Какво е бъдещето на България?!

От: Какво е бъдещето на България?!

Добре ве пич, като си такъв умник не можеш ли да си напънеш малко мозъка и да проявиш малко логична и аналитична мисъл, да разнищиш причина, следствие, последствия и т.н.
Докъде ще ни доведе икономическата теория на австрийската школа? нали и сега това ни налагат отвън - по-малко държава, почти нямаме здравеопазване и образование, раздържавяване и приватизация, либерален пазар за всичко, включително природните богатства, а отскоро и за земята настояват да се либелизира пазара?
Това ли искаш???
Аз не искам това, не искам вносни идеологии да ми казват какво да правя в собствения си дом
Не искам да осъмна един ден и да се окаже, че живея под наем на бащината си земя
Не искам хора без морални ценности да ми казват в какво да вярвам и какви извращения да приемам за нормални,
а традиционните християнски добродетели да се заменят с единствената вяра в едрия капитал...
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Пак почващ наизуст - никой не ни налага австрисйки и либератариански възгледи от запад. Ако беше я чел щеше да знаеш, че ще те доведе до пъти по-висок жизнен стандарт от сегашният. За жалост нищо такова не ни се налага от вън - като видиш децентрализация на парите, тогава може да приемем, че сме почнали по този път. По рано ти писах кога ще почне, като фалира целият западен модел самите хора ще искат тази промяна или революция. Ако желаеш мога ти дам видео уроци от няколко часа обеснващи бизнес циъкълт и икономическият разстеж (две различни неща) - само кажи, че направо трагичен си четене по тези теми.

Това, което не можеш да разбереш, е че официално се говори за либерализиация и се се иска това, а неофициално се създават монополи. Как при силна държава и корупция да мине каквото и да е?

А за земята, казах ти сто пъти - щом не е добре се продава за теб и масата земята, то това е най-демокатично да не се продава, нищо че и сега се продава и ти все още не живееш под наем. Нищо че има и БГ и чужди собственици.

Запада, че иска ти прокрадне идеята за едрия капитал и лобизма си е твои проблем, дали ще им се отададеш - но това е пак насилственост налагане демек нямаш свобода и държавата ни робува на искането.

Викаш не искаш ти се казва в какво да вярваш от хора без морал, но пък искаш други дето имат морал ти казват в какво да вярваш странно. Не знам какво общо има свободният пазар и ценностите - едното няма нищо общо с другото. Икономиката и пазарите разчита на спествоността като основен източник на растеж - а това е една от най-важните ценности. Друго важно е икономиката и пазара разчита на ефективни съдебни и правни институции. В момента живеем във време на безвъзмездие съда го няма никъв всеки си развява коня всеки пресича общо приетите обществени норми и няма никакво наказание. Много ги мешеш нещата икономиката и пазара е едно, има и други аспекти - това, че държавата и там не си върше работата не означава да правиш заключението, че пазара разваля и деградира.

Само ей така за спорта ти кажа защо няма нищо общо САЩ от 1800 до 1920 година, че дори до 2-ра световна война са били може би най-свободно пазарната икономика и са имали доста силни нравни и традиции(защото са били силни вярващи в Християнството и ценностите които проповядва християнство, но това не прече да са имали най-мощната икономика и пазар), но след втората световна коренно се проемнят възгледите следстиве на държавна политика от спестяване към харчене и повърхност. До тогава държавата е давала пари за law&order, след това почва сериозно се меше и сега тя е стана най-големият балон. Сингапур и Хонг Конг, Нова Зеландия, Австралия и Св. Страни са със силни пазарни икономики и силни ценности и традиции и пак са в пъти по либерализирани от БГ. Не забравяй, че ценностите и морала идват непосредствено от родителите семейството и рода, в последвие училище и средата - в основата е семейството като фактор за изграждането на личността. Нито пазара нито държавата - затова не бъркай. Това, че има държавна поръчка за изпростяване е отново насилствено налагане на държавата към всички групи това не го ли виждаш - както го има това, пак ти можеш се противопоставяш. Чудя ти се ревеш си за държавата, ако може държавата ти казва кога да сереш и ядеш ще е най-добре за теб - ебаси живота......

Само ми кажи от къде си сигурен, че държавата ще право всичко за теб и един чиновник ще знае най-доброто за теб, а няма да работи срещу теб след като има толкова контрол - пусто историята е пълна с такива примери. Там където хората са дали свободата си за сигурност на държавата, то там нещата тръгват на зле.
 
Последно редактирано:
От: Какво е бъдещето на България?!

никой не ни налага австрисйки и либератариански възгледи от запад.
Запада, че иска ти прокрадне идеята за едрия капитал и лобизма си е твои проблем, дали ще им се отададеш - но това е пак насилственост налагане демек нямаш свобода и държавата ни робува на искането.
Аве ти да не живейш в неква измислена реалност?! :mrgreen:
Целият преход до сега е по точно определен либерастки план
Мислеш си, че неолибертарианците са против планирането, ама как ще обясним прехода по точно определени условия от СБ и МВФ
Не знайш какви са условията за влизане във валутния борд по времето на циганина Костов ли? ами чети, бе умник :rolleyes:
Това, което не можеш да разбереш, е че официално се говори за либерализиация и се се иска това, а неофициално се създават монополи. Как при силна държава и корупция да мине каквото и да е?
А ти не можеш да разбереш, че това са практическите резултати от твойта австрийска теория на свободния пазар
Викаш не искаш ти се казва в какво да вярваш от хора без морал, но пък искаш други дето имат морал ти казват в какво да вярваш странно.
Нали си за свободен пазар, идва една голяма фирма от друга култура и заедно с инвестицията си внася работници и тяхна култура,
Да ама аз съм против тази култура, защото пречи на моя мироглед и религиозна общност

Не разбирам как човек, който се смята за умен се оставят да го водят за носа като циганин мечка и повтаря като папагал вносни идеологии:-o
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Леле сам си противоречиш, но и сам не виждаш. Я ме светни в БГ къде ти е свободният пазар? Къде имаш не монополизиран или картелезиран сектор? Къде има каквото и е държавна ефективна институция. Съда ти ефективен ли е - кихаш си и си готов? Вчера четох в Софето от 60 екипа на КАТ 59 взимат подкупи - 1 не взима щото те правят проверка от вътршен отдел. В момента мога ти изброя няколко ключови сектори с държавно гарантирани монополи и респективно държавен монопол - къде е конкурнецията къде е пазара? Човече ти не знаеш нищо за австрийската школа, ако знаеше и капчица щеше си наясно, че за последните 24 години никъв пазар и икономика нямаме спрямо тези възгледи.

И след всичките тези въпроси, ако успееш си отговориш ще ти дам последен. Всичко това да се мателизира просто трябва да видиш колко процента държавата преразпределя - В БГ е почти 40% като за последните години се увелича този процент. Държавните харочове и такси, както закони и бюркрация и заплати растат всяка година - държавата се ояжда все повече и повече. Това няма нищо общо с австийската или която и е да школа, която говори за свободни инициативи и по малко държава. И още нещо австрийците са за рязане на държавата по всички допирателни с икономиката и изплащането и елиминирането на дългове особено създадени с нови пари - ами за последните години дълговете ни растат, държавата преразпределя още, гарантира си монополи - ти в БГ ли живееш или не? В момента си живеем в голямо държавно-едро корпоративно лобиране и работене за тези интерси.

А по линия на борда много добре знам какви са условията и именно тогава държавата беше малка и именно след връщането на доверието и здравите пари - тръгна цялата фин. система а от там и икономиката.
Викаш не им искаш културата, но им искаш всички техни продукти щото са по-добри и ефективни от руските или които и да е - това си е чисто двуличие. Нали ако не дойде някой от вън, няма ти се подобри и технологията. Този технологичен процес и продукт, за да дойде при теб е следствие на това, че някой от вън ти го е внесъл. Като изключим твоето двуличе. Защо мислиш, че твоя мироглед е най-правилният. Като ти виждам грешните становища, не знам какво да мисля за мирогледа ти - може да искаш всички еврей в лагерите. Това ли трябва е националният ни мироглед. Може си падаш по метъла, ами мен не ми харесва кво сега ще ме изселиш ли спрямо твоите виждания. Нещата не са толкова прости, както ти ги спускат по тв-то. Не случайно ти казах ние сме стотици различни групи, няма как една в лицето на държавата да налага това което си иска. Утре се качи твоя любимец и реши да наложи педарастия, кво правим?

Това е последното от мен, виждам че за теб е мъчително да мислиш зад фасада - все едно си изправен пред стена и толкова.
 
Последно редактирано:
От: Какво е бъдещето на България?!

Абе ти изглед ли филма дето ти дадох линк?
Там имаше един либераст, дето твърдеше, че и екологията страда от това че реките са държавна собственост и ако станат частни, няма има замърсяване, щото всеки пикай на държавното, ама на частното треба си плаща:mrgreen:
Как си с това твърдение на крайно десния лебертарианец от филма??? :-o
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Леле сам си противоречиш, но и сам не виждаш. Я ме светни в БГ къде ти е свободният пазар? Къде имаш не монополизиран или картелезиран сектор? Къде има каквото и е държавна ефективна институция. Съда ти ефективен ли е - кихаш си и си готов? Вчера четох в Софето от 60 екипа на КАТ 59 взимат подкупи - 1 не взима щото те правят проверка от вътршен отдел. В момента мога ти изброя няколко ключови сектори с държавно гарантирани монополи и респективно държавен монопол - къде е конкурнецията къде е пазара? Човече ти не знаеш нищо за австрийската школа, ако знаеше и капчица щеше си наясно, че за последните 24 години никъв пазар и икономика нямаме спрямо тези възгледи.

И след всичките тези въпроси, ако успееш си отговориш ще ти дам последен. Всичко това да се мателизира просто трябва да видиш колко процента държавата преразпределя - В БГ е почти 40% като за последните години се увелича този процент. Държавните харочове и такси, както закони и бюркрация и заплати растат с по-големи темпове от бизнеса - държавата се ояжда все повече и повече. Това няма нищо общо с австийската или която и е да школа, която говори за свободни инциативи. И още нещо австрийците са за рязане на държавата по всички допирателни с икономиката и изплащането и елеминирането на дългове особенно създадени с нови пари - ами за последните години дълговете ни растат, държавата преразпределя още, гарантира си монополи - ти в БГ ли живееш или не?

А по линия на борда много добре знам какви са условията и именно тогава държавата беше малка и именно след връщането на доверието и здравите пари - тръгна цялата фин. система а от там и икономиката.
Викаш не им искаш кулутурата, но им искаш всички техни продукти щото са по-добри и ефективни от руските или които и да е - това си е чисто двуличие. Нали ако не дойде някой от вън, няма ти се подобри и технолгоията. Този технологичен процес и продукт, за да дойде при теб е следсвие на това, че някой от вън ти го е внесъл.

Това е последното от мен, виждам че за теб е мъчително да мислиш зад фасада - все едно си изправен пред стена и толкова.

Абе пич не ти трябва революция за да се сбъдне твоя блян за свободен пазар,
защото всичко върви натам, но няма да стане като теорията, дето си я учил
Навсякъде се налагат мерки за свиване на държавните разходи, намаляване на обществения сектор и т.н., като по книгите на австрийската школа
Тези евросубсидии също ще отпаднат, а след това може да отпаднат и квотите за износ, ама какво от това???
Представи си пълен либерален пазар без ограничения и държавни намеси
Ами то няма да я има България, а ти ще се радваш на твойта австрийска школа
Айде спри с халюцинациите и погледни реално на нещата:-o
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Вторник, 24 Септември, 2013 22:26:18 Източник:www.faktor.bg
Бизнесменът Любомир Симеонов сигнализирал институциите, че го рекетират, но жалбите му били подминати с мълчание
Стойко Стоянов
57-годишният бизнесмен Любомир Симеонов, който вчера застреля показно в центъра на Бургас шефката на дребно банкиране към бургаския клон на "Уникредит Булбанк" Павлина Йовчева, е бил изнудван нагло в продължение на месеци от шефове на банковата институция. Това разкрива самият убиец в поредица от жалби, които е изпращал търпеливо до различни институции в страната, включително и до ръководството на "Уникредит Булбанк" в София. Всички те обаче са останали без отговор и никой не е обърнал внимание, и не е реагирал как лакоми чиновници провалят успешния бизнес на един предприемач.
Любомир Симеонов от 12 години развива успешно фирма „Ветоника” ЕООД, която е регистриран в Бургас и се занимава със събиране и износ на билки. През май миналата година бизнесменът печели европейски проект по мярка 123 за развитие на селскостопанските райони, на стойност 2 200 000 лв., с одобрена субсидия от фондовете на ЕС за 900 000 лв. и разкриване на 27 нови работни места. Месеци преди да подпише договор с Държавен фонд "Земеделие" фактори от Карнобатския и Бургаския клон на "Уникредит Булбанк" (УКБ), които обслужват фирмата на Симеонов започват настъпателно да го притискат да смени фирмата, която ще изпълнява строителната част по проект с друга посочена от тях. Бившият военен отказва да се вслуша в „съветите” на банкерите и от там започват проблемите му, които довеждат и до кървавата драма.
„Вече имах сключен договор за изпълнение по проекта с фирма „ Топстрой Декор” ООД – Сливен. През месеците октомври и ноември 20011 г. тогавашният директор на УКБ, гр. Карнобат Веселин Желев (сега пенсионер) на три пъти е идвал при мен, за да оказва натиск да сменя строителната компания с посочената от него „Партньори – АТ” ЕООД.
На 8 май 2012 г. директорът на УКБ – гр. Бургас Павлина Йовчева ми казва, че трябва да помисля за смяна на строителната компания и фирмата за строителен надзор. До края на същия месец и директорът на УКБ – гр. Карнобат Таня Колева както и мениджърът на „Бизнес клиенти” Христина Кацарова ми поставиха същото условие: „Любо, нищо няма да направим, докато не смениш строителя с „Партньори – АТ” ЕООД. След моя отказ да сменя строителната компания ми бе отказано финансиране на проекта и ми бе заявено от Димитър Пенков, старши мениджър в централата на УКБ, че
до две години фирмата ми ще бъде заличена
от регистрите”.
Това признание арестуваният Любомир Симеонов е документирал в изложение от 11 март тази година до председателя на Арбитражния съд при Българска стопанска камара проф. Огнян Герджиков (ТУК виж жалбите на убиеца). Оказва се, че през последните месеци жалби с подобно съдържание той е изпратил с надежда и до прокуратурата, министерствата на финансите, икономиката, труда и социалната политика, включително и до ръководството на "Уникредит Булбанк" в София.
От Faktor.bg получили уличаващите документи от негови близки. Във всички от тях бизнесменът посочва категорично и името на застреляната Павлинка Йовчева като запозната и част от схемата за смяна на строителната фирма.
В жалбите си Симеонов обвинява още банката, че след собствена проверка установил, че голяма част от финансираните инвестиционни проекти от "Уникредит Булбанк" в регион Бургас, както и ремонтите на филиалите на самата финансова институция се изпълняват от фаворизираната фирма „Партньори – АТ” ЕООД.
Притисканият бизнесмен проговаря и за други нередности при работата си с "Уникредит Булбанк". Според него фирмата му „Ветоника” има подписани четири договора за кредити с УКБ, като в тях и анексите има некоректни, неясни и подвеждащи данни.
„В Договор №663271А/29.06.2011 г. положеният подпис не е на посочения в договора, представляващ банката Веселин Желев, а на Павлина Йовчева. Анекси № 1,2,3 и 4 към същия договор са подписани от настоящия директор на УКБ – гр. Карнобат Таня Колева, която няма такива правомощия. При подписването на Анекс №3, пълномощното е било с изтекъл срок. В други анекси пък не са посочени конкретни суми”, жалва се пред институциите Симеонов. Той посочва, че през времето, докато банкерите го разиграват и изнудват, отпускат безпроблемно кредити на много по-малки и с незначителна дейност и оборот фирми. Вместо съдействие Симеонов получава
нов удар под кръста
- в началото на тази година дружеството му „Ветоника” е показана от обслужващата банка на загуба, а собственикът твърди, че за първите три месеца е имал 130 хил. лв. оборот.
„Целта на това действие на УКБ е да не се финансира дружеството ми от други банки и да се доведе до фалит”, констатира Любомир Симеонов.
В изложенията си до институциите без заобиколки и в прав текст той пише: „...обвинявам в злоупотреба със служебно положение: Павлинка Йовчева – регионален директор на "Уникредит Булбанк" , гр. Бургас, Веселин Желев – бивш директор на филиал на банката в гр. Карнобат, Станка Атанасова – регионален риск-мениджър гр. Бургас, Таня Колева – директор на филиала на банката в гр. Карнобат, Екатерина Кирилова – директор на централата на "Уникредит Булбанк".”
Докато се опитва да получи финансиране по европейския проект и комуникира с банковите служители, Любомир Симеонов установява , че от клона на "Уникредит Булбанк" - Бургас непозволено изтича информация за важни параметри от бизнес начинанието му към конкурентни фирми. Сигнализира за безобразието централата на финансовата институция в София, но предупреждението му отново остава без отговор и реакция.
„Похарчихме над 100 хил. лв. за да изготвим и защитим проект за над 2 млн лв. и спечелихме субсидия от 900 хил. лв.
Вие не уважавате нашите пари,
как искате аз да се грижа за парите на банката. (На какъв % са обезпечени кредитите на дружеството и на какъв % са обезпечени заложените ви „бомби” от филиала в региона?), пита в едно от последните си писма до централата на "Уникредит Булбанк" Любомир Симеонов.
Според източници от разследването убиецът на Павлинка Йовчева вероятно е станал жертва на корупционна схема, при която фактори от обслужващата банка прибират комисионните си за отпуснат заем не от кредитополучателя, а от посочена близка до тях фирма, която става изпълнител на услуги към фирмата на кредитополучателя. Така чрез междинната фирма се прикриват следите на даваните рушвети.
Свидетел на драматичната сага на бизнесмена става и известната софийска адвокатка Веска Волева, която преди време спечели първото дело на кредитополучател срещу некоректна банка.
„Преди време Симеонов дойде в офиса ми, изплака си мъката, обясни, че ще му вземат бизнеса, а няма никакви възможности да отреагира. Човекът беше в състояние на ръба на нервна криза, в такъв безизходица, че си предлагаше част от фирмата, за да излезе от тези батаци. Разбрахме се да се върне и да се опитаме да му помогнем, но явно е затънал в проблемите и до нова среща не се стигна”. Това разказал пред Fdktor.bg адвокат Волева.
Тя е категорична, че до скоро клиенти на банки, заплашени от фалити или с отнето и продадено на безценица имущество, се самоубиваха, а сега
вече показно убиват банкери
„Политиците трябва да се стреснат от случващото се, но те се страхуват да видят проблемите пред обществото. Малкият и среден бизнес, и потребителите се източват безогледно, притискат се до стената от банките със законите, които бяха поръчани от тях на народните представители. Сега вече финансовите институции няма защо да се прикриват, няма защо да бъдат честни, на тях априори са им дадени възможности да притискат и да печелят от клиентите, без да им дават обяснения.
Правителство на Орешарски обяви в програмата си, че ще защити потребителите и бизнеса от привилегиите на банките, но постепенно започна да отстъпва от тези намерения, явно притиснато от някои фактори. Медиите също мълчат срещу банките и целият проблем се замазва и потулва.
За разрешаването на проблемите не помагат и сладникавите изявления на „калинката” Левон Хампарцумян, шеф на „Уникредит Булбанк” и председател на Асоциацията на търговските банки. Инженерът, представящ се за банкер, избягва всички неудобни теми за терора на банките и говори общи сладки неща.
Трагедията в Бургас с изнудването на Любомир Симеонов не е изолиран случай. Такива са стотици, но не им се дава гласност. Ако нямаше това показно убийство, за тази сага обществото също нямаше да чуе. Обвиненият вече бизнесмен има нужда от защита и върху неговият казус не трябва да се гледа едностранчиво, а да се анализират и отстранят причините, които доведоха до тази война между банки и клиенти”, категорична е адвокат Волева.
Килърът на банкерката вече е обвинен за предумишлено убийство. Пред разследващите Симеонов е признал, че е планирал покушението. Заявил е, че иска да остане в ареста и да понесе отговорността за извършеното, но е настоял случаят да придобие максимална гласност, за да се разкрие порочната система, по която работят банките.
Кървавата драма в Бургас е нагледна илюстрация за задкулисните машинации между клиенти и банкери, но и как финансирането на европейски проекти се превръща в средство за рекет и изнудване на бизнеса.
Демонстративното убийство на банкерката Павлинка Йовчева е било предизвестено и е можело да бъде предотвратено. Но безхаберието на институциите и оставените без последствие десетки жалби от Любомир Симеонов са причината да бъде натиснат фаталният спусък.

Настояще и близко бъдеще в България.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Абати ужаса, направо са го побъркали човека... Сигурен съм, че това се случва на почти всеки офлайн предприемач в България.

Искрено се надявам, всеки бизнесмен, който е решил да слага край на живота си заради тези УРОДИ сега да преосмисли решението си, да се снабди с тежко оръжие и да действа. Къв е смисъла да се самоубива, като може да постъпи като истински мъж, както е постъпил Любомир Симеонов! Тези получовеци не си дават сметка какво причиняват на хората и съдбата им ще е напълно заслужена!
 
От: Какво е бъдещето на България?!

15376_591492847581879_977641209_n.png


Унгария слиза от 6-то на 9-то място.
16-то място за Куба - живота там бил лош, твърдят някои хора.
17-то място Иран - диктатура, разправят...

В България има свобода и демокраци. Ерго - хубав живот. Твърди се...
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Глупост след глупост. Ти тъп ли се или се опитваш да се изкараш такъв ?


Броя медали няма никакво значение за качеството на живота. Ако имаше значение значи в Китай се живее по-добре от колкото във Великобритания, което е очевадна глупост.



В България няма свобода и демокрация. Демокрацията изисква елементарни неща като честни избори, работеща съдебна система, свободни медии и още много други, които у нас липсват.


В България има фасадна демокрация, понеже я градят комунистите и наследниците им. За последните 70 години БКП/БСП са управлявали 60. Набий си го в главата и стига ръси глупости.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Ако не сте разбрали Пеевски остава депутат.

Това значи едно 100 000 повече заминали на гурбет след 3 месеца като падне забраната за работа в ЕС.

Честито. И после се чудете що България се обезлюдява.

Главният проблем е корупцията, а не ЕС или някой друг. Докато има корупция, връзкарство и беззаконие свестните хора ще продължават да напускат и да правят деца в други държави.

Кенефните идеи за излизане от ЕС с цел да се затруднят заминаващите няма да дадат особен резултат. Ако корупцията продължи да я има все ще намерят начин как да напуснат България.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Вие двамата промити мозъци не може да разберете, че на ЕС му е удобно тези неща да се случват в България. На държавите от ЕС им трябват умни и бели хора, които да им движат икономиките, а ние им ги даваме БЕЗПЛАТНО. Политиците от ЕС и цялата политическа класа на ЕС подкрепя и смята за ЛЕГИТИМНА политическата класа в България. Партиите ни са членове на европейски партии, Станишев е шефче на ПЕС, БОКОВА дето баща и е хвърлял хора на прасетата ще стане шеф на Юнеско за втори мандат! Стига сте боготворяли тоя прогнил Запад, който е в партия с нашите грабители.

Последните действия около сирийците в прав текст си показват каква съдба ни е отредена от великия съюз - на резерват.

1382799_240231489464617_1665756810_n.jpg
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Интересно защо обаче почти всички посланици на държавите от ЕС се обявиха против назначаването на Пеевски за шеф на ДАНС.

Още по-интересно е, че те не избират нашите управляващи. И още по-интересно е, че те няма как да влияят за избора на Пеевски за шеф на ДАНС.

Всички от тях говорят против корупцията. Ако беше така, щяха да си мълчат, да си правят пас за корупцията и тука управляващите щяха да правят квото си искат, да се корумпират (не че сега не го правят). И хората щяха да бягат.

Така, че твоята теза издиша отвсякъде.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Тя разрухата на България да не е от Пеевски? Ами нормално е тая малоумна система, която приравнява гласа на неграмотния клошар с тоя на професора (щото и двамата са хора) да дава такива отклонения. Пеевски е само симптома на болестта на демокрацията. Пък за говоренето против корупцията е смешно, как по-точно са говорили, айде покажи ми някой политик на високо равнище от ЕС да се е изказал за миналото на Борисов или против схемите на Станишев за консултантските услуги на жена му? Тия неща дето ги говориш за за плашене на гаргите, ще ме извиняваш, ама всичките ни политици ги посрещат и прегръщат навсякъде. А всичките до един са замесени във всевъзможни далавери.

Та моята теза се доказва от реалността. Никой от ЕС няма полза от просперираща България. Нима си мислиш, че си мечтаят да възродим производството си и да започнем да продаваме българска продукция на техните пазари? Или си мислиш, че искат да започнем да привличаме специалисти от техните демографски загиващите държави?

Когато някой прави нещо, той търси ползата. Каква е ползата на ЕС от нас? Умен човек си, задай си този въпрос и си отговори. Или и според теб, те са някакви самаряни, които така от съчувствие искат да ни дадат тия милиарди евро? Няма такъв филм.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

И кво като излезем от ЕС, политиците ни изведнъж няма да са корумпират ли?

Това ли е идеята?
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Още една тема за размисъл.

Най-голямата емигрантска вълна в новата ни история е 1990 след колапса на система. Ако някой си спомня тогава имаше купонна система. Нямаше нищо по магазините. Всеки имаше право на 1 кило сирене с купон и 1 кило месо. Добре, че бяха бабите и дядовците по селата, че да изхранят народа.

Втората най-голяма емигрантска вълна беше след управлението на Виденов. Когато положението беше подобно.


И от както сме влезели в ЕС всъщност емиграцията намалява. Сега гледай как ще се увеличи с въпросните комунисти на власт.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Математик, би ли ми казал какво печели България от членството си в ЕС
Да не мислиш че ЕС е някаква система от скачени съдове, на едно равнище и ще се изравни стандарта с другите страни, по чисто физични закони
В ЕС има печеливши и губещи, а ние щом сме от губещите, по добре да излезем и да се позиционираме, според нащи интереси и ползи
Няма да се затваряме за света, но няма да играем по ничия свирка и ще сме по гъвкави политически и икономически,
НО нямаме държавници, а само папагали, дето повтарят чужди икономически теории и управляват със слушалка в ухото, там е проблема
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Още една тема за размисъл.

Най-голямата емигрантска вълна в новата ни история е 1990 след колапса на система. Ако някой си спомня тогава имаше купонна система. Нямаше нищо по магазините. Всеки имаше право на 1 кило сирене с купон и 1 кило месо. Добре, че бяха бабите и дядовците по селата, че да изхранят народа.

Втората най-голяма емигрантска вълна беше след управлението на Виденов. Когато положението беше подобно.


И от както сме влезели в ЕС всъщност емиграцията намалява. Сега гледай как ще се увеличи с въпросните комунисти на власт.
Пълни глупости. Ето ти заглавие -
[h=1]За 5 години желаещите да емигрират от България скочиха със 17 на сто[/h]Единствената причина да намалява емиграцията е да намалее броя на хората.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

И кво като излезем от ЕС, политиците ни изведнъж няма да са корумпират ли?

Това ли е идеята?

Идеята е, че сега сме кукли на конци. Идеята е, че ЕС не им пука за нас и им е изгодно да тънем в мизерия.

Единственото ни спасение е да излезем от тоя съюз и сами да определяме съдбата си или ако ще се продаваме, поне да бъдем проститутки, а не курви които ги ебат и ги гонят на сутринта.

Ако има политици, които да го направят, а не само да ни разправят какви европейци сме били, то ще има и политици които да направят така, че корупцията да изчезне.
 

Горе