Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Дискусията в 'Проблогинг - ProBlogging' стартирана от mavrodievv, Окт 18, 2009.

1. Moko

Moko Well-Known Member

Рег.:
    Окт 15, 2007
    Съобщения:
    1,521
    Харесвания:
    130
    Точки:
    63
    Професия:
    айлякчия
    Място:
    Пловдив, България
    От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Как се прави мощен блог в БГ ли? Като го наблъскаш с химия! :lol:

2. fiieti

fiieti New Member

Рег.:
    Окт 10, 2007
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    2
    Точки:
    0

Имам 2 блога в блоггер. Единият е от 2007 година, но за около 2-3 години го бях зарязала, в смисъл не пишех ново съдържание. Въпреки това имаше по около 20-30 посещения дневно. Сега има към 200 посещения дневно. Пускам статии средно един път седмично, или на 2 седмици веднъж, само превод от руски...на най-различна тематика, от изкуство, до езотерика.
    Другият блог го направих миналата година, за пътешествия, забележителности, растения и животни., Сега има около 100 посещения дневно, въпреки, че има 3 пъти по-млако статии от първия блог.
    Имам адсенс на блоговете, но там положението е плачевно, По около 1-2 евро месечно от кликове, поддържам блоговете не заради монетизирането им, а защото ме радват коментарите на читателите, под статиите.
    Значи някой чете и харесва написаното.
    Например, ,,от статията ми за цар Иван Асен втори доста ученици изкараха шестици:)))) Е, тя не беше превод от руски

meleager и Sash888 харесват това.
  3. Sash888

Sash888 New Member

Рег.:
    Март 17, 2012
    Съобщения:
    186
    Харесвания:
    46
    Точки:
    0

Браво fiieti! Само така! Нека да изкарат някоя и друга шестица учениците.

Добър ти е трафика. То и на Мат Кътсов, като му издадиш индийските посетители ще ги докарва по толкова. Тоя шматарок...

4. Sash888

Sash888 New Member

Рег.:
    Март 17, 2012
    Съобщения:
    186
    Харесвания:
    46
    Точки:
    0

Браво fiieti! Само така! Нека да изкарат някоя и друга шестица учениците.

Добър ти е трафика. То и на Мат Кътсов, като му извадиш индийските посетители ще ги докарва по толкова. Тоя шматарок...

5. Sash888

Sash888 New Member

Рег.:
    Март 17, 2012
    Съобщения:
    186
    Харесвания:
    46
    Точки:
    0

Кво става с тоя компютър бе братчее.....Цецооо..., къде си бе...чува ме ли се?

6. MJJ

MJJ New Member

Рег.:
    Авг 7, 2013
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

Как сами да си направим SEO анализ на личния блог с рекламна цел?

7. votan1979

votan1979 New Member

Рег.:
    Септ 11, 2013
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

Браво Фиети, нещата трябва да се правят с мерак! 8)

8. nimbus

nimbus New Member

Рег.:
    Май 9, 2013
    Съобщения:
    54
    Харесвания:
    2
    Точки:
    0

Смятам да се пробвам като блогър и аз.Много интересни мнения има тука.:D

9. Никола Събев

Никола Събев New Member

Рег.:
    Ноем 17, 2013
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

Много е трудно в поселдно време толкова много нови излязоха..

10. skica

skica New Member

Рег.:
    Дек 6, 2013
    Съобщения:
    21
    Харесвания:
    1
    Точки:
    1

С трафик от фейса може да се стигне тази цифра. Просто ей така, платени споделяния:) ако е за спорта де.
    Текста бива да е читав и интересен за дадена гилдия.
    Честотата на писане бива да е сериозна.
    Тематиката да е напредваща като дигиталната индустрия и технологиите, не скучна като торове например:)

11. Gabo Todorov

Gabo Todorov New Member

Рег.:
    Ян 15, 2014
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

Днес един приятел ми препоръча този форум и се разрових из статиите, които ме интерисуват. Четох, четох... и стигнах до тук. Ето какво мисля аз по въпроса за "Мощния блог":

Имам едно сайтче на 5-6 години базирано на Wordpress - "Свежа Наука". Без инвестиция много трудно може да се направи нещо качествено, а сам още по-трудно. Нужно е много свободно време и постоянство.

Относно съдържанието на на блога - трябва да се пишат уникални и интересни статии. Хората се интерисуват от какво ли не. Въпросът е да си уникален. Много рядко стигам до 1000 посетителя на ден и то благодарение на социалните мрежи и интеграцията им в сайта. Без социални мрежи това число би било немислимо. Когато няма нова статия средният брой посетители на ден е 200-300. За значително печелене от реклама и дума да не става, но е възможно да покриваш разходите за хостинг. За осезаема печалба от този тип ти трябват 5000 - 10 000 посетители дневно, че даже и нагоре.

Много е важно качеството, пред количеството. Не че и обратното не работи, но е по-трудно. Ако сам искаш да направиш нещо, залагай на качественото и полезно съдържание.

12. Cenk Seyfi

Cenk Seyfi New Member

Рег.:
    Ян 17, 2013
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

Напълно подрекпям отговора Ви !

13. OnlineMarketer

OnlineMarketer New Member

Рег.:
    Ян 31, 2014
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

Напълно съм съгласен с "DR_GIGGULS"л

14. Adriana Angelova-Ivanova

Adriana Angelova-Ivanova New Member

Рег.:
    Апр 22, 2012
    Съобщения:
    39
    Харесвания:
    4
    Точки:
    0
    Място:
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria

Интересно ми е какво имате предвид под "мощен" блог. 1500 уникални на ден не ми звучат особено мощно, честно казано :wink: Виж... 5-10 000 вече наистина са внушителна цифра, но не знам има ли в БГ такива блогове. Моят максимум е бил 3000-4000 (според Гугъл Аналитикс, блогърската статистика изобщо не я гледам), но по изключения и в периода, когато поствах всеки ден. Сега се въртят около 1000, напоследък и по-малко, ама с 2-3 поста месечно е нормално. Пък и когато започнах да пиша имаше само 3 български блога за козметика... сега са близо 200 (поне тези, които аз знам)

Според моя опит (изобщо не твърдя, че имам сериозен ноу хау), най-важното за един блог е да пишеш за неща, които реално те интересуват, а не просто за нещо, което уж носи много трафик. Винаги си личи дали пишеш за спорта или защото наистина си силно запознат с темата, имаш опит и ти е интересна. За уникалността на самите постове не мисля, че е нужно да споменавам, повече от ясно е. Добре е да се усеща личното мнение и личен стил, а не просто общи приказки.
    Активността във всякакви социални мрежи също е от особено значение - ФБ, Гугъл+, форуми. И като казвам активност, изобщо нямам предвид спам на килограм - да буташ линк към блога си навсякъде, а напротив. На местата, на които се коментира нещо в твоята сфера, да се намесваш адекватно с помощ, съвети и коментари. Един линк на 50 полезни мнения ще донесе повече на блога, отколкото 50 линка без никаква подплата. Хората трябва да те опознаят, да имат някакво лично отношение и да ти имат доверие и ще те четат, ще споделят блога ти и без да им буташ линка насила ;)
    Също носи лайкове във ФБ (които пък носят трафик към блога) когато се включваш от името на ФБ страницата на блога си с коментари в различни по-големи страници със сходна тематика и аудитория. Затова и името на ФБ страницата трябва да е ясно и да говори за тематиката на страницата. Да привлича хората с такива интереси да кликнат и да видят за какво иде реч.

В общи линии, това са моите лични наблюдения на база година и половина блогване (с няколко по-дълги прекъсвания).
    Блогът ми не е монетизиран, нямам и желание за това към момента. Пиша го за удоволствие, но е факт, че е доста популярен. Много пъти съм попадала на коментари, които го определят като един от най-влиятелните козметични блогове в България, което определено ми носи гъдел.

Blinky харесва това.
  15. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,898
    Харесвания:
    1,653
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    За нашите ширини 1500-4000 си влиза в определението мощен блог. Все пак не наброяваме повече от 4 милиона потребители в бг. Една част за жени, после разделяш на интереси, после на възраст и като се замислиш 10-15К посетителя на ден за нишов блог са нещо много невероятно, дори извън възприятията. :)

Да, с течение на време определено идват нови и нови блогове. Същото е и на световния пазар. И колкото си по-активна с твоя, толкова по-малко глътка въздух ще успяваш да оставиш на останалите 200 блога за козметика, които знаеш.

Писането за нещо, което те интересува, интересува аудиторията и разбираш от него, защото се предполага да го четат знаещи и такива, които се запознават за първи път, е точно това, което влиза в определението блогване. :) В целия му блясък. Няма спор, че си личи кога пишеш за отбиване на номера или защото искаш да кажеш нещо на света, нещо от което разбираш.

Това е супер. Мисля, че може пак да се активизираш и да направиш 2-3 срещи с някой друг потенциален рекламодател. Ако го върнеш на тези 3-4К, това не е никак малък трафик за такъв блог и ниша. Даже си е лидер. Не говоря за по-общите ниши, обхваща тази като Жени, Мода и красота и др. Дай някой друг тул на хората на блога си. Нещо като калкулатор, или уиджит (ако си с WP) да смята например колко време може да се издържи с даден грим или нещо, което би ги зарадвало.

Успехи ти пожелавам и мисля, че в време да печелиш от него. Не може така. :)

16. redrum

redrum Well-Known Member

Рег.:
    Септ 2, 2010
    Съобщения:
    4,514
    Харесвания:
    625
    Точки:
    113
    Място:
    Ѣ

Аз не разбирам, защо дамата с гримовете не пише на английски? Със сигурност ще стане доста популярна.

17. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,898
    Харесвания:
    1,653
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Аз чудя, ако е ОК с английския, защо не направи такъв блог за Ен пазара. Като гледам видеята, направо и е супер нишата. А да не говорим, че освен с блога, може да се печели и от AdSense във видеата. Но и те трябва да са на съответния език. ;)

Ако трябва да съм честен, 3-4К, както е бил в пика си блога, пак не е никак малко за Бг пазара. ;) Може даже да се разшири от към ниши. Освен козметика, да има за мода, някое друго ревю на мебели, които се използват за гримиране - огледала, масички и прочие. Не знам как се казват, но са неотлъчна част от процеса. :)

18. Adriana Angelova-Ivanova

Рег.:
    Апр 22, 2012
    Съобщения:
    39
    Харесвания:
    4
    Точки:
    0
    Място:

Благодаря ви много за идеите. Отдавна се каня да пиша и записвам на английски.
    В момента съм решила да променя малко и визията на блога. Ако имате идеи за красиви и по-семпли шаблони, ще съм благодарна да ме насочите. Снощи рових в Гугъл, пробвах един куп, но все нещо не ми допадаше.

19. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,898
    Харесвания:
    1,653
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Моля, моля. Надявам се, че ще се замислиш за чуждестранния пазар. Да, имаш много работа, но да ти кажа честно, ще се върне. А не пречи да си с няколко версии. :) Имаме достатъчно копирайтъри, които могат да помогнат в това отношение.

Попадала ли си на тези:

valenti.cubellthemes.com

wp.color-theme.com/intouch

wp.color-theme.com/volcano

Много харесвам големи дизайни, на цял екран, когато става дума за информационен сайт. Флат дизайни и големи елементи. Ето защо Mashable винаги ще си останат №1 в нишата си, защото знаят кое се харчи и модерно. Дори се чудя как други големи информационни сайтове / блогове не са се ориентирали още към това?

Какво търсиш, ако случайно не съм те уцелила тук с предложенията си. :)

20. Adriana Angelova-Ivanova

Рег.:
    Апр 22, 2012
    Съобщения:
    39
    Харесвания:
    4
    Точки:
    0
    Място:

Търся нещо семпло и максимално опростено като навигация. Все пак, таргетът ми са жени, а те, както се оказва, не приемат лесно промените, многото функционалности и тромавата визия.

Представям си нещо със запазени навигационни бутони и менюта вдясно и достатъчно добре акцентирано съдържание. Акцент на последната или последните няколко публикации и евентуално по-малки прозорци с определен брой по-стари на заглавна. Иска ми се да има опция тъмбнейлите с публикации да са не само снимка и заглавие, но и да има поне 1-2 изречения въвеждащ текст. Не искам тъмни фонове или крещящи цветове. Все пак, имам доста снимки и ще настане страшна шарения. По-скоро нещо пастелно. Не съм фен на розовото, освен, ако не е в много умерени количества. Синьо също не искам. Въобще, много са ми претенциите :(
    Ето тази визия ми допада - http://www.way2blogging.org/wp-cont...ima-free-premium-blogger-template-preview.jpg , но повечето ми заглавия са изцяло или отчасти на български и излизат с друг шрифт, което затрива цялото очарование на темплейта.
    Това също ми харесва, малко по-"момичешко" е, така да го нарека - http://img1.etsystatic.com/019/0/8165243/il_570xN.475811861_23eb.jpg , но пък то е платено. Макар че бих обмислила и опцията да си купя темплейт, ако не намеря нищо, което да ме грабне наистина в безплатните.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice