Какво Е Оптимизация За Търсачки - SEO?

А във връзка с линковте. В полза ли са.

Това за линковете има няколко гледни точки, моята е, че давам линкове само ако си платят. :)
 
Преди и сега са условни понятия.
Нещата в SEO се променят постоянно в някаква степен.
Вероятно в тази ниша са се появили n на брой нови играчи най-малкото.
Иначе по въпроса, дали линкването към IMBD ти е навредило - ни най-малко.

Благодаря, ето това исках да разбера. Прави сте - има един два сайта, които тепърва прохождаха а сега са на топ ниво. Браво за което - работа и писане е работата.
 
Благодаря, ето това исках да разбера. Прави сте - има един два сайта, които тепърва прохождаха а сега са на топ ниво. Браво за което - работа и писане е работата.
И много четене в областта. Да си в крак с нещата, а те тук нон се променят. ;) Поне от това, което виждам и тествам постоянно. :)
 
Здравейте имам въпрос. Сега проверих и след като направих едни неща с сайта си, сложих едни дропшипинг продукти и сега ги махнах и останаха около 700 несъществуващи страници, които до колкото знам пречат на Сео-то. Сайта е на OpenCart, а чрез Google Console видях за несъществуващите (404) страници. някъде от Контролният панел ли мога да ги махна, знам че от Гугъл Конзоле има тази опция ама трябва да въвеждам страниците една по една - което е няколко дни сигурно. Може ли някакви съвети.
 
Искам да попитам, каква може да е причината, от изпратен sitemap.xml към гугъл от 33 да е индексирана само 1?
 
Искам да попитам, каква може да е причината, от изпратен sitemap.xml към гугъл от 33 да е индексирана само 1?
Бота го боли фара за страници с ембеднати клипчета и без съдържание.
 
Бота го боли фара за страници с ембеднати клипчета и без съдържание.
Наясно съм, че няма да се индексирам добре чрез две три думи на пост, но все пак защо въобще не се индексирам. Все пак имам конкретни заглавия, както и някакво сео.
Но какъв е този гангстерски стил на изразяване :) В последно време, не се забелязва много хелп. Най-полезните теми и коментари са все стари. Вместо така казано, предпочитах съвет на фона на съдържанието как мога да се индексирам.
 
Но какъв е този гангстерски стил на изразяване :) В последно време, не се забелязва много хелп. Най-полезните теми и коментари са все стари. Вместо така казано, предпочитах съвет на фона на съдържанието как мога да се индексирам.

Напротив, @Torbalan Trolski ти отговори конкретно и ясно, без да разтяга локуми. Без значение е колко заявки с sitemap.xml ще изпратиш на Гугъл, той сам си решава дали и кога да посети сайта ти и след това дали и колко страници да индексира от сайта ти. Искаш съвети - ето ти съвет: направи сайта си хубав, и тогава и без sitemap.xml Гугъл може да ти индексира новото съдържание в сайта до 5 мин. след като се пусне нова статия.
 
Искам да попитам, каква може да е причината, от изпратен sitemap.xml към гугъл от 33 да е индексирана само 1?
За един мой проект, в sitemap има над 18 000 страници, към момент Г е индексирал малко над 4000. Определено става по-бавно, сам си решава дали да го индексира а след време дори ги деиндексира :)
 
домейн накирилица.com , вредно или? Говоря и от страна на Гошо и от страна на посетителите? Някакви впечатления?
 
Искам само леко да ъпна темата, споменавайки, че Google окончателно са решили през юли месец да дадат повече буст на мобайл сърча на сайтове с добре оптимизирани версии за мобилни устройства. Повече по темата: https://searchengineland.com/google...ll-become-ranking-factor-mobile-search-289904
 
Искам само леко да ъпна темата, споменавайки, че Google окончателно са решили през юли месец да дадат повече буст на мобайл сърча на сайтове с добре оптимизирани версии за мобилни устройства. Повече по темата: https://searchengineland.com/google...ll-become-ranking-factor-mobile-search-289904

Те това го говорят от 2 години сигурно, но нищо такова не се забелязва. Разликата би трябвало да е доста видима, а не просто 1-2 позиции, да кажем. При Google няма нищо сигурно :Д
 
В най-простата си форма, оптимизирането на търсещите машини е всичко, което се прави, за да се подобри класирането на уебсайт в страниците с резултати от търсещите машини (SERPs). Целта за повечето фирми е да повишат видимостта на уебсайта или трафика и да се класират високо за целеви термини за търсене или фрази на търсачките като Google и Bing ще направят точно това.
 
Ето и аз ще дам едно определение за seo, което коренно се различава от вашите:
Това е метод при който дадена страница в интернет бива така променена, че тя да отговаря на стандартите и изискванията на търсачките и потребителите за качество, скорост, популярност и значимост.
 
Последно редактирано:

Горе