Какво мислите за казармата?

От: Какво мислите за казармата?

... Без значение какъв е човек, той трябва да си обича Родината и да и се закълне, ако трябва. Ако не желае да го направи, не би трябвало да живее в нея.
Да си чувал лафа : Обичам Родината, мразя държавата"?

Казармата е в служба на отрепките, дето си купуват да са на власт. И крадат от нас, за да купят следващите избори. Изобщо нямам пориви да се кълна в защита на к-н КОЙ.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Вярата от кога е задължителна? :shock: Много ги смеси нещата, спри да задълбаваш, че не е на добре. Кое ще спре даден човек да стане атеист, кръщенето ли? Нали затова е вяра, сам да избереш дали да повярваш. Кое ще го спре да стане сепаратист в Донбас, клетвата ли? Кое ще го спре да стане изнасилвач, убиец, педофил? Ценностите в казармата ли?

Осъзнаваш ли че сравняваш християнството с казармата?
Човек се възпитава във вяра от своите родители. Повечето обаче развиват твоите либерални теории, за това навсякъде е пълно с атеисти. Бях останал с впечатление, че това не ти хресва, но явно се бъркам.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Наборна казарма няма от 20на години видимо така наречената от теб празнота някой да взима решения вместо теб я има сред израсналите поколения в този период. Доста добре се опитват да я запълнят с наркотици, убийства, изнасилвания, джигитстване с коли на пътя с последвал летален край.

Казармата в предишния си вид е неприложима, но някаква нейна форма трябва да има в задължителен вид за цел да се набие на кухите осемнадесет годишни лейки какво е да се носи отговорност за живота на друг, отговорност да изпълняваш задълженията си, да се научиш да мислиш не само за собствения си гъз и да разбереш, че стъпвайки накриво не залиташ само ти а повличаш всички около теб.

Това льольовците дори да са били в наборната казарма преди години не могат да го разберат. И стига с тая имагинерна свобода, свобода нямате и никога не сте имали
До някъде си прав, но това трябва да е доброволен акт някой ти налее нещо - щото пак нулев ефект ще има.
Иначе това че ти живееш в ограничение, не означава че няма свобода.
 
От: Какво мислите за казармата?

Най-много ти дава и възпитава обстановката първите седем години.

Като гледам кръстените колко са вярващи и религиозни, толкова и тея дет са били в казарма са войници.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Като гледам кръстените колко са вярващи и религиозни, толкова и тея дет са били в казарма са войници.
Хващаш се като удавник за сламка. Това е метафора. И докато кръстеният все пак има някакъв допир с религията, то некръстеният със сигурност е атеист. Абе дай направо и пола да си избират, какво ще им налагаш момчета и момичета. Да не сме в 19 век.
 
От: Какво мислите за казармата?

Относно казармата бях пуснал един линк за дяцата на руските политици - ама от тях никой не бил ходил у казармата.

Айде да си спомним едно време като беше казармата - какви връзки се пускаха да може синчето да отиде на по-леко място.
 
От: Какво мислите за казармата?

Много обичаш да ми казваш неща, които всъщност не съм казал. Само виж до къде измести темата.. от казарма до вяра и попове.
Всички тези неща са свъзани. Не е важен конкретния пример, важен е принципа. Като даваш на индивида свобода да избере Бог, дай му свобода и да избере пола си. Ние по-старомодните възпитаваме децата си в ценностите, които са ни завещани от нашите родители. Не смятам, че тези неща трябва да бъдат оставяни на свободния избор, който всъщност не е свободен, защото живеем в среда изпълнена с брутална пропаганда.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Като гледам кръстените колко са вярващи и религиозни, толкова и тея дет са били в казарма са войници.

То е ясно. Но дори всеки трети кръстен да е вярващ или в случая всеки трети да разбира защо е в наборната казарма и каква е нейната цел е достатъчно.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Всички тези неща са свъзани. Не е важен конкретния пример, важен е принципа. Като даваш на индивида свобода да избере Бог, дай му свобода и да избере пола си. Ние по-старомодните възпитаваме децата си в ценностите, които са ни завещани от нашите родители. Не смятам, че тези неща трябва да бъдат оставяни на свободния избор, който всъщност не е свободен, защото живеем в среда изпълнена с брутална пропаганда.

Още не разбирам лицемерието на такива като вас. Няма ли един да ми отговори що не е платен войник? Ами иска да налага старомодните си принципи на останалите?
Какъв се явяваш ти, че изтропа това?
Не смятам, че тези неща трябва да бъдат оставяни на свободния избор
Ти ли ще правиш избора на моето дете?
 
От: Какво мислите за казармата?

Не бих служил за пари. Бих служил, ако има война. За детето ти, нормалното е ти да му дадеш напътствия, не аз. Аз давам на моите деца.
 
От: Какво мислите за казармата?

Не бих служил за пари. Бих служил, ако има война. За детето ти, нормалното е ти да му дадеш напътствия, не аз. Аз давам на моите деца.
Е тогава защо сте зяпнали за задължителна градинарска повинност? Предпочитам син ми да се научи на нещо смислено в живота, не да върти мотиката и да боядисва бордюри. За 2 години хората се изучават за високоплатена квалификация. Казармата нищо не дава за това време, само взема.
 
От: Какво мислите за казармата?

Твърдо за казармата както беше преди. Имаше донаборна комисия, коята определяше къде да служиш, според качествата и обучението. Нямаш завършено образование - строителни войски, имаш образование - специални войски, карал си курсове за парашутист и десантчик може дате призоват,,, имаше някакъв стандарт за наборната служба
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Още не разбирам лицемерието на такива като вас. Няма ли един да ми отговори що не е платен войник? Ами иска да налага старомодните си принципи на останалите?
Какъв се явяваш ти, че изтропа това?

Ти ли ще правиш избора на моето дете?

Отговорих ти няколко пъти защо няма да служа в нашата армия каот платен войник. Защотот нямаме таква а пародия. Ако беше като швейцарската или израелската не бих се замислил и за момент дали да служа или не. Трудно може да се нарече старомодно това да слушиш на родината и народа си. Друг е въпроса за изменената ценностна система на облъчения с пропаганда българин.

Хиляди българи са умирали за това което ти сега наричаш заедно с автора на онзи боклук наречен ненайно защо филм робство и позор. И са умирали без страх и съжаление, че служат на България
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Всички тези неща са свъзани. Не е важен конкретния пример, важен е принципа. Като даваш на индивида свобода да избере Бог, дай му свобода и да избере пола си. Ние по-старомодните възпитаваме децата си в ценностите, които са ни завещани от нашите родители. Не смятам, че тези неща трябва да бъдат оставяни на свободния избор, който всъщност не е свободен, защото живеем в среда изпълнена с брутална пропаганда.

Пак се оплиташ. Тя твойта теза защитава обратните. Защото обратните казват "аз нямам избор, просто съм такъв". Приемаш само крайностите или диктатура (никъв избор) или анархия (всеки прави каквото си иска). А то личния избор си е общочовешко право, а от там вече си има закони, които да ограничават свободата спрямо обществените норми.
 
Последно редактирано:
От: От: Какво мислите за казармата?

Отговорих ти няколко пъти защо няма да служа в нашата армия каот платен войник. Защотот нямаме таква а пародия. Ако беше като швейцарската или израелската не бих се замислил и за момент дали да служа или не. Трудно може да се нарече старомодно това да слушиш на родината и народа си. Друг е въпроса за изменената ценностна система на облъчения с пропаганда българин.

Хиляди българи са умирали за това което ти сега наричаш заедно с автора на онзи боклук наречен ненайно защо филм робство и позор. И са умирали без страх и съжаление, че служат на България
Чуек, още ли не можеш да разбереш, че идеали насила не стават? Облъчени - не облъчени - 5 пари не даваме за тъпите шапкари. Едно цитатче от нета ми хареса:
Иван Манчев пише в YouTube:

Военната клетва не струва и хартията, върху която е написана. Дадена е под обществен натиск и скрита ( и не толкова скрита ) заплаха, тоест, дадена е насила. И следователно, ръката ми и думите ми може и да са се клели, но сърцето ми и душата ми проклинаше държавата, че ме е вкарала в този кенеф ( извинявам се за термина, ама точно на това оприличавам казармата ), и ме е лишила от основни човешки права. Следователно – утре ако ще се бия на нечий фронт, ще бъде по мои лични мотиви и убеждения, а не заради клетвата.

Колкото за военното обучение – стрелях няколко пъти. Под строй. Пред погледа на десетки войници, на които дори не знам имената(до клетвата не им ги знаех). Не знам други хора как им работи психиката, ама аз лично винаги съм научавал нещата сам, а не пред погледа на други хора. Дори в това, в което съм много добър, пред погледа на други хора го върша много по-бавно и неефективно. Стрелях просто да си изстрелям патроните, тоест – да отбия номера. Да мине деня, че да наближи този, в който ще ме освободят. Това ми беше активното военно обучение за цялото военно робство. През останалото време шест часа сън на нощ(когато не съм наряд), и цял ден здраво бачкане. Дали ще косим трева, дали ще метем, дали ще прехвърляме вехтории от един склад на друг, зависи от деня. Имах месец и половина прекарани като безплатен работник на дванадесет часов работен ден включително събота и неделя в съответните столови, където се правят буламачите за войниците. Продуктите си бяха качествени, но условията им за приготвяне ме отказаха да ям от там. Следователно, бях безплатен работник за който дори нямаше храна.

Според там някакви документации, заплатата, която ни се полагаше, бе около 250 лева. Но понеже 200 лева ни се удържаха за това, че ни се дава покрив ( така се изказа един полковник ), на нас ще се дават само по 50 лева. Е, като ми се удържат 200 лева за покрив, защо съм натикан в една мизерна зала с още 20 човека? С легла, сигурно ползвани от поколението на дядо ми. За 200 лева съм сигурен че мога си наема много добра самостоятелна квартира, с меко легло, със собствена баня и тоалетна.

Военните? Хора като хора. Има и свестни. За някои дори съжалявам, че няма да ги срещна и да ги почерпя по една бира, че благодарение на тяхното човешко отношение психиката ми не рухна. Помня дори един старши лейтенант, който не познавах, но който ме срещна във влака, когато се уволних – че сигурно само аз си знам какво ми е било в тази казарма. Боклуците сред тях разбира са повече. Комплексари и подобни просто обичат да имат власт. Вкъщи бил заврян, ама там е цар.
Покрай пушилката четох, че някои ги държали и гладни. Отслабнали с по 10-15 кила. Това не е обучение за бойци, ами за военопленници!
 
От: Какво мислите за казармата?

Истината е, че сега като хукнат тия бежанци няма вече аскери по границата да я пазят. Разграден двор сме, ебати шибаната организация да няма кой да ни пази границата. Срамота! И някакви организации давали на съд онова момче, което запря 20тина души в ямболско. Кажете ми какъв народ сме ние такъв скапан? Еми не сме народ, не сме народ а мърша. Преди 100 години е казано и важи и до днес. Силни сме на масата с ракията и салатата и с дистанционното и дотам.
 
От: Какво мислите за казармата?

Истината е, че сега като хукнат тия бежанци няма вече аскери по границата да я пазят. Разграден двор сме, ебати шибаната организация да няма кой да ни пази границата. Срамота! И някакви организации давали на съд онова момче, което запря 20тина души в ямболско. Кажете ми какъв народ сме ние такъв скапан? Еми не сме народ, не сме народ а мърша. Преди 100 години е казано и важи и до днес. Силни сме на масата с ракията и салатата и с дистанционното и дотам.

Стига и ти с тоз медиен герой,,, знайш ли го
Колко ловци заловиха бежанци в хасковско и бургаско, ама ямболския герой обра лаврите
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Чуек, още ли не можеш да разбереш, че идеали насила не стават? Облъчени - не облъчени - 5 пари не даваме за тъпите шапкари. Едно цитатче от нета ми хареса:

Покрай пушилката четох, че някои ги държали и гладни. Отслабнали с по 10-15 кила. Това не е обучение за бойци, ами за военопленници!

Този или изобщо не е ходил в казарма или просто е взел някой лев за да дрънка глупости. Срамежлив като млада невеста не можел да стреля понеже другите го гледали.... В казармата се ляга в 22:00 и се става в 6:00 както и да го смяташ са 8 часа. Нашите спални бяха за 6 човека и като новобранци и след това и креватите бяха рисенски ъглови легла хваните едно върху друго. Храната не е най-най, но е питателна и 90% от новобранците качват на килограми.

Каот му чета на тоя излианията явно е сила да служи в хотел поне 5 звезди и да го хранят със стриди и омари. Обикновено този тип са дето хапват редовно шамарите в казармата
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Този или изобщо не е ходил в казарма или просто е взел някой лев за да дрънка глупости. Срамежлив като млада невеста не можел да стреля понеже другите го гледали.... В казармата се ляга в 22:00 и се става в 6:00 както и да го смяташ са 8 часа. Нашите спални бяха за 6 човека и като новобранци и след това и креватите бяха рисенски ъглови легла хваните едно върху друго. Храната не е най-най, но е питателна и 90% от новобранците качват на килограми.

Каот му чета на тоя излианията явно е сила да служи в хотел поне 5 звезди и да го хранят със стриди и омари. Обикновено този тип са дето хапват редовно шамарите в казармата
И при нас беше лабаво, дори се уредих писарче, и бяхме четирима в стая, със собствен санитарен възел. Двамата бяха фазани, и не спяха в поделението.
Но не отричай мизерията, не навсякъде е така. На един приятел за малко да му ампутират ръката заради военна немърливост, вкл. и на военните лекари. Моят баща също си отива млад след като си разваля здравето в казармата. Тия отрепки няма да научат някого на нещо хубаво. Има и свестни шапкари, но не са мнозинство.
 

Горе