Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

mavrodievv

New Member
От скоро време се интересувам по този въпрос. Какъв трябва да бъде блогът ти, за да бъде един от най-посещаваните, най-печелившите, най-авторитетните в територията на страната.

Желая да обсъдим въпроси като:

* развита ли е блог сферата у нас;

* кои теми са най-привлекателните за българите, което ще подскаже кои ниши са печеливши;

* възможно ли е да достигнем висока посещаемост, примерно 1500+ уникални на ден; как; за какъв период от време;

* какво е нужно, за да се създадем такъв блог ( технически умения, личностни качества, идеи).
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

политика!
и то опозиция :)
да изопачаваш фактите
да правиш от мухата слон
да превърнеш поредната катастрофа в политическа новина!
те така !
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Не вярвам да има блог с 1500+ уникални на български. Може да има сайт базиран на Уърдпрес, който има такава посещаемост, но не и класически блог. Знам, че жълтите сайтове ползват блог платформи, но това не се води истински блог.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Правиш блог за клюки, скандали и голотии, яко бухане в социалните мрежи, следваш и съветите на amoun и скоро си постигнал целта :)
Ако имаш предвид истински блог, в който да публикуваш лични мнения и впечатления, няма да стане скоро...
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Ясно скандала хваща окото....

Всъщност съществува блог, който "не прави от мохата слон", не пише за политика, а има 2000+ уникални посещения на ден. Това е блогът за мениджмънт и развитие novavizia.com .

Изхождайки от видяното там, вадя мнение, че такива резултати наистина са реалност.
 
Последно редактирано:
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

И ако все пак приемем, че това наистина е възможно, желая да обсъдим как може такъв резултат да се повтори.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Примерно добра тема според мен е "Развитие и монетизация на блогове".
Ако статиите са интересни, предполагам, че за 1 година могат да се съберат близо 1000 RSS абоната.

За реализирането на успешен, популярен и печеливш проект, мисля, че трябва да се избавим от негативната фикс идея "Това е България". Тя само парализира способността да мислим творчески.

Предполагам от първостепенна необходимост за създаването на блог са техническите познания: как се инсталира wordpress, основни плъгини, понятие що е хостинг и домейн и т.н.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Всъщност съществува блог, който "не прави от мохата слон", не пише за политика, а има 2000+ уникални посещения на ден. Това е блогът за мениджмънт и развитие novavizia.com .

Изхождайки от видяното там, вадя мнение, че такива резултати наистина са реалност.

Еми ако имаш акаунт във Facebook с над 1000 приятели и всеки ден пускаш по някоя статия в блога, само оттам можеш да си осигуриш няколко стотин посещения. Някои хора още не са осъзнали силата на социалките, като се случи това ще има и други като novavizia ;)
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Едва ли на тези 1000+ приятели от фейсбук, ще им е интересно какво пише в твоя блог. То и сега половината им е омръзнало всеки ден да ги бомбардират с безсмислени късметчета, подаръчета и куп глупости, какво остава да са абонирани за 10-ина блога.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Яко хейт бате... В България това се котира най-много... Хейтваш каквото намериш ама го хейтваш така, че оставяш отворена вратичка, така че посетителите да почнат да спорят в коментарите.

Виж какво правят най-големите БГ блогери и ще ти стане ясно за какво говоря. Аз съм си правил експерименти с хейт и трафика ми рязко скача.

За да тръгне хейт вълната яко дружки по facebook и twitter и си готов. С постоянство за 6 месеца без проблеми можеш да правиш по 1000 посетителя на ден
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Въпроса е да насочиш темата така, че да има много несъгласни, а това са лесни популярни теми. Например - " И БТВ пуска новини на турски от 17ч" и гледай какво става. :lol::oops:
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

xxx.com
това

Човекът си е прав! Този информационен боклук се сипе от всякъде.

Това вече ми е ясно. Простотията като "маркетингов метод" за популяризиране на някой или нещо е актуална. А като взема в предвид и получените коментари- направо си e ГЛОБАЛНО актуална.

Момчета, няма смисъл да обсъждаме, това което всички знаем..... простотията се цени. ФАКТ. Искаш да си популярен правиш секс с майка си и пускаш снимките в интернет (образно казано)!

Много по-интересно ми е как се създава и поддържа наистина КАЧЕСТВЕН блог.

Блог не за политика, клюки или за.... на ЗЛАТКА циците :p.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Аз отскоро пробвах да навляза в сферата да видя как е и осъзнах, че има много техники да си рекламираш блогъра без пари и то ефикасно. Вече имам 3 регистрации през блога, а го пуснах преди три дни. Лошото е, че търся добри рекламодатели различни от adsense, защото прекратих договора си с тях :) Дано потръгнат нещата и пожелавам успех на всички ви.


http://netdollarz.blogspot.com/
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Има няколко важни условия да направиш мощен блог.

1) Да си грамотен
2) Да е на интересна тема, която интерсува много хора, а не само една малка част от населението.
3) Да имаш приятно чувство за хумор
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Не вярвам да има блог с 1500+ уникални на български. Може да има сайт базиран на Уърдпрес, който има такава посещаемост, но не и класически блог. Знам, че жълтите сайтове ползват блог платформи, но това не се води истински блог.
Има такъв блог - блога на Цефулестевен в блог бг. Само че не е спечелил нито лев от него досега, освен да е продал някоя и друга от книгите си. Над 2000 уникални има на ден.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Има няколко важни условия да направиш мощен блог.

1) Да си грамотен
2) Да е на интересна тема, която интерсува много хора, а не само една малка част от населението.
3) Да имаш приятно чувство за хумор

Да прав си. Тези условия са от значение за развиването на авторитетен блог.

Не съм предполагал, че грамотното писане на статии има толкова важно значение. Когато пуснах блогът си не осъзнавах колко много съм изпуснал от часовете по български език и литература в гимназията.:)
Забелязох, че статиите, които пиша трябва да бъдат написани граматически правилно, по един разбираем начин. Хуморът съшо е от значение, защото прави стилът ти уникален, а постовете интерестни.

Decemvri можеш ли да дадеш пример за тема на блог, която може да предизвика широк интерес ( изключваме тези свързани с политика и т.н.).
 
Последно редактирано:
От: От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Да, прав си. Тези условия са от значение за развиването на авторитетен блог.

Не съм предполагал, че грамотното писане на статии има толкова важно значение. Когато пуснах блогът си не осъзнавах колко много съм изпуснал от часовете по български език и литература в гимназията.:)
Забелязох, че статиите, които пиша трябва да бъдат написани граматически правилно, по един разбираем начин. Хуморът съшо е от значение, защото прави стилът ти уникален, а постовете интерестни.

Decemvri можеш ли да дадеш пример за тема на блог, която може да предизвика широк интерес ( изключваме тези свързани с политика и т.н.).
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

трябва да се инвестира в грамотен човешки капитал, реклами, банерчета, линкове, социални мрежи и т.н, без инвестиция нищо не става.
 
От: Как Се Прави Мощен Блог В БГ!

Без пари много работи стават, но пък изискват стабилни инвестиции на усилия.
 

Горе