Какво мислите за Лекарите

От: Какво мислите за Лекарите

С времето си мисля, че всичко е до човека и как възприема думата "призвание", отделно от професия, с която да си изкарва парите, за да живее добре.

В този смисъл не може да се генерализира общо за всички лекари, но лошото е, че е въпрос на късмет понякога на какъв и кой ще попаднеш.
За сега, аз лично съм попадала все на свестни, достатъчно компетентни и с призвание, въпреки заплати и друг вид мотивиращи неща, като оборудване и допълнително мотивиране, или възможности за развитие със специализации в други държави.
НО понеже донякъде естеството на работата ми е такова, че ежедневно се запознавам с всякакви истории, от съвсем незначителни като "защо като ми поставиха "нещоси" в устните от първия път не ми станаха като на Анджелина", до наистина брутални и драматични истории с възможност да бъдат спасени хора, но умиращи впоследствие.
За това съм с "особено мнение" по темата.
 
От: Какво мислите за Лекарите

@cassiopeia така е ама повечето са ботове
Едно не мога да разбера за кво са тия циркове с записване на часове при лекар като запиша час и чакам още 2-3 часа е тва направо ме вбеси на макс.
И почнах да разбирам че в БГ системата за нищо не става.
ВИЕ имате ли подобни случки?
 
От: Какво мислите за Лекарите

@cassiopeia така е ама повечето са ботове
Едно не мога да разбера за кво са тия циркове с записване на часове при лекар като запиша час и чакам още 2-3 часа е тва направо ме вбеси на макс.
И почнах да разбирам че в БГ системата за нищо не става.
ВИЕ имате ли подобни случки?

Спокойно, нещата ще стават все по-зле. В развитите страни положението е още по-лошо. Щом в страна, като Швеция нещата са западнали, за какво говорим? Лошото здравеопазване е приоритет на хуманни организации, като ЕС и ООН - популацията трябва да се намали, а какво по-добро средсво от лошите медицински услуги?
Аз лично избягвам да ходя на лекар, освен в краен случай и в 95% от случаите, в които съм ходила не са ми помагали. Излекувала съм се сама впоследствие, предимно с алтернативни средства. Но, да чукам на дърво съм здрав човек и много рядко боледувам.
 
От: Какво мислите за Лекарите

На днешно време просто да не закъсва човек с лекари, но не всички трябва да ги слагаме под общ знаменател има лекари които винаги са знаели какво правят и как да ти обърнат внимание на време и професионално както във всяка една професия има и добри има и лоши, но като цяло не може според мен да ги слагаме под общ знаменател
 
От: Какво мислите за Лекарите

Пичове какво мислите за лекарите тук

Не съм забелязал лекар тук. Няма как да мисля нещо по въпроса.
Излекувала съм се сама впоследствие, предимно с алтернативни средства.

Дай Боже все така да сколасваш. :|
 
Аз лично съм много негативно настроен към едно 90% от тях. 10% стават. Но в комбинация с тази здравна система и ниския % си е направо чудо, че някой влязъл излиза. :)

Много са зле и ако искаш да оцелееш тук, не трябва да си плащаш здравните, а да ходиш само на частно. Това е истината, която установих последно време.
 
От: От: Какво мислите за Лекарите

@Вискяр Бг

Под "какво мислите за лекарите ТУК" исках да кажа какво мислят хората от форума за лекарите.


@Blinky лошото е че ти говоря за частно :cry:
 
От: Какво мислите за Лекарите

Имам много опит с лекарите тук, общо взето всички те гледат като касичка. Това не са лекари, ами са някакви бизнесмени само гледат да ти вземат парите.

Много са зле и ако искаш да оцелееш тук, не трябва да си плащаш здравните, а да ходиш само на частно. Това е истината, която установих последно време.
Лошото е че като отидеш и на частно не си сигурен в способностите на лекарите.

@Blinky лошото е че ти говоря за частно
Да не си ходил в токуда. :) По принцип като имаш час винаги има някъде листче, че часовете са ориентировъзни :)

п.с. може ли да кажеш къде си бил на гастро, че и аз си търся в момента.
 
Re: От: Какво мислите за Лекарите

Да не си ходил в токуда. :) По принцип като имаш час винаги има някъде листче, че часовете са ориентировъзни :)

п.с. може ли да кажеш къде си бил на гастро, че и аз си търся в момента.

Да, там. ОО, това ми е ясно. Няма проблем с тези лисчета, всеки си чака, нищо че има уговорени часове. И там са кретени, но по-малко.

А моя племеник от при счупен зъб по спешност 9след падане) от ВМА го пратили в Пирогов (което даже не знам защо съществува), а от там го пратиха на частно в ЕД Дент, където си им взеха парите и го оправиха. Супер яката система. ;)

Частното си е идея по-добро. Поне по мои наблюдения.
 
От: Какво мислите за Лекарите

По принцип, най ме дразни, че всичкилекари бачкат на държавно и на частно. И ако отидеш на държавното те праща на частното си. Пълна излагация. В токуда имат една особенност, почти всички са доста млади и малко се престарават. Примерно за нещо изписват всички видове хапчета и те карат да си направиш всички видове изледвания.
 
От: Какво мислите за Лекарите

Не не искам да споменавам къде съм ходил не е токуда ама повече там няма да стъпя. Пълен цирк и кво запишеш час ама 2 часа да чакаш си е пълна безотговорност и несериозност към тяхната си система. Тоест един вид тъпата им система не работи както трябва. Разбирам нормално е да се забави някой малко нещо ама нз.
Най лесно се манипулира човек който има проблем а те това го знаят и си правят квот си искат. И да задължително минаваш през всички видове изследвания за да заплатиш допълнително иначе няма как.
 
От: Какво мислите за Лекарите

И на частно е същия батак от некадърници. По-младите лекари не могат вече една елементарна диагноза да поставят, а старите са толкова изкукали, че не могат да практикуват адекватно.

Преди години (може би около 10 вече) баща ми пострада много сериозно - ударило го беше го дърво, което се опитвал да отреже и му бяха счупени почти всички ребра+гръдната кост. Част от костите бяха пробили белите дробове и изобщо - красота. Не ни даваха никакви надежди, че ще оцелее. Не сме търсили специалисти, а линейката директно го откара в окръжна болница, където по спешност бяха повикали най-добрия гръден хирург у нас проф. Червеняков, баща на политика Младен Червеняков. Човека направи 4 операции и го спаси - не е поискал и стотинка, платихме само престой в отделението, след като беше изведен от реанимация. Та мисълта ми е, че имаше свестни лекари, но все по-рядко ще срещаме такива в бъдеще. Ако някой попадне на такъв да казва бързо на останалите.:)

п.с. Вискяр, както казах, не съм имала сериозни проблеми и за това съм се справяла и сама, но е факт, че изпих една кофа антибиотици преди години, заради ужасен бронхо спазъм, който впоследствие установих, че е бил алергична реакция към един крем. Никой не си направи труда да потърси причината за този спазъм, при положение, че снимката показваше ''чисти синуси''.:)
 
Не знам ама имах чалко проблеми със стомаха и ходих при двама частници уж много добри, много помагали. Първата искаше да ми прави едно изследване запболест, чиито симптоми нямах, ама беше 100 кинта. Другия ми предписа едни билкоми истории от които станах по-зле и не ми помогна. После викам да отида при личната за талон и да ми препопъча някой. Вика махни ги тея частници, само път ще биеш до друг град и ще ти земат парите иди при еди си кой от болницата в града ми, преглежда в кабинета си след 4. Не го бях чувал, отидох, погледна човека, направи ми веднага едно изследванехи ми предписа лечение и всичко точно, за 15 бях като нов. Отделно преди няколко години си счупих ръката. То беше много странен случай щото 5 дни ме болеше леко накрая викам чакай да отида на ренген, взех си направление и питам личната къде да отида, че в поликлиниката беше на ремонт. Вика отиди в частната болница, работят с касата. Отивам снимаха ме, викат много счупено веднага да се гипсира. От там, добре че бях сам и нямаше кой да ми вземе талон, да ме гипсират там с лакътя и китката. Върнах се при личната даде ми талон и отидох при най-добрия, ама държавен. Вика то даже не е разместено, само китката гипсираме, тея луди ли са. И за 25 дни, а оня ми обяснаваше че 40 дни трябва да стоя. Двайсет дни го държах някъде гипса и няма криво, няма болка, няма нищо. После показах снимката на един близък, рентгенолог, но в чужбина, вика въобще не ти е била толкова зле ръката колкото са ти я изкарали онези. Така че, явно не е толкова добро частното. От тогава в тая частна клииника не ходя.
 
От: Какво мислите за Лекарите

Общо взето, ако проблемът ти е с изчакването на час, си много добре и трябва да работиш за търпението си!
Аз не се сещам от кога не съм ходила на лекар с "час", моята лична услужливо ми беше обяснила да идвам в часове, когато няма много хора.
Проблемът е, когато лечението не е адекватно! Схващаш ли, как има хора, които закарват майките си с елементарни оплаквания и ... така че по-добре чукай на дърво да попаднеш на добър, отколкото как да си влезеш навреме.
Нямаш си на идея колко е сложно и за самите лекари, когато нищо не могат да направят и се окаже лимфон на детето ти. Ти си мислиш, че те нещо не са направили, но не е така. За това с малко повече респект, защото за мен повечето са добри, за парите, които получават. Точка.
 
От: Какво мислите за Лекарите

Не е само това проблема за това пуснах такава тема xD точка.com
 
Последно редактирано:
От: Re: Какво мислите за Лекарите

Аз лично съм много негативно настроен към едно 90% от тях. 10% стават. Но в комбинация с тази здравна система и ниския % си е направо чудо, че някой влязъл излиза. :)

Много са зле и ако искаш да оцелееш тук, не трябва да си плащаш здравните, а да ходиш само на частно. Това е истината, която установих последно време.
Аз спрях да си плащам здравните преди около 3 години, а и като цяло ''избягвам контатк'' с всякакви държавни институции (доколкото е възможно това :)), просто човек не получава нищо срещу тези пари. Когато ти трябва услуга в тази сфера, то има предлагане в промишлени количества и то на далеч по-високо ниво.
Проблемът е, че ако масово хората спрат да си плащат осигуровките, то държавата ще фалира за отрицателно време:twisted:
 
От: Какво мислите за Лекарите

Не е само това проблема за това пуснах такава тема xD точка.com

Вероятно е както пишеш за "проблема", но аз за съжаление не съм гадателка, за да схвана какво точно искаш да ни обясниш за лекарите "тук"?
Имаш ли познати лекари?
 
Re: От: Re: Какво мислите за Лекарите

Аз спрях да си плащам здравните преди около 3 години, а и като цяло ''избягвам контатк'' с всякакви държавни институции (доколкото е възможно това :)), просто човек не получава нищо срещу тези пари. Когато ти трябва услуга в тази сфера, то има предлагане в промишлени количества и то на далеч по-високо ниво.
Проблемът е, че ако масово хората спрат да си плащат осигуровките, то държавата ще фалира за отрицателно време:twisted:

Да, и аз искам така, ама не мога. Ужас е. Знам, че не плащаме много за здравно осигуряване, но и да си кажа честно последно време не съм ходил на държавно, което в общи линии обезсмисля дори и малкото, което давам в това направление. ;)

Държавата няма да фалира, просто няма да имат перо здравеопазване, което и до момента не е нещо много силно. :)
 

Горе