Какво е бъдещето на България?!

От: Какво е бъдещето на България?!

https://www.facebook.com/photo.php?...00269168.26159.132223913606290&type=1&theater

Хванахме го да тормози куче ! Наказание извършено на место!
преди 5 часа
Top Comments
386 души харесват това.
59 споделяния
Наказателна бригада - против насилието над животните:
Постоянно викаше, "ние сме хора!" ние му показахме какви хора сме!
Харесвам - 54 · преди 5 часа
 
От: Какво е бъдещето на България?!

И на мен :) А при нас с тази корупция и бюрокрация просто сме за картинка ......
Това просто е крони капитализъм - всичко обслужва определени кръгове и интереси. Това няма абсолютно нищо общо със свободната пазарна инциатива и всички почващи от равен старт :)
Все едно ти си много добър в твоя бизнес, но пък някоя фирма конкурентна неиздържа на твоята ефектвност и тръгва яко да губи, но има връзки с държавата или просто си плаща и прокадва лобистки закон примерно трябва ти лиценз и хоп най-лесно така се лимитира конкурнецията. Той ще има, ама ти ..... :) ясно ти е това до къде довежда и че абсолютно нищо общо няма като фрее пазар - това си баш социалистички/тоталитарен/да не позлвам друга дума капитализъм - който в обречен на провал, но пък до като се провали някой ще са станали много много богати защото ще са иззели блага от хората :) Това пак подчертавам го ненавиждам и се боря да променя мненията на хората по тази линия - всичко е в основата че държавата винаги работи срещу народа си и тя не е майка ни баща ни бог, че да решава проблемите, тя ги създава. Надявам се, вече съвсем да си наясно какво е пазарна икономика и свободен пазар това което казвам. Прогнозирам много, много тежки времена за напред в икономически план и или ще има големи фалити или инфлации с опции за хипер на запада и това по един или друг начин ще въведе депресията и ще изчисти тежките реформи, знаеш ли след време може нещата да станат такива каквито ги искаме и про пазарни :)
Ми да ти кажа, аз не съм идеалист и нещата и идеята за свободен пазар, не мога да се хвана на тази кукичка
Нали в името на свободния пазар се праят тез тарикатлъци и шашми
Радвайте се на демоклатията и свободния пазар, ма кат са само думи, мож да са радвате, ма ви клатят здраво отзад
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Ми да ти кажа, аз не съм идеалист и нещата и идеята за свободен пазар, не мога да се хвана на тази кукичка
Нали в името на свободния пазар се праят тез тарикатлъци и шашми
Радвайте се на демоклатията и свободния пазар, ма кат са само думи, мож да са радвате, ма ви клатят здраво отзад

Добре като не можеш, но свободен пазар е равно на съвършена конкуренция, а това нещо го виждаме доста пъти в реалността :)
Прав си в негово име се правят, но на думи реалността е точна обратната. Като ти регулирам и ограничвам конкуренцията аджеба какво общо има свободното в случаят.

Перфектният пример е все едно си яко зле и хирурга трябва те реже те спаси и в този момент идва "държавата" и ти казва няма те реже ние знаем по-добре ето ти тази инджексия ще ти я бием ще ти стане по добре. Да бият ти морфин и ти става по-добре дори и готино, но това не решава проблема и след време може и си гътнеш нищо, че ти е яко гот.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Какво не ви харесва на България не мога да разбера :). Това е държавата на пълната свободия и анархия. Тука е истинската демокрация, не в Америка, не където и да е другаде.
Президенти бивши агенти, мафиоти управляват и се разхождат като мутри из парламента и не им пука :) (това не е някоя комедия или измислица, това е положението у нас). Къде другаде ще се случи това? На коя друга държава премиерът е оприличаван на Батман от световните медии :).
Поне ще останем в историята с тези абсурдни глупости и светът ще ни се смее докато я има нашата скромна държавица...още малко остана, в родилното 1 българче се ражда, а с него и 7 циганчета..колко още ще държим фронта? Няма да е дълго още и това е сигурно!
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Добре като не можеш, но свободен пазар е равно на съвършена конкуренция, а това нещо го виждаме доста пъти в реалността :)
Прав си в негово име се правят, но на думи реалността е точна обратната. Като ти регулирам и ограничвам конкуренцията аджеба какво общо има свободното в случаят.

Перфектният пример е все едно си яко зле и хирурга трябва те реже те спаси и в този момент идва "държавата" и ти казва няма те реже ние знаем по-добре ето ти тази инджексия ще ти я бием ще ти стане по добре. Да бият ти морфин и ти става по-добре дори и готино, но това не решава проблема и след време може и си гътнеш нищо, че ти е яко гот.


Пич, една държава не е само икономическа или политическа идеология
Свободен пазар, добре, ама всяка държава си прави стратегията и се бори за собствените интереси
А ние нямаме национална стратегия и приоритети, подлъгват ни с некви евро директиви и правила
Населението бедно, болно и неграмотно, щото нито има здравеопазване, нито образование
В крайна сметка нацията се топи и все повече българи напускат България
На път сме да се превърнем в единствената нация, която има държава, но по-голямата част живее извън пределите
И като ти казвам, че ни трябва повече национализъм, разбери трябва ни стратегия за оцеляване, а не няква шибана идеология
 
Последно редактирано:
От: Какво е бъдещето на България?!

Пич, една държава не е само икономическа или политическа идеология
Свободен пазар, добре, ама всяка държава си прави стратегията и се бори за собствените интереси
А ние нямаме национална стратегия и приоритети, подлъгват ни с некви евро директиви и правила
Населението бедно, болно и неграмотно, щото нито има здравеопазване, нито образование
В крайна сметка нацията се топи и все повече българи напускат България
На път сме да се превърнем в единствената нация, която има държава, но по-голямата част живее извън пределите
И като ти казвам, че ни трябва повече национализъм, разбери трябва ни стратегия за оцеляване, а не няква шибана идеология

Е тук ти е грешката, с националните стратегии идващи от държавата. В основата на една една такава стратегия, която ти искаш трябва почне от хората една широка маса и много разговори с онези тутманици - за ясни правила и задължения, от там насетне всичко, което искаш ще стане с икономика. Зад националните интереси винаги трябват стоят интереси от народа, не от държава за народа и тогава стават нещата. Нац интерес е много субективно понятие и не ми се навлиза в тази тематика.

Виж БГ и под ЕС може адски, поватарям адски много да дръпне но това зависи от нашите тутманици да почнат да спазват правилата и да се махат от икономиката.

Знам, че ще кажеш ЕС иска сме колония, т.е. надявам се да не го мислиш че този Долен не е добре се споменава, та самата ЕС иска БГ да има либерализиран, а НЕ МОНОПОЛИЗИРАН енергиен пазар. Има много направления, която самата ЕС иска, който яко се бъркат в гъза на тутманиците ни. Само те питам знаеш дали сме приели хартата за правата на хората с увреждания? Имаш ли си понията за какви извращаения се говори в социалната сфера и дискреминация, мога доста ти говоря защото знам от 1-во лице какво е. Ти винаги ми говориш нелегален внос и т.н, ами то затова трябва се следи не някой да плаща и до там и т.н и т.н адски много може се дръпне. И като страната ти стане про пазарна и проивдотелна ти гарантирам регрес на стопяването - хората напускат страната, не щото в САЩ е мега якото, и те карат да чувсваш националните им интереси като твои, а щото може се реализираш в пъти по-добре от БГ. И за цялата тази топилка почнала от преди 24 години в основата е реализиацията, през целия период сме нямали пазарна ориентация, а хората бягат към про пазарни страни от нашата - или не е така? Национален интерес е голямата кукучка, на която вас националистите ви хващат - в основата си е чиста дискриминация и шувенизъм, а това ако е пътя към прогреса ......

Куката на която се хващате е националните интереси, ти и другите мислите, че това са национални демек за народа, а истината е че едни едри интереси и лобизъм. В повече случаи е защита на едни кръгове от чужди кръгове, защото оставени в конкурента среда го духат. Грешката е че се мисли държавата работи за нас и от там нашите интереси ще защитава ... Докато не стане това, което писах в началото с огромни ширко дискусии и граждански контрол и силно и информирано общество, което може да създаде такава среда в която полиитците да се събразяват, национлните ни интереси винаги ще са защита на едни. Цялата доктририна на национализма е протекционализъмът, който като модел се вижда, че дългосрочен план никой не го желае - не случйно от създаването на СТО търговският оборот в света се увелил над 16 пъти. В момента най-големите битки са за селскостопанските субсидии САЩ и западните страни си ги искат, а другите не ги щат искат да махнат субидийте! Това е мега показателно всичко за протекционализмът. Другата част на нац. интересите е вътре в страната, така трябва но пък по конситуция всички сме равни и това трябва се спазва, а пък прочети си член 19 от конституцията и за чуждите капитали - затова ти казах национализма е голямата кукучка.
 
Последно редактирано:
От: Какво е бъдещето на България?!

Искам някой да ми дефинира или разшифрова понятието национален интерес.

Ако нацията има 7 милиона население, може да се фанем на бас, че има поне 15 милиона национални интереса. :lol: :lol: :lol: :lol:


Спорил съм с някой националист тук във форума. Аз съм българин и той е българин. Моят национален интерес е България в ЕС, неговия е България извън ЕС. Ко праим сега? А?
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Населението бедно, болно и неграмотно, щото нито има здравеопазване, нито образование

А кажи що е така?
Кой ни управлява 24 години?
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Моят национален интерес е България в ЕС, неговия е България извън ЕС. Ко праим сега? А?
Продължавате да спорите, докато не изкарате, че ЕС е в БГ:)
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Спорил съм с някой националист тук във форума. Аз съм българин и той е българин. Моят национален интерес е България в ЕС, неговия е България извън ЕС. Ко праим сега? А?
България в ЕС значи да няма България. ЕС е федеративна структура със собствена валута, парламент и президент.

Ще ми кажеш ли, щеше ли да има България, ако бяхме станали част от СССР?
 
От: Какво е бъдещето на България?!

България в ЕС значи да няма България. ЕС е федеративна структура със собствена валута, парламент и президент.

Ще ми кажеш ли, щеше ли да има България, ако бяхме станали част от СССР?

Именно - това предлага много възможности, за тези които могат да се възползват.

Тези които не могат да се възползват от ЕС, няма да могат да се възползват от нищо. Дори и да им пъхнеш работа в ръцете, пак ще ги мързи и ще мрънкат за повече пари.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Аз му говоря, че се отказахме от държавата си и сме част от федерация, той ми говори че имало възможности. Ми то и в Османската империя е имало възможности, що ли са се бъхтили да умират по баирите тия хулигани - нашите предци?
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Кво точно не може да разбереш?

Надявам се разбираш, че като излезем от ЕС няма да има къде да изнасяме стоката си?

В момента най-голям дисбаланс в търговията имаме с Русия и познай защо. Щото те ни слагат бариери, а ние внасяме от тях енергия - нефт, газ, гориво за АЕЦ Белене.

Познай като излезем от ЕС и те като ни шибнат едни бариери за нашите стоки - къде ще ги продаваме.

А ние ще продължим да си внасяме немски коли, немски машини, трактори от Холандия и друго оборудване, което няма как да произведем сами.

И познай кой ще го духа.

Не те. Щото руснаците могат без нашите стоки, ама ние без енергийните ресурси, които внасяме от там не можем. Същото ще стане и с ЕС. Те могат без нашите стоки, ама ние няма как да произведем една голяма част от това, което внасяме от тях.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Смешни твърдения. Сърбия има по-висок жизнен стандарт от нас без да е в ЕС. Преди да влезем в ЕС къде изнасяхме стоката си? То е ясно, че не може просто така да излезем, но не виждам кой разумен човек би подкрепял ликвидирането на българската държавност. Не можеш да искаш най-доброто за една държава и да вярваш, че това включва нейната ликвидация като политически субект.

ЕС = смърт на българската държавност
НАТО = смърт на българската армия
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Именно - това предлага много възможности, за тези които могат да се възползват.

Тези които не могат да се възползват от ЕС, няма да могат да се възползват от нищо. Дори и да им пъхнеш работа в ръцете, пак ще ги мързи и ще мрънкат за повече пари.
Математика, ЕС си купи бледолика евтина сравнително образована работна ръка, като включи БГ в техния съюз:) Толкова ли е трудно да го видиш това. Вносът на араби и негри вършеше работа до едно време, но започна да претопява коренното население на ''Великите сили''. По-добрия вариант е да погледнат на изток към постосоц. страни и да запазят своята генетична идентичност, като едновременно разходите с едни и същи, гениален ход от тяхна страна:wink:
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Смешни твърдения. Сърбия има по-висок жизнен стандарт от нас без да е в ЕС. Преди да влезем в ЕС къде изнасяхме стоката си? То е ясно, че не може просто така да излезем, но не виждам кой разумен човек би подкрепял ликвидирането на българската държавност. Не можеш да искаш най-доброто за една държава и да вярваш, че това включва нейната ликвидация като политически субект.

ЕС = смърт на българската държавност
НАТО = смърт на българската армия

Сърбия няма по-висок жизнен стандарт от нас, може да го провериш.

Но виж Хърватска която стана член скоро има по-висок стандарт от нас.


А спомняш ли си колко бедни бяхме тогава - като бяхме извън ЕС. Средна заплата 200 лв по времето на Костов и 300-400 лв по времето на Царя. При 700-800 сега.

Порови се малко, почети какво сме произвеждали тогава и къде сме го продавали.
 
От: От: Какво е бъдещето на България?!

Математика, ЕС си купи бледолика евтина сравнително образована работна ръка, като включи БГ в техния съюз:) Толкова ли е трудно да го видиш това. Вносът на араби и негри вършеше работа до едно време, но започна да претопява коренното население на ''Великите сили''. По-добрия вариант е да погледнат на изток към постосоц. страни и да запазят своята генетична идентичност, като едновременно разходите с едни и същи, гениален ход от тяхна страна:wink:

И кво? Ти искаш да си още по-бедна работна ръка - без шанс за никаква реализация ли? Нещо като Северна Корея или Венецуела или може би Куба. :lol: :lol: :lol: :lol:
 
От: От: Какво е бъдещето на България?!

И кво? Ти искаш да си още по-бедна работна ръка - без шанс за никаква реализация ли? Нещо като Северна Корея или Венецуела или може би Куба. :lol: :lol: :lol: :lol:
А защо връзваш реализацията на дадена личност с неговото физическо местообитание:) Гледай нещата извън рамките, ако си некадърен ще броиш стинките и в най-благоприятната среда на обитаване и обратното. Свалете кепенците на конете, моля:)
 
От: От: Какво е бъдещето на България?!

А защо връзваш реализацията на дадена личност с неговото физическо местообитание:) Гледай нещата извън рамките, ако си некадърен ще броиш стинките и в най-благоприятната среда на обитаване и обратното. Свалете кепенците на конете, моля:)

Малко по-нагоре казах точно същото.

Некадърника навсякъде ще е беден.

Обаче кадърния в Северна Корея (Куба и др. такива места) не може да бъде богат. Първо там му е забранено и второ там се издигаш като си верен на вожда, а не с работа.
 
От: От: Какво е бъдещето на България?!

Обаче кадърния в Северна Корея (Куба и др. такива места) не може да бъде богат. Първо там му е забранено и второ там се издигаш като си верен на вожда, а не с работа.
А ти откъде знаеш това? Източниците ти на инфорамция предполагам са от ТВ медиите (малко вероятно е да си работил на оризовеите ниви в СК), а ти си сериозен противник на същите тези медии, доколкото съм останал с впечателние от твоите изказвания. Нещо не се връзват нещата от моя гледна точка......
 

Горе