Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

FantasyBoy, горе долу ни се припокриват идеите с комбинирането на 2,3 или 4 ниши в един афилиейт сайт, но след това МЛМ малко по-трудно ще се получи, то и така е трудно да докараш таргетиран трафик до сайта си, пък и да ги накараш да ти се доверят след това...

Иначе и аз съм на мнение, че комбинирането на няколко продукта от различно естество, но взаимно допълващи се е добра идея. Нещо като да продаваш коли и да предлагаш гражданска застраховка.

Аз все още съм в началото - само 4 седмици и за сега не мога да дам конкретно мнение дали работи схемата.

Ще пиша в последствие по-подробно.

Поздрави!
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Месец време никой не пише в темата, явно всички работят усилено преди празниците!

Все пак ако на някой е от полза малко изводи направени на база личен опит.

1. Комбинирането на няколко продукта в един афилиейт сайт не е лошо, идва таргетиран трафик от различни места и по различни "ключови фрази" ( не оптимизирам по ключови думи ) което дава повече поле за изява и повече възможности за избор на потребителите.

2. Комбинирането на няколко продукта в един афилиейт сайт не е лошо, но е много трудно нещо ( голям обем информация и е свързано с много четене ) и отнема много време-надявам се на добри резултати в бъдеще.

3. Нишата с почивки, ваканции, хотели и тн, не е никаква ниша, а направо бездънна яма с огромна конкуренция (поради простата причина, че съм абсолютно нов в афилиейт маркетинга, не бях запознат с всички предизвикателства и не направих задълбочено предварително проучване ) Извод: Преди да си изберете ниша отделете време и се насочете към нещо за което имате познания и финансова възможност да се борите с тези преди вас.

Ще се радвам темата да върви лека, полека и наистина да обменяме опит тук.

Успех на всички от бранша!
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Благодаря Ви много, помогна ми доста :)))
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

някой ползвал ли е програмата на booking.com?
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Аз току що пуснах тема по случая , аз имам много силни сайтове , като от тях нищо не съм изкарал , пробвах в адсенс но не стана понеже са спряли да пускат реклама на google.sites а пък моите са такива , кажете за някой сайт , днес получих едно предложение от един руски сайт , но иска 500 рубли , за да започна и аз се отказах сега търся , да видя дали ще попадна на нещо тук.
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Партньорски програми са чудесен начин да се печелят пари online.one от най-използваните в световен мащаб партньорски програми се осигурява от amazon.com и много хора стават за хляба си има само САЩ DEPENDIN при amazon.So Ако притежавате уеб сайт, лесно можете да използвате IT за филиал на маркетинга.
 
Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

някой ползвал ли е програмата на booking.com?

Доста туристически сайтове и портали я ползват. Аз не съм, но познавам доста, които я. ;)

@ Норман Кръстев, какво точно имаш предвид. Кой ти искат 500 рубли. Някаква рекламна мрежа, за включване към нея ли?
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте, имам един въпрос относно афи програмата на амазон...ако през мой сайт с афи линк в който има моето ID някой влезе в сайта на амазон, но не купи въпросното нещо ами почне да клика "насам-натам" и купи нещо друго в крайна сметка след няколко минути, ще хвана ли някаква комисионна ?
 
Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Здравейте, имам един въпрос относно афи програмата на амазон...ако през мой сайт с афи линк в който има моето ID някой влезе в сайта на амазон, но не купи въпросното нещо ами почне да клика "насам-натам" и купи нещо друго в крайна сметка след няколко минути, ще хвана ли някаква комисионна ?

Здравей и добре дошъл при нас. Надявам се да си прекараш добре тук. :)

Да. Ще получиш комисионна, защото потребителят е записал твоето ID в браузъра си, независимо къде ходи из сайта. ;)

Това е много годино при програмите, защото не те заобикаля потребителя. Освен ако не е някой тарикат да намери продукта от през твоя сайт, да запомни адреса, да си изтрие кукитата и хисторито на браузъра и да купи след това. :) Но това почти не се случва. Дори хич. ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Здравейте колеги, прочетох около 60 % от темата и ми се объркаха доста информациите (чета темата за около десети път) . Искам да споделя засега моят опит и това което ми пречи все още да започна с афилиейта. В момента правя новинарски сайт за автомобили на WordPress, интересува ме по какъв начин мога да го ползвам за афилиейт ? Какви са вариантите да му сложа реклами, които да генерират някакви приходи изобщо (искам да отбележа, че към този момент все още нямам много посещения и сео-то ми е под всякаква критика, но това предстои да се коригира) .
Другото което искам да попитам е за http://www.markethealth.com/affiliate.php . При тяхната афилиейт програма трябва ли да купя нов домейн, за да започна ?
Благодаря предварително за отговорите на може би баналните ми въпроси !!! :)
 
Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Да, важно е сега блога ти да нови стойност, да не е изцяло насочен да продава аф. продукти. ;) Добре си се ориентирал. Но имай предвид, че все пак този блог ще е нужно да се издържа, и в този ред на мисли помисли добре как да поднесеш аф. продуктите по начин, по, който да са ОК и за потребителите и за самия бот на Google. Дори си имаше в една тема тук (във форума), където се правят с редирект, който не пренася линк джус.

Не е нужно да се купува нов домейн, нали си имат банери? Или текстови линкове?
 
От: Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари с

Ами то не е точно блог, новинарски сайт ми се иска да се получи :p http://butalo.com/ . Но понеже все още няма трафик (единствено от фейсбук страницата) и се чудя кой е най-добрия вариант за в бъдеще да започне да вади пари... Относно афилиейта на маркетхелта предпполагам няма да върви в сайт за автоновини да лепна банери на билкови продукти :( , затова се интерсувах дали трябва да се прави друг сайт, в който да се предлагат само техни продукти...
Съжалявам ако въпросите са ми прекалено глупави, но нещо май не схваам още основните работи на материята .
ПС: Какво ви е мнението за афф на Бяла карта
 
Няма да е добра идея. Мислех, че си имаш информационен сайт за тези продукти. И се чудиш как да стане с тази програма. Не знаех, че за два различни сайта си говорим. :) За афф. за бяла карта - шит пълен. Ако ще продаваш някакъв продукт на този авто сайт - виж някой магазин дали има аф. програма или някоя от мрежите.

Я пак с въпроса, че се обърках нещо. 2 сайта, сега влезе в играта и една бяла карта. Искаш да продаваш на Маркетхелта някакви продукти, чрез друг сайт? А за авто сайта си търсиш нещо, с което да го монетерираш? ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

За сега имам един сайт - автоновините и се чудя как да го монетизирам . Другият още не е наличен, но съм се регистрирал в афф. на Маркетхелта и тук ми идва чуденката - трябва ли да правя сайт за техните продукти и изобщо нещо не мога да схвана къде да им ги рекламирам :shock:
Благодарско за светкавичните отговори и търпението Блинки !!!
 
Специално този за авто новините, не знам честно - не за друго, а защото е за тук. Както ти казах, виж Грабо дали няма някакви авто оферти, както и някой магазин да има програма, не е изключено да сложиш Изиадс или Адуърд. Щях да ти препоръчам собствен онлайн магазин, но за това си е нужен добър трафик. ;)

Колкото за афилиейт сайта, няма да е зле да видиш какво предлагат и да се насочиш към някоя ниша. Личното ми наблюдение тук е, че по ненатоварените са по-симпатични за новите афилиейти. Ниши като отслабване, за ерекция и подобни, но както са големи, така са и оборотни. ;) Но нещо по-тясно нишово. ;) Какво искаш да питаш тук? Как да си стурктурираш нещата ли, в началото?
 
От: Re: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Да . Общо взето това ми е проблема - не знам от къде да я захвана точно с аффа и с новинарския сайт. Но сега ми е доста по ясно ! Голямо БЛАГОДАРСКО на Блинки ! :D
 
Re: От: Re: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари с

Да . Общо взето това ми е проблема - не знам от къде да я захвана точно с аффа и с новинарския сайт. Но сега ми е доста по ясно ! Голямо БЛАГОДАРСКО на Блинки ! :D

Измисли си ниша, нещо с малко конкуренция и да ти се занимава да пишеш по темата. Ако си да речем някаква фитнес натура, защо да не подпишеш за нещо там, да речем начини да си направиш някой друга преса за 4-5 месеца. Пълниш със съвети, видеа, някакви полезни статии, статистики и ето ти трафик, който тактично пренасочваш към ревюта на свързани с темата продукти. И това е цялата идея. ;) Много важно е да знаеш точната ниша. Всичко почва от там. Какво може да очакваш като печалби ако си еди къде си и с кой ще се бориш там. ;) Погледаш това и след като си твърдо решил - почваш - домейн, сайт, и всичко останало - канали, контент, линкове и си ти. ;)
 
От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със сайт

Ясно, направо ми отвори очите !!! :p Много благодаря за отделеното време. И последно... когато работя с чужда афф компания , трябва ли сайта да таргетира посетители от чужбина или мога и български посетители да ловя. Тоест кое е по-добре ?
 
Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари със с

Ясно, направо ми отвори очите !!! :p Много благодаря за отделеното време. И последно... когато работя с чужда афф компания , трябва ли сайта да таргетира посетители от чужбина или мога и български посетители да ловя. Тоест кое е по-добре ?
Надявам се да съм ти светнал малко. Но ако искаш и имаш по-специфични въпроси, направо започни, и като запънеш някъде, отвори една тема и ги излей всичките въпроси, знаеш, че ще са полезни за още много хора, които поемат по този път. ;)

По-добре е да таргетираш чужденци, не съм много сигурен, че тук ще успееш с аф. продукти на чужди компании и аф. системи като ClickBank например. :) Но и да си го говори в прав текст - тук афилиейт маркетинга е много назад още. Ако ще правиш нещо в тази насока, определено навън е истината - по-голям пазар и по-образовани и платежоспособни потребители имаш. ;)
 
От: Re: От: Какво е Affiliate Marketing (Affiliate Programs) - Как се изкарват пари с

Благодаря Блинки, беше крайно изчерпателен както винаги ! :beer: истината е, че започнах с нулеви познания в областта и сега тепърва прохождам, още съм на етап четене и основния ми проблем както при всеки нов е сдобиване с трафик и СЕО. Но вярвам, че с времето ще се понауча. Хайде да не оспамваме повече , че ме лови жал за хубават тема :rolleyes: , голямо благодаря за помощта отново !!!
 

Горе