Какви карти за разплащане ползвате?

Какви карти за разплащане ползвате?

  • Дебитна

    Votes: 106 69.7%
  • Кредитна

    Votes: 7 4.6%
  • Имам и двата вида

    Votes: 36 23.7%
  • Нямам карта

    Votes: 1 0.7%
  • Непълнолетен съм и нямам карта

    Votes: 2 1.3%

  • Общо гласове
    152
Пичове, безплатно е само сиренцето в капана за мишки. Ако "печелите" от транзакции, значи ще ви товарят с месечни или годишни такси за картата, сметката и т.н.
Иначе да, картовите схеми наистина споделят част от таксите за транзакции с Card Issuers. Но все пак и тези Card Issuers трябва да печелят от някъде.
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Дебитна/Кредитна карта са много размити понятия.
Как ще наречеш карта Виза Електрон, по която има отпуснат овърдрафт?
Как ще наречеш карта Виза Класик, по която ползваш само собствени средства?
Ползвал съм и двата вида карти за разплащане.

Въобще не са размити.. това, че имаш кредит по сметката, не прави картата ти кредитна! В тази връзка е и възможността при кр.карта да оспорваш неоторизирани плащания!
 
Сякаш има значение как се нарича картата, когато кредит ти виси на врата :eek:

На предната страница много говорите за рейтинги, привилегии, преференции, връщания, отстъпки, стимули и подобни илюзии. Наистина всяка една от думите дето съм написал я има там, само в една страница на форума! Пичове, не се превръщайте в баби! Срамота е във форум с името Предприемач.

Я грабнете по един, че май сте гладни...
snickers-50g-chocolate-bar-500x500.jpg
 
Срамота е наистина в форум за предприемачи , да не си наясно , че привилегии има и не са илюзии а реалност за хората , които са наясно как да ги ползват. А бабите - карти не ползват , редят се в локалния пощенски клон и чакат на опашка.
 
@BurnX, и ти забогатя от тия привилегии или какво? В подписа ти липсва реферален линк към някоя банка. Ти доста защитаваш плащанията с пластики и абсолютната илюзия, че който ги ползва ще е по-напред финансово или кой знае как. А това е по-голяма измама и от Националната Лотария. За теб един Snickers от тези дето са 2x :)
 
@BurnX, и ти забогатя от тия привилегии или какво? В подписа ти липсва реферален линк към някоя банка. Ти доста защитаваш плащанията с пластики и абсолютната илюзия, че който ги ползва ще е по-напред финансово или кой знае как. А това е по-голяма измама и от Националната Лотария. За теб един Snickers от тези дето са 2x :)
Не съм забогатял не това е идеята. А примерно да избиваш досадните годишни такси примерно... Националната лотария е печеливш бизнес за собственика и - за останалите риби дето търкат билетчета и чакат да станат по-богати остават мечтите.
Сникерс не ям - гледам да го карам по здравословно вече.
 
Сякаш има значение как се нарича картата, когато кредит ти виси на врата :eek:

На предната страница много говорите за рейтинги, привилегии, преференции, връщания, отстъпки, стимули и подобни илюзии. Наистина всяка една от думите дето съм написал я има там, само в една страница на форума! Пичове, не се превръщайте в баби! Срамота е във форум с името Предприемач.

Я грабнете по един, че май сте гладни...
snickers-50g-chocolate-bar-500x500.jpg
Мерси за сникърсите, но интересното.. че форумът е за "какви карти за разплащане.." сигурно трябва да мълчим, или не е така!? Вчера излезе някаква инфо за оутстндига по кредитни карти в САЩ и цифрата спомената там е за над 1 трилион, след коледа и нова година..! Може би не е впечетляваща за теб.. !? Но вероятно за други да, и за това и темата я има и вълнува други, но не теб и знаеш кво следва... подминавай, лесно е!
 
Срамота е наистина в форум за предприемачи , да не си наясно , че привилегии има и не са илюзии а реалност за хората , които са наясно как да ги ползват. А бабите - карти не ползват , редят се в локалния пощенски клон и чакат на опашка.
Относно бабите ... ! бабата на мойте деца, която е на 85години (майка ми), като иска да им купи нещо.. винаги си дава картите и пин-а записан на ръка на листче :) (то и заради сейф паймънт кодовете на Виза&Мастер, де .. ), останалото аз го правя..... :) а децата посочват джадажата ... и всички са щастливи, е най-вече децата ....
 
За бабите казвам, когато видят промоция в някой магазин и почват да се бутат за бананите, да не изпуснат евтиното.

@BurnX, честно казано не знам дали съзнаваш, че получаваш тези "преференции" от същите, които преди това те товарят с така досадните годишни такси. Ти малко като тези жени дето мъжете им ги бият, а после очакват да получат малко любов.

@VladB, виждам за какво е темата и съм гласувал в опцията "Дебитна", макар че никога не съм използвал карта в магазин за да плащам нещо. Но ми се струва нереално във форум в който би трябвало да се говори за правене на пари, да се говори с такова доверие към банките и за спестяване на жълти стотинки. И даже за кредити от картите - това е най-ниското финансово стъпало, на което може да стъпи човек. Много по-ниско е от нулата.
 
За бабите казвам, когато видят промоция в някой магазин и почват да се бутат за бананите, да не изпуснат евтиното.

@BurnX, честно казано не знам дали съзнаваш, че получаваш тези "преференции" от същите, които преди това те товарят с така досадните годишни такси. Ти малко като тези жени дето мъжете им ги бият, а после очакват да получат малко любов.

@VladB, виждам за какво е темата и съм гласувал в опцията "Дебитна", макар че никога не съм използвал карта в магазин за да плащам нещо. Но ми се струва нереално във форум в който би трябвало да се говори за правене на пари, да се говори с такова доверие към банките и за спестяване на жълти стотинки. И даже за кредити от картите - това е най-ниското финансово стъпало, на което може да стъпи човек. Много по-ниско е от нулата.

Естествено , че ме товарят . Нали искат и те искат да смучат пари. Въпрос на финансова дисциплина и култура е да си покриваш изхарченото в кредитната карта в гратисния период за да не ти свалят кожата с лихви. Както и естествено да ползваш преференциите , които предлагат. Имам и онлайн банкиране , плащам на хора за разни услуги като работим заедно , без да ходя в банката. Плащам си и битовите сметки с 1 клик. Плащам си и храната с карти онлайн ми я докарват до вратата. Пазарувам разни джаджи от другия край на света пак с карта. Буквам си почивките пак с карта (ама през афф линк за да си върна пак някой процент). Абе някак си ми е удобно - де да знам....
 
Последно редактирано:
Виж сега, ако си стигнал до там че да използваш кредит под каквато и да е форма, това оначава че вече си останал без пари и си под нулата. С други думи - бедняк. Не знам как това ти е удобно o_O
 
Виж сега, ако си стигнал до там че да използваш кредит под каквато и да е форма, това оначава че вече си останал без пари и си под нулата. С други думи - бедняк. Не знам как това ти е удобно o_O
Не е кредит - ползвам кредитна заради кеш бека който връщат. Не ползвам никакъв кредит , защото на всяка дата в месеца си връщам картата на 0 и нямам никакви лихви. Заради кеш бека си избивам годишната такса и отгоре.
За да ти нарисувам картинката , лимита на кредитната ми карта е дадено цифра. В банката имам сметка с 10 пъти повече пари от лимита ми. За първи път чувам че човек ползваш кредитна карта е бедняк....
 
Е като избиваш 20 лв за цяла година, та какво? Сега ще ми кажеш и че нямаш разходи за трансакции. Сигурно всичко ти идва пред вратата необременено от излишни таксички, та чак се надпреварват да ти продават нещата по-евтино.

Пък аз за да си ползвам кеша нямам никакви такси за които да се чудя как да минимизирам, това въобще не подлежи на дискусия между предприемач-баби или дори обикновени баби. Има ли някъде из форума тема, в която участниците си споделят варианти за това как да избегнат такси, да си говорят за неудобствата от пренасянето на дебели или тънки пачки, да се оплакват от това че джоба им тежи от жълти и бели стотинки? Няма такова нещо и няма да има. Защото не е проблем за никой. Да не кажа че е удоволствие...

И не че пазаруването онлайн не е добра идея, чудесно е да можеш да си купиш каквото и да е без да си събличаш пижамата. Аз критикувам начина по който това се прави в момента - това че се случва през банки. Ти може и да си намерил начин да се възползваш от тях (или поне така си вярваш), но в повечето случаи банките се възползват от клиентите си. Годишните таксички са най-малкия проблем, толкова са незначителни спрямо всичко останало, че не разбирам защо въобще са подхванати за обсъждане.

Бедняк е който ползва кредит под каквато и да е форма, не конкретно пластика. На който не му стигат паричките и взима на заем от банката - за него говоря. При това положение се развива и навик за влизане в кредит и фалшиво доверие към банката, че каквото и да стане тя е насреща да помага финансово. А всъщност тоя човек е на ръба на оцеляването и е достатъчно само да го уволнят от работата за да капитулира финансово и психически. Не е въпроса за 20 лв, а за доста по-големи навици и принципи.
 
Е като избиваш 20 лв за цяла година, та какво? Сега ще ми кажеш и че нямаш разходи за трансакции. Сигурно всичко ти идва пред вратата необременено от излишни таксички, та чак се надпреварват да ти продават нещата по-евтино.

Пък аз за да си ползвам кеша нямам никакви такси за които да се чудя как да минимизирам, това въобще не подлежи на дискусия между предприемач-баби или дори обикновени баби. Има ли някъде из форума тема, в която участниците си споделят варианти за това как да избегнат такси, да си говорят за неудобствата от пренасянето на дебели или тънки пачки, да се оплакват от това че джоба им тежи от жълти и бели стотинки? Няма такова нещо и няма да има. Защото не е проблем за никой. Да не кажа че е удоволствие...

И не че пазаруването онлайн не е добра идея, чудесно е да можеш да си купиш каквото и да е без да си събличаш пижамата. Аз критикувам начина по който това се прави в момента - това че се случва през банки. Ти може и да си намерил начин да се възползваш от тях (или поне така си вярваш), но в повечето случаи банките се възползват от клиентите си. Годишните таксички са най-малкия проблем, толкова са незначителни спрямо всичко останало, че не разбирам защо въобще са подхванати за обсъждане.

Бедняк е който ползва кредит под каквато и да е форма, не конкретно пластика. На който не му стигат паричките и взима на заем от банката - за него говоря. При това положение се развива и навик за влизане в кредит и фалшиво доверие към банката, че каквото и да стане тя е насреща да помага финансово. А всъщност тоя човек е на ръба на оцеляването и е достатъчно само да го уволнят от работата за да капитулира финансово и психически. Не е въпроса за 20 лв, а за доста по-големи навици и принципи.
То зависи какво ползваш и колко харчиш... аз специално имам доста карти, някои от които ко-брандирани точно заради дивидентите, и те не са за 20 лева. Повечето ми дават допълнителни отстъпки при авиокомпаниите, и то такива, каквито никой друг не ти дава. Трябва да ти кажа, че ако знаеш как да ги ползваш тези неща, можеш да излезеш на печалба. Разбира се, че като на месец ти постъпват по тази карта към 1000-2000 лева няма да спечелиш нищо, даже и ще се набуташ, говориш като плащаш много и получаваш много. Да не говорим, че колкото повече пари минават през твоята банка, толкова повече са склонни да ти отпускат солидни овърдрафти със смешни лихви, да ти дават кредитни карти с все по-голям кредитен лимит и по-ниски лихви и още много.

Тези бонуси не са направени да забогатееш от тях, неслучайно се казват бонуси. И стига с тея баби - то е пределно ясно, че и гений да си, като имаш 200 лева на месец и в най-блестящата програма за лоялни клиенти на банките не можеш да печелиш никакви дивиденти. Относно банковите такси - що реши, че са незначителни? По стандартните карти, да, повече от 10 лева на месец не ти взимат, но не е така при другите.
 
Последно редактирано:
Аз имах преди 3 кредитни карти, като едната беше немска, наскоро ги разкрих и си оставих само една.
 
В интернет плащам само с Виза Електрон специално създадена за такива неща. В нея не държа пари.
 
Предимно ползвам Revolut карта, много добро онлайн банкиране и са с дебитни карти на Mastercard. Сега имат кампания за набиране на нови клиенти и дават 20лв бонус след първото плащане, оставил съм покана към бонуса ако някой иска да се възползва.
 

Горе