Какво точно е vk.com?

okli

Member
Какво точно е vk.com? Някой може ли да разясни малко.
като си разглеждах преди време Google analytics-a забелязвам че е отбелязано като партньорка мрежа на гоогле!
Някъде пишеше че било руска алтернатива на facebook.

Дайте малко инфо какво е и каква му е идеята на това. :)


Могат ли да се създават фен страници както е в facebook?
 
От: Какво точно е vk.com?

vk.com е руската социална мрежа...
Идеята е като на всяка друга социална мрежа.
Могат да се създават общности (групи или страници).

Мен лично ме кефи и всеки ден ровичкам там.
 
От: Какво точно е vk.com?

не знаех, че може да се логнеш с ФБ акаунта (това май е единствена соц. мрежа :D )

ето каква картинка се появява като се логнеш с ФБ

join_fb.gif


хаха
 
От: Какво точно е vk.com?

На мен ми е било винаги чудно защо даже дизайна е почти 1 към 1 с на Фейсбук
и как все още за толкова години Фейсбук нямат претенции за това.
Или пък аз не съм попадал на такива новини...
"В контакте" е създаден 2 години след Фейсбук - почти пълно копие е.:rolleyes:
 
От: Какво точно е vk.com?

То това на Фейсбук е силно казано дизайн - наредени кутии в синьо и бяло. Не виждам какви претенции могат да имат.
 
От: Какво точно е vk.com?

Акционерите бяха едни и същи, кой ти гледа дизайна при това положение.

Обаче сега започна да става интересно. Алишер Усманов (Mail.ru) продаде акциите си във Фейсбук (около 11%) този месец, увеличи дела си във Вконтакте и купи доста в Алибаба.
hint: следете курса на лондонския ФК Арсенал.
 
От: Какво точно е vk.com?

VK ми харесва доста повече от Facebook. Отделно има опции за неща, които липсват на Facebook, като слушане на плейлисти например дори при браузване из сайта.
 
От: Какво точно е vk.com?

Това е руското копие на фейсбук. Не е много популярен в България, ама всички руснаци го ползват на поразия. Има подобен дизайн, но силно казано да е същия като фейсбук. Доста мрежи имат подобен изглед. Споредмен дизайна му е нещо средно м/у този на туитър и фб, като профилите изглеждат доста добре. Абревеатурата идва то В Контакте или в превод - В контакт. Сега забелязах, че са направили и български превод.
 
От: Какво точно е vk.com?

има превод..остава и малко реклама - така ще проверим дали Русофилите са такива само на думи :)
 
От: Re: От: Какво точно е vk.com?

Това си е тяхна държавна политика. Ако днес им резнат интернета на руснаците те могат да си продължат в РУНета без да изпитат някакви затруднения или липса на информация и ресурси. Руснаците имат 2 огромни соц мрежи VK /вконтакте/ и odnoklassniki /съученици/.
VK e проектирана да покрива нуждите на Русия, Украйна, Беларус и Казахстан. Като концепция и бизнес модел препокрива FB но всъщност има много повече функции и особености заимствани от YouTube, Pandora, MySpace. Външно много прилича на FB но е много по-бърз, по изчистен, почти няма спам и етц. Много фирми пускат обяви за работа там, много добре се интегрира с магазини и търговията там е много застъпена. Имам лична позната от Литва дето прави чудеса от продажби на играчки "Маша и Мечока". Мога още да реда но жалкото е че българите са малко там.

Така ли? Аз съм малко в чудене. Да е толкова популярен. Явно не съм много запознат с руските социални мрежи. ;)
 
От: Какво точно е vk.com?

Сега си направих акаунт за тест.Супер бърз и изчистен сайт.Копие на феисбук от 2006 година.Има много благинки.Най-добрата е правиш си плейлист с безплатна музичка и си я слушаш докато браузваш.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Какво точно е vk.com?

Една подробност, в Google Analytics,VK.com е отбелязана като партнньорска мрежа. ! :) ;)
 
От: Какво точно е vk.com?

VK is the largest European social network with more than a 100 million active users. - Не е само руски значи.
Разбираем е подхода на гугле да превлича ВКонтакте като партьор, имайки впредвит другия гигант в русия - Яндекс.
 

Горе