Кажете за войната по пътищата от последните дни

Да, така е. Бил съм на сборове в селата и това някой пиян да се качи на някаква бричка и да се замъкне до другото село пак да седне и да си допие е нещо норлално. ;)

Пълна кретения е това и за това отказваш на всеки, който е решил да премести софрата. ;) Дори съм се чудел на познати, които го правят. Идеята не е ли да оцелееш и да се бориш с живота. :)
 
Да, и аз много се плаша като видя някоя дрисла зад волана. Има много добри шофьорки, бившата е такава. говоря за тези, които пушат, говорят по телефона, гримират се. Явно са се взели за доста опитни, че правят и някакви си странични неща в колата докато шофират. :) Чак им се чудя.
 
От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

Аз пък побеснявам, като видя дете в скута на шофьора. Правят го и мъже и жени и ми идва да ги спукам от бой, въпреки че детето не е мое, а тяхно и те трябва да са по-загрижени за живота му. Тия хора не мислят, че при всяко рязко натискане на спирачките (да не говорим за удар) ще смажат с тялото си детето във волана.
 
Re: От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

Аз пък побеснявам, като видя дете в скута на шофьора. Правят го и мъже и жени и ми идва да ги спукам от бой, въпреки че детето не е мое, а тяхно и те трябва да са по-загрижени за живота му. Тия хора не мислят, че при всяко рязко натискане на спирачките (да не говорим за удар) ще смажат с тялото си детето във волана.

Това не е нищо. Преди две седмици видях баща-мечта да кара детето си на кормилото на пистарката си. Викнах му, че не е ОК. Ама той не ми върна. Мразя много хора, които не използвят мозъка си. ;) И това беше само част от тъпотията, която видях последния месец. ;) Пулни селяци има по пътищата, не е истина. ;)
 
От: Re: От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

Това не е нищо. Преди две седмици видях баща-мечта да кара детето си на кормилото на пистарката си. Викнах му, че не е ОК. Ама той не ми върна. Мразя много хора, които не използвят мозъка си. ;) И това беше само част от тъпотията, която видях последния месец. ;) Пулни селяци има по пътищата, не е истина. ;)

Точно преди малко видях същия феномен - умник, сложил бебе на една година в скута си. Кара колата по улиците и не само това, а спря за бира. На въпроса ми ''защо държиш детето там?'' ми отговори с въпроса: ''а къде да го сложа?'' ;(
 
Re: От: Re: От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

Точно преди малко видях същия феномен - умник, сложил бебе на една година в скута си. Кара колата по улиците и не само това, а спря за бира. На въпроса ми ''защо държиш детето там?'' ми отговори с въпроса: ''а къде да го сложа?'' ;(

Малко гадно ще се изкяжа, но дано не му се налага със следващото да разбира къде и как седи бебе в кола. ;) Това е пълна малоумщина.

Като цяло, ако сте забелязяли кампанийнитее клипчета на тази тема са супер груби. И това не се прави защото им е много яко да бруталеят създателите им, а защого трябва да повлияят точно на такивя глупаци. Нормалните като нас са много наясно какво е правилно и какво не, дори не е нужно да ни облъчват с кампании и да ни се обяснявя като на идиоти с летящи кървави тела. ;)
 
От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

Коли управлявани от софтуер е единственото дългосрочно решение, което освен всичко друго е стотици пъти по-сигурно от колите сега. Аз също съм без никакви нарушения, но не шофирам доста често, предпочитам предвижването пеша когато е възможно :)

Такива коли ще са супер, само че на тях им трябва маркировка, която да я ИМА и да се вижда. При нас ще мине доста време докато има условия за коли на автопилот.

Да не говорим за това, че някой пиян може да реши, че е много голяма работа и да си изключи автопилота точно като е наквасен, което обезмисля донякъде автопилота. Трябват им и сензори, с които колата да разбере дали шофьора е годен да шофира и не са много далеч, S-класата може да те разбере ако караш уморен.
 
А какво ще кажете за този (най-вероятно тази):

8122627r.jpg
 
От: Кажете за войната по пътищата от последните дни

Относно мъжете и жените наскоро нали излезе проучване, че жените са били по-добрите шофьори! Не знам до колко е вярно.
Това със страничните дейности по време на шофиране съм го виждал и от двата пола, добре че докато съм се возил при такива не е имало инциденти до сега.

Същите тея селтаци и малоумници дето шофират тук безумно, вижте ги в Гърция как си карат :)
Веднага прави впечатление там колко са послушни, и като минат границата се почва една гонка.

Явно всичко е до размера на глобите и събирането им :)
 
Абсолютно. Освен това, че ние можем сами да се контролираме, няма да се случи. Българинът е с много тежък балкански манталитет и селенията му е в кръвта. Наложат ли се такива глоби и започнат ли да се събират и прилагат гледат тогава как се кара. Ще минеш с 80 км/ч през тясна квартална уличка с пърдящото си бмв? Да бе, да. После ще трябва да го прдаваш, барабар с още няколко заплати.
 

Горе