Как да инвестирам 1000лв?

От: Как да инвестирам 1000лв?

Bitcoin, злато(реално), акции в нова развиваща се компания...
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Значи от това което си написъл искаш 5 лв дневно за твойте 1000 лв. Математически искаш 30 дена по 5 лв = 150 лв или иначе казано около 15 % месечно, на годишна база това отива на 180 %.
За съжаление личното ми мнение е, че трудно ще постигнеш такава възвращемост при тези условия. Преди да бъда заклеймен за тези думи, ще кажа това което искаш да постигнеш е ВЪЗМОЖНО, с цената на твоят труд който поне в началото трябва е в графата безплатно.

За тези проценти отиваш на нещо рисково - примерно хазарт, при много добра дисциплина можеш "достигнеш" желания процент

Съгласявам се с теб, доходността е доста сериозна при такива условия и лично на мен ми се струва невъзможна поне на начален етап.

Успех с проекта, в интернет рекламите е бъдещето!
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Хвърли един поглед тук https://www.kpd.bg/ и ако не друго то поне някоя идея може да ти допадне
 
От: Re: От: Как да инвестирам 1000лв?

Самият аз разработвам нов вид (така да го наречем) онлайн реклама, която се представя по друг начин на аудиторията и която използва силата на социалните мрежи и сайтовете за видео споделяне. За съжаление сам не мога да се справя с проекта, а дори не зная към кого да се обърна за мнение, т.к преди време имах супер иновативен проект за уеб сайт за валутна търговия, но при срещите си с инвеститори, чисто и просто идеята ми беше открадната и сега такъв сайт съществува без моето участие.

От личен опит да ти споделя, че трябва МНОГО внимателно да валидираш идеята си преди да правиш каквото и да е. Много често всеки от нас си мисли, че има супер иновативна идея, докато някой не ни каже "Абе те ххххххх.ком правят абсолютно същото". И тогава се връщаш на изходна позиция. А техники за онлайн реклама колкото искаш, дори последното което гледах е някакъв патент на Apple, който ще рекламира според настроението на юзъра, сега всички събират всякакви данни и се инвестира яко в Big Data, за да може да се използва по някакъв начин.

Ако идеята ти наистина е уникална - успех с реализацията.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

е и какво ако някои прави същото като теб преди теб. ти просто трябва да си по-добър. ако си по-добър имаш шанс за успех.


няма нещо което да го няма на пазара или поне да не е много близко до твоята идея...
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

С тези пари най-добре ще е да се насочиш към курсове за квалификация/езици или да ги стиснеш временно и да се обучиш от мрежата и чак тогава да мислиш как и къде да инвестираш. Конкретно за рекламната идея дето вероятно я имаш ще те поразочаровам. Най-успешните рекламни системи се базират на събрана информация за потребителите. Ако нямаш идея как да дебнеш/шпионираш/профилираш хората в мрежата за да им подбереш точни реклами, към които има вероятност да проявят интерес, вероятността ти за успех в тази ниша клони към нула. Стотинковите реклами няма какво да ги коментирам. Няма полза да се трудиш като луд за 10лв на месец.
 
От: От: Как да инвестирам 1000лв?

С толкова малко пари, събетът ми е да инвестираш в обучение, което ще ти осигури добра работа.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Готина тема, дайте да спретнем едно състезание, кой може да изкара най-много с инвестиция от 1000 лева?.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Готина тема, дайте да спретнем едно състезание, кой може да изкара най-много с инвестиция от 1000 лева?.

Състезанието е малко неадекватно, защото 1 000 лева са и много, и малко. Дадени навреме, в точния момент те могат да донесат милиони. И обратното. Ако пък са дадени на някой бедняк (бедняк в буквалния и в преносния смисъл) - провалът е сигурен.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Състезанието е малко неадекватно, защото 1 000 лева са и много, и малко. Дадени навреме, в точния момент те могат да донесат милиони. И обратното. Ако пък са дадени на някой бедняк (бедняк в буквалния и в преносния смисъл) - провалът е сигурен.

Ами тогава да организираме надпревара, кой ще ги похарчи най-готино?
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Ами тогава да организираме надпревара, кой ще ги похарчи най-готино?

Разбира се, че не, друго имам предвид - всеки би искал да вземе тия пари, но е хубаво насреща да има идея, в която да се вложат, ясен план. Иначе нещата ще се провалят. Не случайно хората са казали - Дай на бедния пари и му гледай сеира!

Мога да дам пример със себе си - зимата имах работещ проект и тези 1 000 лева щяха да ми помогнат да се развия. А сега както проекта е спрял, те няма да стигнат за да го рестартирам, и за това сега и да ми ги даваш тия пари, ще ги откажа. :)
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

В един от чуждите форуми за предприемачи, които следя имаше точно такъв чалъндж от 1к до 100к . Но там хората си публикуваха всичко, разходи, приходи и т.н.
Тук колко хора ще го направят?
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

В един от чуждите форуми за предприемачи, които следя имаше точно такъв чалъндж от 1к до 100к . Но там хората си публикуваха всичко, разходи, приходи и т.н.
Тук колко хора ще го направят?

Малко, а предполагам много хора и ще излъжат с "разходите".
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

В един от чуждите форуми за предприемачи, които следя имаше точно такъв чалъндж от 1к до 100к . Но там хората си публикуваха всичко, разходи, приходи и т.н.
Не знам защо, но си мисля че подобна инициатива просто е прикрито наименование на реалната задача: "Кой може да измисли най-удачната примамка за балъци, които да си дадат парите. Но за разлика от много други стандартни подобни сайтове тук нещата трябва да са представени напълно професионално.". И при това задачата не да се лъжат колеги предприемачи, а само да се генерира интересно четиво във форума.
Не е невъзможно (и дори не е особено рядко срещано) от 1к да направиш 100к, но в 99,999% от случаите това ти се получава съвсем случайно, а не в даден момент, когато започнеш състезание.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Ще ти кажа един от начините там, които ползваха, с 1000 долара правеха домейн, сайт, фирма, и проучване на пазара и доставчици в Китай. Като бъде постигната яснота, относно качеството на продукта и на каква цена ще дойде до тях, си намират потенциални клиенти, които подписват предварително съгласие, че ако дадена стока им бъде доставена до еди какъв си срок, за еди каква си цена те се ангажират да купят примерно 1000 бройки. Това се ползва или за обезпечение за заем, или пък се прави договорка за отложено плащане с китаеца.

Никой не оперира само със собствените си пари, това е нещо, което тук е по-трудно реализируемо.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Ще ти кажа един от начините там, които ползваха, с 1000 долара правеха домейн, сайт, фирма, и проучване на пазара и доставчици в Китай. Като бъде постигната яснота, относно качеството на продукта и на каква цена ще дойде до тях, си намират потенциални клиенти, които подписват предварително съгласие, че ако дадена стока им бъде доставена до еди какъв си срок, за еди каква си цена те се ангажират да купят примерно 1000 бройки. Това се ползва или за обезпечение за заем, или пък се прави договорка за отложено плащане с китаеца.

Никой не оперира само със собствените си пари, това е нещо, което тук е по-трудно реализируемо.
А това можеше да мине и без домейн и сайт и дори фирма. Просто пускат проект в kickstarter. Между другото това не е лоша идея за състезание: Измисля се най-общо вид продукт и отделни отвори се състезават в kickstarter с точно такъв вид продукт. Примерно да се предложи кутия за електроника.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

А ако парите са 20х1000 лв, а човекът, който ги притежава няма идея за какво да ги изхарчи - какви са препоръките за инвестиция?
 
Re: От: Как да инвестирам 1000лв?

А ако парите са 20х1000 лв, а човекът, който ги притежава няма идея за какво да ги изхарчи - какви са препоръките за инвестиция?

Здравей и добре дошъл при нас. Страхотен стартов капитал. ;) Поогледай се около теб. Ще стигнат за онлайн бизнес, но нещо, което наистина да изкарва пари. Аз лично ти препоръчвам да се поогледаш наоколо и да се поинтересуваш - най-малкото ще научиш нещо ново за света на онлайн бизнеса. А ако си напреднал сега (или след определено време) в тази област, определено вече сигурно ти щрака нещо под капака. ;) Приятен престой тук. ;)
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

А ако парите са 20х1000 лв, а човекът, който ги притежава няма идея за какво да ги изхарчи - какви са препоръките за инвестиция?

Ако нямаш идея за какво да ги изхарчиш, не го прави!!! Не се захващай с неща, които не разбираш, защото ще ти отиде кеш-а бързо.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Всъщност много хора си мислят .... ей имам 1000лв ще си направя сайт и за 3 месеца ще ги удвоя ... истината е, че може да си платиш да ти направят страхотен сайт със страхотни добавки и модули, още по-добра функционалност и посещенията ти на ден да са 1-2 души и 5-6 бота :D

1000лв по-добре ги инвестирай в курс за програмиране, курс за Web Дизайн и пр. За да инвестираш пари е нужно да познаваш добре нишата, за да може да определиш добре рисковете и възможните заплахи за капитала. Да 1000лв не са много, но защо трябва да ги хвърляш на вятъра. Особено днес Web пространството е изключително динамично и ако не го следиш ежедневно и не го разбираш бързо ще бъдеш изхвърлен от играта.

До преди 2 години достатъчно беше на ден да пишеш по 1 статия да събмитваш в директории и социални мрежи, за да те хареса гоогле днес е много по-трудно да си на челни позиции в класирането.

Много от колегите намерих топла вода и лъч надежда във Facebook, но и там кранчето се затегна и трафика на много сайтове започна да пада драстично.

За това ако решиш да инвестираш в онлайн бизнес трябва да помислиш за приходната част, ако разчиташ на реклами от адсенс си умрял още първия месец ....
 

Горе