Какви елхи ще сложите във вас?

Предговор: Когато бях дете, нямаше вегъни.
Изложение: Елхата миришеше на елха, не на пластмаса. Дори и тогава съществуваше прахосмукачка, с която игличките изчезваха, без значение дали през първата, втората или петата седмица.
Заключение: Вашата пластмасова на какво мирише? А пластмасата къде отива като се счупи ? :)
 
И аз предпочитам Бъдни вечер, до преди няколко години, всеки петък ми беше нова година.. ама без зарята ;)

Иначе да бъдем честни... всеки се интересува за пространстовото под елхата.. :D

И за протокола.. и аз предпочитам естествена, ама от няколко години сме с пластмаса, от тия дето "почти са като истински" щото си я украсяваме в началото на м. Декември и седи до като се сетя да я махна някъде към края на м.Януари. (за мириса на елхички, купувам някой друг естествен клон)
 
  • Like
Реакции: CTAH
труд. транспорт, складиране
А какво е пластмасовото?
търговеца е само посредник между желанията на хората и производителите.

Преди появата на пластмасите:

438704.jpg

albatros-laysan-display-op2.jpg

albatros-98.jpg


След появата на пластмасите:

8080507529_921cd501c3_o.jpg

23F88BBB00000578-2868708-image-a-2_1418303138023.jpg

dead-albatross.jpg


Честита пластмасова Коледа!
 
Като хлапе много се радвах, когато баща ми донесеше вкъщи жива елха. Освен цялата еуфория по украсяването, вкъщи започваше да ухае много приятно! Празничната атмосфера започваше да се усеща веднага.
Така съм го запомнил.

Години след това станахме модерни! Откакто не живея с родителите си, купих една пластмасова елха! Става, ама... не е същото. Някак си друго е, като знаеш, че не е истинска. Някак безлично е.

Когато преди няколко години станах татко, веднага си спомних чувството от моето детство!
С жена ми започнахме да си купуваме живи елхи в саксия, които след празниците си засаждаме на къщата. С изключение на първата, досега са се хванали всички, и си растат добре.
За да се хванат, обаче е много важно да се внимава, как се гледа вкъщи, а и после, когато се сади.
То си е растение. Стига корените в саксията да са здрави, вероятността да се хване са много големи. Никога не съм разбирал от градинарство, растения и т.н., но в интернет има достатъчно информация.

Друго си е живата елха вкъщи (макар да трябва да се чистят иглички) и е супер да я виждаш, как расте в годините.
 
Днеска купих една пластмасова от Бриколаж. 85 лева , кво и плащаш :) Пък и бодличките са бели в края и симулира сняг. Дано издържи 10тина години преди да купя нова.
 
Днеска купих една пластмасова от Бриколаж. 85 лева , кво и плащаш :) Пък и бодличките са бели в края и симулира сняг. Дано издържи 10тина години преди да купя нова.
да беше я снимал да я видим. :) Айде като я украсиш, метни една снимка насам. :)
 

Горе