Какви карти за разплащане ползвате?

Какви карти за разплащане ползвате?

  • Дебитна

    Votes: 106 69.7%
  • Кредитна

    Votes: 7 4.6%
  • Имам и двата вида

    Votes: 36 23.7%
  • Нямам карта

    Votes: 1 0.7%
  • Непълнолетен съм и нямам карта

    Votes: 2 1.3%

  • Общо гласове
    152
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Хубаво е да има разнообразие
MasterCard е по популярната в европа
VISA е картата в USA
Аз имам и двете че не се знае кога/ къде Терминала няма да приема някоя карта.
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Хубаво е да има разнообразие
MasterCard е по популярната в европа
VISA е картата в USA
Аз имам и двете че не се знае кога/ къде Терминала няма да приема някоя карта.

И аз съм с VISA и Master поради същата причина :rolleyes:
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Банките са лакоми за банкови такси и стимулират клиентите да пазаруват с кредитни карти като плащат 1% от стойността на покупката на клиента (познайте колко процента взимат от търговеца за такса по транзакцията с ПОС терминал щом успяват да дадат 1% на клиента).

Поради тази причина започвам да се оглеждам за кредитна карта (до сега карах на дебитна). 1% кешбек (банката ми дава на мен 1%) може да избие годишната такса за кредитната карта. Разбира се лихва за кредит няма да плащам, защото ще си захранвам сметката навреме за да не дължа лихва. И даже ще печеля пари! Например ако харча по 10 000 лв на година с кредитната карта ще получа 100 лева, което е близо два пъти колкото годишната такса за картата (на далавера съм).

Къде е уловката?
 
Последно редактирано:
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Плащам предимно с дебитна. Кредитната избягвам и я ползвам само за чужбина, като никога не и оставям налични пари.
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Карам на Visa Electron, но не я ползвам само за PayPal, а пазарувам навсякъде с нея.
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Дебитна Visa Electron на ПИБ - не съм много доволен.. Неизгодни курсове и невъзможност да дърпам от Paypal пари в в картата
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Глупости. Няма проблеми да се дърпат пари от PayPal към дебитните карти на ПИБ - пише го в блога им. Дерат те с малка таксичка от 1% (цитирам по памет).

Курсовете на всички банки са неизгодни. Който иска изгоден курс - да ползва Делтасток (от тях съм много доволен) или най-близкото обменно бюро, където курсовете са изгодни (ако сумата е в брой). Ако имате възможност да изтеглите доларите на каса (ако обменяте долари), например при теглене на депозит на падеж няма такса теглене, проверете валутните курсове на обменните бюра - понякога хартиените долари са малко по-скъпи с сравнение с тези, които са в банковата ви сметка (тоест обменното бюро може да ви даде по-изгодна цена за доларите, ако ги занесете на банкноти, отколкото ако ги преведете по банка).

Причината за това е същата, като причината златните монети да са по-скъпи от златото в платформата за търговия на инвестиционния посредник - има разходи за физическото съществуване на актива, който се търгува.
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

дебитна Visa Electron, кредитна - MasterCard.
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

И аз съм с Мастър :)
 
Последно редактирано:
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Дебитна :) но задължително,чрез Paypal :)
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Две дебитни visa business и mastercard business. Не съм фен на кредитните :)
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Ползвавам си Visa ,но ако имам крупна сума пари по сметката,бих държала да е Maestro,за всеки случай...:(
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Здравейте, някой ползвал ли е виртуални банкови карти Virtual Visa и Virtual MasterCard на ДСК?
 
Имам познати, които ги ползват. Защо? Малко неща ги отличават от Classic-а. :) При Visa-та и обикновената MarterCard.

Имат готина опция в портфейл, който държи средствата, а когато искаш да пазаруваш - само ги преместваш на виртуалната карта и пазаруваш. Супер е опцията. Няма начин да ти я източи някой. ;)

И добре дошъл при нас. И приятен престой.
 
Благодаря за отговора.

И онлайн банкирането им е на доста високо ниво, спрямо повечето. Да не кажа, че е може би най-доброто. Аз благодаря, но не видях конкретен въпрос. Дано да съм ти бил полезен. :)
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Наскоро ми подновяваха пластиката на картата в ЦКБ. Дадоха ми-Debit MasterCard PayPass и съм много доволна, много е удобно. :)
 

Горе