Какви са ви приоритетите 2022?

Да изгледам всички сезони на сериала за Дом Св Петка и Д-р Дулитъл, както и да изуча хода на прецедентното за българската правна система, дело "Joke"
 
Да изгледам всички сезони на сериала за Дом Св Петка и Д-р Дулитъл, както и да изуча хода на прецедентното за българската правна система, дело "Joke"

Дай инфо/линк за удебеленото горе, недей да сеирничиш само.
Имам пледоария да подготвям, все пак.
 
Аз искам да стана крипто милиардер, и да си стоя по цял ден и да не правя нищо.
Покрай работата се запознах с няколко много заможни господа и единият каза нещо, каза: "Знаеш ли като постигнах финансова свобода какво стана? Започна да ми се работи повече! И сега работя дори повече от преди. Защо обаче? Щото няма какво да се прави, пич! Обаче има разлика - вече го няма напрежението."

Да така. Пичът държи 4 огромни хотела :)

П.П. Искам да кажа - омръзва да не правиш нищо, трябва с нещо да си зает, иначе ще полудееш :)
 
Покрай работата се запознах с няколко много заможни господа и единият каза нещо, каза: "Знаеш ли като постигнах финансова свобода какво стана? Започна да ми се работи повече! И сега работя дори повече от преди. Защо обаче? Щото няма какво да се прави, пич! Обаче има разлика - вече го няма напрежението."

Да така. Пичът държи 4 огромни хотела :)

П.П. Искам да кажа - омръзва да не правиш нищо, трябва с нещо да си зает, иначе ще полудееш :)
само че като станеш богат може да се занимаваш с много работи които ще те кефят бате.. :)
 
П.П. Искам да кажа - омръзва да не правиш нищо, трябва с нещо да си зает, иначе ще полудееш :)

Цаката е да правиш това, което ти доставя удоволствие. Само тогава ще го правиш с желание, а имаш ли желание след някакво време парите сами идват. Знам, че е клише ама...
 
Такава била цаката значи. Клише, клише, ама клишетата са клишета, щото са доказани с времето истини, нали?
Ами ако ти доставя удоволствие да правиш нешо, което не води до идване на пари? Кое е първото: смисълът от правенето (който можеш да си заставиш против желанието за удоволствие) или удоволствието от правенето? Предварително ли ограничаваш изборът си за нещо, което ти доставя удоволствие да вършиш, единствено сред неща, които е възможно впоследствие да бъдат доходоносни?
 
Такава била цаката значи. Клише, клише, ама клишетата са клишета, щото са доказани с времето истини, нали?
Ами ако ти доставя удоволствие да правиш нешо, което не води до идване на пари? Кое е първото: смисълът от правенето (който можеш да си заставиш против желанието за удоволствие) или удоволствието от правенето? Предварително ли ограничаваш изборът си за нещо, което ти доставя удоволствие да вършиш, единствено сред неща, които е възможно впоследствие да бъдат доходоносни?
Не се сещам за дейност, която да не може да се монетизира по един или друг начин. В някакви морални граници разбира се.
 
Такава била цаката значи. Клише, клише, ама клишетата са клишета, щото са доказани с времето истини, нали?
Ами ако ти доставя удоволствие да правиш нешо, което не води до идване на пари? Кое е първото: смисълът от правенето (който можеш да си заставиш против желанието за удоволствие) или удоволствието от правенето? Предварително ли ограничаваш изборът си за нещо, което ти доставя удоволствие да вършиш, единствено сред неща, които е възможно впоследствие да бъдат доходоносни?
Аз одобрявам тези клишета, които са устои. Тези, които са мода по принцип са ми тъпи. За мен е жалко, че се дават пари и ресурси за такива неща.

За мен ще е изключително стойностно ако вместо за въжеиграчи и звездосвалячи, хора като бииаро си дават парите примерно за книги. Аз се сетих за книгите с приказки с илюстрациите на Марая, защото са еталон за мен. Имам ги повечето. Дори направо за без пари имам пръст в новите тиражи. Но като видях изпълнението ми стана тъпо. С материал за ниско качествена тоалетна хартия ли ще привлечеш интереса на подрастващите, които и без това са дигитални наркомани.
 
Аз одобрявам тези клишета, които са устои. Тези, които са мода по принцип са ми тъпи. За мен е жалко, че се дават пари и ресурси за такива неща.

Мисля, че всеки, рано или късно, достига до тези неща. Работата е в това, че докато не изживееш лично едно нещо, трудно го възприемаш истински; В моето село казват: "На питай старѝло, питай патѝло", та така :)
 
Мисля, че всеки, рано или късно, достига до тези неща. Работата е в това, че докато не изживееш лично едно нещо, трудно го възприемаш истински; В моето село казват: "На питай старѝло, питай патѝло", та така :)
Ще го изживееш. Някое забавление.
Някоя стойностна детска книжка направена и добре може да окаже влияние на хиляди деца. Тези деца порастват и така нататък. Аз честно казано не схващам и икономическата идея за данък върху книгите. При положение, че четем и купуваме толкова малко какво ли влиза в хазната.
 
Още един приоритет добавям към тази година - да си пусна мустак като от клика на Бисти бойс и да походя малко така. :)

 
Чудя се аз тая година какво да уча - дали да е продължаващо обучение/курс в сферата, в която съм + хобито ми или да видя това програмиране, т.е. нещо в ИТ сферата дали е моето.
 
Чудя се аз тая година какво да уча - дали да е продължаващо обучение/курс в сферата, в която съм + хобито ми или да видя това програмиране, т.е. нещо в ИТ сферата дали е моето.
Дори и дигитален маркетинг не е лошо да видиш за какво става дума. ;)
 
Дори и дигитален маркетинг не е лошо да видиш за какво става дума. ;)
хубава идея, но нещо много съм изостанал със социалните медии вече както и с алгоритми по търсачки за натурален растеж.
Ще го видим, двоумя се още какво да е новото тая година за лично удоволствие, а и ако може и пари да се изкарват ще е само +.
Ударно се развива ИТ-то, дигиталния свят и т.н. но и много хора се насовачт именно към него. А в другите сектори кой ще работи не се знае :D
 
Дори и дигитален маркетинг не е лошо да видиш за какво става дума. ;)

Е, то не е само социалните мрежи, имаш много неща там:
- Социални мрежи, да, но те са най-различни;
- Google Ads екосистемата (примерно аз съм специалист по това);
- SEO;
- Копирайтинг (не само писане на статии и постове - големите агенции си имат екипи от копирайтъри, които пишат рекламни послания за големи кампании, но трябва да си много добър, за да вадиш пари);
- CRO (Conversion Rate Optimisation) - специфична дисциплина в дигиталния маркетинг, която комбинира знания по уеб дизайн, аналитични и поведенчески такива (непрекъснато се занимавам с това, много е интересно!);
- Разработка на лендинг страници;
- Дизайн на криейтиви;
- Рекламни видеа - снимане или композиране чрез софтуер;

***
Въобще, материята е огромна, и от всичко се изкарват пари; Важно е да ти е интересно, според мен :))

Ако се чудиш за нещо, някое от тези, питай и ще ти кажа предимства и недостатъци на всяко.

Поздрави!
 
Е, то не е само социалните мрежи, имаш много неща там:
- Социални мрежи, да, но те са най-различни;
- Google Ads екосистемата (примерно аз съм специалист по това);
- SEO;
- Копирайтинг (не само писане на статии и постове - големите агенции си имат екипи от копирайтъри, които пишат рекламни послания за големи кампании, но трябва да си много добър, за да вадиш пари);
- CRO (Conversion Rate Optimisation) - специфична дисциплина в дигиталния маркетинг, която комбинира знания по уеб дизайн, аналитични и поведенчески такива (непрекъснато се занимавам с това, много е интересно!);
- Разработка на лендинг страници;
- Дизайн на криейтиви;
- Рекламни видеа - снимане или композиране чрез софтуер;

***
Въобще, материята е огромна, и от всичко се изкарват пари; Важно е да ти е интересно, според мен :))

Ако се чудиш за нещо, някое от тези, питай и ще ти кажа предимства и недостатъци на всяко.

Поздрави!
Цитираш грешния човек. ;) Писах дигитален маркетинг. То си е микс от много канали и методики.

хубава идея, но нещо много съм изостанал със социалните медии вече както и с алгоритми по търсачки за натурален растеж.
Ще го видим, двоумя се още какво да е новото тая година за лично удоволствие, а и ако може и пари да се изкарват ще е само +.
Ударно се развива ИТ-то, дигиталния свят и т.н. но и много хора се насовачт именно към него. А в другите сектори кой ще работи не се знае :D
Нищо, ще влезеш в цялата идея. Това е целта на всяко ново нещо, което почваш. Да се научи и да е предизвикателство. Така си си казал някога за шофьорските курсове, ама сега караш нали, че чак и ги псуваш.
 
Мисля, че приоритетите трябва да са основно в две направления: Професионални и личностни.

Като за професионалните винаги може да се добави като цели:

- Научаване на нещо ново
- Някаква малка, но перспективна инвестиция
- Повишение на раб. място
- Разширяване на бизнеса
- Поглеждане и навлизане в нови професионални и инвестиционни сфери

А за личностното развитие:

- Създаване семейство
- Хващане на гадже, жена/мъж
- Повече отделено време за себе си (хоби, спорт)
- Повече отделено време за семейството и приятелите
- Превъзпитание и придобиване на нови качества (точност, организираност, подреденост...)
- Закупуване на нещо, което си си набелязал (автомобил, часовник, почивка...)

Може да изпускам нещо, но сигурно може да се причисли към горните точки.
 

Горе