Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Аз да засиля малко мераклиите. Сайта ми е на 15-тина дена и още на десетия ден имах 2 продажби :)
Е вярно е , че пуснах и реклама малко но важното е резултат да има!
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Аз да засиля малко мераклиите. Сайта ми е на 15-тина дена и още на десетия ден имах 2 продажби :)
Е вярно е , че пуснах и реклама малко но важното е резултат да има!

Честито! Много, много малко хора получават продажба в първите 10 дни, а камо ли пък 2 :)
 
Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Аз да засиля малко мераклиите. Сайта ми е на 15-тина дена и още на десетия ден имах 2 продажби :)
Е вярно е , че пуснах и реклама малко но важното е резултат да има!
Честито и от мен. Заслужаваш много повече баце. ;) Ето един много хубав тестимониус за темата. Реален е и вярвам, че се е случило. Виждал съм къде къде по-неверояните неща. Един пич направи първите си 1-2 продажби само от обмяна на линкове. Мда, точно така, не е от SERP, а от трафик дошъл от негов партньор. Тук номера е, че не беше обменил само с няколко сайта, а с доста на брой.

Само трябва да се почне, да се направи нещо наистина добро и да се почне. Другото е просто работа и системното й прилагане.

Искам да благодаря ня $INEED$ за написаното. Доста добре е казано. Върпсът е наситина да се даде положителна настройка на хората, искащи да се занимават с това. Независимо всичко, не е нещо за умиране. И повярвайте ми доста по-лесно е отколкото изглежда. Сега има толкова много помощни инструмента и материали за създаването на сайта / блога, че направо не знам. Да кажа, че е по-лесно даже от това да се научи нещо като счетоводство или подобно, което ще ви гарантира уж кариера някъде или раб. място.

Раздавайте го малко по-ентосиазирано, а не резарвирано или скептично. Ако сте от хората с втората настройка, може даже да е било излишно и четенето на темата до тук. :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Ако някой желае от вас мога да ви дам няколко линка за програми разменящи сайтовете да пише лс.Например слагаш линка в някой от сайтовете и трафика ви се увеличава и т.н.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Ползвате ли CPA Networks или директно се свързвате с рекламодателя на избраната програма?! От една страна, сайта трябва да отговаря на определени изисквания за да те одобрят за афилиейт, дори се провеждат интервюта по телефона за тази цел. От друга страна някои хора правят чисто нови сайтове и веднага интегрират в тях афилиейт програма... Необходимо ли е първо да разработим сайта си и след това да изберем подходящата програма, или първо да си "харесаме" някоя, а след това да спетнем едно сайтче?!
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Аз си харесах,свързах се чрез емайл и спретнах блогче ;p
Не ми се обадиха по телефона,зависи за коя кампания искаш да рекламираш.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте,
Първо да се представя казвам се Матей и тепърва навлизам в сверата на интернет бизнеса макар и без грам познания,но какво да се прави животът така ме завартя че от няма на каде реших да реализирам една моя идея която ми се върти в главата от доста време.Първата крачка е направих но сега имам нужда от помощ вече.
От няколко дни чета този форум и все повече се убеждавам че си нямам и на идея с какво се захванах и че това хоро на което съм се хванал няма да мога да го довърша без професионална помощ.
Тъй като до-някъде темата ме вълнува реших да пиша тук и да помоля някой който мисли че може да помогне да се свърже с мен на skype:giftbg.net
Благодаря предварително
 
Определено първата крачка си я предприел. ;) Това е похвално. :) Сега е ред и да почнеш, както си е по книгите, нали?

Защо не си отвориш тема и в нея да си кажеш всичко. Така не само ще получиш повече компетентни мнения, но и ще можеш да помогнеш пасивно на някой с твоите питания и проблеми. За това, бих ти препоръчал да го направиш така. Даже и някой да се свърже с теб на скайп, имай предвид, че ще допреш то въпрос, в който той не би могъл да ти даде много точен отговор - просто може да не е минал по този път.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Ще помоля за една услуга. Ако знаете афилиейт сайтове (особено билкови такива), за които се предполага, че продават що-годе добре, и които са направени по добър от маркетингова и SEO гледна точка начин, моля да ги споделите, за да ги ползвам като образец един вид. Ще се опитам да ги анализирам колкото се може по-детайлно, за да видя конкретно на какво и как са наблегнали. Изкопах няколко, за които предполагам, че са добри, имайки предвид кои са собствениците, но знае ли човек (особено един начинаещ), може и да не са такива. Никой няма да ми даде своите сайтове, това ми е ясно, но ако знаете чужди такива, моля да ми ги дадете на ЛС (за да не пълним темата с офтопик).
Благодаря предварително.
 
Оооо, бате. Примери много. Виж този:

weightlosspills.org - за продукти за отслабване.
penisenlargementinc.net - за уголемяване (допада ми стила на сайта).

Ето това са интересни примери, но взимай само добрите идеи, не прави copy -> paste. Все пак идеята е да си уникален, а не да си клонинг на някой. На единия сайт са наблегнали на ревютата, както и малко допълнителна информация. Вече зависи какво ще правиш и ти. ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Благодаря.

Няма да правя copy-paste, просто искам да видя за какво става въпрос в бранша и как добрите използват съдържанието и оптимизират, за да имам на какво да се уповавам.

П.П. И двата сайта имат голямо количество информация, но май скоро не са публикували свеж контент. Доколко е разумно такива сайтове да се оставят на милостта на съдбата? Може и да греша, но съм забелязал нещо. Попадал съм на 3 вида афилиейт сайтове от гледна точка на свежестта на съдържанието:
1. Сайтове, направени от познатите ни готови темплейти и с дубликирано или тъпо преразказано съдържание, и оставени да прашасват;
2. Развиващи се сайтове на възраст до година-две със сравнително често публикуване на свежо съдържание;
3. Развити сайтове (като тези, които ти ми показа) - на възраст 2-3 и повече години, които имат доста съдържание и вече почти не се пипат.
Това ли е цикълът на афилиейт маркетолога - прави няколко сайта, слага добро съдържание, оптимизира, развива ги добре и след това ги оставя да носят стотинки и започва да прави нови сайтове?

Ако е така, значи трудът на собственика, хвърлен за даден сайт, има подобна графика във времето (само формата е подобна, не гледайте разделенията):

BurnDownChart.png
 
Има адски много формати. Нищо не трябва да те учудва в мрежата. ;)

Аз съм забелязал от големи инфо сайтове до малки продуктови. Всичките добре направени с цел по-голяма конверсия и уникалност. Определи си стила, но гледай сайта да е:

1) Уникален / визия
2) С добра конверсия (дизайн, текстове, подредба, и т.н.)
3) Много юзър френдли
4) С добра структура - за потребителите и търсачките
5) Ценен ресурс, не поредния шит там

Това е за максимален ефект. Може и без тях, но все пак всички гледаме да сме прота, нали? :)

Ако нещо друго има може да го обсъдим, че доста интересно се получава с всяко едно мнение.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Да, тия 5 неща са задължителни, взех ги предвид, когато си правех едно ново сайтче преди 2 седмици. Сега съм на вълна линк билдинг - чета и гледам клипове в интернет за различните начини за сдобиване с линкове и как точно се прилагат. На сайтовете, които ти ми даде, ще им разгледам линковете и в известна степен ще повторя част от това, което те са направили като линк билдинг, но само частично де. Вчера пък си направих един блог на тема здраве. Там си слагам добър контент, но основната му цел е да бъде жертва на сиви експерименти. Ще изчакам 1-2 седмици, за да се индексира добре, и почвам с опитите. Пък ако е успешен, може пусна малко линкове към главния сайт.
 
Виж ги тук: http://www.opensiteexplorer.org/ и започни да си ги мейлваш, за да събереш всички линкове на конкурентите, като не изключваш и това да си набираш допълнителни и добри сайтове, както и да разгледаш повече от 2-3ма твои конкуренти. Ако питаш мен - върти няколко главни и силни думички и после виж за всеки един резултат кои са топ 20 даже. И така. Много работа те чака там, но няма как. След това очаквай резултатите да си дойдат на мястото сами. Едно време се ровех къде ли не за линкове и все още го правя. Това е реално истината, а ако може да е 3 way, ще е още по-добре. Разгледай някой друг модел, какво харесва Google като подредба, визия и всичко, като видиш кое се ранква на горните позиции и така може да прецениш в и каква посока да поемеш.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Отново благодаря.
Да, ученето е много в началото, но това е най-трудната част според мен. Както и в програмирането. Началото е най-трудно. После потръгне ли, става сравнително лесно и интересно :)
Не знам откъде изскочи някакъв потребител да напише коментар в 3-дневния блог... Както и да е, щях да одобря коментара, но човекът е посочил някакъв несъществуващ домейн като свой сайт. Това да не е някоя схема? Изглежда като рандом последователност от клавиши, но все пак...

4551891o.jpg


Едит: Да им сложа ли nofollow на коментарите?
 
Последно редактирано:
Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Отново благодаря.
Да, ученето е много в началото, но това е най-трудната част според мен. Както и в програмирането. Началото е най-трудно. После потръгне ли, става сравнително лесно и интересно :)
Не знам откъде изскочи някакъв потребител да напише коментар в 3-дневния блог... Както и да е, щях да одобря коментара, но човекът е посочил някакъв несъществуващ домейн като свой сайт. Това да не е някоя схема? Изглежда като рандом последователност от клавиши, но все пак...

4551891o.jpg
Прилича си на spam. И не се учудвай. Все пак го правят със софт, който си скролва нета и търси всякакви блогове (каквото му зададеш), за да поства коментари. Няма проблем, случва се. Най-лошото е да те спамне някой конкурент с гаден коментар, който би убил конверсията. И за максимално наглост си прави и една рекламка в него - един път от URL бокса и един път в комента. :) Защото са големи маркетинг експерти и те. :)

Но радвай се, това означава, че вече си видим за някои. :) Аз винаги гледам положително на нещата - това е положителното тук. Но едитни си го, допълни си го и го направи хубав коментар, ако събираш коментари де. :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Благодаря за полезната информация :)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте казвам се Константин и съм нов в тука.От доста време чета и гледам да изпълнявам това което е написано тука за Афилейт маркетинга.Направих си блог и реших да се включа към една програма за вили и хотели под наем в цял свят.Искам да ви покажа блога си и вие ако можете да ми дадете мненията си как да продължа за на пред.Това ми е все пак и първи блог.Благодаря предварително
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте казвам се Константин и съм нов в тука.От доста време чета и гледам да изпълнявам това което е написано тука за Афилейт маркетинга.Направих си блог и реших да се включа към една програма за вили и хотели под наем в цял свят.Искам да ви покажа блога си и вие ако можете да ми дадете мненията си как да продължа за на пред.Това ми е все пак и първи блог.Благодаря предварително

Айде покажи го де. Ако не можеш да пускаш линкове замести точката с [dot] примерно и ще стане.
 

Горе