Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Пиши за:

Политика, ню ейдж паранормализъм (ванга, астрология и.т.н.), стихове (особено политически), снимки, идеи за дома - такива работи.
 
От: От: От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Приятел не хванах и дума от това, което сподели :)

Идеята ми беше, че с поставянето на интересен въпрос, за който може да се дискутира дълго време, и към който могат да се дават интересни предложения, винаги ще има хора, които да посещават блога ти. Пример за това е тази дискусия. Ако формираш онези въпросчета в началото като смислен текст от 200-300 думи и го сложиш в някой блог, ще имаш задоволителни успехи.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Това за скандалните новини е напълно вярно! Също така и един блог на тема поп фолк, гарантирано под всяка статия ще се напълни с коментари на 10-15 годишни.

Просто за съжаление у нас (а и не само у нас) на такива неща се обръща най-голямо внимание. То и не случайно Биг Брадър е най-гледаното предаване. :( В svejo.net почти не може да се намери новина относно брадърите с по-малко от 20-30 посещения. :(
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Мощен блог се прави с много ... ама много беклинкове, независимо на каква тематика е. Социални мрежи, директории, rss submit директории, форуми, коментари, платена реклама, класации, размяна на линкове, рекламни видеоклипове, офлайн реклама и още доста ресурси в интернет. Но най-добра работа би свършил някой "доказал се SEO" по въпроса за да не си тормозите главите ;)
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Правиш таргетирана група или фен страница във Фейсбук, развиваш я до опеделен брой потребители. След което започваш да публикуваш в блога и да промотираш във Фейсбук. Друг вариант за лесен трафик са мрежите като свежо и др. но там се харесват основно политика/клюки и подобни простотии.

Друг вариант е да пишеш за актуални неща и да излизаш на топ позиции в гугъл.
Примерно вблога си преди няколко дни публикувах сателитни снимки на изригналия вулкан в Исландия, което от своя страна ми докара няколко хиляди посещения от гугъл, но това беше по-скоро съвпадение.
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Хм, добре. Аз прочетох темата, за да получа отговор на въпроса как да направим блога си "печеливш", в смисъла на рекламния блог. С други думи: имам си бизнес, съответно потребителите ми са ограничени, решавам да си направя блог. Как да го промотирам, така че да има смисъл от съществуването му?
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

как, ровиш цял ден в големите новинарски сайтове и си преразказваш ... тва е за хора с много свободно време. успех - гарантиран.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Според мен трябват няколко неща:
1. Тема, която вълнува автора и няма да му омръзне бързо. Дори да не е много запознат - информация се намира.
2. Постоянство и дисциплина - всеки ден по малко задачки, но всеки ден.
3. Широки интереси - от нишата на страницата до поддръжката на страницата до SEO-то. Защото в нашата действителност да стартираш блог и да вложиш в него хиляди пари е доста луксозна привилегия.
4. Социална мрежа - включва социалните мрежи, форумите, приятелите, по възможност заинтересованите в нишата.
5. Търпение - ясна концепция за монетизация, която не включва гори от банери и тук таме съдържание.
Ако трябва да обобщя точки 2 и 5 са основни - останалото се учи/придобива много по-лесно.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

И аз от скоро започнах да си водя блог и за сега залагам на оригинален контент на статиите и що годе добър стил на писане и наистина трябва да си постоянен, а не като мен по една статия на седмица :)
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Всъщност по 1 статия на седмица е ок, стига да не си новинарски сайт разбира се :)
Въпросът е да си хванеш някакво темпо и да го следваш. Читателите свикват на определен ритъм и твърде честото постване може да е също толкова лошо, като да не постваш цял месец.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Правиш блог за клюки, скандали и голотии, яко бухане в социалните мрежи, следваш и съветите на amoun и скоро си постигнал целта :)
Ако имаш предвид истински блог, в който да публикуваш лични мнения и впечатления, няма да стане скоро...

Абсилютно си прав!
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Според мен трябват няколко неща:
1. Тема, която вълнува автора и няма да му омръзне бързо. Дори да не е много запознат - информация се намира.
2. Постоянство и дисциплина - всеки ден по малко задачки, но всеки ден.
3. Широки интереси - от нишата на страницата до поддръжката на страницата до SEO-то. Защото в нашата действителност да стартираш блог и да вложиш в него хиляди пари е доста луксозна привилегия.
4. Социална мрежа - включва социалните мрежи, форумите, приятелите, по възможност заинтересованите в нишата.
5. Търпение - ясна концепция за монетизация, която не включва гори от банери и тук таме съдържание.
Ако трябва да обобщя точки 2 и 5 са основни - останалото се учи/придобива много по-лесно.

Предполагам, че правилата са валидни и за блог, посветен на определен продукт, а не на очакванията за печалба от реклама?
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Баси тъпата праисторическа тема.
Мощен блог в България няма как да се направи. Мощните блогове вече са направени.
.....
...
Освен ако не се казвате Златка Райкова, Венета Райкова, Камелия, Преслава,... или някоя подобна "класна" к*ч*а.
Или не се представите убедително за някоя от тях (идея!).
Ще има ебахти гарантирания интерес ако почнете да описвате ежедневно кой и как ви е праснал отзаде/отпреде/....../....

Всичко друго е само губене на време в българския нет.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Доста трудоемка задача. На времето имах блог, който постигна 1500 уникални (това беше 2006 година)...тогава всичко беше различно и нямаше хилядите блогови приложения, които сега ги има. Иначе и класацията БГТОП и други подобни правят стабилни референции - не веднага, но с времето потребителите сами гласуват.
Иначе другите методи сте ги описали.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Напоследък се зачитам доста в блоговете на MacTeP , ivo apostolov , oggin и на toshkov , много интересни неща има , приятни са за четене и какво виждате , не е невъзможно да се правят качествени блогове , важно е да имате собствено мнение по важни въпроси ,които интересуват всички , после ще ви четат и най-големите простотии и ще ви се кефят.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Мисля че има хляб в това. Всичко, което е нужно (както се написа по-горе) е дисциплина и търпение. Това разбира се е голям враг на повечето от българските блогери, защото си мислят, че именно чрез болгването бързо и лесно ще спечелят пари без да са положили особени усилия. А и принципно българския манталитет си е такъв... Без усилия няма как да стане...

Благодаря на finty за форматирането на най-важните точки от блогерството. :)
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

ето един сайт който започна като блог- след 1 година 3500 посещения/ на ден. Важното е да създадеш нещо полезно, уникално и... да го усъвършенстваш и развиваш... със всички последствия от това.. и финансови разбира се.
◄Промоции без край►
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Ако имаш предвид истински блог, в който да публикуваш лични мнения и впечатления, няма да стане скоро...
 

Горе