Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Аз карам Ситроен ван и съм доволен. Перфектен е за екскурзии със семейството и побира всички екстри на малкия (колички, колела, сгъваеми легла и разни подобни).

imgCitroen Xsara Picasso3.jpg

С удоволствие бих карал пикап. Не обичам да бързам, бързите скорости и ниски коли. Обичам да пътувам бавно, да съм на високо и да се наслаждавам на пътуването. Нещо подобно ми се кара.

Ram-1500.jpg
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

най-големият автомобилен форум е BMW форума, там също мога да кажа че има много интелигентни хора.

и доста по подреден от този тук :p
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Никаква кола не карам. Много по-евтино е (и удобно) да не притежаваш автомобил и да не караш автомобил.

Аз съм егоист и не искам да лежа в затвора - предпочитам други да лежат вместо мен (обикновено лежи този, който е карал колата когато е станала катастрофата).

Има таксита, автобуси, тролеи, влакове, самолети... Защо да рискувам да ме тикнат в затвора? Защо да си харча парите за автомобил, след като алтернативите на притежаването на автомобил са по-евтини? Много по-сигурно е да се разчита на професионални шофьори.

Напълно си прав, но забравяш за удоволствието.
Това няма как да се постигне, когато някой друг те вози.
 
От: От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

С удоволствие бих карал пикап. Не обичам да бързам, бързите скорости и ниски коли. Обичам да пътувам бавно, да съм на високо и да се наслаждавам на пътуването.
Две години имах такъв:

590715.jpg
 
От: От: От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Две години имах такъв:

590715.jpg
Верно ли си имал такова нещо. Ти си ми идол. Това е мега яко. Аз лично бих карал нещо подобно...прилича ми на мини-автобус, точно возещ агитка на някой селски отбор. :) Или превозно средство, возещо "гласове" за някой местен кмет. :) Много е добро....какъв разход дава, хахаха? :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

13+1 места, 4х4, тегло 4,5 тона.
Разхода е доста по-нисък от някои съвременни "джипове" - 14 л на 100 км.
Извадих му протокол за 7+1 места и го карах с категория В.

[video=youtube;qP0BgVi6hPQ]http://www.youtube.com/watch?v=qP0BgVi6hPQ[/video]
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Ейй какви са тези малки ретро бусчета. Вижте как се прави:

Двама млади мъже свиха стар автобус "Чавдар" и отидоха с него на селска дискотека в Пазарджишко, съобщават от МВР.

линк: http://www.dnes.bg/crime/2013/04/09...tupaha-se-s-nego-pred-selska-diskoteka.185050
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

И като става дума за хибрити, нека ви представя (не мисля, че всеки вече знае тази марка) Тесла - www.teslamotors.com , нещо неверояно и много добро. Това ми се кара и бившият собственик на PayPal определено си е свършил добре работата. За жалост, тук съм виждал точно три места за зареждане на електромобили. С цяла батерия може да се измине 400-500 км., лек е и набира за световно. А дизайна направо събаря и най-киселата кифла. Както и да е, отклоних се малко от темата. Но си казах и преди, в предишен пост, какво карам. А това е какво ми се кара. :)

Е, аз знам поне 3 места за безплатно зареждане на електромобили само тук в Стара Загора. По принцип мисля в града са 8-9, но другите не съм обърнал внимание къде са. Предполагам из всеки голям град вече има по поне няколко места за безплатно зареждане на електромобили или поне ще има скоро. Та и аз съм се замислил за един електромобил (може би като начало само за градска кола).
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Ей това карам аз. Гори ми 0 на 100км.
Сутрин и вечер се предвижвам бързо в задръстванията от коли с нервни шофьори.
Помага за сутрешната тренировка. Успешно се вписва и в извънградските разходки.
480877_559915807364144_690115357_n.jpg
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Е, аз знам поне 3 места за безплатно зареждане на електромобили само тук в Стара Загора. По принцип мисля в града са 8-9, но другите не съм обърнал внимание къде са. Предполагам из всеки голям град вече има по поне няколко места за безплатно зареждане на електромобили или поне ще има скоро. Та и аз съм се замислил за един електромобил (може би като начало само за градска кола).
Да, абе почват да се появяват все по начесто, защото може би ще се увеличат и електромобилите, но и те не се увеличават. :) Манталитетът на българина е да има мощна, ръмжаща и бърза кола, която да храни и да налива в нея. И като някой чуе електромобил, се сеща за една рикша с жартиери, които на тролейте, без никаква свобода, и винаги вързан за някоя станция. Но представите са много различни от реалността. ;)

Лошото е, че сегашните електромобили са на някакви много големи цени, което не знам дали ще успят да ги направят и масова кола някога. Все пак ако ще сменяш горивото с нещо, определено ще искаш нещо много хубаво, за да се утешиш с нея.
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Ей това карам аз. Гори ми 0 на 100км.
Сутрин и вечер се предвижвам бързо в задръстванията от коли с нервни шофьори.
Помага за сутрешната тренировка. Успешно се вписва и в извънградските разходки.
Виж файлът 6208

В София колкото е мръсен въздуха с колело не е от най-здравословните варианти. Иначе метода си е супер :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

В София колкото е мръсен въздуха с колело не е от най-здравословните варианти. Иначе метода си е супер :)

Да, това е причината и аз да спра да карам колело. Фактът, че някой може леко да ме закачи на някой светофар, не ме притеснява толкова, но да се прибера и да почна да храча черно, малко ще ми дойде в повече. Има маски, но вече става прекалено. Давайте още коли, който карате. Нещо от миналото също може. :)
 
От: От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Напълно си прав, но забравяш за удоволствието.
Това няма как да се постигне, когато някой друг те вози.

Така е, това е само за манияци, да вкараш една предавка надолу, към 4000 оборота просто излиташ и до 6400 колата като почне да реве и да дава всичко от себе си - несравним кеф е.
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Аз карам VW Поло 1.9 SDI (64к.с.) от 1996г. Като за първа кола си е супер. Гори ми 5 / 100 смесен разход. Иначе искам да си купя едно такова 2585429_1.jpg ама и това ще стане има време.
 
От: От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Аз карам VW Поло 1.9 SDI (64к.с.) от 1996г. Като за първа кола си е супер. Гори ми 5 / 100 смесен разход. Иначе искам да си купя едно такова Виж файлът 6219 ама и това ще стане има време.

То и това е VW. :) Но не е никак лоша количка. Пожелавам ти най-скоро време да се сдобиеш с една такава. ;)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Мерси надявам се до края на лятото да съм изкарал достатъчно :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Аз нямам кола, но много искам да карам марка Mini, защото страшно се кефя на моделите им. Знам, че са доста скъпички, затова се надявам някой ден да имам достатъчно пари, за да си позволя една такава :)
 
От: От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

То и това е VW. :) Но не е никак лоша количка. Пожелавам ти най-скоро време да се сдобиеш с една такава. ;)

Последна във всички класации по рентабилност (за парите, които даваме за тях се чупят най-често). Прехвалени са според мен, имат доста недостатъци, както и доста плюсове. Всеки около мен на една възраст иска да кара Audi, минат 1-2 години, като му се насъберат така ремонтите и поддръжката вдига ръце и си казва, че просто не може да робува на тая кола.
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Абе и около мен искат хората искат да карат точно 3 марки коли. За лошо или не, това са Audi, BMW, Mercedes. Странно, не са лоши коли, но все пак преди да се вземе такава придобивка е хубаво да се помисли за това, дали дадения човек е стигнал това ниво и може ли да си го позволи, защото не говорим само за едното купуване. Вярно е, че с това ще ви забележат, но ако само това може да се покаже на света и на хората около теб, лоша работа. :)

И аз бих карал подобна кола, но преди това ще се замисля много и ще преценя добре дали е рентабилна "инвестицията". Едно Audi А6, 2007-ма година, 3.0 D струва 20К в лева. Поне за толкова се изпазари мой приятел преди година. Знам, че трудно им падат цените на тези возила. Та, за тези пари какво друго може да се купи....от "обикновените" марки коли - VW 6 и ще ти останат, Toyota Avensis 2008-ма година, и пак ще ти останат, Honda, Mazda, защо не и някакъв нов Opel, макар че за това няма да се натискам. ;)
 

Горе