Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

От: От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Работата е там, че още след 7 годишна възраст децата се формират като личности и какъвто на 15, такъв и на 20, такъв и на 50.

Глупости, Ивайло. Това, че ти си спрял формирането си като личност на 15, не значи, че при всички е така. Повечето се формират цял живот, под въздействието на среда, интелектуално развитие, цели и т.н. :)
 
От: От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Ти пък съвсем си нямаш хабер какво се случва в главата на един тийнейджър. Това е възрастта, в която детето започва да се осъзнава като самостоятелна личност. За да се идентифицира като такава, то започва да отрича всичко, което родителите му се опитват да му втълпяват. На 6 можеш да бъдеш не приятел, а по-малкото му братче. На 16 си досадник, който не разбира нищо, който му пречи да си кара кефа и който само го излага пред приятелите. :)

На 16 си досадник, защото наистина си такъв. Подход му е майката. Това се получава заради постоянното мрънкане и наставления в годините от страна на родителя. Ако често отговорът ти е "не може", "НЕ", "НЕ БЕ", после който и да е няма да те слуша. Пак ти казвам, постелята се слага в първите 7 години, после или береш ядове, или си доволен. Никак нямам идея как мисли един тийн. Никога не ми се е случвало. Аз просто като съм се родил съм станал на 25.:|

Винаги можеш да се оправдаваш, но това не променя фактите, че си провал като родител. По-добре се живее с истината. :rolleyes:
Един ден, ако аз се проваля, поне ще си го призная. Не като повечето родители, на които винаги някой друг е виновен - среда, учители, ... котките, мишките и всички микроорганизми.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

А как скайп измамника се е сдобил със скайпа на младежа? Кой, кого е добавил?
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

А как скайп измамника се е сдобил със скайпа на младежа? Кой, кого е добавил?

Ами много лесно става всичко.. не съм отварял майнкрафт, но май има нещо като чат или поне съобщения, все някак може да се набара...
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Търся диалога преди далаверата в скайп.. къде и с кой си е разменил скайп акаунта, там се крие тариката :)

А тия плияди за първите седем, вторите 50, кой как е бил възпитан или как възпитава... са много не на място... младежа е вкаран в заблуда.. и измамен.. Всеки може да бъде измамен... дори и да е възпитан по учебник. (за справка виж "черния списък")
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Всеки може да бъде измамен... дори и да е възпитан по учебник. (за справка виж "черния списък")
Ако човек има принципи, доста трудно може да бъде измамен. Нямам предвид лъган от хора, на които имаш доверие, а измамен. Примерно хората, които са измамени от списъка, просто не спазват елементарни принципи - да плащат, след като получат това, за което плащат или да искат пари преди да вършат работа от хора, с които не са бачкали и които никой не познава.

Колкото до дамата, която е пуснала темата, просто не е трябвало да прави тоя клип и да унижава сина си по този начин. Парите са малка щета сравнение с това, което е причинила сама на синковеца. Все пак зад влогърката има армия от почитатели, а децата на тая вързраст все още се интересуват от мнението на социалната си среда. Което още веднъж ми напомня колко е хубаво да си възрастен :)
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Не прочетох всички коментари, но тук според мен повечето дрънкате глупости за този лимит :) Майката била виновна, че нямало лимит, родителят е виновен, че не виси над главата по 24 часа на детето и.т.н. И какво като има лимит? 50 деца по 50 лв с лимит... Измамата си е измама. Евала, че си пуснала клипа. Виж и в кои форуми драскат и разгласявай! Приеми го като урок и наистина му обясни, че "светът е лош"! Наскоро четох или гледах, че телефонните измами са насочени вече и към деца. Някакво дете било дало не помня колко хиляди лв на чичко по подобна схема, чрез която точат спестяванията на пенсионерите.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Ако човек има принципи, доста трудно може да бъде измамен. Нямам предвид лъган от хора, на които имаш доверие, а измамен. Примерно хората, които са измамени от списъка, просто не спазват елементарни принципи - да плащат, след като получат това, за което плащат или да искат пари преди да вършат работа от хора, с които не са бачкали и които никой не познава.

Ами ако сделката е за някакви 20-50 лв не си заслужава договор, ескроу, лична среща или друг начин за сигурност и двамата се запънат като магаре пред мост кой да плати/извърши услугата първи? :) Доста подобни сделки за малки суми има в черния списък. То това, че трябва да го има измамника там е задължително, защото може да изпържи 500 човека от форума с по 50 лв за няколко дни. Обаче измамите тук и измамата на това дете нямат нищо общо. Във форума всеки гради име и ако влезе, за да измами лапа 50-100 лв най-много и гори, защото като се разгласи му нямат повече доверие и никой не работи с него. Е, може и да има някой идиот, който да кихне 1 000 - 2 000 лв или да извърши услуга и без да се подсигури за дадената сума, но не вярвам да има такива кухи лейки тук. Или поне не много.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Ако човек има принципи, доста трудно може да бъде измамен. Нямам предвид лъган от хора, на които имаш доверие, а измамен. Примерно хората, които са измамени от списъка, просто не спазват елементарни принципи - да плащат, след като получат това, за което плащат или да искат пари преди да вършат работа от хора, с които не са бачкали и които никой не познава.

Колкото до дамата, която е пуснала темата, просто не е трябвало да прави тоя клип и да унижава сина си по този начин. Парите са малка щета сравнение с това, което е причинила сама на синковеца. Все пак зад влогърката има армия от почитатели, а децата на тая вързраст все още се интересуват от мнението на социалната си среда. Което още веднъж ми напомня колко е хубаво да си възрастен :)




Ами то всъщност в това са добри, добрите измамници.. така да въздействат на човек, че да пренебрегне принципите си. :)


Пак съветвам майката да поразпита, къде и как е станала размяната на скайп акаунти :)
Все някъде са си писали (с измамника) - коментари, ЛС, форуми, Чат в играта....

В по-старите клипове на девойката има.. фен скайп: /n/e/l/i/i/b/g/ от него ли са писали?
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Негов приятел му е казал за Нели, Знака и други известни геймъри, които ползвали някакъв мощен сървър, наречен Пакт. Всяко дете, което има интерес към играта иска да влезе в Пакта, който е платен. Някакъв негов приятел му казал за фаворитите и започнали да ги издирват. Намерили фенскайпа на Нели и я добавили. Продължението го знаете. За добро или за лошо не е толкова фанатизиран, за да следи всяко действие на големите играчи в Тубата или във ФБ. От коментарите под клипа децата, които защитават Нели, казват че някога е имала скайп, на той е бил без интервали, а моичкият и другите са добавили скайп с интервал.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

А, ти даде ли си сметка какво можеш да причиниш на това дете момичето с действията си. Утре вдругиден някой изтрещял журналя ще помисли, че е попаднал на новината на живота си и след това обяснявай, че нямаш сестра. Това момиче явно е предприемчиво и едно такова събитие може да и провали живота. Явно не е момичето. Аз ако бях на нея вече да съм завел дело за клевета и ще го спечеля. Извини се на момичето и изтрий клипа и направи нов с обяснение.

Другата глупост е, че си унижила сина си пред средата му. Затова и се е разплакал. Това е неговата среда и неговите приятели и изтрещялата му майка дето изобщо не вниква в нюансите на ситуацията се излага като кифладжийка, че и него излага. Първо децата, особено момчетата се засрамват от такива интервенции на родителите - прави или не ( ако сте били прави, решението за клипа е негово и той да го направи е редно ), второ нападаш една от популярните личности в средата му, заради което той е най-вероятно да бъде осмян и изхвърлен от нея. Абе ти не си ли била тийн, не си ли спомняш как бяха нещата? Детето ти е направило най-разумното, само е прекъснало връзки със средата вместо да търпи нападки и подигравки. Сега обаче ще е готово на всякакви компромиси към нова среда която ще го приеме затова внимавай.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

А, ти даде ли си сметка какво можеш да причиниш на това дете момичето с действията си. Утре вдругиден някой изтрещял журналя ще помисли, че е попаднал на новината на живота си и след това обяснявай, че нямаш сестра. Това момиче явно е предприемчиво и едно такова събитие може да и провали живота. Явно не е момичето. Аз ако бях на нея вече да съм завел дело за клевета и ще го спечеля. Извини се на момичето и изтрий клипа и направи нов с обяснение.

Другата глупост е, че си унижила сина си пред средата му. Затова и се е разплакал. Това е неговата среда и неговите приятели и изтрещялата му майка дето изобщо не вниква в нюансите на ситуацията се излага като кифладжийка, че и него излага. Първо децата, особено момчетата се засрамват от такива интервенции на родителите - прави или не ( ако сте били прави, решението за клипа е негово и той да го направи е редно ), второ нападаш една от популярните личности в средата му, заради което той е най-вероятно да бъде осмян и изхвърлен от нея. Абе ти не си ли била тийн, не си ли спомняш как бяха нещата? Детето ти е направило най-разумното, само е прекъснало връзки със средата вместо да търпи нападки и подигравки. Сега обаче ще е готово на всякакви компромиси към нова среда която ще го приеме затова внимавай.

Не се опитвай да ми вменяваш вина. Към онзи момент съм направила най-доброто, което ми хрумнало, за да защитя детето си и всички други наивни деца или възрастни, които могат да пострадат на този принцип. Нели може да не е виновна, но може и да е. Няма как да знам това.
А, това че моето мнение не съвпада с твоето, не е мой проблем. Ако Нели не е виновна, цялата тази история ще бъде за нейно добро.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

И още нещо Танипо. Недей да казваш какво чувства синът ми, защото нямаш абсолютно никаква представа кой е той и какво чувства.
Въпросът ми в тази тема беше дали да дам гласност за измамата. Явно трябва да дам. А кой е виновен и кой не е, за това си органи, които правят необходимите разследвания.
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

И още нещо Танипо. Недей да казваш какво чувства синът ми, защото нямаш абсолютно никаква представа кой е той и какво чувства.
Въпросът ми в тази тема беше дали да дам гласност за измамата. Явно трябва да дам. А кой е виновен и кой не е, за това си органи, които правят необходимите разследвания.

Да, давай смело - унижи го още повече твоя синковец!
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Uphero,
Беше ми домъчняло за теб. Отдавна не си ми давал червено репче(само отпреди няколко дни, заради тази тема). Беше време да се включиш. Мнението ти е изключително важно за мен!
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Основен закон в правото е, че всеки е виновен до доказване на противното. В клипа си ти я обвиняваш директно, което е клевета и е наказуемо по законите на тази държава. Гледай клип на това момиче, не мисля че е толкова просто ако изобщо тръгне да прави измами да ги прави със собственото си име. Това е първото за което е трябвало да се сетиш. Те нещата винаги следват логика, стига да има някой акъл да я види. Ти замисли ли се ако родителите на това момиче са хора без разбиране и не вникнат в нещата, то може да изгуби това което е изградило в момента или да бъде нарочена от журналя и да бъде наранена психически от това за цял живот. Вие сте изгубили 300лв, пари за семки, а вредата която ти може да нанесеш е за цял живот. Това, че си преценила нещо като най-добро за момента не значи, че си права. Пак ти казвам, ако бях аз вече да си получила призовка. Може да звуча лошо, но целта ми е да те изтрезвя и да ти покажа аспекти за които не си се сещала.

А относно за това как се чувства твоя си, аз нали съм бил на тая възраст и съм се нагледал на интервенции на малоумни родители, които и идея си нямат в какво точно се бъркат и как. Не забравяй, че той е и момче, питай мъжа си за тия неща.

И по темата. Дай гласност, но уточни че не знаеш кой се крие от другата страна на скайпа.

Относно СМС-ите нещата са много стриктни. За да имат такъв СМС номер те имат доставчик, нека се види коя е ключовата дума и доставчика и ще стигнеш до човека.
 
От: От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Относно СМС-ите нещата са много стриктни. За да имат такъв СМС номер те имат доставчик, нека се види коя е ключовата дума и доставчика и ще стигнеш до човека.

Тук грешиш, може примерно да са SMS-и за реклама тук: http://cs-bg.info/reklama-na-serveri.php
 
От: Кажете, да дам ли гласност във социалните мрежи?

Негов приятел му е казал за Нели, Знака и други известни геймъри, които ползвали някакъв мощен сървър, наречен Пакт. Всяко дете, което има интерес към играта иска да влезе в Пакта, който е платен. Някакъв негов приятел му казал за фаворитите и започнали да ги издирват. Намерили фенскайпа на Нели и я добавили. Продължението го знаете. За добро или за лошо не е толкова фанатизиран, за да следи всяко действие на големите играчи в Тубата или във ФБ. От коментарите под клипа децата, които защитават Нели, казват че някога е имала скайп, на той е бил без интервали, а моичкият и другите са добавили скайп с интервал.

Къде са го намерили? Сайт, форум, коментар? Какъв е скайпа? Напиши го... да го видим..
 

Горе