Как да имам успешен блог?

Sky

Well-Known Member
Знам, че има много такива теми, но са стари и от тогава минаха няколко животни, то не бяха падни и крокодили.
Та в момента съм заебал всичко и съм се фокусирал върху един блог. Та как аджеба да стане успешен? Като изключим доброто съдържание.
 
На каква тема е блога или го държиш в тайна? Като начало бих обърнал специално внимание на визията му. Много е важно блога да има добра идея зад него и да успее да привлича потребителите по една или друга причина. Или казано по друг начин - да предоставя нещо уникално, което другите в бранша не го правят или са го застъпили слаба, а е важно.

Също така, бих се завъртял около големите сайтове и организации в този бранш и бих разбрал как да си партнираме успешно. На пример, имам един приятел с автокъща, който по една или друга причина снабдява с коли малка фирма за тестени изделия. Той се е набутал в графа партньори. Или най-малкото е дал референция с линк към сайта си. Нещо такова. Мисли се малко по-извън рамките на монитора. ;)

Ще го измислим, ако споменеш леко каква е нишата или общия пазарен бранш.:)
 
От: Как да имам успешен блог?

http://uphero.biz/ ето да намажа и един линк, лошото е, че не намирам подобни сайтове. А темата мисля да е като на последните постове - кодове туй онуй, някоя друга глупост.
Ама като съм скаран с писането и съм ги надраскал едни, чак се замислям да потърся човек да ги редактира преди да ги пускам ама кой знае какви пари ще ми поискат
 
От: Как да имам успешен блог?

Доста полезен блог! Браво!
Аз бих ти препоръчал да записваш и по някое видео за статиите, за които е уместно.
Чрез видеата ще получиш допълнителна гледаемост като ги публикуваш в Youtube и vbox.
Освен това доста хора (вкл. аз) предпочитат да гледат видео вместо да четат статия.
В моя блог ползвам основно видео, като хоствам видеата на Youtube с линк обратно към сайта и така получавам допълнително трафик от YT.
Доста фенове и трафик можеш да си набавиш и от релативни форуми. Като този тук (predpriemach).
Успех с блогването!
 
От: Как да имам успешен блог?

Сложи някаква цел! Какво значи успешен... за теб. За едни 100$ на месец от блог е успех за други 1000$ е малко.

С други думи колко ще се целиш да изкараш на месец от него ?
 
От: Как да имам успешен блог?

Най-важното преди всичко вече си го написал - съдържанието. Моят съвет е да гледаш, освен да е уникално да е и полезно, възможно най-изчерпателно. Даже бих ти препоръчал да наблегнеш на съдържанието тип решаване на проблеми.

Виждам, че по принцип си отзивчив човек, не пречи да отвориш един раздел с потребителски въпроси или безплатни услуги и консултации. Така ще натрупаш допълнително точки и естествени връзки.

По мое мнение в България подобен тип блогове няма как да станат кой знае колко известни по ред причини, но нека да изтъкна някой от най-важните: въпреки, че сме много технически образована държава, това си е и донякъде минус, понеже почти всеки, разбира от почти всичко и като добавим типичният манталитет на повечето хора е много вероятно да почнат да ти казват, че това не го пишеш по правилният начин... но както и да е...

По принцип за да е успешен един блог и хората да се връщат в него преди всичко важно е и контакта с потребителите. Старай се винаги да завързваш разговор... под формата на коментари. Аз например почти винаги гледам към края на публикацията да провокирам действие в потребителите, като им задавам някакъв прост въпрос. Трудно е да ги накараш да коментират, но хванеш ли 2-3 потребителя, които честичко да пишат по статиите става весело и другите хора се престрашават да пишат.

Третото, което мога да ти препоръчам е социалните мрежи и специализираните форуми... Направи си регистрация в колкото се може повече такива форуми и бъди активен... помагай на хората... давай им решения на проблемите им и естествено споделяй интересните си статии в специализирани групи в Google+, Facebook и Twitter.

И последният ми съвет, който макар да е на последно място е най-важен - никога не се отказвай. За да стане един сайт добър и да се посещава от много хора се иска много работа. Дори да не виждаш ефект си намери начин да се мотивираш да продължиш с блогването и рано или късно ще започнеш да извличаш и плодовете от засятото. Казвам го, понеже аз съм от типа хора, които са стартирали много проекти и са ги зарязвали след известна доза отчаяние, че не се получава и точно тогава, след няколко месеца подобен проект става хитов и се радва на голям интерес. Понякога някой проекти не са узрели достатъчно и това е причината за да не успяват, но с търпение, рано или късно и най-глупавата идея за сайт си събира своите последователи. Не напразно я има приказката - "За всеки влак си има пътници".

Успех с блога ти пожелавам и търпението да не се откажеш, че и да блогваш понякога писва :)
 
От: Как да имам успешен блог?

Благодаря ви за съветите и мненията.
За видео и аз си мислих. Чакам един пич да ме вкара в нещата как се правят видеота.
А затова каква е целта изобщо нямам намерение да печеля пари от блога, просто ще ми е като хоби.
А това с коментарите четох доста ама някак си това писане още не съм овладял.
За социалните мрежи абсурд, нещо не ме влекат нямам време за губене.
Мисля да наблегна на съдържанието основно, и идеята да има хелп страница където всеки да си каже проблема и аз съответно да предложа решение е много добра идея.
Като се понапълни с съдържание, мисля да дебна в този форум и други такива за теми в които някой има проблем и да давам линк към пост в блога (ако няма точно за това ще се пише в движение)
 
От: От: Как да имам успешен блог?

Благодаря ви за съветите и мненията.
За видео и аз си мислих. Чакам един пич да ме вкара в нещата как се правят видеота.
А затова каква е целта изобщо нямам намерение да печеля пари от блога, просто ще ми е като хоби.
А това с коментарите четох доста ама някак си това писане още не съм овладял.
За социалните мрежи абсурд, нещо не ме влекат нямам време за губене.
Мисля да наблегна на съдържанието основно, и идеята да има хелп страница където всеки да си каже проблема и аз съответно да предложа решение е много добра идея.
Като се понапълни с съдържание, мисля да дебна в този форум и други такива за теми в които някой има проблем и да давам линк към пост в блога (ако няма точно за това ще се пише в движение)

Не се притеснявай въобще за писането на статиите. След няколко броя статии ще ти стане много лесно... все пак няма да пишеш в списание я... пиши си както пишеш тук в форума, а рано или късно ще стигнеш и нивото да пишеш значително по-професионално и с лекота.

Социалните мрежи и на мен не са ми сред фаворитите и не ги ползвам много много, но си признавам, че за трафик са си фаворити. Намериш ли аудитория, посещенията са ти гарантирани, особено, ако темата за която пишеш е актуална и интересна. Уви колкото и да не ти се иска, след време ще видиш, че ще ти се наложи да ги ползваш.

В момента си с амбицията просто да си създадеш един блог в който от време на време да пишеш и да помагаш безвъзмездно, но рано или късно амбициите ти ще се променят. Например през моят личен блог съм намирал толкова много клиенти, че чак човек да не повярва, а и до днес въпреки, че не печеля милиони, винаги успявам да си избия парите за разходите и дори има за няколко почерпки, а повярвам, пари изкарани от хоби са най-сладки и мотивиращи за работа.
 
От: Как да имам успешен блог?

Към полезното съдържание аз ще добавя постоянство и неотклоняване от нишата. Има една максима - капката дълбае камъка не със сила, а с постоянство. Много полезни блогове замират когато на авторът му мине мерака. Започва да публикува веднъж на няколко месеца и/или да публикува рекламни статии, които нямат нищо общо с тематиката на блога. И двете неща довеждат до спад на интерес към блога и губене на, до този момент, редовни четящи.
 
От: От: Как да имам успешен блог?

А затова каква е целта изобщо нямам намерение да печеля пари от блога, просто ще ми е като хоби.

Пак е необходимо да имаш цел... щом си написал че искаш да е успешен (успех=цел). Ако не пари, тогава избери, колко посещения днвено или месечно минимум да има. Трябва да имаш някакъв критерии по който точно да измерваш дали е успешен или не. ;)
 
От: Как да имам успешен блог?

Като блогът ти е на английски!
Това е лично мое мнение и не претендирам, че е правилно!
 
От: Как да имам успешен блог?

Не бих съветвал да го правиш на БГ
Много са малко хората, говорещи български, от тях още по-малко ползват интернет, още по-малко се интересуват от нещата които пишеш ииииии изведнъж няма аудитория, или капацитета ти е няколко стотин посещения на ден.

Друго си е на английски, ако имаш възможност се насочи там, НО
Трябва да избереш ниша с обилие на трафик и партньорски програми, иначе пак може да е загуба на време.

От опита знам, че става само с писане и правене - тогава се правят правилните изводи и се избистря концепцията.
 
От: Как да имам успешен блог?

Ам кат спах в училище и английския ми е на ниво второкласник?
Не бих съветвал да го правиш на БГ
Много са малко хората, говорещи български, от тях още по-малко ползват интернет, още по-малко се интересуват от нещата които пишеш ииииии изведнъж няма аудитория, или капацитета ти е няколко стотин посещения на ден.

Друго си е на английски, ако имаш възможност се насочи там, НО
Трябва да избереш ниша с обилие на трафик и партньорски програми, иначе пак може да е загуба на време.

От опита знам, че става само с писане и правене - тогава се правят правилните изводи и се избистря концепцията.
 
От: Как да имам успешен блог?

Първото, което ми дойде в главата - правиш съдружие с контент райтър.
 
От: Как да имам успешен блог?

Първото, което ми дойде в главата - правиш съдружие с контент райтър.

Нещо се губи логиката... нали за хоби го прави? Не виждам, ако има някой, който да му пише статиите, той с какво друго ще се занимава? Аз лично не бих правил нещо подобно, ако нямам намерение след време този сайт/блог да ми носи някакви приходи :)
 
От: Как да имам успешен блог?

Трябва да пускаш редовно статии, което си е занимавка. В началото е забавно, после става досадно. Освен това БГ аудиторията не е чак толкова много, т.е. аз лично никога не бих почнал да изписвам подобен блог на български, ако целите ми са посещения...
 
От: Как да имам успешен блог?

10/11/2013 2:14 часа и суперхостинг умряха, да им го т*ря
 
Последно редактирано:
От: Как да имам успешен блог?

Нещо се губи логиката... нали за хоби го прави? Не виждам, ако има някой, който да му пише статиите, той с какво друго ще се занимава? Аз лично не бих правил нещо подобно, ако нямам намерение след време този сайт/блог да ми носи някакви приходи :)
В случая под контент райтър имам предвид превод на написани от него статии. Може би е по-правилно да се използва преводач. :)
 
От: Как да имам успешен блог?

В случая под контент райтър имам предвид превод на написани от него статии. Може би е по-правилно да се използва преводач. :)

А аз не съм разбрал, че желае блога му да има и Английска версия :) Извинявам се :)
 

Горе