Какво мислите за детската градина

От: Какво мислите за детската градина

Тук засегнахме и друг проблем. Храната. Кой има доверие на държавата да му храни детето? Не сме Норвегия, тука всичко е опорочено и затънало в корупция и изостаналост. Кой знае с какви боклуци ги тъпчат.

Частните са на кетъринг от детските кухни. Един и същ е контрола в детските кухни и в държавните детски заведения. Повярвай ми, едно дете да пръдне накриво или да му изникне пъпка някъде и 5-6 бг-мами са повикали всички възможни институции - РИОКОЗ, Химически войски, Гражданска защита, Червения кръст, Шоуто на Слави, Господари на ефира, БТВ новините и Блитц и Пик едновременно.
 
От: Какво мислите за детската градина

О, не разчитам на това. Има неща, която се проявяват много по-късно или по-друг начин. Например затлъстяване, алергии и.т.н. Да не говорим, че голяма част от храната, която пробутват за нормална за мен отдавна е табу и я игнорирам в магазина.
 
От: Какво мислите за детската градина

Ами да засегнем и бежанците, защото са в по-голямата част мюсолмани и не ядат свинско примерно. Тази тема не малко се разпъна по медиите. :)
Скъпи неща няма в един дом, има безотговорни и мързеливи просещи родители, които с минимални усилия биха сготвили на децата си по едно пилешко, свинско, постно и ястие с риба на седмица. И тъй като е имало и такива моменти, когато приятели са ми събирали пари, за да ни платят тока, вярвам че в труден момент може да се окаже всеки от нас някога. Въпреки това, срещу някаква скромна сума бедната ни държава е подсигурила това да се случва. Тя няма да ни предложи деликатеси от жабешки бутчета, панирани комари или ордьоври от крокодилишко, примерно. Дори и да съм жидял в бедност, дори и сега да взимам някой лев повече, някои неща просто винаги ще ги гледам отсрани. Човек може да живее и с 2, и с 200-ста са казали хората. :) И пак да бъде щастлив!
Не говорим и само за това дали ще им дадат месо от руски склад от студената война или пилета от амазония, говорим и за това, че ще им дадат храна която у дома не стъпва ако ще да е от най-скъпата.
 
От: Какво мислите за детската градина

Говорим за едни и същи неща, но явно трябва да се изразявам с примери. Не съм казал да ги хранят с хайвер. Но вместо да им шибат кренвирши и майонеза, може да речем да им направят нещо нормално.
 
От: Какво мислите за детската градина

О, не разчитам на това. Има неща, която се проявяват много по-късно или по-друг начин. Например затлъстяване, алергии и.т.н. Да не говорим, че голяма част от храната, която пробутват за нормална за мен отдавна е табу и я игнорирам в магазина.

По твоята логика жените да раждат в къщи във ваната, за да не се зарази детето от вътреболнични инфекции в първите 24 часа от раждането. Не знам дали си се интересувал с какво са го хранили през първите 72 часа, след раждането когато е ревяло, а жена ти е нямала достатъчно кърма. Адаптивното мляко не е от най-качествените храни. Дори и да си бил във VIP отделение, където детето по цял ден е при майката, вечерно време нямаш поглед както се случва.
 
От: Какво мислите за детската градина

По моята логика жените да раждат в Германия най-добре. Не ме приравнявай към подобни куковци. А относно заразите, не ми говори изобщо защото едва ли знаеш какво е да мажеш устата на тридневно с някакви мазила отвън и отвътре защото някоя мърла му е набутала заразен биберон. Да не говорим с какви дрипи го бяха облекли въпреки, че бяхме дали дрешки. И изобщо пък не ми пробутвай това за едноседмичен престой в болница срещу системно хранене години наред с вредни храни.
 
Включвам се в темата. Съгласен съм с мненията за социализирането и че се връща всяка седмица болно. За момента е голяма драма и с влизането, но това е друга тема, за която може да благодарим на общините и там великите мозъци, грижейки се за това.

Ходенето на градина има и плюсове и минуси. Като така майките не изтрещяват и успяват и те да водят някакъв социален живот извън пелените и спането на определен режим. Както и детето се учи да общува с други връстници,не е малко все пак. Както и се изграждат някои навици, които всеки родител може да ги предаде, но все може да пропусне нещо. Това в добрите детски. В кофти детските - карат ги да гледат филмчета и да зяпат мухите по тавана. За това ако има млади даскалици, това е супер, ама с някакви стари отегчени лелки, ще е голям цикъл.
 
От: Какво мислите за детската градина

Какво означава това понятие заразен биберон?
Между другото, колкото и да е странно, детската кухня е с доста по-високо качество от храната в около 99% от кръчмите и 90% от домакинствата.
 
От: Какво мислите за детската градина

Означава, че преди това някое дете с устна инфекция го е ползвало и не е обработен добре. Прав си за статистиката, аз съм от другите 10%, предпочитам да пия една бира, но примерно по качествена отколкото да се наливам с галоните от 2 лв, не пуша и.т.н., но и не ям салами, консерви, майонези, олио и.т.н.
 
От: Какво мислите за детската градина

Говорим за едни и същи неща, но явно трябва да се изразявам с примери. Не съм казал да ги хранят с хайвер. Но вместо да им шибат кренвирши и майонеза, може да речем да им направят нещо нормално.
Ястията с различни храни от видове месо и зеленчуци са строго регламентирани и то ежеседмично, не виждам какво те притеснявам? С погрешни наблюдения си останал, а ако нечии деца хранят само с кренвирши системно и то в детска градина, моля те подай сигнал за нередност! Майонезата вярно е калорична храна, но става все по-скъпа по магазините, защото е пряко зависима от цената на олиото и суровините на едро за него.
 
От: Какво мислите за детската градина

По моята логика жените да раждат в Германия най-добре. Не ме приравнявай към подобни куковци. А относно заразите, не ми говори изобщо защото едва ли знаеш какво е да мажеш устата на тридневно с някакви мазила отвън и отвътре защото някоя мърла му е набутала заразен биберон. Да не говорим с какви дрипи го бяха облекли въпреки, че бяхме дали дрешки. И изобщо пък не ми пробутвай това за едноседмичен престой в болница срещу системно хранене години наред с вредни храни.

ОК, тогава можеш да провериш ето тази детска градина, гарантират за немски стандарт: http://www.germani.bg/ Сигурен съм, че са таксата, която изискват ще посрещнат всички твои изисквания относно хранителния режим и индивидуалния план на обучение. Може в 3-та група вече да е готов за новия Гьобелс. Относно заразите както аз не знам какво си преживял, така ти няма как да знаеш през какво са минали другите, за да отправящ подобни въпроси, кой какво знае и как го е разбрал. Искренно ти пожелавам това да е най-страшното, което си видял и което ще видиш за в бъдеще и да се радваш на здраво и щастливо дете!
 
От: Какво мислите за детската градина

Означава, че преди това някое дете с устна инфекция го е ползвало и не е обработен добре. Прав си за статистиката, аз съм от другите 10%, предпочитам да пия една бира, но примерно по качествена отколкото да се наливам с галоните от 2 лв, не пуша и.т.н., но и не ям салами, консерви, майонези, олио и.т.н.

Аз имам същите предпочитания за бирата, но детската кухня доста трудно може да бъде приравнена към салами, консерви и тн. Е, олио слагат със сигурност, но поне аз не виждам проблем в това.
Това с биберона пак не го разбрах. Като цяло не схващам защо изобщо тридневно бебе ще яде с биберон, но да кажем - случва се. В този случай обаче биберонът няма как да е ползван от друго дете, че после да се обработва. Той си е личен, само за него.
 
От: Какво мислите за детската градина

Притеснява ме, че вместо да яде моркови на село, ще рупа вносните боклуци пълни с хербициди. Или може би има контрол на всяка доставка с моркови? Щото нашего брата е способен на всичко. Свидетел съм как едно време по курортите се правеха всякакви шашми, например вместо минерална туриста си пийваше чешмянка.
 
От: Какво мислите за детската градина

Виж какво е писал колегата по-горе за първите часове. Хранят децата в болницата. Ние бяхме занесли всичко, но нищо не са взели, явно от мързел, ползват си някакви техни неща. И не е личен. Не ми напомнях, че като се сетя и ми става болно.
 
От: Какво мислите за детската градина

В първите няколко часа може - ако раждането е било проблемно и майката е в реанимация. Или пък детето в кувьоз. Но ти пишеш за тридневно, а не тричасово дете. Бебетата на три дни стоят единствено при майка им, и ги храни тя. Ако има мръсно шише, то това е заради самата нея, няма какви други неща да се ползват.

ПП Мислиш ли, че морковите от село са по-екологични от тия на пазара?
 
От: Какво мислите за детската градина

Я прочети какво точно съм написал относно действията и позицията им във времето. Ние бяхме 4 дни в болницата. Първите часове детето не беше при майка си. След това да, но биберона винаги се подготвяше от персонала.
 
От: Какво мислите за детската градина

Братче, кажи детето на колко месеца е, че да се ориентираме! На мен ми се виждаш върчащ в облаците млад татко още, без да се обиждаш....
 
От: Какво мислите за детската градина

Не съм бре...навършва три години вече. Идеята да пусна темата е точно защото искам мнения. Работата е там, че аз лично съм имал доста неприятни случки и не съм с розовите очила. На думи всичко звучи добре, но реалността е друга.
 
От: От: Какво мислите за детската градина

На 3 години.... сега се почва :) До тук бих казал, че нищо не си видял... Не го мисли толкова, нито детска градина, нито училище могат да му повлияят толкова, колкото ти и жена ти. Това е най-важното. Другото са подробности... Пускай го в джунглата, нищо няма да му стане! колкото повече го пазиш, толкова повече проблеми ще имаш в бъдеще!

Не съм бре...навършва три години вече.
 
От: Какво мислите за детската градина

Е хубаво де, ние па бяхме 10 дни в болница след раждане.. Какво общо има това с темата ти за детската градина? Ако ти нямаш доверие на самия себе си по принцип, няма как да имаш доверие с който и да е. Вярно, всичко при нас е отбиване на номера и пародия в държавата ни, но да намесвшат някакви биберони и моркови внос си е тъпо. Ние не сме някакви плужеци, а човешки същества. Дори плужеците имат много добра имунна система. Ние хората сме здраво мислещи създания с някакво изградено здравеопазване и т.н., хилядолетия градим култура, бит и общество. Малкото дете не може да расте в стерилна среда - просто такава не съществива, ако не е някакъв експериментален вид.
След като дететое е 3-годишно и се чудиш дали да си го гледаш ти или да го запишеш на градина - то тогава, ако имаш възможност да си го гледаш сам пълноценно с допир и развитие не зад 4-ри стени - действай. По-скоро те съветвам да не се надценяваш :)
 

Горе