Каква бира пиете през лято 2012 ?

Re: От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

Аз въобще не пия никаква бира,нито какъвто и да е алкохол.Отказах го преди 1 година и половина и не ми се и иска да пия...незнам защо така :)


"Има нещо нездраво и съмнително в трезвеника. Възприемам хората, които не пушат, тяхна си работа, дори възприемам тези, които не се заглеждат след жените по улицата, макар че... Но както и да се мъча, не мога да възприема непиещия за нормален. Непиещият е маниак и точка по въпроса. Всеки, който се опита да облече трезвеността в благообразно обяснение, е гад, мръсник, безочлив продажник. Да не пиеш означава да живееш като идиот.

Да си противоестестен и пластмасов като вегетарианец. Липсата на алкохол води до оглупяване и тежка шизофрения. Изкривяват се представите за света.
Човек, който не пие, е обладан от нечисти сили, служи на дявола и извънземните, става гей или умира от гъбички и херпес!"

Фьодор Михайлович Достоевски

Не мисля, че трябва да спорим с класиците :)
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

На майните пикнята, това бира ли е бе момче?!
:rolleyes:
Не се карай на детето. ;)
Може
1. Да е местен патриот. Което е приемливо.
2. Да е възпитан от рекламите, или местната футболна агитка. Което вече е тъжно.
А и откъде може да сравни, като в магазините се предлагат максимум 3-4 вида пикни, незнайно защо наречени бира. :twisted:
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

до скоро пиех Шуменско, но започнах да пия само Загорка - оправиха я това лято и не ме боли глава
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

Е, кажете..коя/кои марка/и предпочитате? Може и да споделите дали харесвате новите им вкусове с лимон, грейпфрут и т.н ? :)

Само Ариана вече!!! Друго не лизвам - преди шуменско - а загорка и другите боклуци - много са спиртосани и боли глава, тоз горния пич дето е написал, че не боли глава - нещо се е объркал.
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

Heineken
Ариана
Загорка
Шуменско
 
iskambira.jpg


:D :D :D

Вчера пих Пиринско и никак не беше лоша бирата. Приятел-разбирач сподели, че според него това в момента само можел да пие поради факта, че всичко друго са го развалили и не са му вкусни. Не знам дали е така, тъй като рядко пия и обикновено само точно определени марки. Но то си е и до вкус. Не знам да има примерно няколко човека с еднакви предпочитания.
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

Blinky бих се съгласил с твоя приятел. Пириснкото става газирно е и има тоя плътен и горчив вкус на бира дето всички търсиме. И тая Астика дето е пластмасовата макар и да си мисля, че покупката на бира в пластмасово шише е някак аграрна постъпка де да знам ама ей на в момента пия такава 3-та бутилка с една сладуранка тука и после ще ходя някъде където ми забраняват да пуша ама ходи им обяснявай ни тия жени, че Дома си е най-убаво. Няма угодия ...
 
Аз ако бях на 3та бутилка с някое момиче, не бих мръднал никъде - продължаваш с пиенето. :)

Но най-често намирам разликата и вкусовите качества при сравнения между няколко бири. Примерно, между Пиринско и Астиката правя определено разлика. И не мога да кажа, че съм впечатлен от втората тук. :)
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

и после ще ходя някъде където ми забраняват да пуша ама ходи им обяснявай ни тия жени, че Дома си е най-убаво. Няма угодия ...

Наистина няма по уютно от домашната обстановка. Аз не пуша, но имам приятели които пушат и предпочитаме да се съберем в домашна обстановка - няма кой да ти забрани да пушиш, пускате си музика каквато си искате, и няма опасност някой да ти скочи на бой само за това че случайно си го погледнал, а той вагабонтина не обича да го гледат, дразни се и ще раздава правосъдие. Бил съм свидетел в заведения на такъв селски бой, и то само заради това че някой случайно погледнал бияча.


Аз ако бях на 3та бутилка с някое момиче, не бих мръднал никъде - продължаваш с пиенето. :)

Братле аз ако съм на 3-та бутилка... забрави да ме изкараш навън. :) Със кран да ме вадят, пак няма да могат :) С тия огъващите се крака и с тая замаена глава къде тъдява :lol: От дома по хубаво няма. Находил съм се по всякакви заведения, нагледал съм се на всичко, макар че съм на 34 г. в момента, понеже има други на моята възраст които от дискотеките не излизат, но аз вече го давам по спокойно. :) В момента съм на бяло италианско винце Masi Bonacosta. Наздраве :beer:
 
Аз ако трябва да съм честен на 3та бутилка - двулитровка не знам дали ще успя да напиша нещо читаво. Това са 6 литра или 12 бири. :) Ако говорим за 2 литра бира. Аз лично тогава виждам хората да взимат в пластмасово шише. Иначе губи смисъл, ако е литър - защото има и кенчета. Аз мразя в пластмаса също. Ама много. Особено като знам, че е попила отровите на шишето.

Лично бих си пийнал пуснал музика и като ми писне след 4тата бира, хващам и излизам. ;) Мен не ме свърта на едно място като пийна. Просто трябва да се отиде някъде и нещо да се прави, че иначе ми е цикъл. :) Но след 3тата двулитровка, няма да имам физическата възможност. :)

Наздраве. :)
 
От: Re: Каква бира пиете през лято 2012 ?

Аз ако трябва да съм честен на 3та бутилка - двулитровка не знам дали ще успя да напиша нещо читаво. Това са 6 литра или 12 бири. :) Ако говорим за 2 литра бира. Аз лично тогава виждам хората да взимат в пластмасово шише. Иначе губи смисъл, ако е литър - защото има и кенчета. Аз мразя в пластмаса също. Ама много. Особено като знам, че е попила отровите на шишето.

Лично бих си пийнал пуснал музика и като ми писне след 4тата бира, хващам и излизам. ;) Мен не ме свърта на едно място като пийна. Просто трябва да се отиде някъде и нещо да се прави, че иначе ми е цикъл. :) Но след 3тата двулитровка, няма да имам физическата възможност. :)

Наздраве. :)

За пластмасата - много е вредно да се пие каквото и да е от пластмасови бутилки. Четох че пластмаса се разтваря във водата, и изпуща канцерогенни вещества, които може да отворят нещо "спящо" в организма ти, и в даден момент да се активира. Особено алкохола - още по лесно се усвояват отровите от пластмасата. Стъклото си е най чисто. Е да чупливо е, но екологично чисто, и нищо не изпуща, в организма ти попада чиста напитка без химически примести от пластмасата.

Аз пък братле пийна ли, не ми се мърда. Така хубаво се отпускам на диваня, и така ми е блажено че не знам на кое небе се намирам :) И ми е сладко на душата... :) Ех животец... :) летото мина, довадя есента, па да се готвим за зимата, предполагам че въпреки студа няма да спре да се пие бира, особено тъмната бира. Но наистина 3 бутилки по 2 лира са 6 литра което не е никак малко. И ако ги изпия на гладно тия 6 литра, като преди това съм бил целия ден в движение и уморен - може и да ми се приспи. Наздраве и от мен :beer:
 
От: Re: Каква бира пиете през лято 2012 ?

За пластмасата - много е вредно да се пие каквото и да е от пластмасови бутилки. Четох че пластмаса се разтваря във водата, и изпуща канцерогенни вещества, които може да отворят нещо "спящо" в организма ти, и в даден момент да се активира. Особено алкохола - още по лесно се усвояват отровите от пластмасата. Стъклото си е най чисто. Е да чупливо е, но екологично чисто, и нищо не изпуща, в организма ти попада чиста напитка без химически примести от пластмасата.

В кой адсенс сайт си прочел това?
По принцип, идеална опаковка няма. Стария виц на химиците:
- Открих универсален разтворител - разтваря всичко! Сега ще го патентовам и ще забогатея! :|
- А в каква опаковка смяташ да го продаваш? :lol: 8)

При производството на пластмаси има две категории - за технически нужди и за хранителни нужди. Вторите се произвеждат от първите, като максимално се пречистват. Затова една бутилка за олио, например, е по-скъпа от бутилка от същата пластмаса за препарат за миене.
Стъклото (керамика) е хубава опаковка, стига бутилката да е току що излязла от стъкларския завод. При втора употреба то се връща мръсно и се мие. Мие се обикновено с натриева основа - сода каустик. Не са редки случаите, когато в бутилката остава тази сода каустик - не се изплаква качествено. Резултата е посещение в ИБМП "Пирогов". С крайно нежелателни и вредни последици за организма.
 
От: От: Re: Каква бира пиете през лято 2012 ?

В кой адсенс сайт си прочел това?
По принцип, идеална опаковка няма. Стария виц на химиците:
- Открих универсален разтворител - разтваря всичко! Сега ще го патентовам и ще забогатея! :|
- А в каква опаковка смяташ да го продаваш? :lol: 8)

При производството на пластмаси има две категории - за технически нужди и за хранителни нужди. Вторите се произвеждат от първите, като максимално се пречистват. Затова една бутилка за олио, например, е по-скъпа от бутилка от същата пластмаса за препарат за миене.
Стъклото (керамика) е хубава опаковка, стига бутилката да е току що излязла от стъкларския завод. При втора употреба то се връща мръсно и се мие. Мие се обикновено с натриева основа - сода каустик. Не са редки случаите, когато в бутилката остава тази сода каустик - не се изплаква качествено. Резултата е посещение в ИБМП "Пирогов". С крайно нежелателни и вредни последици за организма.

Вискяре само в България ги има тези случаи стъклената опаковка да не е добре измита от сода каустик, и после изтровени хора. В останалите държави от ЕС това няма да се допусне никога. Аз не им вярвам че вторите пластмасови опаковки били точно за хранителни нужди. Мислиш че нашите спазват нормите ли ? Да пестят материал са способни да те отровят. Нямаш гаранция от made in BG. Гледам да не пия алкохол от пластмасови бутилки. Но виж, като си купувам салата от щанда, тогава няма как - насипват ти я в пластмасова кутийка. Пак казвам в БГ нямаш гаранция за нищо. Адсенс / ботсенс - това е положението, пластмасата си е пластмаса. Виж навънка хората могат да спазват нормите за пластмасата която е предназначена за храните, но в БГ силно ме съмнява.
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

Blinky ние тука в гето Купел сме много корави алкохолици 12 бири ни идва ей така за разтоварване (къде на майтап къде наистина)... Това разбира се само при условие, че няма работа, което е рядко срещано явление. Снощи се понапихме умерено но по-лошото е, че боли гърло. Но кво ти пука важното е шоу да става :) Иначе аз съм 100% анти пластмасовата бира нищо, че се подвеждам по разни хора ама такъв съм си добра душа ...
 
Аз се усещам, че на 5тата започвам да преминавам бариерата. :) Да и аз рядко съм стигал до момента да се наливам ей така. Трябва да няма не само работа, но и чакащи задачи, което не се случва често и това. Ааа, никога не съм се оплаквал от гърло. Преди време ми се виеше много свят от прекаляването с бира и за това не ми е топ напитката като седна да пия.

А тези с пластмасовите, са обикновено хора, които пият повечко от 2 по половинка. Аз лично също взимам, но това е защото е по-изгодно да взема 1 литър Ариана лимон, отколкото 2 кенчета, които не са по-често срещани от бутилката.

А като искам да си пийна истинска бира - взимам една лимонена и една Старопрамен, ако не - Шуменско.
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

Всички сме в играта спор няма. Идеята е от време на време да се отпускаме и да бъдем по земни един вид самоиронични. Едни го постигат с бира, други с уиски, трети с медитация всеки сам си решава. Винаги съм смятал, че бирата е десертно питие смисъл някакъв вид пост-аператив.
 

Горе