Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Re: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

чакаи малко това си има тракинг код които се добавя на страниците на скрипта и си работи...

а защо неотговарят незнам аз съм си купувал 1,5 преди доста години
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

първото изречение не го разбрах

второто - отговориха ми, но на друг имейл.
проблемът е че можело и да не проработи на моя сайт
затова ми трябва бекъп вариант
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте,преди месец си направих сайт http://www.get-biceps.com/ и се мъча да изкарам някой лев от там чрез афилиейт маркетинг,но нещо не се получава.Ако може някой,който разбира да хвърли едно око и да даде някакъв съвет?Благодаря предварително!
 
От: От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

първото изречение не го разбрах

второто - отговориха ми, но на друг имейл.
проблемът е че можело и да не проработи на моя сайт
затова ми трябва бекъп вариант
Помогнете, моля
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравеите искам да попитам дали някои е работил за БГ на този адрес 2лева.бг?
и ако някои знае да дподели как плащат
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Занимавам се отдавна с Affiliate програмите и мога да кажа,че е интересно,но е малко трудно да се спечелят пари.
Например - Вчера реших да си направя блог за aff програма fxcash.com , хората ме приеха с голямо удоволствие.
След като създадох блога цял ден прилив на трафик,но без никакъв bounty за работата,надявам се,че следващите дни ще взема нещо от тази програма.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Занимавам се отдавна с Affiliate програмите и мога да кажа,че е интересно,но е малко трудно да се спечелят пари.
Например - Вчера реших да си направя блог за aff програма fxcash.com , хората ме приеха с голямо удоволствие.
След като създадох блога цял ден прилив на трафик,но без никакъв bounty за работата,надявам се,че следващите дни ще взема нещо от тази програма.

Създаваш блог и още на първия ден имаш посетители? Да не рекламираш някъде?
 
Добре дошъл при нас. Радвам се, че се занимавапш с аф. програми и си жив пример за това, че те са много добър начин за печелене на пари онлайн. Скоро би могло да ти даде резултати. И да се похвалиш за тази програма. В момента и ние имаме проекти с нея, още са млако в началото, но мисля, че ще има някакви положителни резултати. :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Създаваш блог и още на първия ден имаш посетители? Да не рекламираш някъде?

untitled.jpg
Трафикът е от вчера за цял ден,а от днес само 96 човека са посетили.Най-много имам от САЩ където рекламирам aff програми.
Благодаря Blinky!
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Повечето маркетолози (наши и чужди) твърдят, че ClickBank е един от най-добрите и сигурни сайтове за отлични доходи по интернет като Affiliate, с 10 годишна история.
...но попаднах на няколко стряскащи публикации в мрежата!
Вярно ли е че CB работи с БГ , но не изпращат чекове със заработеното от вас в БГ ?
Тогава как да получим парите си от ClickBank ?
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

За тоя кликбанк и по-специално за плащанията от него не мога да намеря почти никаква актуална информация от Българи, които го използват а и аз се интересувам как са нещата там.
 
За ClickBank ще дам повече инфо, от това, което зная и аз.

https://www.clickbank.com/accounting.html#A1

Чекове майка. :) Ако се касирате добре с парите, ще получите и по-добри условия за пратката им. Пише си всичко. Не са споменали държавата ни просто. Но каквото е за Европа, такова е и за нас. :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Просто е пари с афилейт не се изкарват. Или са толкова малко че неможеш да си покриеш домейна с тях :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

:) В ClickBank пари се изкарват - поне контактувам с канадски , американски и руски маркетолози - от 50% до 75% комисионна.

В процеса на разучаването на системата, с помоща на руски маркетолог, там изкарах за месец $164 като Афилейт.

Естествено това още не са парите , които очаквам и които могат да се изкарват от там на ден по 2000$ и нагоре , но и още много има да уча!

Стига да има БГ - гуру , който да те "светне" :) .
А за жалост български КиликБанк афилейт спец поне за сега не мога да открия , дори и тук.

А основния проблем е , че сме от България!

Чек няма!
Даже не е ясно как се задава искане за чек или е автоматично.

Вече стана ясно , че по банков път разплащане с БГ не работят ,а само с тези страни:
Australia
Austria
Belgium
Canada (note XACH is also available in U.S. dollars to Canadian bank accounts only)
France
Germany
Hong Kong
India
Ireland
Mexico
The Netherlands
New Zealand
Singapore
Spain
Switzerland
United Kingdom



Някой може ли да помогне с инфо и опит ????
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Fortunata то нямат ли някакъв съпорт тия кликбанк ... Мисля че имат пиши им и ги питай какво става с парите ти, би трябвало да ти пратят чек макар, че мой приятел, който се беше занимавал с тях преди време ми каза, че натрупал някаква сума и не му пратили нищо. Направо не знам какво да мисля нямам и регистрация там ще изчакам тук в форума ако се появи някой с личен опит и плащане от тях да даде повечко инфо.
 
От: Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте казвам се Стефан Чанев.Прочетах цялата тема и се запалих по affilate marketinga.Тъй като не разбирам много от програмиране ще започна с блог.Моята сила е в строителството занимавам се от 20 години и знам много уникална информация от личен опит.Но нямам продукти за продаване.Та чудя се как да започна и каква аффилате програма има строителна ниша.

Две възможности - правиш си блог със съвети на домашния майстор или каквото е най-подходящо според конкретните ти знания. Монетизираш с Адсенс и/или продаваш собствен дигитален продукт (разбирай e-book или видео уроци по шпакловане и боядисване). Ако продаваш собствен продукт е хубаво да е насочен към по широка публика (урок по боядисване, по слагане на тапети, по шпакловане), за да е насочен към по-тясна публика (предполага се че са експерти) е нужно наистина да си на ниво т.е. по-експерт от тях.

Друга възможност - регистрираш се в Commission Junction, там имат доста продукти в нишата, предимно онлайн магазини като homedepot.ca, търсиш подходящи продукти според нишата ти. Или просто плесваш банери вместо Адсенс и/или покрай полезната информация в блога ти пробутваш и ревюта на избрани продукти.
 
@sachanev, не е нужно да си програмист. Единствено ако нещо сгрибе лошо, е редно да имаш basic знания за HTML или нещо такова, ако не си плащаш, за да ти оправят проблема. ;) Но един уебмастър не е програмист, по-скоро програмиста може да е уебмастър. Някой дизайнери са станали уебмастъри. Гледай ако ще се занимаваш с афилиейт, да не го правиш за тук. Прави го за световния пазар. В БГ ще удариш много лошо на камък, или най-малкото няма да си доволен от това, което си изградил и неговото ROI от него.

Продукт за продаване може да намериш винаги, даже и ако не е твой, може да е на някоя програма, както да се създаде някакъв. ;) Виж тук: www.afftips.com, там може да има нещо за строителството. Има програма за соларни покриви, има и други, не знам какво точно ще представлява интерес за посетителите ти.

Има много e-books на тематика How to do it yoursefl и са ядски популярни, колкото и в твоя случай - Home building for dummies....Има много неща, има и определени продукти, като инструменти, за масйторите. Даже се сещам за един пич, който чрез афилиейт програма продаваше инструменти за обработване на скъпоценни камани и диаманти. Беше тясно специализирано, но му вървеше. Както се вика, ти изгради трафика и аудиторията, пък после всичко ще си дойде на мястото, веднага ще си намериш нещо. В порцеса на градене идват много странични идеи. За това ме е страх да хващам нещо ново, защото идват и други и в един момент искаш да изпълниш плана максимум, но времето е ограничено, и то много. :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

мога да потвърдя тук - афилиейт програмите са един от най-добре работещите методи за правене на кинти от интернет. който каквото иска да ми говори, но това е истината. споделям от личен опит. и само за пичовете, да им кажа, че ако случайно имат някакво колебание дали да го почват или не. не се колебайте, почвайте и после му мислете. пък и какво ви пречи по дяволите да го направите. не е като да се забиеш в един гнуслив сайт като джобса и да се надяваш някой да ти се обади, за да те викне за щибано интервю. гадна работа човече. и грам не говоря глупости, защото с един аф. блог, с каквито е пълна цялата мрежа, може да стигнете много далеч. докато с работа, не знам какви очаквания имате, но рядко се стига далече. а ако се стигне, това трябва да го полеете, защото май сте единствения. да има още малко като вас.

всичко е във ваши ръце, както се вика. но тук не е темата да ги дрънкам такива глупости. тук по-скоро трябва да се обеснява какво реално е това чудо affiliate marketing и как работи, в частност. важно е да се знае, че от него могат да се правят както някакви, така и големи пари. класирам се някъде по средата, или по-скоро повече от някакви, и достатъчно за да си живея повече от добре тук в БГ. въпрос на желание е. учи се, като всичко друго. даже аз продължавам с ученеито. ако знаех колкото искам, щях да съм и на друго ниво.

метода е, пак обобщавам, вие правите продажба като докарвате трафик на продуктовия сайт, предоставен от програмта, като тя ви дава кодове с вашето ID, който вие посватяте на сайта / блога си или ги използвате по друг начин - в мейли, файлове, друг тип публикации и къде ли не. печелите при осъществена продажба / действие от страна на потребителя, който е ваш реално. като афилиейт, вие се концетрирата върху няколко основни неща, избирайки програма, даден рекламодател в аф. програма, бранд. това са:

* сходство на продукта / услугата / бранда със сайта или блога на афилиейта
* % комисионната, която той ще печели при продажба / действие
* маркетинг материали, с който разполага програмата
* добра конверсия на продуктите, услугите и брандовете
* мненията в интернет за самата програма / сайт - дали е скем, лъщаж, държат се некоректно и т.н
* кокитата колко са и дали работята, което е малко еднаква на горното
* начини на плащане / периоди на плащане / мин. генерирана сума
* кой седи зад програмата, какъв съпорт имат, общност и др.

това е в общи линии. вярвам, че всеки тук го може. и то го може много по-добре отколкото си мисли. хората тук са се постарали и програми да изберат, а като гледам и се върти нещо такова в горния банер - аф. директория. какво по дяволите друго не нужно, а да - попътен вяртър, как забравих. еми пожелавам ви го хора и него. ех, шибани късметлии, едно време в БГ имаше 2 форума и там се говореше за направа на сайтове и сглабяне на сайтове и това беше. и онези не са били наясно как се е случвало това да се правят пари от нета. ее, вече го има. а тук информацията е ... да я ринеш с лопата. само се иска малко начване и помощ. а като гледам тук никой на никой не е отказал. като гледам и горните постове, си е точно така. аре, хващайте се и почвайте. за въпроси сме тук. всичките сме тук. :)
 

Горе