Как да инвестирам 1000лв?

От: Как да инвестирам 1000лв?

Съгласен съм и аз, най-добре ще е да инвестираш в това да научиш нещо. Тъкмо няма да плащаш за кодване и дизайн евентуално ако те привлече това.
Пак може да ти е интересно, някои хора наистина обичат да програмират!
И да фейсбуук от известно време не помага толкова колкото преди :(
 
От: От: Как да инвестирам 1000лв?

за сериозно обучение трябва и повече време и повече пари, но като начало стават.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Що се отнася до очакван доход от 1000 лв. 15% месечно - това ми се вижда или много рисково или утопично, заради малкия размер на сумата. Тези, които играят на валутните пазари, играят с много по-големи суми. Във вашия случай се очаква да доверите парите си на някой ФОРЕКС специалист и да разчитате на неговите умения в продължение на повече от година и той да бъде "легален" играч / да има лиценз да извършва такава дейност /. Никой не може да ви даде гаранция за желания финансов резултат. А и да предположим, че бъде постигнат такъв, след 1 год. възниква пак същият въпрос: как да инвестирам сумата, без да я загубя тотално. Тая игра ми прилича на играта на ротативка. По-смислено е да се вложат парите в повишаване на квалификация чрез обучение или курс, или ако искате веднага да започнете да печелите - да станете търговски агент на някоя голяма компания.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Ако се интересуваш и обичаш да програмираш - инвестирай в курсове. Но ако просто си чул, че от това се изкарват много пари и искаш и ти да намажеш - няма смисъл. Най-добре се разрови и открий това в което си добър, това което ще правиш с удоволствие. Една от най-важните съставки да се развиеш успешно, независимо дали като служител или бизнесмен, е да обичаш това което правиш. След като го намериш - инвестирай в книги или обучение. За тези пари най-добрата инвестиция, която можеш да направиш е инвестицията в знание. Мога да говоря още много по темата, но като за начало препоръчвам да направиш това, което съм описал.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

По правилата на психологията не трябва да се дава пряк съвет на пациент, сори за сравнението :D Затова ще дам пример, ти решаваш дали да се възползваш или не. Една баба цял живот живее под наем и има единствената мечта да си купи апартамент преди да умре. Представи си колко невъзможно звучи. Но какво прави тя - инвестира пари в обучение(на тези години) и по-специално в курсове за създаване на собствен бизнес и развитието на такова мислене. След 2 години тя прави мрежа от магазини и може да си позволи много повече от апартамент. С тези 1000 лева накратко си доникъде. А щом питаш тук, значи имаш нужда от нови знания. Има много книги изписани по темата, а в нито една такава книга можеш да научиш нещо полезно. Иначе 5 лв на ден можеш и без да инвестираш да си докарваш с task-ове.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

къде живее тая баба :lol:
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

С уточнението, че не съм чел темата изцяло бих искал да кажа, че в момента от нищо-нещо може да се направи най-лесно с Kindle. Като за да се успее в тази сфера е необходимо човек да инвестира умения, време и пари, като колкото повече инвестира от едното, толкова по-малко може да инвестира от другите две. Не е нужно да си гений, за да успееш да направиш XX.XXX$ от Kindle на месец, много хора го правят, някои изкарват и много по-малко разбира се, но дори 500$ на месец полу-пасивен доход са нелоши джобни пари по нашите стандарти.

Не бих искал да издавам точният начин, по който аз правя нещата, тъй като съм спиннал методи, които съм чел по въпроса, така че ще предложа два курса, които са ми се сторили много полезни за това аз да започна да се занимавам с Kindle. По никакъв начин не съм свързан със собствениците на WSO-тата. Едното WSO го свалих безплатно от blackhatworld форум, другото WSO струва 140$ и с бизнес партнъора ми броихме пари за него, така че това е - на едното WSO съм доволен клиент, на другото доволен потребител, който не си е платил за WSO-то.

Сега - WSO-то за което платихме се казва Kindling. Изключително огромно като обем и качество на информацията WSO - купуваш го веднъж и бъдещите ъпдейти от автора са безплатни, пуска си newsletter през известно време с полезна информация и съвети, добавя неща към WSO-то, което е качено на сайт дефакто и си логваш с мембършип. Има Facebook група, която е специално за клиенти на WSO-то, които обменят информация помежду си. Има съвети както за non-fiction, така и за fiction издаване на Kindle книги, съвети за аутсорсване, реклама и изобщо всичко.

Във Facebook групата имаме доста хора, които правят XX.XXX$ на месец и още много, които правят X.XXX$ на месец. Рекорда е 200 000$ на за миналата година приход или беше 220 000$ от Kindle книги. Същия този човек със съпругата му вече правят по 60 000 - 70 000$ от Kindle книги на месец, така че тази година ще направят над половин милион долара.

Въобще - 140$ са нищо, ако човек иска наистина да се захване със сериозен бизнес с дългосрочна преспектива. И тук за да успеете ви трябват или пари за вложение, 500-1000лв. по-добре и повече. Или трябва да можете сами да си пишете книгите. Или комбинация от двата варианта.

Слагам линк към темата в Warrior Forum-а: http://www.warriorforum.com/warrior...-training-private-group-personal-support.html

Второто WSO - то е за издаване на non-fiction книги, т.е. self-development, dating, weight loss, relationship advice книги. И всякакви подобни. При него се набляга на: как да напишем бързи и лесно Kindle книга, да инвестираме 5-10$ по нея и да направим така, че да ни носи по средно 60$ на месец от там насетне. Ако не можете сами да си напишете книгите има съвети как да ги аутсорснете евтино и качествено. От там нататък сте вие и вашите умения. Много хора печелят по този начин и си докарват много много добри пари всеки месец. Тук пак или ви трябват умения и време, или можете да компенсирате с пари, ако ви липсват умения или време.

За пример ще кажа, че съм публикувал Kindle книги, на които съм нямал време да им правя реклама, и бавно и славно си избиват парите вложени от мен. При книгите, които имаш време да рекламираш нещата са много по-добре. Но представете си, че набутате нещо в Amazon, за което сте инвестирали 40$ и ви е отнело половин-един час да направите проучването и да аутсорснете написването на книгата, корицата и т.н. И след това за 10-15 минути публикувате книгиата и тя за 2, или 3 или 6 месеца си избие вложението без нищо да сте барнали по нея като реклама и т.н. И след това започва да ви носи чиста печалба. Или сте инвестирали същите по 40$ за тази и още няколко книги, правите им някаква реклама и всяка от тези книги ви носи 60$ месечно? И това са неща, които ще ви носят пари днес и за в бъдеще, и след 5 години и след 10 години. Без да разчитате на Google да не ви натири от 1-ва на 100-на страница в резултатите си просто защото са измислили нов алгоритъм.

Слагам линк към сайта на пича, който е автор на второто WSO. Ако някой прояви чак такъв интерес съм готов да кача пиратската версия някъде и да й се наслаждавате.

http://kmoneymastery.com/


Това е от мен. Ако някой иска да направи добри пари и да има стабилен бизнес, а не колекция от сайтове и страх от алгоритмите на Google - да заповяда и да започне да издава Kindle книги.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Звучи ми като рекламация твоят пост.. но това е лично мнение. Изглежда на тип ... направи нещо бързо, не много качествено, но пък ще ти донесе пари, което не е по книгата на всеки.
Като цяло звучи доста добре да изкарваш пари от киндле книжки, дано някой друг пробва и да даде мнение ! :)
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Всеки може да си реши за себе си какво иска от живота.

Все пак можеш да закараш коня до реката, но не можеш да го накараш да пие.
 
  • Like
Реакции: N1ck
От: Как да инвестирам 1000лв?

Относно бабата, от Москва е, мерси, че се засмя, това само показва, че не вярваш, както и аз не вярвах преди, че въобще могат да се изкарват пари през интернет.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

ааааа Руската мафия, може, може....
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

5 лв. на ден х 365 дни в годината = 1825 лв. При инвестиция от 1000 лв., това е доходност от 182%. Много амбициозно при положение, че най-разпространените инструменти за инвестиция дават приблизително следната доходност:
- банков депозит - 3-4%
- взаимни фондове - 5-25% (в зависимост от риска)
- акции - 5-20%

Според мен с 1000 лв. може да се постигне желаната доходност от FOREX, като обаче трябва много да се внимава. С тази сума и предлагания ливъридж могат да се правят по 5-10 лв на ден, но това означава, че трябва да си постоянно пред графиките и да следиш ежедневно пазара.

А ето и нещо по-лесно.
За 500 лв. купуваш 100 тениски по 10 лв. и ги продаваш по 15 лв. в продавалник или другаде, при което имаш печалба от 500 лв., което ти прави доходност от 16 лв. на ден.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

5 лв. на ден х 365 дни в годината = 1825 лв. При инвестиция от 1000 лв., това е доходност от 182%. Много амбициозно при положение, че най-разпространените инструменти за инвестиция дават приблизително следната доходност:
- банков депозит - 3-4%
- взаимни фондове - 5-25% (в зависимост от риска)
- акции - 5-20%

Според мен с 1000 лв. може да се постигне желаната доходност от FOREX, като обаче трябва много да се внимава. С тази сума и предлагания ливъридж могат да се правят по 5-10 лв на ден, но това означава, че трябва да си постоянно пред графиките и да следиш ежедневно пазара.

А ето и нещо по-лесно.
За 500 лв. купуваш 100 тениски по 10 лв. и ги продаваш по 15 лв. в продавалник или другаде, при което имаш печалба от 500 лв., което ти прави доходност от 16 лв. на ден.

Лошото е, че с тези тениски може да се забиеш и да не успееш да ги продадеш бързо, да не говорим, че може и да си ги държиш с много време. Имал съм и платени обяви в продавалник които трупат само гледания...
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Сложи ги в банка и натрупай по-голям капитал/опит в някоя сфера преди да инвестираш каквото и да е било.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Сложи ги в банка и натрупай по-голям капитал/опит в някоя сфера преди да инвестираш каквото и да е било.

особено в ТКБ за по голяма лихва!
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

особено в ТКБ за по голяма лихва!

Къде е тази банка ТКБ? По-големи ли са лихвите им от тези на КТБ?
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

ТКБ може да е единствено Тодор Константинов Батков. Сигурна инвестиция е :D
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Пичове признавам че не съм чел нищо в темата освен заглавието :lol: Някой да драсне във този форум,, как да инвестирам милион, или просто 10 лв ,, все едно пита как да излашкам тази кака:) Сигурно сте писали доста по горе , но тази тема е страшна ......
 

Горе