е правила отстъпки (ако е така въобще) на някой, който е решил самоинициативно да нахрани някой, защото го е набарал в крачка и то много жестока. Не разбирам чак толкова от софтуер, за мен той е инструмент, за да изпълниш хардуерните логики, но от видеото става супер ясно къде и как ги е хванал и мисля, че има и нещо повече, че само с тях да се заяжда - предистория, която може би остава неразгадана.

Не знам какви юристи работят там, в КЗК, но като са почнали направо да глобят и някой онлайн магазин за дрехи, който му е направил отстъпка (дори обявена на страницата) за някое яки. Горе долу тази логика се наблюдава в момента. А Грабо.бг по дифолт трябва да са глобявани. :)

Ако КЗК е решила да глоби лаптоп.бг заради изявите на влогъра (които той доста добре си защити и доказа, но това вече ще реши съда - дали лъже с цел уронване и прочие) и наистина работят читави юристи там, то определено нещо е спестено на широката публика.
 
Доколкото прочетох едно от обвиненията срещу лаптоп.бг е това, че не са направили нищо за да спре рекламата пробваш престижа на техен конкурент.
Да не говорим, че сравнителната реклама също е забранена точно по такива причини (влогър с финансова мотивация да си избере някой конкурент срещу който да плюе).

Видеото не е направено с идеалната цел - разобличаване на измамници, а е направено за реклама на друг сайт (при това конкурент!). Мотивът е ясен - финансова изгода.
Ако липсва Варна от клипа, той би се превърнал в рекламен на лаптоп.бг - т.е. никой не би го гледал (цената за привличане на гледания е ясен - оронване престижа на друга фирма).
 
Последно редактирано:
Хахаха, това пък звучи още по-нелепо. :) Глобен си, защото не си направил нещо, което на практика те хвали и прави да изглеждаш по-добре. Да, на гърба на друг, но това е изцяло по инициатива на 3тото лице, нали? :)

Така, едно е факт. Аз пазарувам на лаптоп.бг вече не знам колко години наред. Факт, е че са изгодни, поне на мен са супер изгодни. Сравнявал съм ги с техни конкуренти, и честно казано последния (няма да му казвам името) ме отказа да пазарувам от него, защото ми взе парите, и ме накара да чакам цели 2 седмици, за да им доставят лаптопа, което средностатистически нов сайт, тръгнал преди 3-4 дни, можеше да направи със същата успеваемост. Не са малки въпросните. Иначе на сайта, наличен. :)

Така, че всеки се дъни, въпросът е колко често, пред кой и с какво. Но ако честотата е голяма, то все ще попаднеш в полезрението на някой, който си търси теми за сайта или социалния канал. :) Докато няма финансова документация, че имат отношения, това остава само хипотеза, а бонусите при покупки, отстъпките и другите - те се дават на всеки клиент, на който прецени самата фирма.

Стана ми много симпатичен този влогър. Езикът му е мега хаплив и сленговете могат да те разсмеят....а и разбира човека.
 
Хахаха, това пък звучи още по-нелепо. :) Глобен си, защото не си направил нещо, което на практика те хвали и прави да изглеждаш по-добре.

Прочети какво съм написал по-горе и се зачети в Terms and Conditions и SLA на Apple, Google, Amazon,Samsung, LG и прочие и ще ти просветне. Има достатъчно казуси в интернет, които можеш да разгледаш. Не е нелепо, а е доста логично. Просто в БГ никой не си връзва гащите и после хленчат налява и надясно, че закона не бил еднакъв за всички.
 
Прочети какво съм написал по-горе и се зачети в Terms and Conditions и SLA на Apple, Google, Amazon,Samsung, LG и прочие и ще ти просветне. Има достатъчно казуси в интернет, които можеш да разгледаш. Не е нелепо, а е доста логично. Просто в БГ никой не си връзва гащите и после хленчат налява и надясно, че закона не бил еднакъв за всички.
Да, да. Не мисля, че е давано това разрешение или е....нали това бистрим. Било е самоинициативно, глобената фирма не е знаела за съществуването на тези видеа (хипотетично), а глобата е реално за това, че не са предприели действия. Но, ако са знаели и са били помолвани няколко пъти да се свържат с влогъра да свали този клип или да изрече частта с тях, това е едно, и съвсем друго, ако влогъра им е отказал. Много неясни неща има и определено наложената глоба ми се струва странна....липсват много факти, за които може да се хване който и да е юрист. Друг е въпроса, че потърпевшата фирма е трябвало директно да си потърси правата изцяло изпращайки към влогъра съдебно производство за уронване на престижа. Или съм тъп, или наистина ми бяга логиката на ситуацията. :)
 
Какви са тези глупости с предприемането, постфактум?
В момента на пускане на видеото, може да се търси отговорност и да те съдят щото не си реагирал - много пък знаят Apple, кой влогър какво е казал за тях и Самсунг 1 час след пуска на видеото ...
От друга страна това е мега малумно защото дори лаптоп.бг ако щете и Apple да каже на този влогър, абе уронваш му името моля те махни го видеото/изрежи го или каквото и да е, влогърът си има права да прави каквото си иска с неговото видео и освен ютюб му го резне, че нарушава някоя точка никой друг не може го накара ей така на добра воля, най-малкото той ще излезе с конституционно право за свобода на изказа.
В този вариант лаптоп.бг трябва пусне иск в съда да накара тюбата да свали видеото, щото влогъра ги в сложил в добра светлина, за сметка на някой схемаджия и целия мотив на този иск е да не ги удари КЗК - усещате ли идиотизма тук?!?
 
Да, да. Не мисля, че е давано това разрешение или е....нали това бистрим. Било е самоинициативно, глобената фирма не е знаела за съществуването на тези видеа (хипотетично), а глобата е реално за това, че не са предприели действия. Но, ако са знаели и са били помолвани няколко пъти да се свържат с влогъра да свали този клип или да изрече частта с тях, това е едно, и съвсем друго, ако влогъра им е отказал. Много неясни неща има и определено наложената глоба ми се струва странна....липсват много факти, за които може да се хване който и да е юрист. Друг е въпроса, че потърпевшата фирма е трябвало директно да си потърси правата изцяло изпращайки към влогъра съдебно производство за уронване на престижа. Или съм тъп, или наистина ми бяга логиката на ситуацията. :)

КЗК не ти пелскат акт за установено нарушение веднага. Нали първо искат обяснение - "офиц. становище". От лаптоп.бг трябва просто да напишат, че тяхната търговска марка / име е използвана неправомерно в разрез с техните общи условия и, че ще се свържат с въпросното лице да предприеме необходимите действия. Знаеш, колко такива глупости ми минават през ръцете месечно. Писнало ми е на х...я от подобни идиотии, но е факт, че има законови методи с които можеш да се защитиш.

Разказвал съм ти за случая и дето ме накараха да сваля сайт, заради DMCA репорт, който беше от фирма, чийто обект на авторско право беше лепнат за wallpaper, на laptop, който е на заден план в снимка към статия. Айде представи си го и си представи на мен колко ми беше смешно като четох словоизлеянията на адвоката.
 
изцяло изпращайки към влогъра съдебно производство за уронване на престижа.
При бързия преглед на видеото видях, как човек имащ представа от хардуер, показва по свой начин, как във цитираната фирма или не разбират от това което продават или явно се опитват да заблуждават потребителите.
Ако това е уронване на престиж...
Друга тема е, че за първи път чух за тази фирма (от Варна), във видеото ...
 
При бързия преглед на видеото видях, как човек имащ представа от хардуер, показва по свой начин, как във цитираната фирма или не разбират от това което продават или явно се опитват да заблуждават потребителите.
Ако това е уронване на престиж...
Друга тема е, че за първи път чух за тази фирма (от Варна), във видеото ...
До това даже не сме стигнали в обсъждането, че ревюто му е супер аргументирано и пълно с факти и доказателства.
 
При бързия преглед на видеото видях, как човек имащ представа от хардуер, показва по свой начин, как във цитираната фирма или не разбират от това което продават или явно се опитват да заблуждават потребителите.
Ако това е уронване на престиж...
Друга тема е, че за първи път чух за тази фирма (от Варна), във видеото ...

Да, и аз за първи път я чух тази фирма. Хубава реклама си спретнаха. Има и нещо друго. Не е един случаят, в който на геймър му дават дори безплатна техника за превю и той в клип я оплюва. Малко са си хахо и неконтролируеми те. :D Обаче от въпросната фирма продължават да си работят с него, защото и лошата реклама носи пари. Сега съм сигурен, че посещенията на evarna/com са ударили тавана...
 
Последно редактирано:
Уточнено е, че управителят на фирмата все пак е провел телефонен разговор с Димитър Кожухаров, за да разбере какво го е накарало да излъчи клип с подобно съдържание, както и „да възрази за тона, който (Кожухаров) използва”. Отговорът на влогъра бил, че е „съдържанието на нещата, които той иска да споделя, си е само негова работа и никой не може да му се бърка, тъй като чувства ангажимент към хората, които го гледат”.
Източник: webcafe.bg/webcafe/obshtestvo/id_263440216_Day_otstapka_na_vlogar_za_da_ti_dokara_globa

Ако Кожухаров не предприеме действие (предусеща се, че няма да смекчи речите си), глобата ще е неправомерно наложена. И аз не бих променила мнението си. :)
 
Добре де, ами тази глупост ако мине и глобата не падне може да стане следното. Фирма "А" плаща на сайт като този http://smmkart.com/ за последователи на канала на влогър, който с "голямата си популярност" се свързва с фирма "Б" и започва да ги промотира. В даден момент оплюва продуктите на фирма "А" във видео и те подават жалба към фирма "Б" за нелоялна конкуренция.
 
Не знам дали да го публикувам, но ще рискувам ;)
Цитата е от техния сайт (архивите) :
Много фирми днес в стремежа си да вървят напред решават да направят собствена Уеб страница. Обикновенно това е много бавен и скъп процес. Специалистите от Еварна.Ком са създали собствена система за изработка и обновяване, за да облекчат клиентите и да изработят Мултимедиина Уеб страница отговаряща на съвременните стандарти. Основните въпроси, които клиента си задават са:

1. Цената ?

Отговор: Цената може да започне от 75лв. Кога цената е такава - клента ни изпраща на е-майл текста, предварително подготвен и снимките за всяка страница. Мултимедииния сайт може да съдържа до 10 страници за тази цена. Като за всяка следваща ще се доплащат по 3лв.

2. Когато се нуждаме от актуализиране на сайта за колко време става?

Отговор: При дребни промени в рамките на работния ден. При по-сериозни промени до 2 дни.

3. За колко време ще бъде изработен?

Отговор: Изработката варира според сложността. В повечето случай изработката се осъществява за 1 ден, ако е заявено сутринта.

Какво е необходимо още за една страница - Клиента трябва да има Уеб адрес и платен хостинг. Ако няма може да му се закупи такъв. За пример годишна регистрация на домей срува около 23лв, а минималната сума на хостинг на месец е 3лв.

4. Можете още сега да направите своето запитване за изработка на страниза като попълните данни за контакт и кратко описание на желаната от Вас страница.


"Драги машинки, заявявайте сутринта, `щото конкуренцията не спи" - както би казал един младеж, произвеждащ видеоклипове от скъпите (приблизително по 50 000 лева за клип)

Въпроса е сега, ако в това мнение похваля Ивайло (примерно), че за тези 75 лева ще включи и СЕО, него ще го сапунисат ли 5% ?

Всъщност става дума за магазинче със сервиз за компютри в гр. Варна, което работи вече повече от 15 години. Щом работят толкова време, най-вероятно имат представа какво продават, но нямат желание да го представят на клиентите си.

П.С. ето Ви тема от форума - тук също само ги хвалят :)


П.С. 3 не се стърпях да публикувам снимка - моля тези от Вас, които биха си закупили компютър по така направено описание, да се отбележат под този пост:
f554b50761f149fc.PNG
 
Последно редактирано:

Горе