Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

alfina87

Active Member
Спортът и движението са важни за нашето положително настроение, изграждане на баланса между останалото около нас и то, времето, отделено само за нас самите и нашето добро:) И тъй като прекарваме много време пред компютъра, мисля, че интересна дискусия би се получила, ако споделим колко време отделяме за спортни занимания, колко пъти седмично, как намираме време и за тях покрай всичко друго и кои са любимите ни спортове. Мислех да направя темата като дискусия, но засега я оставям така 8)

Започвам първо аз: преди години спортувах доста, фитнес, плуване (така и не се научих да плувам добре ;)/, но поради обстоятелствата съвсем спрях и...все си намирах оправдание. Взех решение да се оттърва от нещата, които или не са нужни на момента, или ми изяждат времето и от 2 месеца започнах да ходя на фитнес (1-2 пъти седмично) и на зумба (1-2 пъти седмично) като пропуснах само една седмица дозата спорт и се чувствах доста кофти. Освен че настроението ми се подобри, след като преодолея мързела да стигна до залата и много чудене, след това се чувствам много по-добре :) Събират ми се 2-3 пъти в седмицата да спортувам като за съжаление движението пеша е ограничено доста :(

Според мен оптималният вариант е 3-4 пъти от един вид спорт или комбинирано от това, което ни харесва.
 
От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

За да спортуваш според мен трябва да имаш свободно време ... Имам си месечна карта за фитнес ходя по 4-5 пъти в седмицата. Но не съм някой нацепен пич :) просто си ходя за удоволствие, че биреното шкембе трудно се прибира.

Уважавам и футбола с приятели, но колкото повече годинките се натрупват толкова по-рядко се случва за съжаление ...

А се надявам от следващата седмица да тренирам скара, бира, плаж море :)
 
От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

От време на време по някой друг километър с колело.
 
От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

гребане с лъжица и 100 метра вита баница :beer:
 
От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

Лятото спортувам в Слънчев Бряг ... Корнер , Амора , Фреш и т.н.
 
От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

Аз от няколко месеца сериозно съм се хванал със спорта, няма ден в които да не спортувам.
Фитнес, Лостове, Бягане, Тенис на маса, Фудбол, Плуване, всичко от до..
От скоро дори в нас загрявам с малко лицеви, дъмбели и коремни... но това е само докато съм надъхан от някой клип или музика :)

Причина : Болки в гърба, скованост в цялото тяло и т.н
Ефект : Дигане на сила, издражливост, отделяне на много токсине, подобряване на хранителния режим, подобряване на визията, дигам мусколна маса и все хубави работи :)

Мога и още да споделя ама за сега това е достатачно.

Мога да споделя и малко надъхващи клипчета ако искате.
 
От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

До преди седмица сутрин правех разтегателни упражнения и лицеви опори, и чат пат с гиричките.
Почти всяка привечер по 2 -3 часа с колелото въртях
ама ... миналата неделя паднах и си пукнах лакътя, та сега кротувам и чакам да ми махнат гипса
 
От: От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

Аз от няколко месеца сериозно съм се хванал със спорта, няма ден в които да не спортувам.
Фитнес, Лостове, Бягане, Тенис на маса, Фудбол, Плуване, всичко от до..
От скоро дори в нас загрявам с малко лицеви, дъмбели и коремни... но това е само докато съм надъхан от някой клип или музика :)

Причина : Болки в гърба, скованост в цялото тяло и т.н
Ефект : Дигане на сила, издражливост, отделяне на много токсине, подобряване на хранителния режим, подобряване на визията, дигам мусколна маса и все хубави работи :)

Мога и още да споделя ама за сега това е достатачно.

Мога да споделя и малко надъхващи клипчета ако искате.

Ако искаш да вдигнеш мускулна маса и да има ефект, не е добър вариянт по цял ден да блъскаш като животно. Трябва поне 2 дена в седмицата да почиваш (но то е ако си напраднал) Просто трябва да дадеш време на мускулите ти да се развиват, с претоварване не става. Важно е и диетата, но в смисъл не да не ядеш, а да спазваш определен режим. Та най добре е да си направиш режим, днес например тренираш за гърди, утре за бицепс, и тн.

По темата, занимавам се с фитнес, но в къщи, макар че започна все по малко време да ми остава за тренировки, но опитвам да не губя форма. А за любим спорт това е плуването, няма спорт който да ми е харесал повече.
 
От: От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

Ако искаш да вдигнеш мускулна маса и да има ефект, не е добър вариянт по цял ден да блъскаш като животно. Трябва поне 2 дена в седмицата да почиваш (но то е ако си напраднал) Просто трябва да дадеш време на мускулите ти да се развиват, с претоварване не става. Важно е и диетата, но в смисъл не да не ядеш, а да спазваш определен режим. Та най добре е да си направиш режим, днес например тренираш за гърди, утре за бицепс, и тн.

По темата, занимавам се с фитнес, но в къщи, макар че започна все по малко време да ми остава за тренировки, но опитвам да не губя форма. А за любим спорт това е плуването, няма спорт който да ми е харесал повече.

Принципно си прав, трябва да се почива, но винаги някой ден ще излези нещо и ще се направи паузата но за момента всеки ден спортувам , дигнах около 5-6 кг за 2-3 месеца, не е много но ако си направим равносметка за 1 година ако се кара така, бая килограми стават, но ще видим. Аз не съм от най постоянните, ако спра за 2-3 дена има голям шанс да стане 1-2 месеца и после 1 година :)))) и т.н
Храната принципно колеги е в основата на всичко. Маса се прави на маса. Друго което е важно е да ли пушите, пиете (редовно) и т.н

А на тея пичове дето все нямат време за спорт ама имат време да ми четат коментара, мога да им кажа, че за това време което прочетахте моя коментар можеше да станете от стола, да легните и да ударите 20 лицеви :)
 
От: От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

Принципно си прав, трябва да се почива, но винаги някой ден ще излези нещо и ще се направи паузата но за момента всеки ден спортувам , дигнах около 5-6 кг за 2-3 месеца, не е много но ако си направим равносметка за 1 година ако се кара така, бая килограми стават, но ще видим. Аз не съм от най постоянните, ако спра за 2-3 дена има голям шанс да стане 1-2 месеца и после 1 година :)))) и т.н
Храната принципно колеги е в основата на всичко. Маса се прави на маса. Друго което е важно е да ли пушите, пиете (редовно) и т.н

А на тея пичове дето все нямат време за спорт ама имат време да ми четат коментара, мога да им кажа, че за това време което прочетахте моя коментар можеше да станете от стола, да легните и да ударите 20 лицеви :)

Да прав си, храната е важна, но да е преценена, трябва да приемаш протейни, белтачини, фибри и тн. А за мързела да и аз съм си давал почивка около месец само защото ме мързи, но все пак ако си постигнал резултат както казваш, после се влиза много бързо във форма. И най важно е да си упорит, защото да направиш чиста маса мускули без анаболи и други химии се иска много време и постоянство, както аз когато започнах да тренирам и видях резултати чак на 6,7 месец. доста се бях отчаял преди това. Не е лесно това без постонство.
 
От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

Принципно аз преди съм тренирал и горе долу влязах в форма, ама сега гледам да се пъна повече. Преди 1 час се върнах и вярвайте ми сеедно бях плувал, голяма жега дори и в късните часове.
Ама когато загрееш спират всякакви болки, счупваш се ама после ти е доста хубаво :) и след време освен ти и другите хора виждат резултат от работата ти. Това е сеедно да работиш върху един голям проект. Но по - този проект работиш само ти, ти си шефа, ако кажеш днеска да се бачка, ще се бачка, и обратното. Принципно чуждото мнение върху този проект, играе голямо надъхваща роля, поне за мен. Ако не съм се видял с някой 2-3 месеца и каже, нещо от рода " Да не си почнал да спортуваш / Заякнал ми изглеждаш и т.н " Това ми дава още мотивация, от която се нуждае всеки :)

Ето едно клипче която е точно за ТЕБ ! ( Ти които четеш това мнение )

[video]http://vbox7.com/play:8279a4e7[/video]
 
От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

Имам желание да Ви споделя малко надъхващи клипове и ето ги :

http://vbox7.com/play:ecc8632e2c - Мила тежка тренировка...

http://vbox7.com/play:5ea612c403 - Спортът не развива само физиката, а и разума!

http://vbox7.com/play:a750c1927f - Няма невъзможни неща има слаб дух

http://vbox7.com/play:a29cdd1449 - Аз Съм Шампионът!!! Най - Добрата Футболна Мотивация!

http://vbox7.com/play:8279a4e7 - Ти срещу тях

http://vbox7.com/play:30b4032f - How Winners Are Made

http://vbox7.com/play:742ea157 - 40 Вдъхновяващи Речи За 2 Минути

http://vbox7.com/play:a2a470af - Rocky 4 Training
 
От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

1 .Основно баксетбол целогодишно - 4-5 седмично, 2 пъти тренировки с отбора и 2-3 пъти на улицата. Мачовете в аматьорската лига не ги смятам но може да се добавят и средно по 1 мач на седмица
2. Зимния сезон - сноуборд, всеки свободен уикенд и задължително поне седмица отпуска
3. Топлите месеци - колело, основно Xross Coutry зависи - 1-2 пъти месечно
4. PADI сертификат за водолаз, от миналия сезон ме зарибиха и по гребане (каякинг), играя и тенис на маса.

Спорта помага за изхабяване на излишната негативна енергия и овлядяване на емоциите, основен психологичен проблем при мен.
 
От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

Аз мятам топки...
Спорта ми се нарича "Петанк"
Много приятен и релаксиращ, с лесни правила и не претенциозен към екипировка и терен.
Може да се практикува и с чаша бира в ръка :)
Какво е Петанк
 
От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

ММА + бягане и се чувствам отлично.
 
От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

Преди време пропусках да отделям редовно време за посочените по-долу дейности. Съответно работата ми не беше ефективна изобщо (а тя така или иначе не свършва). Не обичам да тичам, отказах се от фитнеса и от две години вече си следвам моя собствена програма. За момента докато се налага да работя много следвам режима описан по-долу.

Всеки ден:
Ходя пеша между час и половина и три часа. Зависи от времето, с което разполагам, но минимума ми е час и половина. Правя 100 коремни преси, 30 лицеви опори и 2-3 упражнения с гирички. Включвам и задължително 15-30 минути допълнително раздвижване и редувам степер, велоергометър и кростренажор. Дотук за формата и за енергия. И се чуствам страхотно винаги когато ги правя тези неща.

Тъй като през останалото време само седя пред компютъра на час/час и половина ставам и се раздвижвам и правя между 50/100 клякания.

Веднъж седмично:
езда

Рядко:
тенис, колоездене
 
От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

Футбол всеки ден на тренировки, ако не там на клетки, на игрища, в зала по 2 часа минимум. Ако не играя и 1 ден почвам да ставам нервен, много енергия се събира, а и се чувствам непълноценен. Футбола за мен е 50% от живота.
 
От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

На фитнес ходя и колело карам като имам време.
 
От: Какъв спорт практикувате или как оптимизирате времето за спортни изяви

Това всички дето сме с колела да вземем се съберем да си направим едно кросче. :D
 

Горе