Как Оптимизирате Времето Си?

От: Как Оптимизирате Времето Си?

Страшно съм неорганизирам. И решението се оказа гаджето, така ме строява, че вече имам време за всичко.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Въпрос на лична организация, трябва да си създадеш определени навици, в една от статиите, които наскоро превеждах (които са с тема точно оптимизация на времето), беше споделен фактът, че за да си създадеш един навик ти трябват точно 21 дни, след това нещата стават рутина и това много помага. Също така си правиш предварително разпределение, като обем работа, която трябва да свършиш за деня - вече зависи от сроковете, които имаш, но може да започнеш от зад напред ( поставяш датата, която ти е край на проекта, и разпределяш времето назад) - това поне при мен успява все още да работи донякъде, макар че е включен фактора семейство и деца.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

беше споделен фактът, че за да си създадеш един навик ти трябват точно 21 дни,

Бе не знам дали е факт или твърдение плод на някой малумен хамерикански анститут ;)
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Интересно ми е как хората като мен, които работят и на постоянна работа, успяват след 8-9 часа в офиса да се приберат вкъщи и да са достатъчно концентрирани да свършат нещо и по някой собствен проект. Аз имам толкова много идеи в главата, не малко неща започнати, някой завършени и изискващи поддръжка и просто има дни, в които след цял ден мислене на работа(уеб програмист съм) и даже не ми се доближава компютър. И направо се чудя как преди успявах с 4-5 часа сън да съм ок, а сега с поне 7 и вечно ми се спи сутрин :)
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Бе не знам дали е факт или твърдение плод на някой малумен хамерикански анститут ;)

Хехе, напълно е възможно, но се чудя ако го пробвам дали ще стане? Нали уж във всяко твърдение имало по малко истина :)
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Аз имам график с неща, които трябва да свърша за всеки ден. Има лека гъвкавост в графика, за да мога да го изпълня дори и да изникне нещо неочаквано. Тоест вместо да пише направи това, пише работи по това.

Един ден от седмицата (събота) не правя нищо по цял ден. Дори се опитвам да не мисля за работа. Идеята е психиеска и физическа почивка (предимно психическа). Неделя постепенно навлизам в работното мислене, а понеделник вече копнея да работя :).

Също ставам всеки делничен ден точно в 8, като GSM-а ми е достатъчно далеч от леглото за да не мога да го спра без да стана или поне се надигна. Така няма как да го спра и да легна, а и няма как да лежа докато звъни :).

Такива работи ...
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Графика е хубаво нещо, но има ли хора тук, които са по-активни през нощта и през деня не им върви много работата, защото аз съм така и графиците нещо не са много за мен. Иначе хората, които си правят и по-важното спазват някакъв график наистина са достойни за уважение.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Така е обаче пък не може всичко да е по график и от време на време се импровизира спрямо ситуацията.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Предложете някоя програмка, в която да се отбелязват задачите да кажем до месец напред(нямам никаква идея, но може би тип "органайзер"?).
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Трудна,ама много трудна работа.Аз имам дъщеричка на 4 месеца,добре че нощем поне си поспива.И точно тогава,в малките часове се развихрям аз зад компютъра.Днес примерно си легнах 5 часа сутринта и има няма 1 час да съм спал и трябваше да ставам.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Извинявам се за глупостите дето ще изпиша, но събирам брой мнения за да мога да постна важна за мен тема та:

Ето как аз си организирам времето ( винаги е неуспешно)
Имам органзаизер на телефона в който записвам всички срещи, по час с по 2 аларми за всяка за да не закъснея или да не се отплесвам.
Имам 2 тефтера, единия в колата и единия в офиса в който си записвам задачите и опитвам да ги подреждам по някаква важност. И в момента в който не съм в среща или организирано ровя по тевтерите и се опитвам да се справя с задачите по ред. И тъй като единия тефтер ме погълне, на края на работния ден осъзнавам, че в другия тефтер е имало нещо важно и съм го пропуснал.
Според мен най-добрия начин за организиране е личен асистент/ка , но з амомента нямам толкова излишни пари :)
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Изобщо не се и опитвам да оптимизирам времето си - нося се по течението. Когато имам време се добирам до компа и работя. Ако това не се случи през деня, вечерта, когато приспя децата, сядам да работя.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Ако съм поела някакъв работен ангажимент, всичко се върши под строг график, но през свободното си време, гледам да не се натоварвам с излишни негативни емоции и се нося по течението.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

И аз не се опитвам да правя оптимизация на времето - правя което ми се иска и колкото мога, но през лятото спа по-докъсно, след това се занимавам с уеб истории, надвечер излизам с приятели и когато се прибера или филмирам или пиша с приятели и се занимавам пак с уеб :)
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Време има много, нямам нужда да го оптимизирам. Иначе ако се налага, просто започвам да работя по-бързо и се съсредоточавам :)
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

През нощта най-добре работя, никой не звъни да ме тормози :)
 

Горе