Кажете за войната по пътищата от последните дни

От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

Ко се коркате - естествения подбор в действие. Природен закон.
Да ви давам ли снимки?

Генетично лошите трябва да отпаднат от бъдещия живот. Това включва и возещите се при "джигитите".
Кофти ефект е, че загиват и странични, попаднали в акцията на природата - Х сгазил майка и бебешка количка на пешеходна пътека.

То другия вариант е тест за интелигентност+психотест, ама тогава 90% няма да вземат книжки :lol::lol::lol:
 
От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

А тези родители дали щяха да мислят така отново, ако след фиаското с 12г дете с AТВ се появи чичко фуражка дрънне една хубава глоба на мама и тате и с него се появи и социален работник и им обясни какви може да са последствията от нехайството им. И пак идваме до там, че някой трябва да помисли за това да се научат тези родители как да бъдат родители. В белите държави си имат групи за консултации и помощ в тази насока създавани и подкрепяни от институциите.

В белите страни хората нямат голяма нужда от санкции, защото самосъзнанието им е друго. Имам познати в чужбина, които се хващат за главите от привилегиите, които българите дават на децата си. Децата винаги искат да се държат, като големи, но само що се отнася до забавната част и родителите веднага откликват - за да е щастливо детето, разбира се.

Говорейки за войната по пътищата: Един познат научи децата си от малки да шофират и даде на големия си син кола в ръцете (да си джитка из село), преди да има правото и опита да шофира. Когато дебила катастрофира жестоко и едва не уби и другите дебилчета в колата му, бащата се тюхкаше, че ако детето (забележете, че вече е дете, а докато шофира - не) не оцелее, той (бащата) ще си сложи край на живота.
Е, ''детето'' оцеля и пак вилнее по пътищата. Няма проблем, наказанието за прегазено на пешеходна пътека дете у нас е година и половина макс и не ги лежиш всичките.;)
 
Познавах един подобен екземпляр, който от малък се качване на колата и летеше по междуселските улици, докато накрая не се заби с колата си в едно дърво. Остави жена си и дете идиота. Преди това караше без книжка, защото му я взеха за алкохол. ;) Не искам да съм гаден, но беше въпрос на време да му се случи. Добрата новина е, че не все никой със себе си, както правят повечето слабоумници.
 
От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

А я ми обясни защо хората с виновните родители, които карат в нарушение, не спазват закони и правила в бг, като идат на гурбет стават за 1 ден културни и започват да спазват правилата? Може да си направиш и прост експеримент. Върви в бялата държа и си паркирай колата на тротоара. Точно след 15мин ще видиш фиша със солената глоба на стъклото. Ей там е разликата, че има институции и си гледат работата, а тук всеки се прави че върши нещо.
Както вчерашното интервю на боко. Той за едно нещо не пое отговорност и не даде ясен отговор. Там какви пътища пак бил направил. И се кара на хората защо са се били оплаквали че било некачествено.
 
Ама яко са му отпуснали края тия: blitz.bg/news/article/335981

Какво ли още ще четем тия дни, пък нега си правят тъпите акцийки за затъмнените стъкла. Не са истински. Когато имаш по-сериозен проблем, ти се хващаш за някаква тъпотия, която тотално не бе и нужда да влиза.

Нали знаеш кои не поемат вина - мишките, хората, които нямат топки. ;)
 
От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

Повечето от тези случай в БГ си ги просят и рано или късно ще се претрепят някъде - резултат от неграмотност, липса на мозък или пълна профания. Лошото е, че понякога пострадват невинни хора.
Единственото решение за нашите географски ширини е тотална желязна ръка + затвор + огромни глоби. Ако разчитаме на самосъзнанието на българина и на това, че ще му дойде акъла в простата глава - еми НЯМА да стане.
 
От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

Всеки прави понякога глупости и кара лошо...Но едно е да си разсеян на 30 дни веднъж, друго е системно да караш зле, нали така. Просто и книжките да не забравяме как се даваха, а може би и още се дават така. Друг въпрос е, че като изкараш книжка в малък град и после шофираш в голям, все едно не си изкарал курса.
 
Аз не знам защо под добър шофьор се разбира такъв идиот, който кара бързо и влиза с ръчка в завоите? Добрите шофьори се познават по едно - като влезеш и започнеш да се возиш да се чувстваш спокойно и да не предизвиква рискови ситуации. Това е. Всичко друго е комплексарщина и олигофрения, с която не мога да се съглася, че майсторско шофиране, а просто потенциален участник в ПТП. И като стана дума за кретени, ето още един:

8109486I.jpg


Снимката е от Facebook. ;)

И този е потенциален. И си му личи от всякъде.
 
От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

Голям баровец, големо нещо:), но щом не е спрял на 2 парко места напречно има още доста да се учи от по-опитните нацепени батки:twisted:. Няма и спойлери/диоди:mad:
 
Re: От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

Голям баровец, големо нещо:), но щом не е спрял на 2 парко места напречно има още доста да се учи от по-опитните нацепени батки:twisted:. Няма и спойлери/диоди:mad:

Той сега еволюира, недей така. Дай му време, ще си набави фъшкийте. :)
 
От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

Бахго в баровеца - пазарува в Т-маркет... :lol:
 
От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

А къде е доказателството, че не е инвалид?!?
 
От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

А къде е доказателството, че не е инвалид?!?

С този надпис отзад на голфа със сигурност е инвалид от адамовата ябълка нагоре, ама надолу не знам... :lol:
 
От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

Такива галфони нямат оправяне. Нито бой, нито да им говориш - поради липса на мозък не усещат болка и не разбират нищо. Развили са условните си рефлекси до степен в която да съществуват, но без да използват главен мозък. Това продължава докато се претрепят, себе си и /или невинни хора.
 
А къде е доказателството, че не е инвалид?!?

Бате, та той и като имаш инвалид паркирва. :)

Човекът, който го бе шернал във Фейсбук го е видял, че не е. Но знам ли. Вероятността да е просто идиот е много по-голяма по принцип. ;)

Тази гледка мисля, че не е нещо ново. Супер чести са. И това е възпитание. Като го гледате как паркирва се замислете как шофира. Ето такива да ги биеш с колеца. Селения пулна. И вчера докато си пиехме кафето с другия админ един тънкопишко с голф гонеше зеления светофар. Още един потенциален убиец. Абсолютен изрод.
 
От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

Проблемът с войната по пътищата е много сериозен и трудно ще бъде решен освен с генерална промяна на чипа.

Демек сериозно образование и възпитание на подрастващите.

Тоя случай почти няма как да бъде хванат освен ако не сложат във всяко село на всяко кръстовище камери.

Млад селски шофьор, пил сериозно преди да се качи и после карал с висока скорост на междуселски път пълен с дупки, леко влажно било и автомобила супер раздрънкан и стар. Просто класика.


Колкото и да качват глобите за превишена скорост - тоя няма как да го хванат. Катаджиите ще се крият по храстите където има ограничения и ще снимат да си правят бройката и да отчитат дейност.
 
Да, това като една моя позната, която ги навърза яко събития и си го получи - поръча си миди, през зимата, в квартална кръчма. Направо крещи - ти луд ли си?

И той и кретен така. Но не е само той - всички подобки индивиди храм не използват тиквата си. Или като оня нещастник граничаря, който забележете - лице на контролен орган се е качил пиян, след цяла вечер наливане и помита детска количка. Смятай колко трябва да си тъп да не ти дойде в плиткия мозък, че след всичко това шанса ти да се пречукаш или да пречукаш някой драстично скачат. Или безмозъчните полицаи и съдии, прокорори и други такива бавноразвиващи се мекотели, какво са очаквали да се случи след като са пуснали пак на пътя човек, който има над 10 злоупотреби (и това само хванатите, а ние знаме как работят нашите органи, демек ги умножете по още 10) и куп оплаквяния За олигофренско шофиране. Логичното развитие на нещата е да се пребие или да отнеме живот, а може и двете - познат сценарии. После да ми кажете, че не можело чрез органите. Ако тоя малоумник беше в затвора единственото, което щеше да блъсне е топките на някое татенце с бузките си. И нека на последно място оня тъпак с лютеницата и краставичките, където се обърна с аудито. Още един, който дори не знам с толкова мозък е оцелял. И още куп такива тъпунгери, които са абсолютни убийци. Няма против да мрът, щом това е техния избор, но другите са решили да живеят още.
 
От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

По селата и малките градчета това си е класика - сигурно останало още от как са карали каруците.

Там просто се пие още на закуска и после се отива на работа и това е от как се помня - още от времето на соца. Ма тогаз нямаше толкоз коли, пък и москвичите трудно вдигаха сериозна скорост, с която може да направиш голяма беля.

И в градовете го има, но все пак в градовете се съобразяват малко повече - все пак може да те спре катаджия, дето да не ти е братчед.
 
От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

По селата и малките градчета това си е класика - сигурно останало още от как са карали каруците.

Там просто се пие още на закуска и после се отива на работа и това е от как се помня - още от времето на соца. Ма тогаз нямаше толкоз коли, пък и москвичите трудно вдигаха сериозна скорост, с която може да направиш голяма беля.

И в градовете го има, но все пак в градовете се съобразяват малко повече - все пак може да те спре катаджия, дето да не ти е братчед.

Кой се съобразява в градовете, аз всеки ден поне 2-3 пъти съм на косъм от ПТП от години. Ама всеки ден, и едва ли някой от шофьорите е в по-различна ситуация от мен...
 

Горе