Какво става с този Facebook

Първо - не мога да си прегледам анализите на фейсбук страниците....зарежда уж... върти, но нищо от 1 месец не мога да си видя анализа/посещения,кликове,мъже,жени...ала бала/

Второ - не мога да си пусна реклама на сайта, за фейсбук страниците мога, защото вече съм рекламирал и просто се едно че продължавам рекламата, но ако искам да създам нова реклама ми дава 8 възможности, в зависимост какво точно искам/promote post, promote url и.т.н , но когато си вкарам урла ми изписва, че тази дестинация не може да се промотира.... създавал съм всякакви реклами стотици пъти...е аз ли съм тъп или нещо невиждано става - или Фейсбук си имат сериозни проблеми със сайта им, или ме гонят да рекламирам в Гугъл, съюзили ли са се незнам, рича няма да го коментирам.....
 
От: Какво става с този Facebook

Каква е фейсбук страницата, която се опитваш да рекламираш?
При мен се е получавал проблем със страница за към сайт за електронни цигари. Веднъж ми пуснаха рекламата и следващия път казаха, че не мога да рекламирам такива продукти. Иди, че ги разбери.
Провеи дали не си "наказан" или просто се свържи със съпорта и си изложи проблема. Обикновено отговарят до ден. Доста лаконично, но все пак ще можеш да разбереш дали ще можеш изобщо да промотираш страницата
 
От: Какво става с този Facebook

Какво наистина става с този фейсбук... При страница с 15000к лайка, публикациите не ми падаха под 10 000 виждания на поста(като се има на предвид, че от както съм на 10к лайка, лайковете на постовете не са падали под 200, а са стигали и до 1000). Имам чувството, че колкото повече хора харесват страницата, толкова повече ми удрят спирачката. Имали нещо такова?
 
От: Какво става с този Facebook

При страница с 600к лайка и обикновено около 100к виждания, преди два дни имаше засилване и онзи ден вечерта по някое време е минала брадвата. Сега вижданията са около 10к :) Можем да се хванем за палците.
 
От: Какво става с този Facebook

Демек, да смятам, че в последните ** часа е имало повторно намаляване :О . Тия вече ме карат да мисля на 100% за алтернативи...
 
От: Какво става с този Facebook

Това е заради опцията most recent/top stories. Предполагам на БГ ще е: последните/най-важните.

При едната опция ти показва всички публикации от страници и приятели подредени по хронологичен начин. А по втория ти ги показва избирателно. Всяка публикация се показва на определен брой потребителите (някакъв малък %) и ако събере достатъчно харесвания се показва и на другите потребители. И което е много дразнещо е, че периодично се налага да си избирам most recent. ФБ постоянно ми сменя настройката на top stories.
 
От: Какво става с този Facebook

При страница с 600к лайка и обикновено около 100к виждания, преди два дни имаше засилване и онзи ден вечерта по някое време е минала брадвата. Сега вижданията са около 10к :) Можем да се хванем за палците.

При мен същата работа и при страниците, които не са спамени и почти не съм пускал линкове освен по темата и при тези с LJ. Няма никаква разлика. Даже едната страница с 18 000 човека има по 10 - 50 видяно на пост. Интересно взе да става.
 
От: Какво става с този Facebook

Да, развиваш страница месеци наред, дори година. Стараеш се, подбираш постове и накрая минава голямата брадва :) Така е при монополистите. Дано да се намери някой да ги бутне и да ни даде алтернатива.
 
От: Какво става с този Facebook

Да, развиваш страница месеци наред, дори година. Стараеш се, подбираш постове и накрая минава голямата брадва :) Така е при монополистите. Дано да се намери някой да ги бутне и да ни даде алтернатива.


Това, че имат право и техническа възможност да я правят тая тесла, не означва, че подхождат коректно към нас! Най-малкото е силно неуважително към милионите администратори на страници, които са вложили години от живота си да ги развиват!
 
От: Какво става с този Facebook

Това, че имат право и техническа възможност да я правят тая тесла, не означва, че подхождат коректно към нас! Най-малкото е силно неуважително към милионите администратори на страници, които са вложили години от живота си да ги развиват!

същото може да се каже за Гоогле :)
 
Re: От: Какво става с този Facebook

И аз наблюдавам същото. Понеже е отскоро, си мислех, че е само при мен ... ама уви не е.

Влизаш и създаваш страница или група, за да има нещо там. И си го използваш за канал за комуникация. После някои експертни ми обясняват, че форумите умират. Да, сам където в някой форум няма да ти се случи админа да ти ограничи видимостта на поста, защото е внедрил уж някакъв по-добър алгоритъм. :)

Като цяло, тъкмо почнах да го ползвам този Facebook и дойде веднага времето, което ме поотказа. Сега го ползвам като потребител, не толкова като маркетинг. :) А да, и да комуникирам с хората, които са тук, ако възникне проблем, някога. Иначе за маркетинг без заделен бюджет си е скръб последно време. :)
 
От: Какво става с този Facebook

Ето една интересна статия по темата. За съжаления нямам време да я преведа. Ако на някой има 1 час свободен мисля, че ще е полезна за всички http://mashable.com/2014/04/16/news-feed-changes
 
От: Re: От: Какво става с този Facebook

Работата е зле, надявам се ако успеят да вкарат това с плащанията да се прецакат и най - накрая хората да ги зарежат.
 
От: Re: От: Какво става с този Facebook

Работата е зле, надявам се ако успеят да вкарат това с плащанията да се прецакат и най - накрая хората да ги зарежат.

Колкото и зле да става положението за хората със страници, за обикновения фейсбук потребител това няма никакво значение... Хората с във Фейсбук най-вече заради другите хора, а не заради страниците...
Забавните постове, новините и рекламите са между другото...
 
От: Какво става с този Facebook

Именно аз говоря за индивидуалните портфейли които мислят да вкарват
 
От: Re: От: Какво става с този Facebook

Колкото и зле да става положението за хората със страници, за обикновения фейсбук потребител това няма никакво значение... Хората с във Фейсбук най-вече заради другите хора, а не заради страниците...
Забавните постове, новините и рекламите са между другото...
Не е така. Филтрирането на нюзфийда засяга пряко потребителите, много от тях не виждат какво споделят приятелите им и страниците, които желаят да следят. Това не се харесва на много хора.
 
От: Какво става с този Facebook

ползвайте google+ там поне и да имате 1000 последователи, то от тези 1000 последователи влизат 10 човека и поне знаете що така нещата не се получават :D

.... а при фейса сещате се за оная реклама ... "за пари ли .... за много по малко" а при тях е "за пари ли .... за много повече"

и при мен е много зле, преди достигаше всяка статия до около 500 човека сега са 50-100 ужас
 
От: Re: От: Какво става с този Facebook

Не е така. Филтрирането на нюзфийда засяга пряко потребителите, много от тях не виждат какво споделят приятелите им и страниците, които желаят да следят. Това не се харесва на много хора.

Да, дразни ги, но не ми се вярва заради това да си затрият масово акаунтите и да се преместят в друга социалка... Говоря за българите специално.
Хората са свикнали с Фейсбук и макар, че много неща не им се нравят и ако ще бягат от там, то ще става много бавно и ще отнеме много време да се изгради подобна аудитория в други подобни мрежи.
 

Горе