Какви добавки трябва да има един вп сайт

kpetrov

Well-Known Member
Извън тези, като CEO, security.
Имам предвид, какво би харесал посетителя, какво иска да види?
Например ще събуди ли интерес да се показва времето, чейндж курсовете, видео слайдове и галерии, или img такива.
Аз за мен си имам мнение, като посетител, но аз съм си аз, а може би хора които имат сайтове с трафик да си кажат наблюденията.
Аз, ако съм обичам по изчистени сайтове, с повече информация, без много добавки, които изобщо не ме интересуват в 99% от времето, като примерно коя дата сме, какъв е курса на долара, слайдъри също рядко кликвам.
Но пак да кажа, въпроса ми е към хора с опит, какво харесва масата?
 
най-важни са хранителните добавки.
+ аминокиселини и здравословен начин на живот
 
Бг топ прозорчето е задължително.
И един грозен тиско брояч...барабар с некъдърно внедрен гугъл транслейтър в хедъра. :)

Сега сериозно....всеки сайт си има различни нужни както и бизнеси. Примерно на сайт за новини не може да сложиш плъгини, които са подходящи за фирмен сайт. Както и обратното. Аз честно казано почти нямам сайт еднакъв с другия от към плъгини. Като единственото условия - държиш плъгините на мин. И така, за всеки проект различни неща. Няма как да има универсални за всеки сайт. Просто едното си иска едно, другото - друго. ;) Като изключим стандартните като Contactform 7, Shortcodes Ultimate, W3 Total Cache Или друг кае плъгин,
 
И един грозен тиско брояч...барабар с некъдърно внедрен гугъл транслейтър в хедъра. :)

Сега сериозно....всеки сайт си има различни нужни както и бизнеси. Примерно на сайт за новини не може да сложиш плъгини, които са подходящи за фирмен сайт. Както и обратното. Аз честно казано почти нямам сайт еднакъв с другия от към плъгини. Като единственото условия - държиш плъгините на мин. И така, за всеки проект различни неща. Няма как да има универсални за всеки сайт. Просто едното си иска едно, другото - друго. ;) Като изключим стандартните като Contactform 7, Shortcodes Ultimate, W3 Total Cache Или друг кае плъгин,

е ти говориш за back-end plugins, а човека те пита за шаренийките на заглавната страница. Ей тъй като влезе потребителя да го треснат 15-16 бокса и да се чуди:
1. къде по дяволите попаднах
2. какво по дяволите търся тука
3. как по дяволите да се махна - (това след като са му излезнали толкова много pop-up like our shit прозорчета, че да не може да си намери основния прозорец на браузъра)

Не мога да разбера защо са необходими всички тези циркаджълъци и накрая резултата е:

1. Сайта се държи като куц охлюв - смени хостинга
2. Сайта ми го хакват по няколко пъти на ден, даже хакват и хакнатото за да се изфукат колко по-големи хакери са - смени хостинга
3. Сайта ми гълта една минимална месечна заплата - смени хостинга, тия са обирджии
4. ебах го у сайта, стана много як, има само 147 активни плъгина, а не вади никакви пари - смени хостинга, смени си и религията, молиш се на грешния Бог

И преди да са ме питали... да хейтър съм и днес съм в ретрограден Меркурий.
 
Адаш, айде стига хейт, а?

Към автора - смятам, че е напълно задължително да имаш:

1. BGN към Зимбабвийски долари и vice versa.
2. Прогноза за времето - щото прозореца е много далече и не ми се дърпа пердето.
3. Дата и час - ОБЕЗАТЕЛНО!!! Да не ми откраднете идеята, ама съм решил да направя програма, която да показва часа и датата под Windows и Mac, мисля че ще избия рибата.
4. IP - защото е жизненоважно за всеки сърфиращ потребител да си знае ip-то. Голям плюс е ако до него се показва и знаменце с държавата, от която влиза!!!
5. Задължително в сайдбара някой пасианс, ей така за трупане на Avg. Time Visit.
6. Личен хороскоп + изтегли си късметче за деня.
7. Тест от типа - коя TV звезда ти е двойник и/или виж от къде идват предците ти.
8. Картинка на деня.
9. Виц на деня.

Сложиш ли ги - имаш перфектния фирмен сайт.

БОНУС за онлайн магазини - задължително AdSense!!!
 
какво харесва масата
Масата харесва шведска маса, заредена с голи и вечно влажни шведки.
А по средата на масата да има един голям прозорец с някой епизод от "Къде е батко". Над дясното рамо на батко вграждаш мигащо ярко оцветено "ГРАБни тук кило портокали с 93% отстъпка!" аффче. Над дясното слагаш "Безплатна доставка, ако поръчаш три шведки". Докато батко се изпелтечи, времето за престой ще избие рибата, посетителя ще се запознае с хороскопа и времето за деня, ще пресметне спестяванията си в Rs и трите поръчани шведки ще му донесат кило портокали.И даже ще имат време да се омажат и започнат да ближат по тръпнещата си плът портокаловия сок.
 
лигочиии осрахте темата на човека.
 
Колкото по малко плъгини , толкова по добре. Такива безмислени шарении пък са направо забранени - забавят сайта и гонят хората. Също привличат вниманието на потребителя към дадения плъгин вместо към съдържанието/рекламите на сайта.
 
Колкото по малко плъгини , толкова по добре. Такива безмислени шарении пък са направо забранени - забавят сайта и гонят хората. Също привличат вниманието на потребителя към дадения плъгин вместо към съдържанието/рекламите на сайта.
В момента правя един, в който мисля да сложа само два, макс 3 - Yoast SEO, W3 Total Cache и май е това....Да сайтът не е сложен, но пък е по-функционален от едно 80% от повечето фирмени сайтове. :) Тук функционалностите на темата покриват доста нужни.
 
Адаш, айде стига хейт, а?

Към автора - смятам, че е напълно задължително да имаш:

1. BGN към Зимбабвийски долари и vice versa.
2. Прогноза за времето - щото прозореца е много далече и не ми се дърпа пердето.
3. Дата и час - ОБЕЗАТЕЛНО!!! Да не ми откраднете идеята, ама съм решил да направя програма, която да показва часа и датата под Windows и Mac, мисля че ще избия рибата.
4. IP - защото е жизненоважно за всеки сърфиращ потребител да си знае ip-то. Голям плюс е ако до него се показва и знаменце с държавата, от която влиза!!!
5. Задължително в сайдбара някой пасианс, ей така за трупане на Avg. Time Visit.
6. Личен хороскоп + изтегли си късметче за деня.
7. Тест от типа - коя TV звезда ти е двойник и/или виж от къде идват предците ти.
8. Картинка на деня.
9. Виц на деня.

Сложиш ли ги - имаш перфектния фирмен сайт.

БОНУС за онлайн магазини - задължително AdSense!!!
Може и да се шегуваш, но някои от тези бих ги сложил, да ти кажа аз като си купя вестник обикновено пъро чета вицовете, щото другото са глупости.
А за времето съм на друго мнение, полезно е, само дето не можах да намеря плъгин.
 
Малко отклонение (в тая иначе строго фокусирана тема :) ) @Blinky да ти кажа тоя W3 Total cache нещо съвсем сгъна; наскоро даже пускаха инфо че имал някакви сериозни дупки и лесно се правят пробиви. Ако мога да посъветвам дръпни си един WP Rocket - той принципно е саас на 39 долара/годипно, обаче ако не ти се дават може да си изтеглиш и сравнително обновена версия на плъгина онлайн, както направих аз в началото. Просто летят сайтовете с него, независимо колко са оспамени (е...горе-долу)
 
Адаш, айде стига хейт, а?

9. Виц на деня.

Сложиш ли ги - имаш перфектния фирмен сайт.

БОНУС за онлайн магазини - задължително AdSense!!!
Аз имам "случаен виц", брои ли се?
 
Иначе за плъгините колегите са ти казали; не ги трупай само защото има (знам, че е трудно да се устои, особено на безплатните). Ако мога да ти дам един важен съвет е да се опиташ да разбереш кои са хората които ще ти посещават сайта и какво на тях ще им е интересно. Ако правиш новинарски сайт примерно да се вижда времето е почти 100% очакван фичър, но ако имаш личен блог или сайт за продажба на обувки, потребителя ти ще влезе за да търси съвсем друг тип информация и времето не го брига хич. Не само ще си затрудниш сайта технически, но и както колегата е отбелязал по-горе разсейваш посетителя от това което ДЕЙСТВИТЕЛНО искаш да му покажеш. Семплия дизайн често пъти е печелившия избор.

С две думи, "маса" няма за съжаление - имаш сегмент, тоест група от хора които ги интересува твоят продукт и трябва да се водиш от техните нужди (но не по твоя преценка, разбираш ли - трябва да намериш начин да откриеш реалистичните им нужди)
 
Иначе за плъгините колегите са ти казали; не ги трупай само защото има (знам, че е трудно да се устои, особено на безплатните). Ако мога да ти дам един важен съвет е да се опиташ да разбереш кои са хората които ще ти посещават сайта и какво на тях ще им е интересно. Ако правиш новинарски сайт примерно да се вижда времето е почти 100% очакван фичър, но ако имаш личен блог или сайт за продажба на обувки, потребителя ти ще влезе за да търси съвсем друг тип информация и времето не го брига хич. Не само ще си затрудниш сайта технически, но и както колегата е отбелязал по-горе разсейваш посетителя от това което ДЕЙСТВИТЕЛНО искаш да му покажеш. Семплия дизайн често пъти е печелившия избор.

С две думи, "маса" няма за съжаление - имаш сегмент, тоест група от хора които ги интересува твоят продукт и трябва да се водиш от техните нужди (но не по твоя преценка, разбираш ли - трябва да намериш начин да откриеш реалистичните им нужди)
Мда, по изчистено, но все пак искам да сложа някой джаджи който да разкарват из сайта, за времето искам, но нямам плъгин, друго още както не зная. Пък и не съм забелязал или поне не знам много да ги интересува девса да правят и версии на БГ, не е като при android-a.
 

Горе