Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

От: От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

За сега няма никакви изгледи за силно евро. ЕЦБ вече официално пусна (QE)печатаницата, поне още 1 година и нещо няма как еврака да е силен. А за обръщане на тренда по валиден ще е някой трус в Хамерика.

Аха значит неивиноват гущеро чеса тъпче с евробаница, а евробаницата е виновна,,, неведоми са пътишата гущерови
 
От: От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Аха значит неивиноват гущеро чеса тъпче с евробаница, а евробаницата е виновна,,, неведоми са пътишата гущерови

+ това, че от Хамерика излизат добри макро новини(голяма част дело на стъкмистиката), та дават нови сили на долара!
 
От: От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

+ това, че от Хамерика излизат добри макро новини(голяма част дело на стъкмистиката), та дават нови сили на долара!

Каде са учи тва стъкмистика шото явно довре са пичели,,, и язе искам да направя съкмистика с млекото от офците ама куто го разредя има фашат, неми са удава шото сам прос инесъм учил за стикмистик,,, па имам желание и язе на мурафет даса научя и тапия да взиема
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Не знам, ама не е хубаво тва с долара и то толкова много да се качи. Аз пазарувам в долари, внасям всичко в долари, после и ДДС и мито всичко в долари. За мен е лоша работа. Сега трябва да се вдигат навсякъде цените...
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Не знам, ама не е хубаво тва с долара и то толкова много да се качи. Аз пазарувам в долари, внасям всичко в долари, после и ДДС и мито всичко в долари. За мен е лоша работа. Сега трябва да се вдигат навсякъде цените...

Що не си правил фючърсни сделки за да хеджираш(застраховаш) риска от валутните промени?
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Отиват нещата към паритет.

Въпросът е после дали ще пада още Еврото или ще задържи нивото.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Важно! Бананите поскъпват! Яжте банани, докато долара не е скочил още! :D
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Не знам, ама не е хубаво тва с долара и то толкова много да се качи. Аз пазарувам в долари, внасям всичко в долари, после и ДДС и мито всичко в долари. За мен е лоша работа. Сега трябва да се вдигат навсякъде цените...
Всичко, което не се прави в ЕС се търгува в долари. Дори нещата, които се правят в ЕС, пак се търгуват в долари. Онзи ден исках да си купя нещо от Пошла, долари ми искат. Викам - чакай бе, дай в евро - а не може, то частите ги купуваме в долари, не знам си кво. Ще плащаме и ще обедняваме, това е.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Всичко, което не се прави в ЕС се търгува в долари. Дори нещата, които се правят в ЕС, пак се търгуват в долари. Онзи ден исках да си купя нещо от Пошла, долари ми искат. Викам - чакай бе, дай в евро - а не може, то частите ги купуваме в долари, не знам си кво. Ще плащаме и ще обедняваме, това е.

Ние ще плащаме повече и моята печалба ще става по-малка и ще обедняваме, ама после и крайният клиент и той ще плаща повече нали се сещаш. А в България почти всичко се внася от Китай или чужбина като цяло, което значи че с вдигането на долара ще се вдигнат много от цените според мен...
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Защо никой не се е хеджирал?

На мен лично ми влияе положително поскъпването на долара.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Ето едно мнение на Anna Blogina от ТeleТrade.bg:

EUR\USD

Много силни движения наблюдаваме тази седмица. Мисля, че укрепването на долара ще продължи повсеместно. Много е трудно да се търгува в текущата ситуация. Няма видими ориентири за безопасен стоп. Може да се продава само според пазара с надеждата, че тълпата ще те отнесе до целта без корекция.

Целите се виждат добре на седмичния график. Цената се движи към подкрепата на седмичния даунтренд 1.6036-1.3993-1.2326. Приблизителен ориентир: 1,01. Ако не стане нещо фундаментално, цената скоро ще бъде там.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Тези от ТелеТрейда са пълни измекяри, не ги гледай.

@Роад, хеджирането е задължилтелно нещо за всички вас вносители, все едно да караш кола за 50-100л лв без застраховка. Е хедижирането е именно застраховка.

Хайде това беше от мен - хахаха като зле написаните учебници или източници си знаеш, какво е хеджиране .....

Та извън шегата, хеджирането или застраховането е изключително важно и се чудя как не сте се застраховали от риска. Най-образно казано заключваш доставната си цена въпреки валутното изменение, а като играете в долара то това е задължително. Е ако ще са семкаджийски неща няма оферта, но ако внасяте стоки за десетки хиляди на година е ясно.

Та примера е прост фирма внасяща в чужда валута, да използваме Китайска стока платима в долари - та сключвате днес сделката и доставката и плащането е след примерно 3 месеца на стойност 100к долара сега долар/лев е 1.85, защото не сте наясно дали няма да е 2 лв или повече в единият случай ще имаш 185к лв. а в другият случай 200к лв. За това в момента на сделката, сключвате фоуърден контракт с банката или просто казано сключвате с банката Х на днешна дата че след 3 месеца ще ви изплатят 100к долара към сегашният курс към лв. Така че ако и 3 лв да е след 3 месеца вие ще имате 100к долара на 1.85 към лв.

Другият вариант в момента на сделката е да купите на валутният пазар 100к долара към лв и да оберете пак луфта от промяната.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Абве тука говорим за малки суми и количества хеджирането съвсем спокойно може да се заложи в цената на дребно

Е ти си знаеш, но ти като с на дребно като цяло няма как се конкурираш, с този който прави икономия от мащаба и хеджира. Знам, че във форума има хора, които внасят не семкаджийски неща, така че за тях е нужна застраховката!
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

В момента има ли валути които са изцяло обезпечени със злато и важи още златния стандарт?

И по двете ти питанки отговорът е НЕ! Хубавото, че в обозримото бъдеще ще е ДА!
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

В момента има ли валути които са изцяло обезпечени със злато и важи още златния стандарт?

Няма такива валути и златния стандарт не важи.

Но ако искаш винаги може да купуваш злато - някои банки продават инвестиционно злато и Тавекс мисля и те продават.

Проблем е, че златото също се движи нагоре-надолу спрямо долара и съответно като ти затрябват пари и искаш да го обърнеш обратно в пари може да се набуташ.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

И по двете ти питанки отговорът е НЕ! Хубавото, че в обозримото бъдеще ще е ДА!

И коя е валутата, която ще бъде обезпечена в злато? Тялото злато изкопано до момента е един куб със страна 20м. А и в електрониката се ползва доста...

Как ще се отразят флуктиациите в цената на златото на въпросната валута?
 

Горе