Как САЩ зароби България и сие

Ти не правиш разлика между относителна и абсолютна стойност, пък си седнал да даваш наклон над историята ... я да видим през Ваймарска Германия, каква степен от факторите за идването на Хитлер на власт са били леви? Щото тезата ти е провал на лявото и идва псевдо дясното ... ултра дясното:


А в риториката ти за предприемачът няма ирония, а само патос от детската градина - едно, четене между редовете е достатъчно да се достигне до извода, че се правиш на интересен - все едно хлапетата от детската градина.

Ок, ако си предприемач - тогава какъв го дириш в този форум при положение, че със социалиситически убеждения?
Ок, ако не си предприемач и искаш да станеш такъв и затова пишеш в този форум - то тогава пак е валиден аргумента с убежденията?
Ок, ако не си предприемач и не искаш да си, тогава изкача въпроса ти целенасочено ли пишеш и защитаваш умрели идеологии в предприемачески форум или ти се плаща за това?

Това са 3-те възможни опции - без ирония и без патос ... та коя опция избираш?

ПП Само за спорта знаеш ли кога се прегръщат левите идеи и политики? Т.е. кога става от маргинално течение в тренд? И много ми е чудно да науча какви са левите проявление в Германия след ПСВ?

!АЛЕРТ! Психодесните дойдоха и тук! !АЛЕРТ!

Ами, ако избера различна опция от горе посочените? Какво правим? Пишем пак глупости естествено!
Левите проявления в Германия след ПСВ, не са нито едно, нито две, ама кой да учи история, когато всеки е историк в днешно време.. Седнал да казва какво правя и не правя, пореден пост с излагация в него. Гледай си капитала там, защото историята не ти е сила, особено между военния период ПСВ - ВСВ на Германия.
 
Хайде и комунистическа риторика, аз го питам кажи какви са левите проявления и кои са тези леви фактори за идването на власт, нашият нито едно не каза, ама се изказва като от висша инстанция ... и определяния кой каква сила имал :D

Хайде последен опит, ако не войната, репрациите, унижението (от гледна точка на армията и края на войната - познай кой А. Хитлер е бил в окопите), пост военната икономика, и резултата на всичко това в хиперинфлация ... та след като това не били факторите за идването на Хитлер - та чудно ми е кои са тези леви (социалистически) политики, които не се гледат обективно и как щото не са били гледани е дошъл Хитлер ей така на власт - много ми е интересно?

Ще се радвам да прочета коя ще е тази опция, която си избрал където може да вкараш в едно изречение предприемач и социалист и да не е оксиморон - разбира се изключваме опцията трол на свободна практика.

Ако пак ще се правиш на ощипана мома или ще го играеш някакво дете от детската градина(много смях с този алерт, по инфантилно проявление на своята натура не успя ли да измислиш?) ... ще е по-добре да ни лишиш от нова порция сволоч от висша инстанция.
 
Последно редактирано:
Хайде и комунистическа риторика, аз го питам кажи какви са левите проявления и кои са тези леви фактори за идването на власт, нашият нито едно не каза, ама се изказва като от висша инстанция ... и определяния кой каква сила имал :D

Хайде последен опит, ако не войната, репрациите, унижението (от гледна точка на армията и края на войната - познай кой А. Хитлер е бил в окопите), пост военната икономика, и резултата на всичко това в хиперинфлация ... та след като това не били факторите за идването на Хитлер - та чудно ми е кои са тези леви (социалистически) политики, които не се гледат обективно и как щото не са били гледани е дошъл Хитлер ей така на власт - много ми е интересно?

Ще се радвам да прочета коя ще е тази опция, която си избрал където може да вкараш в едно изречение предприемач и социалист и да не е оксиморон - разбира се изключваме опцията трол на свободна практика.

Ако пак ще се правиш на ощипана мома или ще го играеш някакво дете от детската градина(много смях с този алерт, по инфантилно проявление на своята натура не успя ли да измислиш?) ... ще е по-добре да ни лишиш от нова порция сволоч от висша инстанция.


Пак извъртя нещата май, май!
Факторите, които изброяваш са само част от нещата, Хитлер да дойде на власт. Ако си беше направил труда да прочетеш книгата, която е написал, можеше и да разбереш нещо. И моля те не предъвквай термини. които явно не разбираш, само защото е модерно. Почти се докара до профила на средностатистически психодесен. Част от тяхното съществуване е да възприемат всичко на сериозно, дори когато ги правят на балами, за да се порадват на глупостите, които ще кажат или напишат. Зима к`во да се прави, освен да работи и да прави деца човек. :rolleyes:

ПП: И да историята не ти е сила (поне за Германия след ПСВ, според прочетеното), вече го доказа, няма какво повече да ридаеш, то се вижда от горните постове.
 
Защо не четеш, например частта да ни спетиш сволочът си?

Можеше да напишеш няколко леви фактора, но уви предпочиташ напатки и да се правиш на интересен ... за напред като не си наяно просто си замълчи, ако не целиш да ставаш смешен - дано да осъзнаваш колко е жалко това.
 
Последно редактирано:

Като не си чел, какво пак ридаеш? Пак повтарям не са само факторите, които ти си посочил.

ЗА Баварска съветска република да си чувал или чел нещо? Случайно да си видял, че думата комунист/червен и производните й се употребява милион пъти в книгата на Хитлер? Разбира се, НЕ! Как говориш, какво е подтиквало човек, без дори да си прочел един ред за него, а да разчиташ само на общи приказки от училище? То бива да пишеш от скука и да дразниш, защото е забавно, ама вече прекаляваш. Не може да говориш за щяло и нещяло, без поне да си прочел един два реда. Първо казваш комунистическа риторика, сега ти вадя неща и от книгата на Хитлер. Ако искаш да ти снимам и извадки текст или направо да ти изпратя книжлето.

Сега пак ли съм социалист или пък станах Национал-Социалист? Утре сигурно ще стана и джихадист в твоите очи. Аман от политикани в тая държава....

ПП: Нали не очакваш да сядам тук да рецитирам и пиша за факторите, подтикнали Хитлер, а ти да си седиш с пуканки в ръка? Ето ти насока от мен, прочети книгата, после пиши какво го е подтикнало (освен изброените от теб фактори), успокоявало, дразнело и т.н, иначе е смешно.
 
Леле Илиянчо, ти успя да минеш в по-горно отделение на детската ... успя да напишеш Баварска съветска република ...
Сега е логично да напишеш аджеба как това полудържавно управление просъществувало по малко от месец и то преди края на ПСВ е довело до Хитлер? Ей така за спорта като вътрешен коми преврат води до цялостна лява политика в Германия? Хайде можеш и повече - нали си "голям историк" :)

Нека ти върна тезата:
П.С: Когато лявото не се гледа обективно, се ражда психодясното, а то е не по-малко зло от режима на Хитлер например.
Сега какво искаш си говорим за Моята Борба на Хитлер, където сам казваш, друго се споменава?

Спри с тази коми риторика - никакъв няма да те изкарвам, все още чакам да избереш като какъв се определяш:
Ами, ако избера различна опция от горе посочените? Какво правим? Пишем пак глупости естествено!

Не очаквам да ми рецитираш каквото и да е - нали се имаш за голям историк, напиши в 5 леви фактора, които не са били гледани след ПСВ в Германия, които са докарали на власт Хитлер! Щом за теб тоталният икономически и социален колапс от хиперинфлацията е само една част за идването на Хитлер, ред е да кажеш 5 леви фактора, които не са били обективни! Като говоря нещо обективно не ми вади лични теории! Щом изброените от мен обективни неща не били от такава тежест, ще се радвам да науча, кое е това ляво, което е довело до Хитлер!

Случайно да си наясно с името на партията на Хитлер(случайно да знаеш срещу кое статукво се бори)? Коя година е бил биреният пуч? Коя година е била пикът на хиперинфлацията? Кога се пише Моята Борба? Какви са били следващите стъпки на Хитлер след излизането му от затвора? Какви методи и техни е ползвал разпространяване на неговата политика и послания? Хитлер и компания са били много добри манипулатори и маркетьори - това води до перфектна демагогия!
Няма как да има каквито и да е леви идеи в Германия, поради нищожно малкият период след 1917 и биреният пуч - нямало е никакви леви приобщени политики в Германия през този период от време!
В този период Германия е била буквално и емоционална разорана нива и огромна депресия и отчаяние - според теб, кой е яхал тази вълна?

Спри да се правиш на исторически всезнайко, а покаже колко знаеш, ако не знаеш то си трай - само бисери раждаш! Като по рано не правиш разлика между относителни и абсолютни стойности, но даваш наклон кой какво знаел и не знаел!
 
Мечтата на селския хрантулник - да има панелка, да я отдава под наем и да живее без да работи. Нищо да не създава, нито грам нерви/мускули да използва и да прави шкембак от кебапчета и кюфтета. Ето това ни е масата народ.
АЕЦ/Злато/Нефто+Газо-проводи са същото явление на национално ниво. Да има нещо, дето да си работи - ние ще седим по гръб, ще сме не 75% с шкембета, а поне 95!

Ех,, ако човек можеше да си избира къде да се роди :)
 
Валдеса се напил, жегнала го патрЕотичната жилка, пуснал тая тема, а вие се карате 5 страници :).
 
  • Like
Реакции: Sky
Леле Илиянчо, ти успя да минеш в по-горно отделение на детската ... успя да напишеш Баварска съветска република ...
Сега е логично да напишеш аджеба как това полудържавно управление просъществувало по малко от месец и то преди края на ПСВ е довело до Хитлер? Ей така за спорта като вътрешен коми преврат води до цялостна лява политика в Германия? Хайде можеш и повече - нали си "голям историк" :)

Нека ти върна тезата:

Сега какво искаш си говорим за Моята Борба на Хитлер, където сам казваш, друго се споменава?

Спри с тази коми риторика - никакъв няма да те изкарвам, все още чакам да избереш като какъв се определяш:


Не очаквам да ми рецитираш каквото и да е - нали се имаш за голям историк, напиши в 5 леви фактора, които не са били гледани след ПСВ в Германия, които са докарали на власт Хитлер! Щом за теб тоталният икономически и социален колапс от хиперинфлацията е само една част за идването на Хитлер, ред е да кажеш 5 леви фактора, които не са били обективни! Като говоря нещо обективно не ми вади лични теории! Щом изброените от мен обективни неща не били от такава тежест, ще се радвам да науча, кое е това ляво, което е довело до Хитлер!

Случайно да си наясно с името на партията на Хитлер(случайно да знаеш срещу кое статукво се бори)? Коя година е бил биреният пуч? Коя година е била пикът на хиперинфлацията? Кога се пише Моята Борба? Какви са били следващите стъпки на Хитлер след излизането му от затвора? Какви методи и техни е ползвал разпространяване на неговата политика и послания? Хитлер и компания са били много добри манипулатори и маркетьори - това води до перфектна демагогия!
Няма как да има каквито и да е леви идеи в Германия, поради нищожно малкият период след 1917 и биреният пуч - нямало е никакви леви приобщени политики в Германия през този период от време!
В този период Германия е била буквално и емоционална разорана нива и огромна депресия и отчаяние - според теб, кой е яхал тази вълна?

Спри да се правиш на исторически всезнайко, а покаже колко знаеш, ако не знаеш то си трай - само бисери раждаш! Като по рано не правиш разлика между относителни и абсолютни стойности, но даваш наклон кой какво знаел и не знаел!

Така като гледам, ти даваш наклон кой, къде се намира. Явно аз съм в детската градина. Пак повтарям, прочети книгата, стига си ридал. И не ми слагай неща в устата! Пак повтарям, това са само част от факторите, не съм казвал, че не са били от такава тежест. Къде го прочете или просто си го съчини, за да бъде по-ефектно мнението ти?
 
Ами с такова инфантилно поведение къде си според теб? Когато заявяваш нещо, и човек те питай дай аргументи, не инфантилиният човек изразява няколко аргумента в своя защита - инфантиялният почва се сопва и да лее нападки, колко знаел, но и 1 фактор не може да каже.

Нищо не слагам виж ти какво си заявил тук:
П.С: Когато лявото не се гледа обективно, се ражда психодясното, а то е не по-малко зло от режима на Хитлер например.

Какво общо има книгата на Хитлер, която е пише в затвора и неговата перфе демагогия с "необективното ляво"?
Явно и ти не знаеш какви са леви политиките в Германия, но пък се вадиш за "експерт" по история ...
Както и да е писна ми да правя опити за конструктивен диалог воден от някакви факти или обективен прочит на събитията ....

Нека да върна пак темата:
http://www.capital.bg/politika_i_ik...3708_rekordno_duno_v_iznosa_na_tok_obnovena/?
Като фокусът спада на:
На фона на намаления износ и производство потреблението в страната остава почти непроменено - скромен годишен ръст от 0.16%

Много ми е чудно тезата как при иновации в енергийна ефективност както на ел. уреди, така и на жилищните сгради и всичко по линията ... та на какво основание ни е да строим Белене?
Ако няма да правим 4-5 Кремиковци и да ги държим още 40 години на загуба стил соца, не виждам за къде ще ни е това АЕЦ бъдеще, с остарялата технология?
Ето разбивка на производството на ток в един от най-студените дни:
http://www.tso.bg/default.aspx/page-707/bg
 
Колеги, пак се впускате в състезание, на принципа на чисточовешките правила. Знаете ли колко такива цивилизации е имало на планета Земя.. Че толкова ли е трудно да ингорираме глупостите в нашата цивилизация и да направим нещо качествено за усвояване на КОСМОСА?
 
Коя е последната цивилизация преди нас, която е направила нещо за "усвояване на космосът"?
 
Коя е последната цивилизация преди нас, която е направила нещо за "усвояване на космосът"?
Не си натоварай малкото пипе, брат:)
Всичко ще ок.
 
Разговора започва да става много интересен. Все пак, както по ТВ-то слагат червената точка с 18+; за да е точен форума - смятам е нужно и ние да сложим едно предупреждение.
tin_foil_hat.gif
 
Не си натоварай малкото пипе, брат:)
Всичко ще ок.
Хайде другият "всезнайко" - той ти казва има предишни цивилизации, който усвоили космоса, ти го питаш кои са те вместо отговор получваш коми риторика и нападки ...
Сега по сериозно, ти случайно да не си прекалил с някой препарат за чинии, че стигна сам до такива "твърдения"?
 
Хайде другият "всезнайко" - той ти казва има предишни цивилизации, който усвоили космоса, ти го питаш кои са те вместо отговор получваш коми риторика и нападки ...
Сега по сериозно, ти случайно да не си прекалил с някой препарат за чинии, че стигна сам до такива "твърдения"?
Не случайно ползвах термина " хлапе"
Пак пускам жокер -https://www.youtube.com/watch?v=qVfEnP5ioXo
Не си длъжен да ми отговаряш:)
 
Ясно, препарат ще е в твоят случай, ама кой?

И така не разбрах кои са тези предишни цивилизации - дай инфо примерно за 1-2 :)
 

Горе