Какво мислите за казармата?

От: Какво мислите за казармата?

Военните имат много гадни прийоми да те накарат да правиш това, което искат, просто нямаш шанс. Аз като влязох мислих точно като теб, обаче те те атакуват като почва да гърчат другите около теб и клякаш, защото после отиваш в спалното със същите хора, които са гърчили заради теб. Като се почне - "цялата рота, заради матрос еди си кой 200 обиколки на плаца" после 200 човека какво ти мислят, на тебе и на майка ти...:) Често имаше случай на мечки и други подобни...
Е то това вече бие на семейна драма + психотрилър, пък аз си го представях основно като класически екшън ба*и :D .
Хем бях чувал ама съм забравил изглежда.
Направо изубих всякакъв интерес сега.
 
От: Какво мислите за казармата?

е то гроздето кисело!
Моя взводен беше боксьор и каратист.Той си имаше една хубава максима- В болница вкарвам в ДИСЦИП не!Повечето войници ядяха бой от него и ги вкарваше заслужено в болницата.Мен не ме е удрял,може би , защото щях да следвам-майтаб де.От старите видях гонка до дупка първата година,докато дойдоха новобранките.Та един от старите счупи на новобранец кръста с една летва.Затвориха го в ареста.Идва нашия взводен и с началник щаба му теглят един боъ.Значи от ареста в щаба ,а от там в болницата за 1 месец-иначе не му мърдаше 1 година ДИСЦИП.ПОСЛЕ СТАНА ТИХ,като АГЪНЦЕ
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

е то гроздето кисело!
Моя взводен беше боксьор и каратист.Той си имаше една хубава максима- В болница вкарвам в ДИСЦИП не!Повечето войници ядяха бой от него и ги вкарваше заслужено в болницата.Мен не ме е удрял,може би , защото щях да следвам-майтаб де.От старите видях гонка до дупка първата година,докато дойдоха новобранките.Та един от старите счупи на новобранец кръста с една летва.Затвориха го в ареста.Идва нашия взводен и с началник щаба му теглят един боъ.Значи от ареста в щаба ,а от там в болницата за 1 месец-иначе не му мърдаше 1 година ДИСЦИП.ПОСЛЕ СТАНА ТИХ,като АГЪНЦЕ

Браво хайде сега кажи че ще си пратиш доброволно детето, да го вкарват в болницата или да му счупят кръста някакви по слабоумни от него, и да викаш браво ще стане мъж вместо да хванеш и да очистиш копелтета дето са му причинили това...

мамам му стара чак яд ме хвана... ако някой ми набие детето ако не мога да се сперавя с него щото е боксьор и каратист ще го платя да го пребият... няма значени кой и какъв в крайна сметка по бърз ли е от куршум не съм лош човек но това е граница която не трябва да се минава... Опрделено ми се затвърди мнението за казармата...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: От: Какво мислите за казармата?

Браво хайде сега кажи че ще си пратиш доброволно детето, да го вкарват в болницата или да му счупят кръста някакви по слабоумни от него
естествено никой не би пратил детето си,за да го бият.
Едно дете ,ако си го търси/нетърси/ може да си изяде боя и на улицата от разни плазмодии.
Та въпросните плазмодии ставаха дисциплинирани и отговорни в казармата,ДОСТА КРОТКИ-друго си е военен съд.
ако някой ми набие детето
да разбирам ли ,че ако децата набият някого и даже му счупят кръста трябва да останат ненаказани?
НА тази възрасдт си най енергичен за дивотий.
Защо в УК И САЩ пълнолетен ставаш на 21 а тук си пият на 14 БЕЗНАКАЗАНО?
 
Последно редактирано:
Незнам на тази карта в синичко е показано къде няма задължителна казарма и като гледам в еаропа не виждам че където няма да са недсциплинари и да се избиват по улиците ... въпрос на среда ... в червеното оцветение има (предимно нецивилизовани държави с някой изключения) и са по опасни държави за живот като цяло и по бедни пак с изключенията

http://en.wikipedia.org/wiki/Military_service
800px-Conscription_map_of_the_world.svg.png
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Какво мислите за казармата?

Незнам на тази карта в синичко е показано къде няма задължителна казарма и като гледам в еаропа не виждам че където няма да са недсциплинари и да се избиват по улиците ... въпрос на среда ... в червеното оцветение има (предимно нецивилизовани държави с някой изключения) и са по опасни държави за живот като цяло и по бедни пак с изключенията

http://en.wikipedia.org/wiki/Military_service
800px-Conscription_map_of_the_world.svg.png

Ако, чисто хопотетически, стане война между държавите в червено и тея с синъо, на кои бихте заложили? На червените диваци с калашниците, или на професионалните, машинизирани сини армии, които с един добре мобилизиран самолет могат да заличат цели държави?

Тея, дето са ходили в казармата и са достигнали апогея на военното дело, а именно стрелбата с калашник, наистина ли си мислят, че имат шанс срещу една професионална армия като американската? Гледайте по дискавъри предаванията "Най-добрите от най-добрите" и "Оръжия на бъдещето" и си помислете дали "обучението" в нашите казарми би ни било от някаква полза.

Има един скеч на комиците, с едни пенсионери, които постоянно се сещат за едно време: "На времето какви ... имаше, а сега..." Та тоя скеч е показателен за манталитета на българите. Винаги живеем в миналото и винаги миналото е било по-добро от настоящето.
И докато тук водим дебата, дали има полза от една отживелица, на другия край на света, в някой американски форум обсъждат последния модел на някой свръхзвуков изтребител, който може да обиколи света и да нанесе удър по-бързо, отколкото нашите танкове, ако има такива, могат да запалят и да потеглят.
 
От: Какво мислите за казармата?

тук говориме за казармата,а не за войни.За това какъв влизаш и какъв излзаш.Никой не му се ходи на война.Влязох в казармата женчо пипал само женски дупета и химикалки,а излязох канара с мускули и характер,защото ежедневието те кара да не си плондер.Ще си кажете ами да беше си ги направил във фитнеса в цивилизацията,-а не благодарим толкоз ме мързеше,че само ... го вдигах.Днешната младеж колко е амбицирна да направи мускули.Нещо ,ако не ти е наложено - не го бръснем за слива.В казармата видях ,че има друг свят друга България други порядки.Цар далеко бог високо,Който не е бил не може да разбере за какво говоря.А казармата те учи на дисциплина и отговорност, да не хленчиш на рамото на мами и тати,който няма как да ти помогнат,ако заради теб 200 човека са правили патешко лазене след вечерна проверка.И после плачеш, защо монумента си ти в спалното!

п.с забравих за ДИСЦИПА--Специализирано заведение за изтърпяване на дисциплинарни наказания по време на военна служба; военен затвор.
 
От: Какво мислите за казармата?

Ако се стигне до партизанска война, където новите оръжия не могат да се прилагат ти на кого ще заложиш. Най големите супер сили се провалиха в Афганистан и Виетнам, въпреки огромното си превъзходство във всяко едно отношение. Работите не са толкова прости ...

Темата е за това, как влияе казармата на хората, а не коя армия е по боеспособна - наборната или професионалната.
 
От: Какво мислите за казармата?

Ако това, което казват по-горе хората, които са били в казрмата е вярно, това означава, че основната й роля е да пречупи характерите, да унищожи индивидуалността и да превърне всички в машини, направени като по-калъп. Това има своите предимства и недостатъци, но честно казано доброволно не бих се подложил на такова нещо.
 
От: Какво мислите за казармата?

Според мен трябва да има казарма поне 3-5 месеца. Като гледам днешната младеж с оскубани вежди и бръснати крака направо не знам какви мъже ще стават.
 
От: Какво мислите за казармата?

тук говориме за казармата,а не за войни.За това какъв влизаш и какъв излзаш.Никой не му се ходи на война.Влязох в казармата женчо пипал само женски дупета и химикалки,а излязох канара с мускули и характер,защото ежедневието те кара да не си плондер.Ще си кажете ами да беше си ги направил във фитнеса в цивилизацията,-а не благодарим толкоз ме мързеше,че само ... го вдигах.Днешната младеж колко е амбицирна да направи мускули.Нещо ,ако не ти е наложено - не го бръснем за слива.В казармата видях ,че има друг свят друга България други порядки.Цар далеко бог високо,Който не е бил не може да разбере за какво говоря.А казармата те учи на дисциплина и отговорност, да не хленчиш на рамото на мами и тати,който няма как да ти помогнат,ако заради теб 200 човека са правили патешко лазене след вечерна проверка.И после плачеш, защо монумента си ти в спалното!

п.с забравих за ДИСЦИПА--Специализирано заведение за изтърпяване на дисциплинарни наказания по време на военна служба; военен затвор.

Темата е какво мислим за казармата, а не конкретно и единствено за дисциплината, която получаваш там. Същата дисциплина можеш да получиш и в затвора - място където отиваш против твоето желание и в което правиш това, което ти се каже. Хора и от там излизат канари от мускули. Каква е разликата?

Ако се стигне до партизанска война, където новите оръжия не могат да се прилагат ти на кого ще заложиш. Най големите супер сили се провалиха в Афганистан и Виетнам, въпреки огромното си превъзходство във всяко едно отношение. Работите не са толкова прости ...

Темата е за това, как влияе казармата на хората, а не коя армия е по боеспособна - наборната или професионалната.

Това вече отива към фантастиката. Как няма да са използваеми модерните оръжия? Ще ни върнат с машина на времето 50 години назад ли? Ами ако се олеят, като в рекламата на Ариана, и ни върнат в епохата на рицарите? Как ще се справим като не знаем да яздим и да държим правилно копията?

Не знам колко са се провалили големите супер сили, но ако се стигне до сценария, който четох по-назад, в който нещата са крайни и на живот и смърт, Америка може да заличи Афганистан от картата на света за по-малко от 24 часа. В момента операциите в Ирак и Афганистан се водят мироопазващи а не атакуващи. В тях се атакуват само терористи, а не цялата държава наред с цивилното население.
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз съм За, и вярвам, че съвсем скоро ще има много сдружения, които да поискат отново казарма. Бил съм войник, трябва да ви кажа, там срещнах какви ли не трудности, които ОПРЕДЕЛЕНО ми помогнаха за бъдещето ми и за характера ми. Дисциплина, възпитание, режим - неща, които ми показаха, че живота не е песен, и за да успееш трябва да се бориш и трябва да споделяш с околните. Имам много познати, които не са били в казарма и са жалка работа, в смисъл - клекват при най-малката трудност. Това е! Аз съм доволен, щастлив, че съм отслужил.
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

тук говориме за казармата,а не за войни.За това какъв влизаш и какъв излзаш.Никой не му се ходи на война.Влязох в казармата женчо пипал само женски дупета и химикалки,а излязох канара с мускули и характер,защото ежедневието те кара да не си плондер.Ще си кажете ами да беше си ги направил във фитнеса в цивилизацията,-а не благодарим толкоз ме мързеше,че само ... го вдигах.Днешната младеж колко е амбицирна да направи мускули.Нещо ,ако не ти е наложено - не го бръснем за слива.В казармата видях ,че има друг свят друга България други порядки.Цар далеко бог високо,Който не е бил не може да разбере за какво говоря.А казармата те учи на дисциплина и отговорност, да не хленчиш на рамото на мами и тати,който няма как да ти помогнат,ако заради теб 200 човека са правили патешко лазене след вечерна проверка.И после плачеш, защо монумента си ти в спалното!

п.с забравих за ДИСЦИПА--Специализирано заведение за изтърпяване на дисциплинарни наказания по време на военна служба; военен затвор.

аиде бе няма как да ти помогнат отиват при сътоветния човек пускат връзките или кеша ама не в това е въпроса... искаш да каеш че едно време синовете на нашите хора не им е било добре и при задължителната...

въпроса е че те карат да правиш неща който не искаш ... било за дисциплина да бе да...
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Щом ми пишеш подобни дивотии, значи толкова си и наясно с темата.... А и не ми се спори изобщо.


Това вече отива към фантастиката. Как няма да са използваеми модерните оръжия? Ще ни върнат с машина на времето 50 години назад ли? Ами ако се олеят, като в рекламата на Ариана, и ни върнат в епохата на рицарите? Как ще се справим като не знаем да яздим и да държим правилно копията?

Не знам колко са се провалили големите супер сили, но ако се стигне до сценария, който четох по-назад, в който нещата са крайни и на живот и смърт, Америка може да заличи Афганистан от картата на света за по-малко от 24 часа. В момента операциите в Ирак и Афганистан се водят мироопазващи а не атакуващи. В тях се атакуват само терористи, а не цялата държава наред с цивилното население.
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Ако се стигне до партизанска война, където новите оръжия не могат да се прилагат ти на кого ще заложиш. Най големите супер сили се провалиха в Афганистан и Виетнам, въпреки огромното си превъзходство във всяко едно отношение. Работите не са толкова прости ...

Темата е за това, как влияе казармата на хората, а не коя армия е по боеспособна - наборната или професионалната.


провалиха се щото срещу тях са изпращани живи "умни" самовзривящи се бомби целящи да демотивират противника като му насаждат страха че всеки потенциален цивилен може да се взриви нансяики максимални поражения върху военните срещу само една жертва от страна цивилните (може да възпитаваш децата си да са такива бомби и без да са ходили в казарма)... единствения изход от такъв конфлик е да избият всички цивилни... или в крайна сметка да се откажеш

Във виетнам е билоп същото ама не с бобми а с калашник... амеркинците вървят по пътя гледат виетнамец гази в ориза (подминават) оня вади калашника застрелва няколко те го застрелват по нататък пак такъв ... изхода да избиеш всички цивилни или да се откажеш в някакъв момент
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Какво мислите за казармата?

Аз съм За, и вярвам, че съвсем скоро ще има много сдружения, които да поискат отново казарма. Бил съм войник, трябва да ви кажа, там срещнах какви ли не трудности, които ОПРЕДЕЛЕНО ми помогнаха за бъдещето ми и за характера ми. Дисциплина, възпитание, режим - неща, които ми показаха, че живота не е песен, и за да успееш трябва да се бориш и трябва да споделяш с околните. Имам много познати, които не са били в казарма и са жалка работа, в смисъл - клекват при най-малката трудност. Това е! Аз съм доволен, щастлив, че съм отслужил.

хаиде сега аз пък мисля че съм станал това което съм станал благодарение че не съм ходил и не съм дал да ми промият мозъка... и ако беше така както казваш на картата червените страни щяха да са много по богати от сините а се оказва точно обратното с пет страни изключение който потвърждават правилото... аз подкрепям мнението на TEST и приемам че сте жертви на системата и промивката във нея и затова не разбирате другата позиция...
Ако това, което казват по-горе хората, които са били в казрмата е вярно, това означава, че основната й роля е да пречупи характерите, да унищожи индивидуалността и да превърне всички в машини, направени като по-калъп. Това има своите предимства и недостатъци, но честно казано доброволно не бих се подложил на такова нещо.

800px-Conscription_map_of_the_world.svg.png
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

И още нещо ми хрумна за тези дето се заяквало и такива неща .... Едно приятелче от последните влезе супер здрав можеше да се набира перпендикулярно като се хване за ограда ... бяха го пратили някъде благовеградско петричко незнам къде от казармата излезе разплут дебелак пушещ по 6 джоинта на ден (там по цял ден това правили и ядяли) така че може и да не е било толкова зле (преди това не пушеше)
 
От: Какво мислите за казармата?

Аз пък мисля, че тези които са ходили поставят под съмнение мъжествеността на тези, които не са. Това естествено дразни вторите, които от своя страна са длъжни да докажат на първите, че това че не са били в казарма не ги прави по-малко мъже. Нещо такова ...:)
 
не просто не смятам че е правилно да се кара някои да прави нещо на сила... защото не се получвава нищо добро

по същия начин пиша и за бригадите по време на комунизма през който 2 милиона български ученици и студенти са били карани да работят на полето безплатно ако не идеш те изключват от консомола и край више образование... и въпреки ангарията икономическия модел на комунизма рухна нали и беше глад в края му ... което доказва че до нищо добро не водят задължителните неща

аз си написах позицията незнам какво мъжество като ти кажат скачай да питаш колко високо :) по скоро мъжество е да кажеш че няма да скачаш няма да идеш на комисия и трябва първо да те хванат и да си тръгнеш като занеш че в сграда има въоръжени който може да поискат да те спрат щото си мислят че тяхно мъжествено право е да ти казват да скачаш...

как се казва винаги може да ги извъртим така нещата че който е ходил не е имал мъжеството да се опълчи на системата а се оставил да го лапне и да го мачка демек подчинил се не се борил
 
Последно редактирано от модератор:
От: Какво мислите за казармата?

Аз пък мисля, че тези които са ходили поставят под съмнение мъжествеността на тези, които не са. Това естествено дразни вторите, които от своя страна са длъжни да докажат на първите, че това че не са били в казарма не ги прави по-малко мъже. Нещо такова ...:)

Мда, това винаги ми е било чудно. Какъв мъж си, като не си ходил казарма? Много як въпрос. И малко е не на място, защото реално този, който го задава е изкарал 9 месеца в едно помещение с мъже и ял храната си с бром. Така, че да не ми се обиждат хората, ходили казарма, но не е редно да го поставят този въпрос. Реално знам какво целят с него и знам какво имат в предвид, но някак си има няколко тълкувания. :)

Според мен трябва да има казарма поне 3-5 месеца. Като гледам днешната младеж с оскубани вежди и бръснати крака направо не знам какви мъже ще стават.

Тук съм повече от съгласен. Сегашните лигли и друсьовци са направо върха на изпуснатите юзди. Мани ги оскубаните вежди и избръснатите крако, погледни им как възприемат живота. Половината още не могат да определят момчета ли са, Джъстин Биивър ли са, момиченца ли са? Реално тук подкрепям казармата. Никога не съм крещал по улиците песни на Азис. Сега като го гледам направо не знам дали има на къде повече да се деградира. Няква дрисла да ми седи и говори за френска любов. Това не знам дали и казармата ще успее да оправи, проблема е много по-сериозен тук. По-скоро психиари и малко по силна стегнация. Аз почнах работа реално 10-11 клас, сега не съм виждал такъв случай. Тук не говоря за соц. закъсало семейство. Тогава има причина и то основателна. Говоря за мърльовците с телефони за по 500 лева. За мен това се яви леко казарма - даде ми няколко положителни качества, които мисля, че са доста по реални от тези в казармата.

Ако нямаш дисциплина, морал, ценостти, кофти е, че и реалния живот не ги предоставя, за да се чатнат, че им липсват и някак си не са в нормите за адекватно поведение.
 

Горе