Какво мислите за казармата?

От: Какво мислите за казармата?

При лош човешки материал най-добре се представя пазарната икономика (наложена със закон от някой диктатор - защото иначе материала ще си избере социализъм с елементи на пазарна икономика и... ще стане каквото стана).

Обаче има риск диктаторът да избере нещо друго (не се знае как може да откачи изведнъж, колкото и да е надежден). Затова най-добре да си търпим социализма с елементи на пазарна икономика... Докато хората еволюират. След няколко хиляди години може и да се пръкне нов биологичен вид или на нашия да му дойде акъла. Ако ли не - няма време. Слънцето увеличава мощността на излъчването и ще направи Земята негодна за живот. Разполагаме с ограничено време да построим космически кораби за да изведем цивилизацията далеч от растящото Слънце, на безопасно разстояние. В противен случай от нашата цивилизация ще останат само космическите сонди Вояджър, които сме пратили извън слънчевата система. Всичко на Земята ще изгори погълнато от Слънцето.

Това, че Земята ще бъде унищожена не е непременно нещо лошо. Даже напротив. Така се отсяват тези цивилизации, които заслужават да продължат еволюцията си. И се прекратяват мъките на некачествените биологични видове като нас (би било по-ужасно, ако мъките ни на Земята нямаха край - войни, социализъм, религиозен фанатизъм, мизерия...).
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за казармата?

АМИ като при 10 божи заповеди!

Това е най-глупавия закон. С нито една от заповедите не съм съгласен. А и в самата библия има противоречия (пише "не убивай", а в библията какви убийства се извършват в името на бога).
 
От: Какво мислите за казармата?

За да не бъда разбран погрешно - това, че смятам социализма за глупост не значи, че ще се жертвам за да се боря срещу него.

как може социализма да осигури работа и на ромите,а капитализма не


rabotnici_ot_firma_novera.jpg
В социалистическа България безработица нямаше. Силно развитата промишленост и селското стопанство предлагаха множество работни места. Всеки, който искаше да работи, можеше да намери своето място на трудовия фронт. Благодарение на това нямаше ром, който да не работи. Особено силно бяха представени трудещите се роми в кооперативните стопанство и предимно в животновъдните ферми.

прочетено тук:
http://www.septemvri23.com/V_Valkanov_problemat_romi.htm
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Тази работа, с който не е ходил в казармата не бил мъж си е чиста доза пропаганда за баламосване на простите хора, която очевидно много добре действа. :)

Да ме прощават тези дето ще ми се обидят ама такива пропаганди са си жива простотия. Като онази "Труда облагородява!". Ходи виж благородниците на строежа.:D

Най-вероятно са от един и същи първоизточник. Както и - работата краси човека. Иди на полето виж колко са се разхубавили хората. С прогорели и сбръчкани от слънцето кожи. 20 годишни момчета и момичета приличат на 50 годишни мъже и жени.

Вижте например този експеримент. Мислите си, че може би вие сте някакво изключение? Грешите, не сте изключение. Вие също носите злото в себе си (ако не страдате от някое рядко срещано психично заболяване).

Това го даваха наскоро по дискавъри и беше много интересно.
 
От: Какво мислите за казармата?

Слънцето увеличава мощността на излъчването и ще направи Земята негодна за живот. Разполагаме с ограничено време да построим космически кораби за да изведем цивилизацията далеч от растящото Слънце, на безопасно разстояние. В противен случай от нашата цивилизация ще останат само космическите сонди Вояджър, които сме пратили извън слънчевата система. Всичко на Земята ще изгори погълнато от Слънцето.
Е тук отиде коня у реката малко:). Не ми се бърника в нета сега, но по спомен нашата звезда е на средна възраст, ако не е и още в тинейдърските си години:). Поне 1 млрд. години ще си е ок звездицата откъм мощност, а след 1 млрд години от човешия род няма да е останал и помен - или ще сме се самоунищожили или ще сме духнали другаде да живеем или ще ни унищожи НЛО, но най-вероятно първото:). Земята е на колко 5-6млрд, човеците бродят от има няма 200к години...муха я ухапала Земята тези 200к,за това време не може да се почеше дори.
 
От: Какво мислите за казармата?

dalasweb

Интересно ми е защо вадиш цитати от про комунистически сайтове и защо го правиш на най-светлият празник Коледа. В България социализъм никога не е съществувал и това е неуспорим факт, освен ако не наричаш социализъм онзи строй, който криеше, че има инвалиди и сираци само и само да не се изложи пред партията майчица КПСС и пред останалите насилнически и терористични "социалистически" държави. Това е най-малкият пример за прехвалените от теб "социалисти", които са давали хляб на ромите ... Мога да ти напиша много неща по темата но понежем имам нещастието да познавам много "социалисти" ще се въздържа да споря с предубедени хора толериращи диктаторски режими видимо проповядващи насилие и унижение на собственият си народ.
 
От: Какво мислите за казармата?

Не разбирам ко не му харесвахте на социализъма.
Мене лично ме кефеше и си спомням с носталгия детството. :)

Обикновено тия дет плюят соца
или въобще не знаят кво е това животно,
понеже са родени след 85-та година примерно,
или са отрасли в семейство на репресирани.

Останалите просто са жертви на черпаците с л**на,
дето им сипват по медиите 20+ години,
или това дето са им говорили родителите.

По време на социализъма хората бяха учени, начетени, спретнати, дисциплинирани, спокойни, не си завиждаха особено.
Само се коладеха отвреме-навреме...

Не че нямаше негативи - имаше, и то големи.
Ама не може да се сравнява със сегашното дередже.
Настоящият български народ се състои основно от някаква долнокачествена човешка измет.
И това няма да се подобри докат сме живи.
 
От: Какво мислите за казармата?

@bgtifo
естествено не съм привърженик на социализма, но правя разлика.
как Социализма успя да накара тези хора да работят и да си вадят пари,а при капитализма не работят и им дават помощи.То мислим капитализма е социализъм.
Не само циганите гладуват,но и цели български семейства.За едните има помощи, за другите не.
Ако питате някой от гладувашите и безработни,бха отговорили-татово време да се върне,не щем свобода човешки правдини,а хлеб и сигурност,от дереджето в което сме.
 
От: Какво мислите за казармата?

dalasweb

Интересно ми е защо вадиш цитати от про комунистически сайтове и защо го правиш на най-светлият празник Коледа. В България социализъм никога не е съществувал и това е неуспорим факт, освен ако не наричаш социализъм онзи строй, който криеше, че има инвалиди и сираци само и само да не се изложи пред партията майчица КПСС и пред останалите насилнически и терористични "социалистически" държави. Това е най-малкият пример за прехвалените от теб "социалисти", които са давали хляб на ромите ... Мога да ти напиша много неща по темата но понежем имам нещастието да познавам много "социалисти" ще се въздържа да споря с предубедени хора толериращи диктаторски режими видимо проповядващи насилие и унижение на собственият си народ.


ЧЕ КАКЪВ ПРАЗНИК Е КОЛЕДА?
Аз не съм вярващ, не съм набожен, за мен коледа не е празник... чак пък да е най-светлия...
Много ме е яд, колко бързо предадохте старите празници и сте готови даже и четвърти юли и хелуин да празнувате...

Аз не празнувам нито рамазан нито коледа... не постя и НЕНАВИЖДАМ вярващите...

За мен един човек не може да е умен и да вярва в господ, двете неща се изключват взаимно.

И НЯМАХ АБСОЛЮТНО НИЩО ПРОТИВ ДА КРИЯТ СИРАЦИТЕ И ИНВАЛИДИТЕ ПО ДОМОВЕТЕ...
АКО АЗ СЪМ ИНВАЛИД ПРЕДПОЧИТАМ ДА СЪМ НЯКЪДЕ СКРИТ, А НЕ ДА ПАРАДИРАМ С ТОВА...
Сега по ли ти е кеф да ги гледаш как просят?

или как от държавата те задължават да направиш специално за инвалиди място за да влизат.

НА МОРЕТО ЛЯТОТО ИМАШЕ ПЪТЕКА ЗА ИНВАЛИДИ ДО ПЛАЖА - КАКВО ГОВОРИШ!
ЦЯЛО ЛЯТО БЯХ ТАМ И НЕ ВИДЯХ НИ ЕДИН ИНВАЛИД...
А ги задължиха хората да направят пътека...
ПРОСТОТИЯ
Сега може да ми се направите на целомъдрени моралисти... обаче за мен е голяма простотия обществото да се съобразява чак толкова с инвалидите!
аз ако съм инвалид ще съм благодарен да ми осигурят най-необходимото...

Оная крава където заради нея избиха на к.в. метрото за да направят асансьор.. понеже не желаела да я мъкнат като чувал по стъпалата?
Че какво съм виновен аз ? и какво са виновни служителите и обществото че тя е инвалид?

Все си мисля че ако аз съм инвалид няма да парадирам с това?

Диктаторски режим.. не знам си ко

Но аз съм сигурен че повечето от простия народ щеше да си живурка много по добре при комунистически режим отколкото сега...
Да бачкат като роби по цял ден за да изкарат пари за хляб и за ток?
И да им разбиват опърдяните апартаменти за да им откраднат купения на лизинг телевизор NEO...

ВЪОБЩЕ НЯМА СМИСЪЛ ДА СПОРИМ... КОЙТО ИМА ДОСТАТЪЧНО АКЪЛ МОЖЕ ДА ЖИВЕЕ ПРЕКРАСНО И ПРИ СОЦИАЛИЗМА И ПРИ КАПИТАЛИЗМА И ПРИ ОНАНИЗМА :)
 
От: Какво мислите за казармата?

Темата за ромите е много дълга и ако погледнеш обективно те са такива в по-голямата част от света, България не е някакво изключение и не може да е. Аз не съм расист но смятам, че говорейки за циганите влизаме в някаква етно психология, която според мен е излишна към момента тъй като винаги ще има противоречия. Циганите са цигани и на изток и на запад те просто са такива странстващи племена и пет пари не дават за думи като интеграция, работа и каквото и да е. Заради мой лични причини от скоро ми се налага да използвам градският транспорт и всеки ден ставам свидетел на работещи в чистотата роми, с жилетки и всичко както си трябва, които се възмущават как подяволите ще си трошат кокалите за 300 лева и в същото време нямат билетче за автобуса. Точният keyword тука май е манталитет не знам.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

По време на социализъма хората бяха учени, начетени, спретнати, дисциплинирани, спокойни, не си завиждаха особено.
Само се коладеха отвреме-навреме....

Е там ти е грешката че наричаш животните затворени в клетка(концлагер) хора !!!

Нормално е добитъка отглеждан зад бариери да има някои привилегии които свободния човек не притежава но те са несравними с това да не можеш да отидеш на футболен мач в Петрич или Сандански без открит лист и разрешение от МВР, а за да запишат висше образование децата ти да е необходимо разрешение от партията на която ти самия трябваше да си член ако искаш да постигнеш нещо различно от това да си обикновен бачкатор.

Целта на всичко това беше за да се запази комунистическия строй от Бедни, Тъпи и Гладни селяни докарани от къра след 1944 година наставащи за нищо друго освен за обиране на мандри.

ДA СЕ ПАЗИШ ОТ КОН ОТЗАД, ОТ ВОЛ ОТПРЕД, А ОТ КОМУНИСТ ОТВРЕД.
 
Хъм Noke значи русия започна перестроиката и братушки не братушки петрола стана с пари (на пазарни цени) и в България настъпи врмето на дефицита и при обикновенните стоки... хората имаха пари с който можеха да си купят хляб месо като има на магазина и бира без етикет... трябва ти сещоар търси ченоборсаджия на четворна цена да не ти потрябва телевизор .... иначе за другарите всичко е имало и бира астика и кокакола
има даже виц че да живееш добре през социализъма ти трябвали приятел магазинер, приятел лекрар, приятел монтьор и приятел електротехник....

за да поддържа земеделието двамилиона блъгарски младежи лятото работят безплатно на полето...

Иначе мойте споемни от края на 80те са представи си огромна сладкарница по голмя от сладкарница неделя с две продавачки вътре (и за двете има работно място) но рафтовете са празни имаше само ескимо със шоколад и ескимо без шоколад ...

иначе за по предишните зверства и простотията на режима може да се прочете книгата на Георги Марков (този дето го убиват с чдъра) Задочни Досиета от България - прпеоръчвам на всички..
 
От: Какво мислите за казармата?

Темата за ромите е много дълга и ако погледнеш обективно те са такива в по-голямата част от света, България не е някакво изключение и не може да е. Аз не съм расист но смятам, че говорейки за циганите влизаме в някаква етно психология, която според мен е излишна към момента тъй като винаги ще има противоречия. Циганите са цигани и на изток и на запад те просто са такива странстващи племена и пет пари не дават за думи като интеграция, работа и каквото и да е. Заради мой лични причини от скоро ми се налага да използвам градският транспорт и всеки ден ставам свидетел на работещи в чистотата роми, с жилетки и всичко както си трябва, които се възмущават как подяволите ще си трошат кокалите за 300 лева и в същото време нямат билетче за автобуса. Точният keyword тука май е манталитет не знам.


КАКВА ЕТНО ПСИХОЛОГИЯ ЛЯ?

какво говориш.. такива табори с цигани има само в няколко държави
българия румъния и коя беше там

каква етно психология
в коя друга държава ми кажи има такова съотношение и такива проблеми ?
 
От: Какво мислите за казармата?

А, и милиционерите бяха топ ченгета :) , престъпност нямаше.
Само Жоро Павето и там другия как беше.. Объркали мястото и епохата завалиите - не можаха да направят читава кариера...

А и вишуту навремиту ше да е било доста по-читаво от сегашното :) .
Щот сега можеш, ама няма особена файда да си вишист.

Како муй лошото - вечерта седнеш, запалиш си нафтовата печка (нафтята евтина от СССР), напрайш си един черен руски чай, пуснеш телевизора Анахид Тачева да ти каже новините преди поредната серия на "На секи километър" :) , па нарежеш един оригинален социалистически шпек, па разгърнеш "Работническо Дело", ... Идилия :) .

Хъм Noke значи русия започна перестроиката и братушки не братушки петрола стана с пари (на пазарни цени) и в България настъпи врмето на дефицита и при обикновенните стоки...
Визирам времето няколко години преди тоя период с дефицита.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Ау сакън! При онанизма сме живели навремето нещем да се връща, по-добре комунизъм.:)

ВЪОБЩЕ НЯМА СМИСЪЛ ДА СПОРИМ... КОЙТО ИМА ДОСТАТЪЧНО АКЪЛ МОЖЕ ДА ЖИВЕЕ ПРЕКРАСНО И ПРИ СОЦИАЛИЗМА И ПРИ КАПИТАЛИЗМА И ПРИ ОНАНИЗМА :)
 
От: Какво мислите за казармата?

А и вишуту навремиту ше да е било доста по-читаво от сегашното :) .
Щот сега можеш, ама няма особена файда да си вишист.

СЕГА КУЦО И САКАТО ВЗЕМА ВИШЕ КОЛКО КИФЛИ ПОЗНАВАМ.... които ходят ей така... плащат им семестрите и си завършиха... простииииииииииииии

Како муй лошото - вечерта седнеш, запалиш си нафтовата печка (нафтята евтина от СССР), напрайш си един черен руски чай, пуснеш телевизора Анахид Тачева да ти каже новините преди поредната серия на "На секи километър" :) , па нарежеш един оригинален социалистически шпек, па разгърнеш "Работническо Дело", ... Идилия :) .


Ако щете вярвайте, но си мечтая
БЛЕНУВАМ...
за един шпек от 88 година
и за една наденица кучешка радост...
за луканка убивам!!!
даже за един салам камчия!
за хляб.. за пиле на грил...
за кебапчета и кюфтета :)
за всичката храна тогавашната. просто нямаше технологии и хората си го правеха така както се прави...
 
От: Какво мислите за казармата?

Вишуту някога беше на топ съветско ниво за олигофрени със задължително изучаване на марксизъм и ленинизъм, полит икономика, научен комунизъм и прочие дебилщини необходими за всяко работническо-селско семейство.

От милиционера по-малоумен изрод нямаше затова гаврата и вицовете посветени на нeго и семейството му бяха издигнати на пиедистал, нещо което продължава и до наши дни без значение че преимениуваха ПАЧАВРИТЕ от милиционери на полицаи, те както и децата и внуците им са си все същите бездарни к.рви.
 
Последно редактирано:
От: Re: Какво мислите за казармата?

за да поддържа земеделието два милиона блъгарски младежи лятото работят безплатно на полето...

ето сам си отговорил -какво е било земеделието ни и в какви мащаби щом не е стигала работна ръка .Сега всичко пустее ,а тогава работехме и купонясвахме и пари ни даваха.С нетърпение очаквахме бригадите, започва даскалото наесен и се изнасяме за месец на бригада и то в учебно време .Как ви се струва?Бригадите бяха в други градове ех спомени от бригади.

Иначе мойте споемни от края на 80те са представи си огромна сладкарница по голмя от сладкарница неделя с две продавачки вътре (и за двете има работно място) но рафтовете са празни имаше само ескимо със шоколад и ескимо без шоколад ...

.

Тъкмо си хванал перестройката, дано помниш купоните за ядене!
 

Горе