Как Оптимизирате Времето Си?

От: Как Оптимизирате Времето Си?

Както по-нагоре всички са написали, с добро планиране - всичко се постига! :wink:
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

не го оптимизирам, върши се онова за което има време, а ако е забавно то време винаги ще се намери :)
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Дините под мишница, когато човек се опитва да развива собствен бизнес са толкова много, че колкото и добре да се справяш - винаги е за сметка на развитието на проекта. Колкото повече време отделяте за да си правите нещата сами - толкова по-малко време имате за развитие. Или поне при мен беше така вече 7-8 години.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Импровизиран "Дейли планер" - върши перфектна работа. Така във всеки момент си наясно кой ден от седмицата, какви задачки за вършене ти са отредени и съответно можеш да си оптимизираш разпределението на времето - не само за деня, но и през седмицата. Понякога, когато ми се отвори прозорец във вторник например хващам петъчната задачка и приключвам с нея. Така се освобождава допълнителен петъчен прозорец, който можеш да си го отредиш за приятни занимания :)
Предимствата на планерчето:
1. Всеки ден си наясно със задачките и няма шанс някоя да ти избяга от погледа;
2. От предната вечер можеш да си набележиш стратегията за "преборване" с тях;
3. По - лесно се намира време за всичко;
4. Отчетът в края на деня винаги е пълен със свършени задачки и отметнати удоволствия ;)))
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Импровизиран "Дейли планер" - върши перфектна работа. Така във всеки момент си наясно кой ден от седмицата, какви задачки за вършене ти са отредени и съответно можеш да си оптимизираш разпределението на времето - не само за деня, но и през седмицата. Понякога, когато ми се отвори прозорец във вторник например хващам петъчната задачка и приключвам с нея. Така се освобождава допълнителен петъчен прозорец, който можеш да си го отредиш за приятни занимания :)
Предимствата на планерчето:
1. Всеки ден си наясно със задачките и няма шанс някоя да ти избяга от погледа;
2. От предната вечер можеш да си набележиш стратегията за "преборване" с тях;
3. По - лесно се намира време за всичко;
4. Отчетът в края на деня винаги е пълен със свършени задачки и отметнати удоволствия ;)))

Това е добра идея. Знаеш какво трябва да правиш и не губиш време. Изпитваш удовлетворение, че си извършил дневните си задачи. Страхотен начин да се оползотвори деня! :|
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Нищо не оптимизирам, времето оптимизира мен. Когато имам много работа се стягам и я свършвам, когато не ми е натоварено се моткам. Преди работех като личен асистент и бях постоянно организирана, сега честно си ме мързи да пиша графици и отчети за себе си, само най-важните неща ми напомня календара. Аз също работя по-добре нощем, когато всички у дома спят.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Аз пък върша много работа в определени часове на деня, но не винаги по едно и също време. Зависи от кондиция, желание.. Опитвам се наведнъж, иначе се отлага.
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Това е изкуство, което все още не съм усвоила. А най-смешното е, че за хората около мен аз съм много организиран човек. :-o
 
От: Как Оптимизирате Времето Си?

Опитвам се да свърша неприятната работа възможно най-бързо и отрано. След това отделям време за себе си - четене, филми, разходки.

Не винаги се получава ефективно, но се стремя да спазвам редовен режим на работа и отдих.

Колкото повече се отлага, толкова по-зле.
 
Истината е, че по "план А" - тоест както дойде, пак се справям, понеже общо взето действам бързо; но когато ми дотежи влиза в сила "план В" - срещу почивните дни си написвам на листче какво искам да свърша, и ако поне половината стане, е чудесно. Честно казано, написаното листче със задраскани задачи действа енергизиращо.
 
Времето не може да бъде оптимизирано. Единствено задачите който трябва да се свършат могат да се комбинират по по-подходящ начин и от там да бъдат свършени за по-кратко време
 
Обикновено планирам всеки ден. В повечето случаи знам какви ще са предстоящите задачи за седмицата. Но често изникват и нови, ето защо всяка сутрин правя график за деня. А вечер проверявам дали съм свършила всичко. Почти винаги се оказва, че съм. Не мисля, че е възможно времето да е оползотворено ефективно, без да е планирано предварително.
 
Оптимизацията на времето ми си правя ежедневно, защото ден със ден не си приличат и постоянно изскача нещо ново.
 
Разграфеното време е най-доброто нещо за да успееш. Повечето сме свикнали да отделяме супер много време за неща , които не са ни от полза.
 
Излизаме с жена ми на вън с приятели или сами , разпускам отвреме на време с някой приятна игра , играене на тенис на маса, ходене на риболов и други и други : )
 

Горе