Каква бира пиете през лято 2012 ?

Познавам хора, които почват с 1-2 бири, да загреят. После се правят на мармалад и накрая затапват с една бира. Такова чудо винаги е било атракция за мен. :) Но поне признавам, че всичко си подбират като алкохол.

Днес като отидох до Еконт, един служител, явно свършващ смяна, се провикна "Отивам за бира", при което всичко що е персонал даде поръчки да вземе и за тях. Историята не е нищо особено докато един от служителите му каза "И гледай да не вземеш Каменица, че ще те налагам с нея". И си рекох, я и хората като стане дума за някаква бира пак имат предпочитания. По принцип е редно да е така, но реално трябва да си кажат кой какво или да спечели тази с най-силно желание. Принципа на изключването грам не ми се вярваше, че ще е опция.

А за сериозно пиене - аз уиски винаги съм уважавал. Пия го с енергийна напитка и по-рядко с кола или сода. Друг мой познат налита само на водка, трети не иска да чуе нищо различно от ракия или мастика с айрян. Като стана дума, второто ми се вижда много сладко, но никога не съм го пробвал.

А бирата си е за утоляване на жаждата и ей така, да отметне фалшивите химии, които ни продават като натурални сокове. :)
 
От: Re: Каква бира пиете през лято 2012 ?

А за сериозно пиене - аз уиски винаги съм уважавал. Пия го с енергийна напитка и по-рядко с кола или сода. Друг мой познат налита само на водка, трети не иска да чуе нищо различно от ракия или мастика с айрян. Като стана дума, второто ми се вижда много сладко, но никога не съм го пробвал.

А бирата си е за утоляване на жаждата и ей така, да отметне фалшивите химии, които ни продават като натурални сокове. :)

Аз уискито и мастиката както и Узото ги пия чисти - никакъв лед, никакво безалкохолно. Чисто и така е най добре, вместо да си развалям вкуса. Аз съм на принципа - като ще се пие, ще се пие истинско. С енергийните напирки отдавна приключих, най вредното нещо което може да ти разсипе черния дроб. Пиех енергийни напитки когато работех на две места - в армията и след нощен наряд в поделението, отивах в компютърен сервиз да поправям и сглобявам компютри. Не питай как се чувствах - като зомби направо. Енергийната напитка държи около 5 най много 7 часа и те пуска изведнъж. Просто като мине действието и направо клепача ти пада и усещаш остра нужда от сън. Държи те изкуствено. След като ни разформироваха поделението, и ни съкратиха, се прехвърлих изцяло в PC-сервиза спрях да пия енергийни напитки. Пиех предимно Red Bull. Никога повече през живота си няма да вкуся от каквато и да е енергийна напитка. Съдържа фосфорна киселина, пантотенова киселина и не знам си какво още, което е убиец за черния дроб.

За соковете - химии. Няма нищо натурално, просто есенции, аромати и оцветители. Те са даже по вредни от алкохолния концентрат. За водката - рядко я пия, мирише ми на спирт и нещо не е по вкуса ми. Лятото Узо или Мастика, зимата уиски или червен ром, или коняк. Даже с коняк съм се лекувал от настинка зимно време, и ми е свалял температура.
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

През лятото на 2012 се пие ВСИЧКО.. както и през зимата, пролетта и другите няколко сезона :D
А на въпроса "Каква бира пиете през лято 2012 ?" ще отговоря така:

beerpong.jpg


Биър Понг Маратон.. Няма по-голям кеф.. :)) :D
 
Аз в уискито задължително 1 или 2 ледчета. Просто не ми харесва топло и то никак. Узо и мастика не съм пил много много, там не знам дали има нужда. Но като гледам по заведенията как сервират мастиката, едва ли ще има нужда от лед. Същото е и за узото. Енергийната напитка към уискито е по вкусови причини. Малко пуберско, но така много ми харесва - комбинацията от 2те.

Добре, че последните няколко години не ми се е налагало да ползвам енергийните напитки да ме държат буден. Това отдавана не ми се е случвало. Дано не ми и предстои някъде в бъдещето. След като те пусне просто започваш да чуваш как мигаш. :)

А това лято реших да пийна уиски в едно заведение (на почивката си) и беше менте. Просто нямаше нищо общо с вкуса на Джака и реших, че за това лято прекратявам с него. Не знам, но всичко живо или голяма част се е напълнило с фалшиви уискита, или е нарочно де. Един приятел бил в едно голямо столично заведение, взе ли му за бутилка 120 лева и му плеснали ментака да си го смучи цяла вечер. И преди да започнат горещите дни бях бил и аз фалшив Джак. Но това само ме отказа от поръчката му по заведенията - пия си го в нас, като си го зареждам от магазини, в които няма как да е. А не някакви съмнителни борси или гаражи.

И като стана дума, слушах за една практика - Обикалят някакви мъже и жени с по 1-2 или повече бутилки "оригинален" алкохол и ги продават на заведенията на по ниска цена, като твърдят, че са лекари или зъболекари, на които им се носят нон стоп бонбони и алкохоли и нямат какво да ги правят. Бонбоните го ядат, но алкохола искат да го разкешят. И я е истина, я не. Но е факт, че последно време доста ментаци излизат на реномираните марки. Естествено, никой няма да фалшифицира нещо, което е тънко и не се пие. Реших да си споделя опита с вас.

А за бирата - това беше единствения алкохол, ако мога така да го нарека, който пиех през лятото. Поради факта, че исках нещо по-усвежаващо и утоляващо жаждата, както и поради причината, която споменах горе. Да, случи ми се на 2 пъти преди и след лятото. Това също ме дръпна. А за в нас си имам екстра, но в нас не си пия сам много много. :)

chistka.jpg


otivamzabira.jpg
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

По заведенията Загорка, домашно Хайнекен че по заведенията е 6 лева малкия Хайнекен. И от време на време шуменско.
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

През лятото на 2012 се пие ВСИЧКО.. както и през зимата, пролетта и другите няколко сезона :D
А на въпроса "Каква бира пиете през лято 2012 ?" ще отговоря така:

beerpong.jpg


Биър Понг Маратон.. Няма по-голям кеф.. :)) :D

Малеййй ...... :shock: Ами той този корем ще стане на търбух, на мях, ще висне като бохча. :lol: Аз ако изпия толкова голямо чудо, аз ще се попикая, той бойляра ще гръмне. :lol:
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

2ма души за 6 дни - 67-70 двулитрови - персонал рекорд.
има ги снимани, 4/5ти- ариана, другите шуменско.
 
От: Re: Каква бира пиете през лято 2012 ?

А това лято реших да пийна уиски в едно заведение (на почивката си) и беше менте. Просто нямаше нищо общо с вкуса на Джака и реших, че за това лято прекратявам с него. Не знам, но всичко живо или голяма част се е напълнило с фалшиви уискита, или е нарочно де. Един приятел бил в едно голямо столично заведение, взе ли му за бутилка 120 лева и му плеснали ментака да си го смучи цяла вечер. И преди да започнат горещите дни бях бил и аз фалшив Джак. Но това само ме отказа от поръчката му по заведенията - пия си го в нас, като си го зареждам от магазини, в които няма как да е. А не някакви съмнителни борси или гаражи.

Миналата година 2011 г. Юли аз и приятелката ми се натровихме от Jim Beam! Бяхме се опаричели малко повечко така да се каже, и решихме да се поглезим, и познай - два дни и двамата с повръщане и разстройство. Болки в главата, бучене в ушите, отпадналост и неразположеност. Ужас беше. Като се оправихме отидохме в магазина от който купихме бутилката, но... опразнен и затворен. Явно някой ги е награбил преди нас.
 
Re: От: Re: Каква бира пиете през лято 2012 ?

Миналата година 2011 г. Юли аз и приятелката ми се натровихме от Jim Beam! Бяхме се опаричели малко повечко така да се каже, и решихме да се поглезим, и познай - два дни и двамата с повръщане и разстройство. Болки в главата, бучене в ушите, отпадналост и неразположеност. Ужас беше. Като се оправихме отидохме в магазина от който купихме бутилката, но... опразнен и затворен. Явно някой ги е награбил преди нас.
Да, това е масова практика при скъпите и често консумираните алкохоли. Виждал съм го при Черното Джони, Блек Буша, Джака, Чивас. Поне при уискитата, при другите не знам, защото не ги пия често, но мога да сложа пари, че и там е пъкано с ментета при скъпите им марки. Много са опасни, защото са ги правили хора без грам идея какво съдържат, но даже и да знаят там се гони печалба и за да се постигне се слагат всякакви евтини гадости. Да си ги пият собствениците на заведения. Аз лично пия едно и като не ми хареса, не поръчвам пак. А като не поръчвам 2ро, а отивам да си допивам другаде, нека му светне лампичката защо е така. Не се разправям, защото ми се случи веднъж барман с няколко години стаж да ми обяснява, че това е оригиналния вкус. Казах му добре и не поръчах. С всезнайковци не ми се занимаваше. Това се случи преди няколко години и си имам едно наум. Сега трудно някой ще ме обеди за бутилка на партия в някое заведение. ;)

В заведенията са плъзнали. И днес вместо да си взема уиски докато си седях в парка, си взех 2 бири Ариана. Нека им паднат продажбите, за да се чатнат, че нещо не е наред. А зимата, някой предложи коняк и чай - да това ще е, плюс лимон. ;) Като си оправят ментеливия пазар, ще започна да пия пак. Не ми се ослепява млад-млад. :)
 
От: Re: От: Re: Каква бира пиете през лято 2012 ?

Да, това е масова практика при скъпите и често консумираните алкохоли. Виждал съм го при Черното Джони, Блек Буша, Джака, Чивас. Поне при уискитата, при другите не знам, защото не ги пия често, но мога да сложа пари, че и там е пъкано с ментета при скъпите им марки. Много са опасни, защото са ги правили хора без грам идея какво съдържат, но даже и да знаят там се гони печалба и за да се постигне се слагат всякакви евтини гадости. Да си ги пият собствениците на заведения. Аз лично пия едно и като не ми хареса, не поръчвам пак. А като не поръчвам 2ро, а отивам да си допивам другаде, нека му светне лампичката защо е така. Не се разправям, защото ми се случи веднъж барман с няколко години стаж да ми обяснява, че това е оригиналния вкус. Казах му добре и не поръчах. С всезнайковци не ми се занимаваше. Това се случи преди няколко години и си имам едно наум. Сега трудно някой ще ме обеди за бутилка на партия в някое заведение. ;)

В заведенията са плъзнали. И днес вместо да си взема уиски докато си седях в парка, си взех 2 бири Ариана. Нека им паднат продажбите, за да се чатнат, че нещо не е наред. А зимата, някой предложи коняк и чай - да това ще е, плюс лимон. ;) Като си оправят ментеливия пазар, ще започна да пия пак. Не ми се ослепява млад-млад. :)

Чувал съм и от други хора че от фалшива ракия човек можел да ослепее. Но за уиски не знам. Не знаех че удря в зрението. За коняк - аз писах по горе че една зима съм се лекувал, бях настинал с температура. Пих малко повечко количество коняк с лимон и мед, след което ме изби на изпотяване, взех след това горещ душ и легнах да спя. На следващия ден се събуждам като нов човек пълен с енергия и бодър. Не съм сигурен дали е било настинка или някакъв вирус, но коняка ме оправи.
 
Re: От: Re: От: Re: Каква бира пиете през лято 2012 ?

Чувал съм и от други хора че от фалшива ракия човек можел да ослепее. Но за уиски не знам. Не знаех че удря в зрението. За коняк - аз писах по горе че една зима съм се лекувал, бях настинал с температура. Пих малко повечко количество коняк с лимон и мед, след което ме изби на изпотяване, взех след това горещ душ и легнах да спя. На следващия ден се събуждам като нов човек пълен с енергия и бодър. Не съм сигурен дали е било настинка или някакъв вирус, но коняка ме оправи.

То удря някаква друга молекулна модификация на алкохола, която в момента не ми идва на ум. Не съм чувал и аз, но принципа е следния - решават банда тарикати да продават на по-ниски цени с 5-6 лева и вместо спирт може да ти блъсне от нея там. В твърдите алкохоли може да се види. Чувал съм за водка, както и за ракия. Просто не знам до къде може да се стигне това, а регулирането му е под всякаква критика.

А бирата и нея са я започнали да я развалят също. Все по-рядко си намирам нещо, което да ми е по вкуса. ;) Пия само точно определени марки.
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

Като стана въпрос за коняк той е едно от питиетата, които харесвам. Дори лятото си пийвам студено Бренди XO с Пепси макс е направо трепач. Мастиката много ме лови и заради това спрях да я употребявам. Чат пат мога да пия 50-100 грама на кристали такава с неква салатка ама не е за мене аз съм от глезените пиячи.
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

Като стана въпрос за коняк той е едно от питиетата, които харесвам. Дори лятото си пийвам студено Бренди XO с Пепси макс е направо трепач. Мастиката много ме лови и заради това спрях да я употребявам. Чат пат мога да пия 50-100 грама на кристали такава с неква салатка ама не е за мене аз съм от глезените пиячи.

А не, аз и коняка го пия чист. Студено Бренди - да върви наистина и ми харесва. Мастиката е по принцип силна, Узото е по леко и по трудно напива. Даже от Мастиката ако прекалиш боли глава, до като от Узото не боли. Аз например Мастика или Узо под 150 гр. минимум не падам, даже това ми е началото, и стигам до 350 гр. Е със салатка и мезенце разбира се. После минавам на вино и то обилно си пийвам винце. Абе стабилно си пийвам аз, не постя че живота си върви, а пък и на мен като ми е сладко и блажено :) Иначе можеш да пиеш Узаки например, то е по евтино от гръцкото Узо и е много по меко и леко от Мастиката и не боли глава, и не напива толкова лесно. Питай мен - знам от опит за ледените кристални анасонови напитки. :wink: А пък за вино - не че се хваля, но там съм доста на ТИ с вината. Виното ми е най голямата слабост. :)
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

USAF смисъл аз не го мешам брендито с пепси в отделни чаши си го пия но е така да преглъщам. Иначе някои хора знам, че си слагат коняка в чая и тем подобни аз така също не мога да го пия даже ми е гадно. Иначе силно препоръчвам Преслав XO зелената кутия само за ценители на брендито.
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

USAF смисъл аз не го мешам брендито с пепси в отделни чаши си го пия но е така да преглъщам. Иначе някои хора знам, че си слагат коняка в чая и тем подобни аз така също не мога да го пия даже ми е гадно. Иначе силно препоръчвам Преслав XO зелената кутия само за ценители на брендито.

Е то така смесиш ли го като химик-лаборант в една чаша... то става на каша и си губи смисъла. :) И аз не мога да разбера някои хора как така ги омесват на микс, наистина че е гадно. Аз даже и в отделни чаши не пия никога заедно алкохол и безалкохолно. Пия винаги чисто, но разбира се с мезе. Аз съм на принципа - като ще се пие, ще се пие сериозно. Иначе вкуся ли нещо безалкохолно - разваля ми се вкуса. За това винаги чисто, но с фъстъци и бадеми, орехи - уискито, или със салатка Узото или ракийцата. За Преслав ХО съм с две ръце. :)
 
От: Каква бира пиете през лято 2012 ?

По повод темата на бирата искам да споделя една свежа реклама, която гледах наскоро. [video=youtube;6N6sVlX9H3c]http://www.youtube.com/watch?v=6N6sVlX9H3c[/video]
 
Не съм сигурен, дали имаше и друга тема за бира. Само тази намерих, но пак става. Някой от вас вари ли? Аз си сбъднах една десет годишна мечта и си понакупих малко оборудване края на лятото. Страхотно хоби, не само да пиеш с приятели готовата продукция, но и самия процес и всичките му занимавки покрай варенето...

Може и снимки, мен лично още не ми е дошло времето да се хваля, но ако има някой по напред да качва :)
 

Горе