Какво мислите за казармата?

От: Какво мислите за казармата?

При нас имаше момчета които се опитваха да се самонараняват за да скатаят някой и друг месец, а защо не и цялата казарма, опитите варираха от поглъщане на цяло пакетче масло на гладно, като се твърдеше, че това възпалявало апендикса и стигаха до опити за натрошаване не крайници, луди хора, да се осакатиш за цял живот за нищо.

Като се има в предвид, че аз съм служил не точно в казарма, защото всъшност не бяхме войници, а пожарникари:) , претставям си какво е било на някоя застава, какви изпълнения е имало.

Казармата в оня си вид в който беше, беше една гавра с човешкото достойнство, щом имаше такива опити за самонараняване, някой хора с по-слаба психика не издържаха психически и то главно от простотиите на ,,дъртите кучета,, и на фатмаците.
 
От: Какво мислите за казармата?

Твърдо за казармата както беше преди. Имаше донаборна комисия, коята определяше къде да служиш, според качествата и обучението. Нямаш завършено образование - строителни войски, имаш образование - специални войски, карал си курсове за парашутист и десантчик може дате призоват,,, имаше някакъв стандарт за наборната служба

Напълно те подкрепям!
Много смешно ми стана преди няколко дена като слушах този псевдо военен министър който също подкрепяше тезата, че казармата била загуба на време и, че за 1 година която си вътре можело да се научи език. Не оспорвам научаването на езика но който иска да учи и да не си губи времето става вишист и отлага военната си служба! Аз лично бях парашутист в 32990 и мога да кажа, че въобще не съм си губил времето, също мога смело да кажа, че това което съм научил там ми помага до ден днешен а и физиката която придобих тогава ми беше на топ ниво! Наборите преди мен дори са изучавали усилено чужди езици!
А "печките" които ежемесечно така или иначе издържаме със социални помощи ще са доста от полза в строителнио войски!
 
От: Какво мислите за казармата?

...
А "печките" които ежемесечно така или иначе издържаме със социални помощи ще са доста от полза в строителнио войски!
Малко храним печките, че и заради децата им да служат нашите деца???
Дай всички да учим езика на глухонемите, че може да е полезно на един на 1000.
 
От: Какво мислите за казармата?

Малко храним печките, че и заради децата им да служат нашите деца???
Дай всички да учим езика на глухонемите, че може да е полезно на един на 1000.

Печките дето са служили в строителни войски и до ден днешен работят и не ги храним. Половината столични кавартали са построени от тях.
 
От: Какво мислите за казармата?

Не е само това. 70% от възпитаниците на строителни войски работят на запад и всеки месец пращат пари на роднините си в България. За съжаление и това ще отшуми, защото и те са дърти вече... Не само че никой не ги храни, ами хранят и маса народ тука. Ама Арабела вижда нещата само черни и бели....

Печките дето са служили в строителни войски и до ден днешен работят и не ги храним. Половината столични кавартали са построени от тях.
 
От: Какво мислите за казармата?

Хубаво е да има, но не 2 години, а едно лято, след като завършиш 12 клас.
 
От: Какво мислите за казармата?

Имам едни работи тука във Варна ремонтни и всеки ден се срещам с един пич на 45 години - Росен. Български турчин уж. Всичко са го научили в строителни войски военните. 10 Пъти го питах - какво щеше да правиш ако нямаше занаят? Човека вика, че нищо по хубаво от това не му се е случвало никога. Сега е бригадир и казва, че е шев на 5-6 момчета, които ако можеше щеше да държи в армията поне 5 години, щото нещо не искат да знаят и не знаят кво е работа.
 
От: Какво мислите за казармата?

Не е само това. 70% от възпитаниците на строителни войски работят на запад и всеки месец пращат пари на роднините си в България. За съжаление и това ще отшуми, защото и те са дърти вече... Не само че никой не ги храни, ами хранят и маса народ тука. Ама Арабела вижда нещата само черни и бели....
Хубо бе, защо аз трябва да служа заради щото печките били неграмотни?
 
От: Какво мислите за казармата?

Кой та кара пък тебе да правиш каквото и да било? Такива като тебе не са за армията по принцип. Днешно време има принтери скенер и каквото се сетиш. Писарушки предполагам не са нужни....

Можеш да не си го вадиш изобщо, на никой не му пука за теб.

Хубо бе, защо аз трябва да служа заради щото печките били неграмотни?
 
От: Какво мислите за казармата?

Напълно те подкрепям!
Много смешно ми стана преди няколко дена като слушах този псевдо военен министър който също подкрепяше тезата, че казармата била загуба на време и, че за 1 година която си вътре можело да се научи език. Не оспорвам научаването на езика но който иска да учи и да не си губи времето става вишист и отлага военната си служба! Аз лично бях парашутист в 32990 и мога да кажа, че въобще не съм си губил времето, също мога смело да кажа, че това което съм научил там ми помага до ден днешен а и физиката която придобих тогава ми беше на топ ниво! Наборите преди мен дори са изучавали усилено чужди езици!
А "печките" които ежемесечно така или иначе издържаме със социални помощи ще са доста от полза в строителнио войски!

А каква точно е идеята някой да определя какво да е задължително за друг? След като ти е харесало, че и физиката си подобрил, записваш се за военен и дерзаеш. Защо трябва да искаш и други да се записват задължително?
Щото аз и около 90% от миналите през казарма не сме научили нищо там.

А еманацията на темата е, че казармата е полезна, щото те учила на занаят, и то строителен... Бахти дъното..
 
От: Какво мислите за казармата?

Щото аз и около 90% от миналите през казарма не сме научили нищо там.
Интересно, защо обществените допитвания дават точно обратните резултати?
 
От: Какво мислите за казармата?

Кой та кара пък тебе да правиш каквото и да било? Такива като тебе не са за армията по принцип. Днешно време има принтери скенер и каквото се сетиш. Писарушки предполагам не са нужни....

Можеш да не си го вадиш изобщо, на никой не му пука за теб.
Айде ся хвани се за думата, че за мене лично говорих. Като не му е пукало на никой за мен - що ме прибраха в плен - твърдо против волята ми?
Като те слушам и ти не си служил, такива сте най-устати, начело с Редрум.
 
От: Какво мислите за казармата?

97-98-ма във флота, моторист на спомагателен кораб.

Айде ся хвани се за думата, че за мене лично говорих. Като не му е пукало на никой за мен - що ме прибраха в плен - твърдо против волята ми?
Като те слушам и ти не си служил, такива сте най-устати, начело с Редрум.
 
От: Какво мислите за казармата?

Айде ся хвани се за думата, че за мене лично говорих. Като не му е пукало на никой за мен - що ме прибраха в плен - твърдо против волята ми?
Като те слушам и ти не си служил, такива сте най-устати, начело с Редрум.

96-98 година - снайперист в мотопехотен батальон.
Хората изказващи се в полза на казармата до един са служили. 96-98 година - снайперист в мотопехотен батальон.
 
От: Какво мислите за казармата?

96-98 година - снайперист в мотопехотен батальон.
Хората изказващи се в полза на казармата до един са служили. 96-98 година - снайперист в мотопехотен батальон.
Как не ви е гнус да лъжете толкова нагло?
Военна книжка ли искаш, или градинарски лафове? Погледни началото на темата. Имаше една бесна буля - домакиня. Касиопея, Късопейка и викахме. Най-голяма уста беше отворила как да служа. Га, че съм и давал акъл как да ражда. Ако не е както по всичко личи - стара мома.
Много народ тук, дето са служили - се изказа против.
Викахте ли джакото бе, "УВООО"... И ако да - защо, като ви е било толкова хубаво у военопленническото обучение?
 
От: Какво мислите за казармата?

В интерес на истината, като го каза това, възможно е след 2000 г. наистина само да са боядисвали бордюри и мили кенефи, без да разбират какво точно вършат там... При мен не беше така! В този смисъл, наистина не е много приятно една година да си чистачка и свиркаджийка :) Арабела започвам да я разбирам :)


96-98 година - снайперист в мотопехотен батальон.
Хората изказващи се в полза на казармата до един са служили. 96-98 година - снайперист в мотопехотен батальон.
 
От: Какво мислите за казармата?

В интерес на истината, като го каза това, възможно е след 2000 г. наистина само да са боядисвали бордюри и мили кенефи, без да разбират какво точно вършат там... При мен не беше така! В този смисъл, наистина не е много приятно една година да си чистачка и свиркаджийка :) Арабела започвам да я разбирам :)

Възможно е. Нас ни трошаха от ФП, тактики, стрелби, марш на скок. Ходихме на учения на Сливницанякакви военни игри правеха абе истинска войска си бяхме. Не, че нямаеше дивотии де.

Веднъж един избяга от караул със все снаряжението, след 2 дена като го намериха в тях за да не го дадат на военен съд му напълниха една мешка с павета сложиха му противогаз и с една верига го вързаха за един стълб след 12 часа стоене и тичане през 30 мин. около стълба му се изби всякаква идея за бягане ( сега толерастите ще писнат ) но специално за тях ще кажа: На фона на дисципа 3-5години а може и 10 за кражба на оръжие все едно не беше наказван
 
От: Какво мислите за казармата?

Интересно, защо обществените допитвания дават точно обратните резултати?

Обществените допитвания твърдят, че Герб е страхотна партия.
 
От: Какво мислите за казармата?

В интерес на истината, като го каза това, възможно е след 2000 г. наистина само да са боядисвали бордюри и мили кенефи, без да разбират какво точно вършат там... При мен не беше така! В този смисъл, наистина не е много приятно една година да си чистачка и свиркаджийка :) Арабела започвам да я разбирам :)
Свиркаджийки сте точно вие, дето нямате капка себеуважение и свободолюбие. Вместо да си гледаш семейството - си зяпнал да те юрка някой сержант, дето не може да си намери и работа за пъдар в цивилизацията. "Луд за служба" е лафът за деменцирали като вас. Щом накрая ти светна на какво е обърнала казармата крадливата военна свиня - какво те кара да мислиш, че сега ще е друго? Дори ще е дори по - зле, защото шапкарският паразит изнесе и керемидите на поделенията.
 
От: Какво мислите за казармата?

Rabin, само едно намигване към теб - хората, които искат казарма и са против електорното гласуване се припокриват в огромен процент :wink:
 

Горе