Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

От: От: От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Пеше, твой ли е тоз сайт бе, излагаш се с хит-а.. ;D
Тц не е мой :p
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Няма значение, че е в хита важното е че е полезен, а това е основното за един сайт :)
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Напротив, това че е в хит-а е наистина голям проблем. Сървърите са им нестабилни и при колкото и да е старание за SEO в конкретния момент сървърът може да забие и google да отчете сайтът като по-несериозен, тъй като не го е намерил online. Отделно, че сайт там трудно се обновява, тъй като ftp-то им е бъгаво, но то там всичко е бъгаво. Като за без пари що-годе става, но за сериозен сайт не можеш да разчиташ на тях.
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Здравейте

Имам един въпрос - до колко линка е препоръчително да се разменят с други сайтове,ако не са на сходна тематика ? Има ли опасност за някакви наказания от Гугъл.Засега съм разменил с 4 сайта на различна тематика и се чудя дали до към 5-6 ще има някакъв проблем ?

Поздрави
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Добре е, всеки е добре дошъл. Но имай предвид, че не са толкова силни, колкото тези от рилейтед сайтове, които са големи в нишата си. Няма да ти навредят, но определено няма да ти дадат резултат, който биха ти дали от сходни по тематика сайтове. ;)
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

В hit.bg няма PHP , като си оптимизираш домейна там после не ти дават пренасочване.
15 кинта е .com домейн - нищожен разход за почти всеки
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Аз мога да те спонсорирам, само че искам % от приходите + линк ;)
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

също може и да ползваш и article distribution услуги- бърз начин за няколко стотин линка(количествотро линкове зависи от темата на статията и трябва да е на английски език)
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Здравейте!Изчетох написаното до тук и доколкото разбрах е хубаво да се разменят линкове със сходни на тематика сайтове.Днес и преди два дена получих писма за размяна на линкове,но не със тематични сайтове.(пиша за cover letters)
Ето кои са евентуалните ми партньори.
myairsshoes.com
foxsystech.com
Дайте съвет как да процедирам и дали да приема офертата и евентуално къде е хубаво да се слагат подобни линкове.На Wordpress съм.

п.п.Сега като гледам първият линк нещо не работи,а вторият е от seo компания.Та ще чакам вашето мнение.
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Здравей Иво!
Направо на въпроса ти: Не те съветвам да разменяш линкове с първият сайт, понеже върху въпросният домейн дори няма сайта, а само ftp директория. С втория сайт те съветвам да размениш линкове само ако и твоят сайт е свързан по тематика с него. Т.е ако имаш сайт за SEO - давай.
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Окей,мерси!
Днес ще им отговоря за да ми кажат дали за тези сайтове става на въпрос или имат и други.Предполагам,че както повечето хора тук и те имат по няколко сайта.Винаги съм се чудел не е ли малко нелогично да разменяш линк с потенциален твой конкурент,ако продаваш накакви продукти или имаш адсенс да речем?
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Незнам дали,защото статиите на блога ми са интересни или заради pr-а му(качих 2 много бързо) получих нови предложения за link exchange.Отново сайтовете не са на моята тематика.Но има едно но,което ме човърка отвътре.Сега ще обясня за какво става въпрос.

1.Ами това са хора от чужбина-Канада,Сащ,Русия.Какво ще стане,ако им дам линк и после продължим да поддържаме връзка с тях.Нали така се създават контактите?

2.Мисля си за вътрешна страница,специално създадена за линкове.Пък сеото,серпа и т.н.ги оставям на второ място.Кои е по-важен-хората или машините?

3.Към точка две искам да поясня,че трафика ми идва основно от search engines(Google,Yahoo,MSN).Следователно "Content is king"?

Ще се радвам да дадете мнение,защото утре мисля най-накрая да дам отговор.За сега клоня към положителен,но кои знае.
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

имай предвид, че тези писма за размяна на връзки са главно от ботове.
иначе, хората са естествено по важни от машините.
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

разгледаи линк пеиджовете на сайтовете които сменят за такъв меил или контакт форма. Ако те притеснява в първият имеил за контак може да не посочваш твоя сайт а само характеристика като ниша и пр и ранкинг... За нов сайт е много трудна тази техника търси линк партньори по форуми :)

пример за страр сайт с пр, ранкинг и формиране ауторити: ранкваш се в 30-40 - за някои киурд харесваш си някои друг от 30та 40та 50та та даже до топ 100 (които сменя или си мислиш че би сменил на база това че твоя сайт се ранква като неговия или малко по добре) и го питаш сменяли линкове артикъли и тнт ако се навие вашите два сайта започват да си формират ауторити което да ви бута и двамата нагоре в нишата за този киурд след това трети сайт итнт (приложимо за сайтове за билкови продукти по тези ниши има сменящи) важното е да и имаш ранкинг иначе няма да се навият даже е по добре да гледаш ранкинга отколкото ПРа

стига толкова от мен засега съгласен съм с него
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Да попитам имам приятел който има стар сайт с ранг 3 и е навит да ми постави банер това брои ли се за линк или трябва да е в някоя статия от сайта му
Поздрави
 
От: Как Да Направите Успешна Линк Кампания...

Кое е с по-голяо заначение при подбоара на партниращи сайтове PR или броя посетители. Говоря за размяна на линкове.
 

Горе