Как да започна ако нямам сайт

От: Как да започна ако нямам сайт

Ако те първа ти предстои да изготвяш сайт, ще трябва да се обърнеш към някоя хостинг компания, от която да закупиш хостинг и домейн за сайта. Добре е предварително да прочетеш повече информация и мнения за дадената хостинг компания, за да не останеш разочарован. Повечето фирми предлагат голямо разнообразие от пакети с хостиг и безплатен домейн.
 
От: Как да започна ако нямам сайт

ако нямате собствена страница. Можете да започнете своя онлайн бизнес с безплатен шаблон или на субдомейн. В сферата на недвижимите имоти има много такива сайтове. Всъщност почти всички го предлагат вариянт за суб домейн. Този сайт за обяви за имоти дава възможност на фирмите освен за качване на лого, но и също да си качите банер и да направите свой собствен уеб пейдж с новини и множество страници, галерия и тнт. Ако разполагате с бюджет можете да си купите собствен домейн и да поставите билднатия сайт на него. Съгласен съм с мнението на господина, че субдомейна не внушава голямо доверие за разлика от собствения домейн, но наистина съм виждал през дългата ми практика доста успешни и развити сайтове, които продават и се справят и с класирането и продажбите. Голяма част от БГ потребителите наистина не правят разлика и даже не гледат URL адреса на който се намират - смятат, че интернет е = Google. Един старт на субдомейн или със шаблон може да се окаже удачен вариант за стартираща фирма. Да не говорим, че и от СЕО гледна точка е добре да имате множество сайтове с една тематика от различни хостинги и домейни - така наречените сателитки и чрез тях евентуално да си оптимизирате основния сайт като насочите линкове към него от всичките ви сателитни сайтове, които сте изградили в нета и в помощните сайтове. :):|:)
 
Последно редактирано:
От: Как да започна ако нямам сайт

Съществуват доста сайтове за темплейти - пишете free html5 tamplates и ще ви излязат доста
 
От: Как да започна ако нямам сайт

най лесно е с блогърчето, който иска за начало да учи да пише и ще му подаря един блог да си го води и учи
 
От: Как да започна ако нямам сайт

Всеки бизнес изисква инвестиция. Вкарай 50-70 лева! Няма друг такъв бизнес, който може да се стартира със 100 - 200 лева изцяло като инвестиция. Ако не дадеш тези пари, рискуваш да си бил на прав път, но да се провалиш, само защото нещата ти изглеждат мега зле. Това ще е истински провал и най-лошото е, че никога няма да го разбереш. А лично никога не бих си рискувала идеята за някаква такава сума пари. Идеите са безценни. :)
 
От: Как да започна ако нямам сайт

Най-бързия, забавен и неангажиращ начин да се печелят пари от интернет (поне за мен) е да се отговаря на лесни и кратки въпросници на английски. Ето тук: paidviewpoint.com/?r=z7z7fz През годините пробвах какви ли не ментета, но само PaidViewPoint се оказаха реални и затова искрено препоръчвам безплатната Ви регистрацията там. Успех!
 
От: От: Как да започна ако нямам сайт

Най-бързия, забавен и неангажиращ начин да се печелят пари от интернет (поне за мен) е да се отговаря на лесни и кратки въпросници на английски. Ето тук: paidviewpoint.com/?r=z7z7fz През годините пробвах какви ли не ментета, но само PaidViewPoint се оказаха реални и затова искрено препоръчвам безплатната Ви регистрацията там. Успех!

Хахаха, това реферален линк ли е :D
 
От: Как да започна ако нямам сайт

В днешно време не липсата на сайт е проблем а знанието и умението да се управлява информацията в него. За разлика от преди години, сега вече има и доста БГ платформи които дават възможността да си направите сай безплатно в това число и моята - Multy.PRO.
След тази уместна реклама нека обърна внимание на тези от вас които все още търсят отговора на тема, че в канала ми в YouTOBE - savagrup, ще започна една дълга поредица точно на тази тематика, веднага след като завърша търговските опции за онлайн магазините в споменатата платформа. Искам да представя опита си през годините за потребителите които сега се сблъскат с направата на сайтовете си ( магазините си ). Ще видите, че хостинга и домейнът са ви най-малкия проблем.
Именно тук идва момента да изрестване. Нека типично за форум като този, всеки един от вас да си напише проблемите които е срещал при направата на своите сайтове или пък тези които нямат все още сайт да опишат как точно си го представят.
* Какво трябва да може?
* Какво трябва да съдържа и къде да е?
Ще забележите, че още сега, докато се опитвате да напишете нещо в отговор ще се затрудните да опишете идеите и желанията си. Това е нормално и се получава заради липсата на опит. Колкото повече глупости напишете толкова по-добри ще ставате в описването на изискванията си. Ще забележите, че ще променяте позициите на модулите, цветовете на скиновете и т.н. и т.н. което е напълно НОРМАЛНО. Вземете за пример гигантите като фейс и Гугъл. Дори и те постоянно сменят по нещо.
Ако съм успял да ви излекувам от предразсъдъците ( в случай, че сте имали такива ) бих искал да ви напомня:
Споделете представите си за идеалния за вас сайт и това какво да може. Ако имате вече опит това е страхотно. Ако имате вече ГОРЧИВ ОПИТ значи мнението ви е безценно за всички нас и ви моля да ни го споделите.
 
От: Как да започна ако нямам сайт

Напълно съм съгласен с колегата Виденов. Аз като един начинаещ предприемач се сблъсквам с един порочен кръг хостинг и домейн ОК за около 70 двете, но какъв домейн? След като домейна е хубаво да е подходящ на продукта, който ще промотираш. Напълно съм съгласен, че за начинаещ е хубаво малко тренировки "на сухо" - субдомейн, или блог - дори и да не се монетизират важен е опитът!
 
От: Как да започна ако нямам сайт

Едно мога да кажа - Безплатен обяд няма. Дори и да имаш най - хубавия темплейт ако не разбираш от интернет програмиране поне малко нямаш шанс.
Винаги трябват инвестиции. Ако не са финансови то ще са време и енергия например за да научиш нещата, които би научил в някой курс.
 
От: Как да започна ако нямам сайт

Напълно съм съгласен с колегата Виденов. Аз като един начинаещ предприемач се сблъсквам с един порочен кръг хостинг и домейн ОК за около 70 двете, но какъв домейн? След като домейна е хубаво да е подходящ на продукта, който ще промотираш. Напълно съм съгласен, че за начинаещ е хубаво малко тренировки "на сухо" - субдомейн, или блог - дори и да не се монетизират важен е опитът!


Опита е важен, да! На този хостинг, можеш да хостнеш няколко сайта, не само един, което ти спестява разходи в началото. По-натам можеш да преместиш на отделни всеки един сайт. За домейна може да не е точно като продукта, а да е нещо бранд. Например с olx.bg какво ти казва, че това е сайт за обяви? Нищо, точно това е бранда изграждаш изцяло ново име за теб. Така, че не е нуждно домейна да е като продукта.


Едно мога да кажа - Безплатен обяд няма. Дори и да имаш най - хубавия темплейт ако не разбираш от интернет програмиране поне малко нямаш шанс.
Винаги трябват инвестиции. Ако не са финансови то ще са време и енергия например за да научиш нещата, които би научил в някой курс.

Най-голямите инвестиции са време, енегрия и най-вече нерви. Без тези трите нищо няма да се получи. Дори да плащаш на някой да ти върши работата, пак ще се сблъскаш с тях, няма как да избягаш от тях. В началото най-много ще е нервирането, когато нещо не става. Въпроса е да не се отказваш, когато стане малко по-трудно.
 
От: Как да започна ако нямам сайт

Първите 2 000 лв или около 2 000 адски лесни пари спечелих без магазините ми - през продавалника :) и благодарение на Илиенци и братята Китайци :) зиам нещо за 20 стинки и го прадавам за 3 лв :)

Въпроса е да знаете границата над която не трябва да продавате - цената.

Сега и това не практикувам - станах мързелив - заболя ме кръста от тоя стол и Китайците станаха по Хитри. Арабите станаха по-алчни - Българите адски скъпо продават - на едро. Мислят си, че всички са мишки и не знаят пътя на логистиката на стоките им.

Хонконг - Лондон - София.
 
От: Как да започна ако нямам сайт

Много ми се иска да отворя един сайт за продаване на разни продукти в него,но чета в Интернет уникално много варианти за започването на сайта и пише,че трябва да се плаща и това сайт да ти е в по-началото на google и ми е интересно като начален старт колко излиза и към къде да се обърна за започването на сайта?
 
Re: От: Как да започна ако нямам сайт

Много ми се иска да отворя един сайт за продаване на разни продукти в него,но чета в Интернет уникално много варианти за започването на сайта и пише,че трябва да се плаща и това сайт да ти е в по-началото на google и ми е интересно като начален старт колко излиза и към къде да се обърна за започването на сайта?

Здравей и добре дошъл при нас.

Да, има си инвестиция, но ако се сравнява с други, си е направо незначителна. За SEO-то се искат не малко бюджети, но пък и за това си тук - за да хванеш основното, това е също много важно. ;) После е лесно.
 
От: Как да започна ако нямам сайт

Благодаря много,сега хващам две дини под една мишница и започвам да изучавам начините за стартиране на сайт и да си върша другите мои си неща :D
 
От: Как да започна ако нямам сайт

Колкото по-бързо осъзнаеш, че да направиш нещо стойностно, трябва да налееш стойност в него, толкова по-бързо ще намериш решение на въпроса си.
 
Re: От: Как да започна ако нямам сайт

Благодаря много,сега хващам две дини под една мишница и започвам да изучавам начините за стартиране на сайт и да си върша другите мои си неща :D
Моля. Разгледай наоколо и ако имаш въпроси и коментари, или искаш да обсъдим нещо, пусни една тема. ;)
 

Горе