Какво мислите за новата услуга на EKONT - "Преглед, тест и избор"?

Вие сериозно ли обсъждате нещо, което съществува от години и се използва масово.
Аз съм виновен. :) Видях рекламата им на тази услуга точно преди няколко дни и реших, че или искат да акцентират на нея тогава, което май е така или е нещо ново. Явно не е ново, стана вече ясно.
 
Всичко е много чудесно, клиенти питат често за този вариант, но пропускат нещо важно - трябва да платят и 2те куриерски и за идването ,и за връщането на пратката. Като го разберат това - повечето се отказват. Друг вариант е търговеца да поеме връщането, но това никак не му е изгодно и без това е пълно с некоректни получатели, които изобщо не си вземат пратките. Реално, ако се промотира добре в някои ниши - тази услга може да спечели доста нови клиенти, които се колебаят между 2-3 артикула. Стига обаче да се намират клиенти, които са готови да си платят 2-те доставки. В България всеки е тарикат и гледа да мине тънко, примерно мен много пъти клиенти тип бг-мама ме изиграват много качествено, понеже поръчват често и са наясно с възможностите по куриерите правят следното. Поръчват за определена сума или условия, при които предоставяме безплатна доставка - ние пращаме за наша сметка следователно. Отиват те в офиса, решават че ще вземат само 1 артикул и другото ни го връщат, без избор в опциите. Ама като ти звънне и вика - искам само 1то иначе нищо няма да взема, а ти вече си и платил "безплатната за нея" доставка и хоп си на минус малко. Прави си избор без да го има в опциите и то един вид и излиза и без да плаща връщането - хитро а? :D
 

Горе