Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

От: От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Така че в близко бъдеще няма кой знае какви фактори, които да подкрепят силно Евро.

и на мен така ми се струва , както винаги пак хамериканците си изиграха картите правилно , да видим само до кога ;)
 
От: От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

и на мен така ми се струва , както винаги пак хамериканците си изиграха картите правилно , да видим само до кога ;)

То не е до изиграване на картите в някакъв негативен аспект.

По-скоро американците си извадиха поуките, направиха необходимите реформи. Спасиха си банките - но искаха от тях сериозни реформи и промени. Засилиха контролните функции над банките. И нещата взеха да си идват на мястото.


Докато тука в Европа - Гърция колко се мота, орязваха дълга и, опрощаваха, намаляваха лихви. Резултатът нулев. Сега пак щели да искат още орязване, още опрощаване, още отсрочки, още по-ниски лихви. Реформи нулеви. И как точно да се подобри положението в Гърция като нищо не се е променило.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Както долара, така и еврото ще падат. Въпросът е коя от двете валути ще пада по-бързо. И дали ще има инфлация (0-5%) или хиперинфлация (като в Зимбабве). А може би и нещо по средата - инфлация от 10-20-30% годишно.

20081202_zimbabwe_inflation_rate_14jpg.jpg


zimbabwe-100-billion.jpg


Докато разглеждах книгите в книжарницата (ходя по такива места за да си спомня младостта, когато нямах Интернет), разгръщайки една случайна книга на Робърт Кийосаки прочетох, че богатият татко не работи за пари. Той работи за активи. Които да му носят пари, с които да си плаща разходите и да придобива още активи.
 
От: От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

То е ясно, че ще се вдига, но истината е, че това което можеше да си купиш с 1000 долара преди 10 години сега вече не можеш. Затова че файда няма от това вдигане. От швейц франка по-голяма сила няяма ;)


яяяя.jpg
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Аз не се имам за икономически много компетентен, но щатската икономика не може все да е във възход, нали има някаква цикличност, последните 5 години S&P 500 е все нагоре, според мен дори тая година към края има някакъв риск за срив.....
 
От: От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Докато разглеждах книгите в книжарницата (ходя по такива места за да си спомня младостта, когато нямах Интернет), разгръщайки една случайна книга на Робърт Кийосаки прочетох, че богатият татко не работи за пари. Той работи за активи. Които да му носят пари, с които да си плаща разходите и да придобива още активи.

Книгата се казва "богат татко, беден татко". Бедният татко е на държавна работа и като цяло не поема никакви рискове относно инвестирането, залага на сигурно и се надява на заплатата си, като през целия си живот изплаща кредити. Богатият татко е предприемач, има собствен бизнес, поема рискове, работи за активи, които му носят печалби за напред, някои без дори да има нужда от присъствието му на дадената работа. Книгата е по-действителен случай, и е много, много добра, препоръчвам я на всеки. Може да се намери и в интернет безплатно.

Относно долара, смятам, че ще се вдигне още малко, докато състоянието на Европа и еврото не се стабилизира.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Много се чудя кога да влезна за дългосрочно позиция да си купя малко щаткси ETF, ем икономиката все рипа ли рипа, ем долара висок, в един момент дали доларова инвестиция не се превръща във валутна спекула, някой може ли да даде некаква информация тук?
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Съвет - бягай от дълги позиций освен ако не си готов за мноооооого дълбоки стопове. В сегашната икономика и глобална политика не знам кой ще е лудия за дълги позиции.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Петрола се вдига... долара пада.. да продаваме ли доларите?
Е то голямо падане брат. С 2 стотинки е паднал курса продава. Дай да се превърне в тренд, пък ще видим.
 
От: От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Съвет - бягай от дълги позиций освен ако не си готов за мноооооого дълбоки стопове. В сегашната икономика и глобална политика не знам кой ще е лудия за дълги позиции.

Все пак аз мисля да ги държа поне 4-5 години тея позиции, че може и 10
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Просто не мога да си представя някой да инвестира във долари за 5 години, и то точно сега. Доларите не са антики!
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Той ще инвестира в разни фондове, не в долари.

Най-добре инвестирай в това, от което до сега си печелел. Наеми някой друг да работи вместо теб, ако е възможно. Да хвърляш някакви пари на доверие не е най-добрата стратегия за инвестиране. Чувал ли си за конфликт на интереси? Нали знаеш, че директорите на корпорациите имат интереси, различно от тези на акционерите?

При покупката на дялове/акции (на публично търгувани фондове/корпорации) нямаш контрол и информация. Не можеш да контролираш как работи корпорацията. Дали работи в интерес на директорите или в интерес на акционерите (притежателите на дялове).

Прогнозата ми е, че скоро (месеци, или година) ще има сериозно падане на акциите като през 2008. Не може да има безкраен растеж. (Допускам и друг сценарий - доларът се обезценява и графиките на акциите, измерени в долари ще продължат да се качват, въпреки че реално ще има падане - според реални цени, измерени в киловатчасове например.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Да точно, говорим за някакви ETF, които да направят 5-6 % средно в дългосрочен план.
От 2008 все нагоре индексите ми мяза на край на един цикъл. но дали тая, дали другата година ще има поне 100 пункта надолу според мен S&P 500. Ясно е, че не мога да влезна в началото на покачването, но не искам и да съм този, който ще влезне точно преди краша:)
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Днес се опита да направи някакъв пробив надолу, но не успя.
Според мен следващите седмици ще държи граници 1.70- 1.73. Трябва Гърците да кажат, че фалират, за да направи някакъв жесток пробив. Което най-вероятно ще стане след до няколко месеца. :D
* Моля да не се приема, като съвет за търгуване, това си е мое мнение, не съм финансов специалист.

Много се чудя кога да влезна за дългосрочно позиция да си купя малко щаткси ETF, ем икономиката все рипа ли рипа, ем долара висок, в един момент дали доларова инвестиция не се превръща във валутна спекула, някой може ли да даде некаква информация тук?
Когато и да купиш ще е късно. ;)
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Много се чудя кога да влезна за дългосрочно позиция да си купя малко щаткси ETF, ем икономиката все рипа ли рипа, ем долара висок, в един момент дали доларова инвестиция не се превръща във валутна спекула, някой може ли да даде некаква информация тук?
Късно е вече, на тези рекордни нива няма смисъл да купуваш. Да може да се качи още 100-200 пункта, кой знае, но е прекалено рисковано. Купувай евтиното, в момента стоките като петрол, сребро и злато са евтини според мен, аз там си бих сложил парите.

А най-добре е просто да си ги инвестираш в бизнеса си.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Според мен близките 5-6 месеца нищо не е предвидимо. Едва след това ще се разбере към трета световна война ли ще залитнем или нова студена.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Трябва да пада вече много е висок този курс......
 

Горе