Какво мислите за казармата?

От: Какво мислите за казармата?

Ти като не си мухльо - би трябвало да си редник в платената армия? Или греша? Май си двуличник, опитваш да налагаш твоите си виждания на останалите.

:lol: А налагането на вижданията на автора и на тези като теб как да определим?

Ние армия в България нямаме, това в момента е някаква пародия. Виж ако беше като в Швейцария или Израел отивам да служа с кеф без да се замисля. Там всеки от 18 до 50+ подлежи на задължително военно обучение и запас. За съжаление многото приказки за свободи, демокрация и толерастия са ви изветрили мозъците и самосъзнанието.

Утре като те нагъзят на дръвника онея с по 3 педи бради ще се молиш да е имало наборна армия
 
От: Какво мислите за казармата?

Я кажи ако си теглил кредит и те лишат от свобода в зелени дрехи - кой ще го плаща?
Иначе казармата не подготвя войници. Подготвя слуги и градинари. Нас на такова ни учиха в казармата.
А налагането на вижданията на автора и на тези като теб как да определим?
Нормално е аз да разполагам с живота си, това е моето виждане. Нормално ли е да разполагам с твоя, каквато е идеята за казармата?
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Я кажи ако си теглил кредит и те лишат от свобода в зелени дрехи - кой ще го плаща?
Иначе казармата не подготвя войници. Подготвя слуги и градинари. Нас на такова ни учиха в казармата.
Нормално е аз да разполагам с живота си, това е моето виждане. Нормално ли е да разполагам с твоя, каквато е идеята за казармата?



На 17-18 години след завършване не виждам кой би ти дал кредит освен някой лихвар. Аз градинар в казармата не съм бил. Служил съм в бойна част и всеки ден имаше учения, стрелби и тактика.


Прекаленото мислене и тръбене за това кой на какви свободи имал право е докарало държавата ни до това положение. Хората в една държава трябва да знаят първо задълженията си към нея, а не просто да искат имагинерната си свобода. Нещата са прости и в държавата и в бизнеса и като цяло в живота за да вземеш първо трябва да дадеш.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

На 17-18 години след завършване не виждам кой би ти дал кредит освен някой лихвар. Аз градинар в казармата не съм бил. Служил съм в бойна част и всеки ден имаше учения, стрелби и тактика.


Прекаленото мислене и тръбене за това кой на какви свободи имал право е докарало държавата ни до това положение. Хората в една държава трябва да знаят първо задълженията си към нея, а не просто да искат имагинерната си свобода. Нещата са прости и в държавата и в бизнеса и като цяло в живота за да вземеш първо трябва да дадеш.
Кажи ми само тази празнота някой да взима решения вместо теб да ти казва легни, стани, сери и т.н. в казармата ли мислиш, че е най-доброто място някой да ти я запълни?
Задължителната казарма по дефиниция е лишаване на свобода - само от тук ти имаш различен стимул от армията и чак накрая идва бляна защита за отечеството, което така добре се ползва за оправдаване на тотални безсмислени проекти на глупавите власт имащи. Всеки човек с всичкият си ще възпротиви да насилствено да го лишат от свободен избор и да го пратят на фронта ей така за целите на своя лидер.
Доброволна казарма, доброволна военна подготовка и т.н. - това е решението. Колкото от този форум тая положителни чувства към армията - отиват доброволно и са те.
 
От: Какво мислите за казармата?

Те и Украйна имат задължителна казарма, ама им взеха Крим. Сирия също имат.. ама като гледам не се справят с педя човек лакът брада. :D
И в двете държави има сериозна съпортива срещу това, което се случва. Смятай, че тук за половин ден и сме аут.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

...
Прекаленото мислене и тръбене за това кой на какви свободи имал право е докарало държавата ни до това положение. Хората в една държава трябва да знаят първо задълженията си към нея, а не просто да искат имагинерната си свобода. Нещата са прости и в държавата и в бизнеса и като цяло в живота за да вземеш първо трябва да дадеш.
Я да видим къде има задълж. лишаване от свобода, и икономиката им. Мизерните руснаци ли, в Турция ли просперираха...
По белия свят няма задължително служене, и са 10 пъти по-добре от нас.
Казармата е още един начин да те ограбят, като задължителните данъци, например. Нямам какво да науча от един шапкар, тия в 95% от състава са некадърни боклуци. Бях в щаба, та имам преки наблюдения що са пасмина са.
Не знам на какво са ви учили вас. Ходих на 2 тактики, изстрелях 2 пъти по 12 патрона, и хвърлих една граната. Не си залужава едно 2 години губене на време, в най-хубавите ми години. 1 година не мога да си намеря работа преди служба, няколко месеца зад ограда, няколко месеца се връщам към цивилизация... Що не станеш платен редник, ами искаш от останалите?
 
От: Какво мислите за казармата?

Какви руснаци какви 5 лева .... Аз му давам за пример Швейцария и Израел той данъци и свободи бълнува. Казах ти преди няколко поста тук нямаме армия а пародия и за това няма как да служа. Превърнаха я в пародия хора с твоето мислене
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Кажи ми само тази празнота някой да взима решения вместо теб да ти казва легни, стани, сери и т.н. в казармата ли мислиш, че е най-доброто място някой да ти я запълни?
Задължителната казарма по дефиниция е лишаване на свобода - само от тук ти имаш различен стимул от армията и чак накрая идва бляна защита за отечеството, което така добре се ползва за оправдаване на тотални безсмислени проекти на глупавите власт имащи. Всеки човек с всичкият си ще възпротиви да насилствено да го лишат от свободен избор и да го пратят на фронта ей така за целите на своя лидер.
Доброволна казарма, доброволна военна подготовка и т.н. - това е решението. Колкото от този форум тая положителни чувства към армията - отиват доброволно и са те.

Наборна казарма няма от 20на години видимо така наречената от теб празнота някой да взима решения вместо теб я има сред израсналите поколения в този период. Доста добре се опитват да я запълнят с наркотици, убийства, изнасилвания, джигитстване с коли на пътя с последвал летален край.

Казармата в предишния си вид е неприложима, но някаква нейна форма трябва да има в задължителен вид за цел да се набие на кухите осемнадесет годишни лейки какво е да се носи отговорност за живота на друг, отговорност да изпълняваш задълженията си, да се научиш да мислиш не само за собствения си гъз и да разбереш, че стъпвайки накриво не залиташ само ти а повличаш всички около теб.

Това льольовците дори да са били в наборната казарма преди години не могат да го разберат. И стига с тая имагинерна свобода, свобода нямате и никога не сте имали
 
От: Какво мислите за казармата?

А чичката с шкембето, който си бие жената през вечер, хвърля си боклуците и фасовете където му падне, крадва нафта или каквото му попадне. Това поколение към кое да го приобщим, към визпитаните в казармата ли? Когато нямаш нищо межу ушите и 5 казарми да минеш, все тая.
 
От: Какво мислите за казармата?

Какви руснаци какви 5 лева .... Аз му давам за пример Швейцария и Израел той данъци и свободи бълнува. Казах ти преди няколко поста тук нямаме армия а пародия и за това няма как да служа. Превърнаха я в пародия хора с твоето мислене
Aз искам да стане като в Швейцария. Дето пушката ти седи в къщи, което ще намали битовата престъпност с 80%.
Но мафията няма да позволи това.
 
От: Какво мислите за казармата?

А чичката с шкембето, който си бие жената през вечер, хвърля си боклуците и фасовете където му падне, крадва нафта или каквото му попадне. Това поколение към кое да го приобщим, към визпитаните в казармата ли? Когато нямаш нищо межу ушите и 5 казарми да минеш, все тая.
Него го причисли към липсата на държава и държавни органи. Като нямаш нищо в главата, можеш да бъдеш превъзпитан за известно време, но след това трябва да те превъзпитават периодично и да те бият със сопата, като се правиш на луд. Ти какво очакваш от казармата, от един завършен олигофрен да създаде супермен?
 
От: Какво мислите за казармата?

Нещо ме бъркаш с някой дург. :) Аз съм тоя който твърди, че казармата не може да е фактор по възпитание и ценностна система. Това със сопата ме разсмя, честно. :D

Именно държавата и държавните органи са виновни и за положението на днещното поколение, а не това че не са били в казарма.
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Аз съм тоя който твърди, че казармата не може да е фактор по възпитание и ценностна система.
Тренирал ли си някоя боен спорт?
 
От: Какво мислите за казармата?

Да.. и до колкото си спомням не съм ходил по задължение и не съм полагал клетва.
Говоря ти за принципите, много си приличат. Дали си ходил по задължение или не, няма особено значение щом си бил там трябва да знаеш какво възпитава и какво ти дава тази обстановка.

И сега ще ми кажеш, че в полагането на клетва към собствената ти държава е нещо лошо?
 
От: Какво мислите за казармата?

Който иска да става ММА боец, който иска да става войник, който иска да полага клетва. Не трябва да е задължително. Най-много ти дава и възпитава обстановката първите седем години. После сам избираш, каква личност ще бъдеш и какви ценности ще имаш.
 
От: Какво мислите за казармата?

Който иска да става ММА боец, който иска да става войник, който иска да полага клетва. Не трябва да е задължително. Най-много ти дава и възпитава обстановката първите седем години. После сам избираш, каква личност ще бъдеш и какви ценности ще имаш.
Викаш и който иска да става вярващ, а? Значи според теб не трябва да има кръщене, когато си детенце, а после сам да си избираш религията, така ли? Нещо ми се струва, че си във вътрешно противоречие със себе си ;) Има неща, които не трябва да бъдат избирани, защото в противен случай си играеш със съдбата на народа и държавата си. Без значение какъв е човек, той трябва да си обича Родината и да и се закълне, ако трябва. Ако не желае да го направи, не би трябвало да живее в нея.
 
От: Какво мислите за казармата?

Вярата от кога е задължителна? :shock: Много ги смеси нещата, спри да задълбаваш, че не е на добре. Кое ще спре даден човек да стане атеист, кръщенето ли? Нали затова е вяра, сам да избереш дали да повярваш. Кое ще го спре да стане сепаратист в Донбас, клетвата ли? Кое ще го спре да стане изнасилвач, убиец, педофил? Ценностите в казармата ли?

Осъзнаваш ли че сравняваш християнството с казармата?
 

Горе