Какво мислите за ограниченията за разплащане в кеш?

Ако 900 евро са ти малко, изпращай ми такава сума всеки месец и аз ще ти бъда много благодарен :)

Но щом сравняваш тази цена с цената на другите наеми в квартала, дай да пробваме да я сравним с цената на друго нещо... да кажем храната. Защото и храната и подслона са еднакво жизнено важни, нали така? Значи би трябвало за храна да плащаш същата сума, дори повече! Защото за да стигне храната до чинията ти се извършва доста работа, а пък стаята в която се намираш просто си стои така и не се изискват никакви усилия за това. Би трябвало подслона да е по-евтин от храната. Та колко плащаш на месец за храна - 2000, 3000, 4000 евро?

Виждаш ли, на места икономиката е толкова умело изкривена, че хората дори не забелязват в каква пародия участват.. По твое мнение да се дават 900 евро всеки месец за наем е нещо съвсем нормално, и то само защото другите цени наоколо са по-високи. Ами ако бяха по-ниски пак ли щеше твоя наем да е с "нормална (даже ниска) цена"? Защо въобще гледаш другите цени? И замисли ли се дали 900 евро не е всъщност надута скъпа цена, а всички останали - още по-надути и скъпи?
Ще ти изпращам ако имаш апартамент с Мюнхен, в който ми даваш да живея. Сега провери колко струва да си купиш такъв апартамент и тогава пиши ;)
Храната е равносилна на сумата която струва и в БГ , но в евро.
 
Изтрябвал ми е апартамент точно пък в Мюнхен :) Но колкото и да струва, то помни, че това е по вина на банките. Същите банки, на които ти без да мислиш би им дал абсолютна власт да оперират с парите ти. Но нека, щом повечето хора мислят така, нека кеша да остане в историята. И нека наема ти скочи на 9000 евро, после на 90000 евро (той пак ще бъде евтин в сравнение с наема в съседния блок), но поне ще те топли мисълта, че не трябва да броиш кеш ;) Което броене на кеш едва ли отнема повече от 5 минути на месец за обикновения човек. А на теб колко време ти трябва за да изработиш тези 900 евро?
 
Това е като с бмв-тата. Преди 50 год. едно супер качествено бмв от метал е струвало да речем 2к марки и ората са го карали десетилетия без съществени проблеми, сега едно бмв от пластмаса с нагъчкана електроника струва 100к Е и се чупи сряда и петък:).
 
Моя наем не е надут
Имаш невероятно объркан мироглед, щом твърдиш такова нещо за твой разход.
За продавача цените винаги са твърде ниски; за купувача цените винаги са твърде високи.
Държавата веднъж те скубе защото си се хванал да работиш и да сътвориш нещо - ДОД.
След това те скубе, щото трябва да ядеш, да се обличаш, да се учиш и т.н. - ДДС.
След това те скубе, щото трябва да пътуваш - поне до работа, а и храната ти трябва да допътува до теб - акциз на горивата.
Ако решиш да загърбиш обичайния днешен живот и да заживееш по старому - да си произвеждаш храната, дрехите и др., държавата пак те скубе: за сграда за животни цакаш, за да ти разрешат да я построиш, независимо че си в собствен имот; за вода за пиене на животните и поливане на растенията - плащаш, независимо че не си вързан към доставчик на вода, а си изкопал кладенец или имаш извор в имота; да отсечеш собствено дърво - било за огрев, било за строителство - искаш позволение и плащаш....
Ограниченията, забраните и таксите на днешно време са повече от въшките на фронта през ПСВ. И трябва да си пълен лефтерко, за да приветстваш поредното ограничение или забрана.
- Ще ме бесите ли? Ми да ида да си купя въжето?
 
Форума да не е прекръстен на НЛО.бг? Какви са тези конспирации?


Кой надува балоните с ниските лихвени проценти? Кой дава евтини пари за "стимулиране" пазара на имотите?
Ти да не живееш под някой камък, че за пръв път го чуваш това?
 
Имаш невероятно объркан мироглед, щом твърдиш такова нещо за твой разход.
За продавача цените винаги са твърде ниски; за купувача цените винаги са твърде високи.
Държавата веднъж те скубе защото си се хванал да работиш и да сътвориш нещо - ДОД.
След това те скубе, щото трябва да ядеш, да се обличаш, да се учиш и т.н. - ДДС.
След това те скубе, щото трябва да пътуваш - поне до работа, а и храната ти трябва да допътува до теб - акциз на горивата.
Ако решиш да загърбиш обичайния днешен живот и да заживееш по старому - да си произвеждаш храната, дрехите и др., държавата пак те скубе: за сграда за животни цакаш, за да ти разрешат да я построиш, независимо че си в собствен имот; за вода за пиене на животните и поливане на растенията - плащаш, независимо че не си вързан към доставчик на вода, а си изкопал кладенец или имаш извор в имота; да отсечеш собствено дърво - било за огрев, било за строителство - искаш позволение и плащаш....
Ограниченията, забраните и таксите на днешно време са повече от въшките на фронта през ПСВ. И трябва да си пълен лефтерко, за да приветстваш поредното ограничение или забрана.
- Ще ме бесите ли? Ми да ида да си купя въжето?
Поредното ограничение , за мен лично не е ограничение , след като и без това не ползвам кеш (камо ли пък за нещо над 1000 лева). Плащам почти всичко онлайн , за нещата които физически трябва да отида използвам карта.Примерно ме дразнят места , които не приемат карти (като бензиностанцията на Марешки)- затова такива места просто ги пропускам. Дори пазаруването на хранителни продукти, което всеки трябва да извършва (все пак всички ядем) и се прави сравнително често, вече има магазини като ebag и примерно farmhopping (който е фен на био нещата) , които цъкаш 10 мин , плащаш онлайн и на следващия ден ти чукат на вратата с торбите.

Спестява време , което е най-важното. При положение че това е предприемачески форум и повечето хора тук си изкарваме парите точно онлайн и нон стоп имаме плащания към банкови сметки , пейпал и тн ми е странно как толкова хора разчитат на кеш и не виждат предимствата на картите. Щом тук даже има такъв вой , предполагам как ще реагират останалия народ...... може би протести , работи...
 
Ей, Бърни - и без това си заблуден и твърдолинеен спрямо ползването на карти, банки и говориш глупости... що не вземеш да се договориш с някоя банка, да я рекламираш и да и водиш клиенти, срещу процент или твърда сума? И без това се хвалиш как печелиш от кредитните карти (поредните тъпотии говорени от "предприемач", който не разбира, че като прави оборот на друг той печели от него), но сега би могъл да печелиш и от някое афилейтче от банка...

При положение че това е предприемачески форум...
Един истински предприемач никога не би харесал въпросното ограничение.

Щом тук даже има такъв вой , предполагам как ще реагират останалия народ...... може би протести , работи...

А дано, даже не само протести, ами и да се изкарат тоягите...
 
Странник, какво си се раквичал като прасе пред коледа
 
Ооо, Валдес, де се беше покрил, страх те е да си кажеш мнението ли? :D
 
Аз със страха отдавна съм скаран
 
Специален поздрав за Бърнито -
 
Ако приемат окончателно лимит от ок.500евро, тогава брат на брат си пари на заем над тази сума по банков път ли ще трябва вече да дава /и какво правят, ако случаят е спешен и банките не са отворили?!

Държави без кеш лимит : Германия, Малта, Унгария, Кипър, Финландия, Естония, Словения, Исландия, Австрия, Литва, Дания, Великобритания, Швеция.

В други държави - висок лимит : Франция - 15 000 евро за потребители, Словакия - 15 000 евро, Чехия - 14 000 евро на ден, Испания - 2500 евро за резиденти и 15 000 евро за нерезиденти, Белгия - 5 000 евро.

Само две са държавите с нисък праг на допустим кеш: Португалия - 1000 евро, Гърция - 1500 евро. България, ако въведе 500 евро праг, ще бъде прецедент.
 
А дано, даже не само протести, ами и да се изкарат тоягите...

Ами давай , остави овцете за малко , взимай гегата и на жълтите павета .... или зад клавиатурата ти е по-удобно ? Както писах и по-горе който иска анонимност и да не го следи никой - минавайте на криптовалути.
 
Бърни, не хаби наема от 900Е месечно да се дракаш с простолюдието, имаш бакане да вършиш
 
Бърни, не хаби наема от 900Е месечно да се дракаш с простолюдието, имаш бакане да вършиш
Наема вече го изкарах днеска.... ама пък си купих ново апаратче за 2к ..... пак платих с картата - тия гадняри от амазон са явно комбина с банките , щото не приемат да им платя кеш :(
 
Наема вече го изкарах днеска.... ама пък си купих ново апаратче за 2к ..... пак платих с картата - тия гадняри от амазон са явно комбина с банките , щото не приемат да им платя кеш :(
Сигурно си прав, важното е да ти е готино.
 
ДГД, ще си плащам пък в кешовица. Не го приеха.
 

Горе