Какво мислите за Лекарите

От: Какво мислите за Лекарите

Илюминатите искат да ни намалят популацията:)
Сори за шегата, темата и спора който сте подхванали са много деликатни.
Не може сутрин да изляза да издишам на път за работа примерно един тон газове, между другото да дръпна една дузина фасове, да обядвам гмо зеленчуци с бъкано с химикали пилешко, вечерта да ударя неколко водки за релакс от стреса и да очаквам всичко да е наред е нема как да стане.
Даже според мен сме учудващо издръжливи.
 
От: Какво мислите за Лекарите

Наистина си объркан и ти личи. Не обвинявам само родните лекари за липсата на адекватно лечение на рака, а цялата медицинска и фармацевтична мафия в световен мащаб. Има си литература, почетете малко и ще видите колко логично изглеждат ''конспирациите''. Лека ви нощ, останете си заблудени и в стадото - да не сте мръднали в страни от стереотипите.
 
От: Какво мислите за Лекарите

Добре Нанди, приемаме идеята за конспирацията. Не е това темата. Как са свързани с нея родните лекари, защото темата беше именно за това, и ти именно към нея навърза увеличените случаи на онкологични заболявания. КАК?
 
От: Какво мислите за Лекарите

Илюминатите искат да ни намалят популацията:)
Сори за шегата, темата и спора който сте подхванали са много деликатни.
Не може сутрин да изляза да издишам на път за работа примерно един тон газове, между другото да дръпна една дузина фасове, да обядвам гмо зеленчуци с бъкано с химикали пилешко, вечерта да ударя неколко водки за релакс от стреса и да очаквам всичко да е наред е нема как да стане.
Даже според мен сме учудващо издръжливи.

И ти говориш врели-некипели, ма и с теб не ми се занимава - рупайте.
Дядо ми беше алкохолик и спря да пие около 10 години преди да почине. Ставаше и нощем да пуши и пушеше и докато се хранеше - умря за 5 минути в градината от инфаркт на 86 години.
 
Последно редактирано:
От: От: Какво мислите за Лекарите

Ако искаш бъди от раждането си тук - ракът представлява мутация на клетки. Убиването на клетки е аналогично да отрежеш ръка и да твърдиш, че си излекувал. Лекуване на рак е единствено обратна мутация, като за момента такова лечение не съществува. Останалото са приказки.. на олигофрени.

1. Никъде не съм казвал, че си лекар. Питах, ако ти имаш такъв проблем защо не се възползваш от такъв метод? Ще го направиш ли?
2. "просто не им се предоставят лекарства" това АЗ ли го написах?

Не, не аналогично да отрежеш ръка и няма никакъв смисъл да обръщаш мутацията. И не съществува защото е ненужно. Що се мъчих да се правиш на интересен без да си наясно с нещата?

И кои са лекарства дето лекуват рак и им се предоставят?
 
От: Какво мислите за Лекарите

Банди дедо ти е живял в друго време и моя в момента кара мотор на 80, подпиива, кара колело по няколко километра на ден, не се е спрял.
Тайната е в движението както казва Брусли, човек да е като водата постоянно да тече з да не застои..
Вервй си и си се заблуждавай, като искаш, че може да пушиш кат кофтор примерно и накрая да те ритне магаре, ама знае ли човек:)
 
От: Какво мислите за Лекарите

Нищо не ти разбрах, честно. Ти последно какво твърдиш, че има лекарства срещу рак или че няма? Щото от написаното, оставам с впечатление, че такива има, но фармацевтичните компании не ги предоставят нарочно на хората. М?
 
От: Какво мислите за Лекарите

Нищо не ти разбрах, честно. Ти последно какво твърдиш, че има лекарства срещу рак или че няма? Щото от написаното, оставам с впечатление, че такива има, но фармацевтичните компании не ги предоставят нарочно на хората. М?

Дали имат лекарства срещу рака фармацевтичните компании аз не мога да знам или да твърдя, но те не се зорят да търсят, защото не е в техен интерес.

Ако излезе лекарство/ва то ще разработка на една компания и тя ще го патентова. Останалите гиганти, който в момента произвеждат апарати за лъчетерапия и препарати за химиотерапия ще фалират. Няма как да го допуснат това нещо тука става дума за милиарди долари. Фалита на гиганти неминуемо ще се отрази и на световната икономика.

Тука не става дума за конспирации въобще, а за просто бизнес и икономически войни. :)
 
От: Какво мислите за Лекарите

Какво като го патентова? След 10 години всички ще имат правото да го произвеждат като генерици. 10 години са нищожно малко време за такива случаи. Сега ТИ помисли колко струва на семейството, оттам и на световната икономика един болен, който 3-4 години носи отвратителни разходи за едно семейство и блокира поне още един негов член да не ходи на работа. Защото за мен икономическите загуби тук са несъизмеримо по-големи от тези, които ти предричаш. Щото фирмата с апарати за лъчетерапия ще продължи да произвежда други апарати, ама болния и семейството му никога няма излязат от огромната финансова дупка, в която ще изпаднат.

Та ей затова бизнес и икономически войни би било имало, ако логиката стоеше зад тях. А такава няма.
За сметка на това има друго, и то се каза по-назад - видовете онкологични заболявания са четирицифрено число. Някои се причиняват от сходни фактори, за огромна част от тях нямаме дори представа от какво се причиняват. Измисляне на такова лекарство ще е равносилно на откриване на алхимия, и ако някога открием средство за борба с това проклятие, едва ли ще е лекарство.
 
От: Какво мислите за Лекарите

Какво като го патентова? След 10 години всички ще имат правото да го произвеждат като генерици. 10 години са нищожно малко време за такива случаи. Сега ТИ помисли колко струва на семейството, оттам и на световната икономика един болен, който 3-4 години носи отвратителни разходи за едно семейство и блокира поне още един негов член да не ходи на работа. Защото за мен икономическите загуби тук са несъизмеримо по-големи от тези, които ти предричаш. Щото фирмата с апарати за лъчетерапия ще продължи да произвежда други апарати, ама болния и семейството му никога няма излязат от огромната финансова дупка, в която ще изпаднат.

Та ей затова бизнес и икономически войни би било имало, ако логиката стоеше зад тях. А такава няма.
За сметка на това има друго, и то се каза по-назад - видовете онкологични заболявания са четирицифрено число. Някои се причиняват от сходни фактори, за огромна част от тях нямаме дори представа от какво се причиняват. Измисляне на такова лекарство ще е равносилно на откриване на алхимия, и ако някога открием средство за борба с това проклятие, едва ли ще е лекарство.

Е как какво като го патентова нали само тя ще го ползва останалите ще издухат супата. Фалита на няколко фармацевтични гиганта ще завлече цялата световна икономика - вярвай ми. В момента от слухове се тресе, че за фалити да не говорим.

Да ще се преориентират едните да правят препарати против колорадски бръмбар другите сеялки. :D

Логиката си стой много добре зад бизнес и икономическите войни ама не знам защо не я хващаш.

Не е никаква алхимия просто трябва убийство на раковите клетки. :wink:
 
От: Какво мислите за Лекарите

Патента във фармацията е всичко на всичко 10 години. В някои случаи, екслузивитетът на патентните права може да бъде и намален. Междувременно, останалите фирми имат правото да разработват генерици дори преди този срок, променяйки дозировката или начина на приемане да речем. Което пък в крайна сметка означава, че ако ти произведеш някакво наистина добро лекарство, още догодина ще мога да произведа подобно и аз. И никой няма да фалира, но за сметка на това ще се спестят много животи. А именно човекът е основната единица на икономиката и това, което придава стойност. Логиката не стои никъде, защото дори патентът да стоеше не 10, ами 50 години, и екслузивитетът да беше пълен, разходите по един онкоболен на година спокойно надвишават 100 000лв, а бройката на тези хора надвишава 15 млн. И това е без изгубената стойност от тези хора, ако биха участвали в икономиката. Сега умножи едното число по другото и се опитай да намериш каквато и да е бизнес логика, дето ще защити твоя вариант.


ПП Не, не трябва убийство на раковите клетки. Един човек с тумор в мозъка колко му помага, че ще му убиеш раковите клетки? Ще спреш мутацията и ще живее, ама божа работа дали изобщо ще го осъзнава. Ми без половин бял дроб как е? Не, не е това варианта, и лекарство за тази болест едва ли ще има.
 
От: Какво мислите за Лекарите

Патента във фармацията е всичко на всичко 10 години. В някои случаи, екслузивитетът на патентните права може да бъде и намален. Междувременно, останалите фирми имат правото да разработват генерици дори преди този срок, променяйки дозировката или начина на приемане да речем. Което пък в крайна сметка означава, че ако ти произведеш някакво наистина добро лекарство, още догодина ще мога да произведа подобно и аз. И никой няма да фалира, но за сметка на това ще се спестят много животи. А именно човекът е основната единица на икономиката и това, което придава стойност. Логиката не стои никъде, защото дори патентът да стоеше не 10, ами 50 години, и екслузивитетът да беше пълен, разходите по един онкоболен на година спокойно надвишават 100 000лв, а бройката на тези хора надвишава 15 млн. И това е без изгубената стойност от тези хора, ако биха участвали в икономиката. Сега умножи едното число по другото и се опитай да намериш каквато и да е бизнес логика, дето ще защити твоя вариант.


ПП Не, не трябва убийство на раковите клетки. Един човек с тумор в мозъка колко му помага, че ще му убиеш раковите клетки? Ще спреш мутацията и ще живее, ама божа работа дали изобщо ще го осъзнава. Ми без половин бял дроб как е? Не, не е това варианта, и лекарство за тази болест едва ли ще има.

За икономика и бизнес не си наясно и не вдяваш няма как да ти го обясня по-просто. А твоята теза е безсмислена защото тия XX милиона работника ще бъдат заменени от други XX милиона - има едно нещо безработица. Няма да се отрази липсата им изобщо и никаква изгубена стойност няма да има.

Пак ти казвам, че не си наясно какво представлява болестта и ако си мислиш, че ще стане като по филмите от тумор мозък бая си се заблудил. Туморът не е бил мозък никога за да се превърне в такъв.

Не ми отговаряй няма да пиша повече няма смисъл. :)
 
От: Какво мислите за Лекарите

Лекарите са виновни за нашето здраве, яз сам парсиент в техния бизнес сос лекарствени продуфти, па това е наиголемио бизнес,,,
 
От: Какво мислите за Лекарите

@tprodanov
Батенце, ти май цял ден висиш тука и спориш с хората? :lol:
 
От: Какво мислите за Лекарите

Лекарите са виновни за нашето здраве

Моята теза е, че всеки носи отговорност за собственото си здраве и повечето хора са безотговорни. Те даже не са си направили труда да прочетат с какво трябва да се храни животното Homo Sapiens. Забелязал съм, че даже имат затруднения да си изберат дрехи според температурата на въздуха. За пушенето и пиенето няма да коментирам, твърде е елементарно.
 
От: От: Какво мислите за Лекарите

Моята теза е, че всеки носи отговорност за собственото си здраве и повечето хора са безотговорни. Те даже не са си направили труда да прочетат с какво трябва да се храни животното Homo Sapiens. Забелязал съм, че даже имат затруднения да си изберат дрехи според температурата на въздуха. За пушенето и пиенето няма да коментирам, твърде е елементарно.
Харе свам тите зата ама ти пийшли пушишли ил си пълен отшелник аа
 
От: От: Какво мислите за Лекарите

За икономика и бизнес не си наясно и не вдяваш няма как да ти го обясня по-просто. А твоята теза е безсмислена защото тия XX милиона работника ще бъдат заменени от други XX милиона - има едно нещо безработица. Няма да се отрази липсата им изобщо и никаква изгубена стойност няма да има.

Пак ти казвам, че не си наясно какво представлява болестта и ако си мислиш, че ще стане като по филмите от тумор мозък бая си се заблудил. Туморът не е бил мозък никога за да се превърне в такъв.

Не ми отговаряй няма да пиша повече няма смисъл. :)


Опитваш се да ми вмениш думи, които не съм казвал. Ясно е, че от тумор мозък няма да стане. Именно затова няколко пъти повторих, че лекарство едва ли ще се открие.
Виж, изречението ти на тема икономика и бизнес... потресаващо е. Значи едни 15 милиона човека и това, че те висят със страшна сила на семействата си, на държавите, в които живеят и на здравните им системи, ей така ще бъдат заменени и готово - това не е загуба, щото имало безработица... господи. Да, от такива икономически теории, обръщащи целия свят с главата надолу наистина не вдявам, а и не искам да вдявам. Единствено мога да ти пожелая успех - ако се окаже, че си прав, си поне за Нобелова награда.



Илияне, Минчев, лексикон ли правиш, заговаряш ли ме, сваляш ли ме? :oops:
 
От: От: Какво мислите за Лекарите


А ти случайно чел ли си какво пише с големите черни букви на бял фон върху долната част на кутиите с цигари?
 
От: От: Какво мислите за Лекарите

А ти случайно чел ли си какво пише с големите черни букви на бял фон върху долната част на кутиите с цигари?

Това е пропаганда
При умерено пушене даже има благоприятен ефект за дробовете и кръвоносните съдове. Същото е като с кафето ама пропагандата е голяма работа
 
От: Какво мислите за Лекарите

Проданов, адмирации за търпението, с което обясняваш хем интересно, хем грамотно!!! Жалко, че комплексарчетата веднага са ти свалили от репутацията. Това се казва българска работа. Вместо да се зачете и да се пробва, какво се опитваш да му обясниш и как първо сам да се грижи за здравето си след една пълнолетна възраст, респективно да поема отговорност за това, пък след това да се радва и да е благодарен, че са открили пеницилина, и друг вид неща, за да се лекуват безброй нелечими болести от бактерии, от които са умирали милиони навремето, защото е нямало лекарства!

Но приятелски съвет: Не обяснявай на "стени", Дървета, маси, кухи кофи и т.н. Преди време един потребител от създаването на този прословут форум, много хубаво го беше обяснил... щом веднъж е решил, че тревата е синя и снимка да му пуснеш, то ще си настоява, че тревата е синя :-o

Тъжното е, че заради такива настроения, ще остават все по-малко лекари тук и накрая ще ги видя като трябва да ходят до Турция, за да им кажат дали проблемът им е от хемороидите или от алергия към тоалетната хАртия 8)
 

Горе