Какво мислите за казармата?

пп забравих да напиша в армията заплатите трябва да са големи минума да тръгва от 1400 евро на месец но да се искат физичически нормативи и високо ниво, както и да се инвестира солидна сума в обучението на тези войница и който не може да ги покрива аут така се поддържа силана армия не като събираш куцо и сакато за безпари и ги караш маршируват от тук до другото дърво и да изстрелят 8 патрона....


7000 войници колкото са във френския чуждестранен легион са перфектан мобилна армия защитна армия която може да ползва партизански техники те взимат по 1400 евро войник прави малко повече отколкото ни е 100 000 000 бщджета за подслушване ... мисля че ще спукат сегашната ни армия ще спукат и предишната ни наборна...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Какво мислите за казармата?

и заради тази малцинствена група трябва и най интелигентните и способните 10% обществото трябва на сила да бъдат заведени да ги юркат и да спят заедно с тях ?

каква малцинствена група :)
Малцинство са тези които не трябва да ходят в казарма...

Сега знае се се че човечеството като цяло е една проста и тъпа сган...
и само отделни индивиди са интелигентни и носят на цялото човечество блага разни :)

Народа е прост сега както и да го погледнем...
Моята философия е такава... който е съгласен браво на него, който не е ... негова работа...

НАРОДА Е ПРОСТ И НЕ ЗАСЛУЖАВА ДА МУ СЕ ПОМАГА!

Я се замислете?
Масовката каква проста сган е?
Лошото е че една част от умните успяват да се възползват максимално от това
И ПРЕЧАТ НА ОСТАНАЛАТА ЧАСТ ОТ УМНИТЕ ДА СЕ ВЪЗПОЛЗВАТ, ЗА ДА ИМА ПОВЕЧЕ БЛАГА ЗА ТЕЗИ КОИТО СА НА ВЪРХА :)

Я който чете да се замисли...

Ти си си развил свой бизнес, бил той онлайн или офлайн и да е и какво не го ли пазиш за себе си?
Щото ако другите умници надушат как си го направил как печелиш, ще искат и те.


те затова я има и религията и политиката всичките каци с лайна по света.

Яд ме е на тези хора, яд ме е защото ако не беше така, а имахме един наистина полезен социален строй, този който заслужава щеше да може да се развива без усилия,
сега може би щяхме да обикаляме из космоса и да живеем хиляди години..
 
От: Какво мислите за казармата?

Ако планетата е нападната от буболечки застрашаващи човечеството, нормално е да се обедини света в кауза
и да се военизира населението...

Не си гледал внимателно. Буболечките са на другия край на галактиката и никого не застрашават. Те само се защитават от човешките нацисти, които ги трепят без рационална причина.

Поводът е, че от тяхната слънчева система идвали метеорити (което е абсурдно - все едно някой да води война със жителите на Земята, понеже слънцето излъчва светлина; също толкова абсурдно е държава да води война с друга държава, защото на територията на "врага" е изригнал вулкан, който замърсява въздуха на "невинните граждани" от съседната държава). По едно време нарочно оставиха един голям метеорит да се бухне в Африка (като преди това във филма показаха, че имат техника да се борят с такива метеорити, даже по техния федерален тв канал за пропаганда я показваха тази техника) - нещо като пародия на конспиративните теории за 11 септември (психопатите нарочно позволиха да взривят кулите за да имат повод да въведат "патриотичните" закони и войната срещу тероризма).
 
От: Какво мислите за казармата?

в казармата се създават най-добрите приятелства
5148_sturmcover1_thumb.jpg
 
От: Какво мислите за казармата?

Не си гледал внимателно. Буболечките са на другия край на галактиката и никого не застрашават. Те само се защитават от човешките нацисти, които ги трепят без рационална причина.

Поводът е, че от тяхната слънчева система идвали метеорити (което е абсурдно - все едно някой да води война със жителите на Земята, понеже слънцето излъчва светлина; също толкова абсурдно е държава да води война с друга държава, защото на територията на "врага" е изригнал вулкан, който замърсява въздуха на "невинните граждани" от съседната държава). По едно време нарочно оставиха един голям метеорит да се бухне в Африка (като преди това във филма показаха, че имат техника да се борят с такива метеорити, даже по техния федерален тв канал за пропаганда я показваха тази техника) - нещо като пародия на конспиративните теории за 11 септември (психопатите нарочно позволиха да взривят кулите за да имат повод да въведат "патриотичните" закони и войната срещу тероризма).

Ми.. не помня добре, аз гледах йекшъня :)
Ония година тоя филм кораби разни планети бой... супер си беше... после имаше някакви осрани епизоди правени се едно от уве бол ли къф беше :)
 
От: Какво мислите за казармата?

Тази работа, с който не е ходил в казармата не бил мъж си е чиста доза пропаганда за баламосване на простите хора, която очевидно много добре действа. :)

Да ме прощават тези дето ще ми се обидят ама такива пропаганди са си жива простотия. Като онази "Труда облагородява!". Ходи виж благородниците на строежа.:D
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Тази работа, с който не е ходил в казармата не бил мъж си е чиста доза пропаганда
това не беше никаква пропаганда налаана отгоре.
Не си ли ходил в казармата?- лекарите не ти позволяват или си гей.
А след казарма за всяка работа се изискваше и документ
че си изкарал в редовете на БГ армията!
 
От: Какво мислите за казармата?

каква малцинствена група :)
Малцинство са тези които не трябва да ходят в казарма...

Проблемът е, че няма как държавата да разбере кой материал е качествен (за да не го принуждава да ходи в казарма) и кой материал е некачествен (и е добра идея да се прати на война, да понамалее малко).

Сега знае се се че човечеството като цяло е една проста и тъпа сган...
и само отделни индивиди са интелигентни и носят на цялото човечество блага разни :)

НАРОДА Е ПРОСТ И НЕ ЗАСЛУЖАВА ДА МУ СЕ ПОМАГА!

Вярно е, никаква благотворителност. Съжалявам, че дадох пари на ИПИ, вярно че бяха малко, но пак са много, шибания народ не заслужава да му се дава нищо наготово. Не позволявайте да ви манипулират ("дайте на бедните деца" и т. н.). Като пораснат тези деца е 99% вероятно да станат шибани нацисти като вас. Не вярвам в саможертвата в името на "обществото". Когато дойдат на власт нацистите няма да им се противопоставям, ще се преструвам че съм с тях и ще гледам да се скатавам. Пък глупаците нека се противят и да ги екзекутират.

Лошото е че една част от умните успяват да се възползват максимално от това
И ПРЕЧАТ НА ОСТАНАЛАТА ЧАСТ ОТ УМНИТЕ ДА СЕ ВЪЗПОЛЗВАТ, ЗА ДА ИМА ПОВЕЧЕ БЛАГА ЗА ТЕЗИ КОИТО СА НА ВЪРХА :)

Това са оправданията на некадърните.

Яд ме е на тези хора, яд ме е защото ако не беше така, а имахме един наистина полезен социален строй, този който заслужава щеше да може да се развива без усилия,
сега може би щяхме да обикаляме из космоса и да живеем хиляди години..

Социализма е доказано, че е неефективен и хората страдат. Защото им се отнема повече от свободата.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

това не беше никаква пропаганда налаана отгоре.
Не си ли ходил в казармата?- лекарите не ти позволяват или си гей.
А след казарма за всяка работа се изискваше и документ
че си изкарал в редовете на БГ армията!

Не съм ходил, учих и докато завърша те я закриха. И докато вие сте ставали "мъже" цункайки дупетата на старшините, аз лежах на плажа у Варна с руси мацки, въртях далавери, трупах пачки, харчех на поразия и ми беше много зле и мъка за родната казарма, но какво да се прави живот...:p
 
  • Like
Реакции: Test
От: Какво мислите за казармата?

Социализма е доказано, че е неефективен и хората страдат. Защото им се отнема повече от свободата.

За да не бъда разбран погрешно - това, че смятам социализма за глупост не значи, че ще се жертвам за да се боря срещу него. Просто ще ви гледам сеира и ако мога ще се преместя в друга държава, където няма социализъм (ако останат такива). Като гледам ЕС и САЩ вървят към "светлото социалистическо бъдеще"...

Мнозинството от хората не заслужават свободата си. Но не смятам, че трябва насила да им се отнема, те сами ще си я отнемат. Случвало се е миналия век, този може и да се повтори, ще видим. Лошото е, че покрай некачествения материал страда и качествения, но нищо не може да се направи.
 
От: Какво мислите за казармата?

Проблемът е, че няма как държавата да разбере кой материал е качествен (за да не го принуждава да ходи в казарма) и кой материал е некачествен (и е добра идея да се прати на война, да понамалее малко).

много се лъжеш всеки си имаше досие.

така се случи,че на морето се запознах с едно момче и опс в казармата ни беше писар.Връзкарче значи никого не ебаваше и доста ме скатаваше при себе си.Та веднъж гледам някакви папки под леглото му.Какво е това бе майна- а това ли досиетата на всички -искаш ли да си прочетеш твоето?Естествено че го прочетох и на целия взвод.Знаех кой какво е бил в цивилизацията ,а не тук да се фука ,като фазан.

И се знаеше за качествения и некачествен материал.

Социализма е доказано, че е неефективен и хората страдат. Защото им се отнема повече от свободата.


Сега е демокрация и пак е неефективна!

Май си е най-добре при социалдемокрацията!

Кефят ме шведите!

все забравям да напиша 1 закон на икономиката.

ЗА ДА ИМА БОГАТИ ,ТРЯБВА ДА ИМ БЕДНИ.
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за казармата?

много се лъжеш всеки си имаше досие.

Точно тези, които са най-опасни за държавата (според досиетата) са най-качествения материал. В този случай държавата се явява антиоптимизатор - наказва качествения материал и поощрява некачествения.


Сега е демокрация и пак е неефективна!

Май си е най-добре при социалдемокрацията!

Кефят ме шведите!

Демокрацията е неефективна, защото мнозинството е от некачествени хора. А в условията на демокрация мнозинството си избира управляващите и те се съобразяват с волята на мнозинството. Нашата демокрация е именно социалистическа демокрация. Затова икономиката не върви, заради социалистическите глупости заложени в законите.

За да е ефективна демокрацията хората трябва да разбират как работи икономиката. Ако не разбират ще гласуват погрешно и ще се случи това, което сега се случва. Социализъм.

Демокрацията и социализма не са някакви противоположности. Социализмът е напълно възможен в условията на демокрация. Защото хората напълно демократично си избират социализма (защото са прости).

В ЕС хората са избрали демократично социализма с елементи на пазарна икономика. В Китай подобен модел им е наложен без демокрация (партията е решила да има елементи на пазарна икономика). Но ако имаше демокрация вероятно щяха да изберат същото (ако не веднага, то след няколко години).
 
Последно редактирано:
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Не съм ходил, учих и докато завърша те я закриха. И докато вие сте ставали "мъже" цункайки дупетата на старшините, аз лежах на плажа у Варна с руси мацки, въртях далавери, трупах пачки, харчех на поразия и ми беше много зле и мъка за родната казарма, но какво да се прави живот...:p

НЕ СИ МЕ РАЗБРАЛ
не визирах теб
исках да ти обесня лафа оттогава "Не си мъж,ако не си ходил в казармата и не си жена,ако не е раждала"
това не беше пропаганда ,а отношението на хората към тези,който не са ходили в казарма!
-А ти не си ходил в казармата ????
и почват да размишляват -или лекарите не ти позволяват или си геъъъ.
 
От: Какво мислите за казармата?

ЗА ДА ИМА БОГАТИ ,ТРЯБВА ДА ИМ БЕДНИ.

Напълно е нормално в условията на пазарна икономика (или на условия наподобяващи пазарна икономика) хората да имат различно богатство. По-умните (тези, които знаят как да произвеждат повече и по-качествени продукти) ще имат възможност да печелят повече от по-глупавите (тези, които не знаят как да произвеждат повече и по-качествени продукти). Нормално е разпределението на доходите да е такова, че повечето пари да се управляват от малък брой хора. И така трябва да бъде! По-умните трябва да имат повече икономическа власт, защото ако се случи обратното ще стане трагедия - бедните ще станат още по-бедни!

Богатството е разпределено приблизително така, както е разпределен и интелекта.

А докато умните хора са богати, те ще могат да бъдат обложени с данъци, които да покрият основните нужди на най-бедните. Когато отнемеш властта на богатите (когато им отнемеш повечето пари) това ще се промени и държавата няма да може чрез облагане с данъци да осигури базовото съществуване на най-бедните. Защото всички ще са бедни!

Това, че богатите са някакви зли хора е мит. Те в същност са най-добрите хора. Благодарение на тях вие в момента четете този текст. Ако ги нямаше нямаше да имате Интернет, щяхте да се чудите не какъв филм да гледате, а от къде да намерите храна за да не пукнете от глад. Научете как работи икономиката, защото иначе ще бъдете бедни. Всички.

Равномерното разпределение на доходите е несправедливо. По-справедливо е единия процент от хората да контролира повечето богатство. Протестирам (мирно и тихо) против комунистите от "Окупирай ....".

Ако парите (икономическата власт) се разпредели равномерно ще се случи катастрофа. Всички ще бъдат бедни. Еднакво бедни, но много по-бедни от сегашните бедни (които получават социални помощи от държавата).
 
От: Какво мислите за казармата?

Затова икономиката не върви, заради социалистическите глупости заложени в законите.


и кои са тези закони?

По-умните (тези, които знаят как да произвеждат повече и по-качествени продукти) ще имат възможност да печелят повече от по-глупавите (тези, които не знаят как да произвеждат повече и по-качествени продукти).


крадците ,далавераджийте и тн влизат ли в това число?
 
От: Какво мислите за казармата?

и кои са тези закони?

Повечето закони. Законите, заради които хората отделят толкова много ресурси по плащането на данъци, разрешителни режими, регулации, правни консултации и т.н. Социалистическата държава се стреми да регулира всяка област от живота със закон. И хората вместо да си гледат работата си губят времето в проучване на законодателството, което са длъжни да спазват. Това огромно количество закони е подигравка.

В една идеална държава ще има 4-5 закона, максимум 10. А в реалните държави има стотици и даже хиляди закони.
 
От: От: От: От: Какво мислите за казармата?

НЕ СИ МЕ РАЗБРАЛ
не визирах теб
исках да ти обесня лафа оттогава "Не си мъж,ако не си ходил в казармата и не си жена,ако не е раждала"
това не беше пропаганда ,а отношението на хората към тези,който не са ходили в казарма!
-А ти не си ходил в казармата ????
и почват да размишляват -или лекарите не ти позволяват или си геъъъ.

Може и да не съм те разбрал, аз мислех, че нещо гей се мъчиш да ме изкарваш.
 
От: Какво мислите за казармата?

демокрацията не била ефективна шото матриала лош...
ем нали затва и социализма не успя...

Я си представи социализъм и всички хора да са умни и добри...

Едно е да строиш с кофти матриал, друго е с качествен...

какъвто и строй да дойде... чеп

Май като се замисля... той и нацизма не ечак толкова лош колкото го представят, просто кофти хора е имало пак...

няма да се оправят проблемите докато има толкова много кофти материал...

Аз се чудя не можете ли да разберете че нищо не може да се оправи без да се отстрани тумора?
А той тумора е огромен дева...
Докато го има, ще има и бездомни кучета и високи данъци и разбити пътища
и кофти осветление и живота ще е лош и престъпността висока...
и всичко за което се сетите идва от едно място - от необразованата сган която е ОГРОМНА ЧАСТ ОТ НАРОДА


ВИЕ МИСЛИЛИ ЛИ СТЕ КОЛКО ХОРА НОСИТЕ НА РАМЕНЕТЕ СИ А?
кеф ли ви е?

Платил съм... не съм сигурен дали е 5 или 6 цифрена сумата ДАНЪЦИ ТАЗИ ГОДИНА... на кантар е
Що?
какво получих срещу тия пари

Спокойствие?
Не съм си плащал на доктора ли?
Не ме е страх да ходя по тъмно?
Нямам каско на колите и застраховка на жилищата?
Нямам сот?
Полицията ме пази?


ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО!
нищичко...

що? щото тия пари са заминали да изхранват ОНАЯ СГАН ДЕТО МИ ТРОВИ ЖИВОТА...

Ето това не ми харесва...
плащам заради другите...
още малко ще поработя аз
и ми е през оная работа... стига да ми останат нерви да поживея после.

Да изкарам още малко и да тегля една майна на всичко.
нема да пипна работа повече

Ше изкарам едни курсове за овчар след време, за всеки случай, ако свършат активите :)
 
От: Какво мислите за казармата?

В една идеална държава ще има 4-5 закона, максимум 10. А в реалните държави има стотици и даже хиляди закони.

АМИ като при 10 божи заповеди!
 
От: Какво мислите за казармата?

Факт е че времето изкарано в казармата е загубено време, факт е че много млади, способни и талантливи хора са ултра яко прецакани с влизането си в казарма, факт е и че много влезли здрави са излезли болни... Мисля, че това е едно от най-големите безумия, които строя на "равноправието" създава.
 

Горе