Как Оптимизирате Времето Си?

Марияя

New Member
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Както по-нагоре всички са написали, с добро планиране - всичко се постига! :wink:

jelezniqt

New Member

не го оптимизирам, върши се онова за което има време, а ако е забавно то време винаги ще се намери :)

dancho413

New Member

Дините под мишница, когато човек се опитва да развива собствен бизнес са толкова много, че колкото и добре да се справяш - винаги е за сметка на развитието на проекта. Колкото повече време отделяте за да си правите нещата сами - толкова по-малко време имате за развитие. Или поне при мен беше така вече 7-8 години.

Starlight_13

New Member

Импровизиран "Дейли планер" - върши перфектна работа. Така във всеки момент си наясно кой ден от седмицата, какви задачки за вършене ти са отредени и съответно можеш да си оптимизираш разпределението на времето - не само за деня, но и през седмицата. Понякога, когато ми се отвори прозорец във вторник например хващам петъчната задачка и приключвам с нея. Така се освобождава допълнителен петъчен прозорец, който можеш да си го отредиш за приятни занимания :)
Предимствата на планерчето:
1. Всеки ден си наясно със задачките и няма шанс някоя да ти избяга от погледа;
2. От предната вечер можеш да си набележиш стратегията за "преборване" с тях;
3. По - лесно се намира време за всичко;
4. Отчетът в края на деня винаги е пълен със свършени задачки и отметнати удоволствия ;)))

hosafim

Member

Импровизиран "Дейли планер" - върши перфектна работа. Така във всеки момент си наясно кой ден от седмицата, какви задачки за вършене ти са отредени и съответно можеш да си оптимизираш разпределението на времето - не само за деня, но и през седмицата. Понякога, когато ми се отвори прозорец във вторник например хващам петъчната задачка и приключвам с нея. Така се освобождава допълнителен петъчен прозорец, който можеш да си го отредиш за приятни занимания :)
Предимствата на планерчето:
1. Всеки ден си наясно със задачките и няма шанс някоя да ти избяга от погледа;
2. От предната вечер можеш да си набележиш стратегията за "преборване" с тях;
3. По - лесно се намира време за всичко;
4. Отчетът в края на деня винаги е пълен със свършени задачки и отметнати удоволствия ;)))
Това е добра идея. Знаеш какво трябва да правиш и не губиш време. Изпитваш удовлетворение, че си извършил дневните си задачи. Страхотен начин да се оползотвори деня! :|

Dzak

New Member

Нищо не оптимизирам, времето оптимизира мен. Когато имам много работа се стягам и я свършвам, когато не ми е натоварено се моткам. Преди работех като личен асистент и бях постоянно организирана, сега честно си ме мързи да пиша графици и отчети за себе си, само най-важните неща ми напомня календара. Аз също работя по-добре нощем, когато всички у дома спят.

xSilvia

New Member

Аз пък върша много работа в определени часове на деня, но не винаги по едно и също време. Зависи от кондиция, желание.. Опитвам се наведнъж, иначе се отлага.

crystalline

New Member

Това е изкуство, което все още не съм усвоила. А най-смешното е, че за хората около мен аз съм много организиран човек. :-o

KatrinM

Member

Опитвам се да свърша неприятната работа възможно най-бързо и отрано. След това отделям време за себе си - четене, филми, разходки.

Не винаги се получава ефективно, но се стремя да спазвам редовен режим на работа и отдих.

Колкото повече се отлага, толкова по-зле.

Pavlinasp

Member
Истината е, че по "план А" - тоест както дойде, пак се справям, понеже общо взето действам бързо; но когато ми дотежи влиза в сила "план В" - срещу почивните дни си написвам на листче какво искам да свърша, и ако поне половината стане, е чудесно. Честно казано, написаното листче със задраскани задачи действа енергизиращо.

kelko

New Member
Времето не може да бъде оптимизирано. Единствено задачите който трябва да се свършат могат да се комбинират по по-подходящ начин и от там да бъдат свършени за по-кратко време

Dill

Member
Обикновено планирам всеки ден. В повечето случаи знам какви ще са предстоящите задачи за седмицата. Но често изникват и нови, ето защо всяка сутрин правя график за деня. А вечер проверявам дали съм свършила всичко. Почти винаги се оказва, че съм. Не мисля, че е възможно времето да е оползотворено ефективно, без да е планирано предварително.

Yany

Member
Оптимизацията на времето ми си правя ежедневно, защото ден със ден не си приличат и постоянно изскача нещо ново.

Matey Hristov

Active Member
Разграфеното време е най-доброто нещо за да успееш. Повечето сме свикнали да отделяме супер много време за неща , които не са ни от полза.

Горе