Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

аз съм си с тази маздичка
върви добре и харчи малко над нормалното според мен :)
136кс оригинално, тази е 160
7извънградско, 10 градско

11363520737361535_7.pic
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

пежо 206 cc
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

mazdata kakyv model e po tochno?
 
От: От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

men mi haresva i toshota yaris
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Ем, аз съм си фен на Сеат :) Карам едно Толедо 1.9D, дава разход 5 на 100 нафта на извънградско и си върви много добре, поддръжката също не му е скъпа. На този етап съм с нея, защото нещо финансите не ми позволяват да взема друга, пък и съм привързан към нея. Ако имам възможност бих се замислил за Волво, Субару или Сааб.
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Не са ли малко рисковани тези двигатели на rx8-цата ?


Не само, че са рисковани ами и никой няма да си земе ванкел за ежедневка...
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Не само, че са рисковани ами и никой няма да си земе ванкел за ежедневка...

Аз никой ли съм? Дискриминация!!! :beer:
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Карам от време на време опелче astra f sedan, 92 година ... доволен съм като цяло, гори малко 7-8 градско, а извънградско 5 и събира доста неща в багажника. Идеален ми е за по дълги пътешествия :)

Ежедневно бръмча с Fiat Panda 2010 година, гори 11 градско с 1.1 бензинов двигател ... спирам до тук да го коментирам ... хаха.
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

е*х тая панда :) и моето гори 22/100 ама е 4.4 и 2.5 тона

Забравих да кажа че съм се надъхал за някои баварка 5-ца, 7-ца или някои мечок C класа примерно. Но както вика един приятел, сезонна кола е това, няма да става за ежедневно каране в тея трапове в града. Иначе решението е една джипара като твоята, но с тоя разход .. Иначе чупи ли се нещо по нея, частите сигурно струват майка си и баща си. :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Аз никой ли съм? Дискриминация!!! :beer:

До колкото разбрах ти караш пежо, така че като вземеш ванкел се похвали, до тогава, не вярвам :)

П.С според мен ще се откажеш от нея много преди да удариш парите на капака на мазадата
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Забравих да кажа че съм се надъхал за някои баварка 5-ца, 7-ца или някои мечок C класа примерно. Но както вика един приятел, сезонна кола е това, няма да става за ежедневно каране в тея трапове в града. Иначе решението е една джипара като твоята, но с тоя разход .. Иначе чупи ли се нещо по нея, частите сигурно струват майка си и баща си. :)

за тия дето ги е страх от ремонтите има рав4 с десен волан от англия :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

В момента карам опел астра 1.4. Много съм доволен. Взех я преди 14 месеца за няма и 2000 лева от Горубляне, таман я свалиха от автовоза внос от Италия. Дори още не и бяха сложили цена. Колата беше без никаква ръжда и в перфектно състояние, с работещ климатик. До сега съм минал над 30 000 км. и сменям само масла и филтри. Сложих и и нов газов инжекцион и ми дава разход 6-7 л.(в зависимост от сезона). Ползвам я предимно като работна кола и я товаря доста. Преди това имах гоУф 3 (вижда се на снимката), ама въобще не бях доволен.SAM_0220.jpg
 
От: Re: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Ето го звяра:

p0006255.jpg


Не бих го сменил защото:

1. Защото за 3 години съм навъртял над 200к км и освен 3 изгорели бензинови помпи (за около 300лв общо) проблеми не съм имал.
2. Защото е железен и си пердаша през дупките без да ме е*е.
3. Защото на вилата на гаджето ми се качвам с него, където сме пробвали X5 и ML, които тръгват назад и не могат да стигнат.
4. Защото е ниска и се прилепва за асфалта. Като караш със 160, се усещат като 90.
5. Защото съм и пълнил километража (240).
6. Защото може да побере спокойно 6 човека и много каси с бира.

ТОВА Е ТАНК, създаден точно за БГ пътища!

До преди няколко месеца и аз карах такава но седан. 1.8 дизел. Предполагам твойта е бензинова.
Искам да кажа, че възприетото мнение за тези коли е изключително грешно. Всички ме съветваха какъв боклук била самата марка Форд.
Въобще не е вярно. Колата е много комфортна, върви добре, изключително красива (поне според мен) със страхотно нисък разход и данък в размер на 20 и няколко лева годишно. Е имаше проблеми но предвид сегашния ми Опел, мога да кажа, че тези проблеми изглеждаха направо "козметични".
В момента съм с Опел и като изключим, че дупки и бордюри не ме плашат като цяло не съм доволен.
 
Re: От: Re: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

До преди няколко месеца и аз карах такава но седан. 1.8 дизел. Предполагам твойта е бензинова.
Искам да кажа, че възприетото мнение за тези коли е изключително грешно. Всички ме съветваха какъв боклук била самата марка Форд.
Въобще не е вярно. Колата е много комфортна, върви добре, изключително красива (поне според мен) със страхотно нисък разход и данък в размер на 20 и няколко лева годишно. Е имаше проблеми но предвид сегашния ми Опел, мога да кажа, че тези проблеми изглеждаха направо "козметични".
В момента съм с Опел и като изключим, че дупки и бордюри не ме плашат като цяло не съм доволен.

Да, бензинова е + газ, което води до изгарянето на помпата в моя случай.
 
Не помня да сме си мерили .... колите де :lol: Другото се мери всеки ден тук.

Каква кола карате? Доволни ли сте? А каква искате?

Аз ще почна: преди няколко месеца си купих най-нестандартната и непрактична кола на пръв поглед - търсих бмв или мазда, нямаше добри екземпляри. търсих опел възможно най-нов за парите, които исках да дам, ама супер гробници, макар и след 2005 г. пък и вътре и отвън - пълна скръб. мерцедес мислех, като прочетох за ремонт и колко струва веднага забравих. Ей така реших - сега или никога си купувам тая кола, която винаги съм заглеждал и която ме е кефила. Мини купърче реших да купя сутринта - вечерта вече беше мое. Видях точно 3 и третия веднага казах на дамата, че го взимам без да се пазаря. Колата е играчка - жълта със стъклен покрив, върха е. Не съм слизал от нея- за 7000 км до сега - перфектна, всички много и се радват и се заглеждат. Момичетата особено, няколко пъти ме и питат за нея, приятелката ми много ревнува :D

Аз съм уникално доволен, дори да е скапано настроението ти и времето да е лошо - само като я видя и ми става готино. За тия пари просто е върха, както се и случва ако спра на светофара до някакъв джип или мерцедес дето струва 10 пъти повече всички гледат моята кола :D Не можеш да останеш незабелязан с тая въшка :D А и върви прилично, пък харчи малко.

Макар да е бмв не е типично немска- скучна и гадна вътре, един приятел има ягуар, който също много ми харесва като цяло, просто е направено готино в английските коли - не като при немците - примерно бмв-тата - петици, тройки е46 и т.н. са като от каменната ера - уникално грозни вътре. мерцедесите същата работа - отвън ок, вътре - гадна работа. единствено ауди са прилични, ама след последното ми ауди - тва са коптори и никога няма да си купя пак ауди. тва е позор - толкова чуплива кола няма право да съществува. Както един приятел каза - стои си пред блока и я чувам как сама си се чупи просто ей така докато седи :D

А, да, определено мисля за новия купър в бъдеще ако ще си купувам друга кола. Просто колата е много готина и бих го карал и него с голямо удоволствие.

Това е от мен. Освен това забелязвам, че много често ми свиркат други мини купъри, има явно някаква миникупърска общност, забелязвам, че ги карат все млади и готини момчета и момичета, което е готино. Преди имах и фолсваген и по-големи селяни от фолксвагенджиите не съм виждал, за форума им същата работа.

Ето и снимка, кукличка е. За първи път имам кола, която ми харесва много и се грижа за нея както трябва :)

Виж файлът 6143
Колега.. как е поддръжката на това чудо?
Много съм надъхан да си взимам.. даже мисля, скоро време да почвам да търся нещо от Германия да си вкарам..
Знам, че са изцяло БМВ тези.. Развалят ли се ? скъпа ли е поддръцката? масла/филтри али бали ?


Иначе по темата..

Карам Peugeot 206(2003 година 1.4HDi) .. най-отрепаната кола.. повече никога няма да си купя пежо. Маса пари за ремонт, и пак не върви. :lol: (или може би съм карък деа знам)
За разход.. 80 лева до Слънчев бряг отиване и връщане.. На икономия няма равна поне..
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

При мен има две коли в пенсия. Едната е Мицубиши Спейстар, а другата Дачия Логан. Първата харчи 7-8/100, а втората около 6.

Но ако трябва да избирам някога да си купувам кола за возене, за мен единствената, алфата на колите е това:

[video=youtube;2tqFJP7KcPY]http://www.youtube.com/watch?v=2tqFJP7KcPY[/video]
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Колега, не те съветвам и аз за ванкела, Замисли се защо при тяя убийствена визия има толкова коли на ниска цена, като знаеш колко са здрави маздите.
Просто тая кола се поддържа трудно в БГ. Ядовете не си струват удоволствието. И наистина за тези коли е меко казано непрепоръчително да се карат на къси разстояния. По-бързо се образува долкото знам нагар по роторните пластини, това е основния проблем.
 

Горе