КОЙ КОЛКО СПЕЧЕЛИ ОТ ИНТЕРНЕТ

Това е статистиката за приходите на интеренет компаниите, които са минали през рекламните агенции. Иначе номер едно е Нетинфо с 4.5 милиона приходи.
 
Да не говориме за адсенс :).
Вбокс дори да има 1% CTR пак ще има едно... 500.000$ Нот бад? Ся нетинфо като купиха вбокса тея приходи ще се удвоят...
Деба много мразя сайтове като вбокс или арената... супер яко лъжат, че сами са си правили сайтовете и печелят яко... поне като ползват готова система да не лъжат, че готова...
Мене постоянно ме тормозат, че сайта ми бил на разни xoops, php-fusion e107 и разни такива... баси човек в това време оригиналноста не се цени...
 
toretic каза:
Да не говориме за адсенс :).
Вбокс дори да има 1% CTR пак ще има едно... 500.000$ Нот бад? Ся нетинфо като купиха вбокса тея приходи ще се удвоят...
Деба много мразя сайтове като вбокс или арената... супер яко лъжат, че сами са си правили сайтовете и печелят яко... поне като ползват готова система да не лъжат, че готова...
Мене постоянно ме тормозат, че сайта ми бил на разни xoops, php-fusion e107 и разни такива... баси човек в това време оригиналноста не се цени...
И като си толкоз запознат коя е системата на vbox7.com, и защо на мен ми се струва, че те са си я писали ?
 
Тези цифри брутна печалба ли са... защото ако са... а като ги гледам са... никой не смята: заплати, разходи по поддръжка, наеми на офиси и тн ...
и тогава цифрите не изглеждат чак толкова лудо огромни за луди луди пари
 
Има, има!

Знам със СИГУРНОСТ, че е- магазините правят около 100 000 лева на месец. Ама там е една- куче влачи, диря няма. Заради данъчните, разбира се...
 
Не забравяйте НАП

Не забравяйте за НАП! Официалната информация със сигурност е занижена и то заради НАП. Няма начин да не е така!

Дир-а прави парите си от реклама. Там рекламират предимно мултинационални компании, банки и телекомуникационни компании. Въпреки всичко, след като преди години ги опзонах, аз им предсказах, че ще го закършат. Така и стана- дир-а го продават. Ако има мераклии, да заповядат...
 
Апостол всичките му статии са самоизтъкващи се ,сигурен съм ,че КОМПЛЕКСИТЕ нямат никаква връзка тук!
 
vitohol каза:
Хей, Блинки айде да го купим на партия? Всеки от форума ще даде по 100лв и ще го купим за 100 000 лв.

И ще бъде акционерно дружество :) 2.5 милиона бате на година са доста добра сума, да ...
Навит, ама едва ли талкова ще му искат. Може и да е по-скъпичак. Предполагам около милионите да гравитира. Ама пак ми изглежда невероятно за този сайт. Предполагам че тази сума обявена в статията на автора й е малко <да не кажа доста> завишена. Или пак дира си прави реклама колко са големи. :wink: :roll:
 
Питайте Жеглов

Шеф на дир-а е Владимир Жеглов- бивш съветник на Жан Виденов.
Не гадайте, ами му се обадете и го питайте. Какво толкова?!
 
Re: Питайте Жеглов

apostol каза:
Шеф на дир-а е Владимир Жеглов- бивш съветник на Жан Виденов.
Не гадайте, ами му се обадете и го питайте. Какво толкова?!
Да, идеята е добра. Все пак се интересуваме от всякакъв онлайн бизнес. А и освен добра реклама ще си направи и четка, като покаже на бг общността колко е голям бизнеса му. :)

Знаех че е бивш на съветник на Жан Виденов., но не му знаех името. Не ми се вярва да има само този бизнес. Но е доста добър. Ако числата са вярни - добре е. :wink:
 
Blinky каза:
И каква сума ще му искат? Предполагам шестцифрена - аз лично бих си го купил на партия с някой. :)

според мен е двуцифрена - хихи 8)

иначе цифрите са там някъде, поровете из нета има доста инфо.
 
големите сайтове като например vbox не правят много кликове, аз колкото пъти съм гледал нещо във вбокс никога несъм виждал БГ реклама, а и никога несъм кликал. Вижте статистиката на слава.бг - поне е отворена ;)
Като беше масирана реклама през изи трейдър са имали по 1500-2000 клика от замундата - това са 100 лева!!! а рекламата беше зверски масирана. И това е замундата !!! която има адски много трафик и адски много импресии. Сами можете да сметнете колко пари прави замундата - не са кои знае колко много.
Печели се от рекламни кампании - ГСМ оператори и подобни, защото те не плащат на клик и не им пука от резултата !!! Те искат да се шуми за продукта им ....
 
Fozzy каза:
То затова всеки напоследък иска пари за импресии, а не за кликове!
в гбг.бг за клик искат 30 стотинки доколкото помня като ги питах :shock:
а с адуърдс давах по 2 стотинки за клик и си вършеше работата идеално ;)

Но пък гбг.бг може да докара адски много трафик, като си регнеш страница в каталога нали те слагаха на главната страница за малко време - по-малко от час и то мижав текст линк и съм си докарвал по над 100 посещения от там. Хората като влизат там са готови да кликат, за разлика от развлекателните сайтове и торенти ...
 
Fozzy каза:
То затова всеки напоследък иска пари за импресии, а не за кликове!

е то това е ясно... Ако имаш над 100 000 посещения на ден като замундата или като дата.бг, за какъв ти е да имаш такива цъкалници ? Та нали в дата едно кубче да виси 24 часа струва 1000 лева... Те колко такива имат? 3 големи и един банер отдолу... Т.е на всеки 24 часа им се генерират близо 5000 лева от реклама... Ама сигурно и те ще кажат, че тия 5000 лева не им стигат даже да си платят тока горките..

Само една малка демонстрация :
1000 импресии = 2$ (давам само пример)
100 000 импресии = 200$
Или аз не мога да смятам или е така?
Само че сайтове като дата, замунда, арена и т.н далеч надхвърлят 100-те хиляди импресии на ден...

Ако греша някъде, моля някой да ме поправи...

Blinky от мен имате стотачка, бутилка ракия и кутия цигари за пушачите :lol:
 
Moko каза:
Fozzy каза:
То затова всеки напоследък иска пари за импресии, а не за кликове!

е то това е ясно... Ако имаш над 100 000 посещения на ден като замундата или като дата.бг, за какъв ти е да имаш такива цъкалници ? Та нали в дата едно кубче да виси 24 часа струва 1000 лева... Те колко такива имат? 3 големи и един банер отдолу... Т.е на всеки 24 часа им се генерират близо 5000 лева от реклама... Ама сигурно и те ще кажат, че тия 5000 лева не им стигат даже да си платят тока горките..

Само една малка демонстрация :
1000 импресии = 2$ (давам само пример)
100 000 импресии = 200$
Или аз не мога да смятам или е така?
Само че сайтове като дата, замунда, арена и т.н далеч надхвърлят 100-те хиляди импресии на ден...

Ако греша някъде, моля някой да ме поправи...

Blinky от мен имате стотачка, бутилка ракия и кутия цигари за пушачите :lol:
аз досега в датата несъм видял различни реклами от Гугълски или изи тридърски, това да ти говори дали някои им ги плаща,
но явно не са доволни и от тях защото гледам са минали на нова система
 

Горе